Editörler : E.Kayı Han
19 Eylül 2020 15:34

Memuriyetten İstifa
Arkadaşlar bilen biri cevaplarsa memnun olurum. Kpss 2018 ile Ösym nin yaptığı merkezi atamada VHKİ ( memur ) olarak atandım. 2020 KPSS ye de girdim iyi puan alırsam Mühendislik kadrosuna tercih vermeyi düşünüyorum (2020 kpss puaniyla ) Memurluk tan istifa edip Mühendisliğe gecebilirmiyim direkt bi şekil de yoksa bekleme süresi varmı ( 6ay 1 yıl vs)

RattleSnake68
Aday Memur
19 Eylül 2020 15:54

Kurumlar arası geçiş için belli bir süre görev şartı var ancak tam süreyi bilmiyorum memur olarak atandığınız kurumun yönetmeliğinden bakmanız gerekiyor. Ayrıca geçeceğiniz kurumun ve şu an çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi gerekiyor.

Mihendizzz
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:11

teşekkür ederim hocam. ünvan değişikliğinde de süre şartı var mı?
RattleSnake68, 4 yıl önce

Kurumlar arası geçiş için belli bir süre görev şartı var ancak tam süreyi bilmiyorum memur olarak atandığınız kurumun yönetmeliğinden bakmanız gerekiyor. Ayrıca geçeceğiniz kurumun ve şu an çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi gerekiyor.

RattleSnake68
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:12

Rica ederim, ünvan değişikliği ile ilgili bilgim yok malesef..

Mihendizzz, 4 yıl önce
teşekkür ederim hocam. ünvan değişikliğinde de süre şartı var mı?

Rifocin
Memur
19 Eylül 2020 19:08

KPSS den tekrar atanırsan ve ünvanın farklı ise sözleşmeli isen direk istifa edip atanabilirsin ama ünvan değişmez de tercih edersen 1 sene cezası var

aktasonlıne
Şube Müdürü
19 Eylül 2020 19:54

İstifa etmene gerek yok.Kazandıktan sonra kurumun muvafakatname verir geçersin.

Mihendizzz
Aday Memur
19 Eylül 2020 20:07

Teşekkür ederim
Rifocin, 4 yıl önce
KPSS den tekrar atanırsan ve ünvanın farklı ise sözleşmeli isen direk istifa edip atanabilirsin ama ünvan değişmez de tercih edersen 1 sene cezası var

Mihendizzz
Aday Memur
19 Eylül 2020 21:42

Hocam asıl öğrenmek istediğim Memurluk tan sözleşmeli Mühendisliğe gecebilirmiyim?((Mühendislerin Çoğu sözleşmeli olarak alınıyor artik)) bunda da bekleme süresi var mı ?
aktasonlıne, 4 yıl önce

İstifa etmene gerek yok.Kazandıktan sonra kurumun muvafakatname verir geçersin.

Tayfun2048
Aday Memur
20 Eylül 2020 09:25

İyi günler, Şu anda adliyede 4/b li olarak çalışıyorum, 4/b li ilana çıkan bir kuruma başvurdum ve kazandım, geçiş yapabiliyor muyum? yoksa hakkım yanar mı?

Rifocin
Memur
20 Eylül 2020 13:24

Ünvan farklıysa sıkıntı olmaz
Tayfun2048, 4 yıl önce
İyi günler, Şu anda adliyede 4/b li olarak çalışıyorum, 4/b li ilana çıkan bir kuruma başvurdum ve kazandım, geçiş yapabiliyor muyum? yoksa hakkım yanar mı?

bmkara12
Memur
07 Ekim 2020 16:23

Kadrolu dan sözleşmeliye geçerken muvaffakata gerek yok, istifa edip direk gecebilirsiniz . Herhangi bir bekleme süresi de yok .

Mihendizzz, 4 yıl önce
Hocam asıl öğrenmek istediğim Memurluk tan sözleşmeli Mühendisliğe gecebilirmiyim?((Mühendislerin Çoğu sözleşmeli olarak alınıyor artik)) bunda da bekleme süresi var mı ?

CYagmur
Memur
14 Ekim 2020 18:55

Ziraat Bankası, Halkbank veya Vakıfbank gibi kamu bankalarında çalışan personel Kpss ile mühendiliğe geçiş durumu nasıl oluyor bilgilendirebilir misiniz?

feyzanr
Memur
18 Ekim 2020 18:51

sözleşmeli (3+1) sağlık çalışanıyım . iktisata kayıt yaptırdım , dgs ile 3.sınıftan başladım . uzman yardımcılığına geçiş için muvafakat gerekiyor mu ?

bmkara12, 4 yıl önce

Kadrolu dan sözleşmeliye geçerken muvaffakata gerek yok, istifa edip direk gecebilirsiniz . Herhangi bir bekleme süresi de yok .

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi