Editörler : E.Kayı Han
15 Mayıs 2019 09:04

Memurlar.net Adalet Bakanlığı personellerinin maaşıyla ilgili haber yapmanızı istiyoruz

Merhabalar, öncelikle Memurlar.Net'in bu konuyla ilgili haber yapmasını rica ediyorum. Adalet Bakanlığı personellerinin yaptığı iş sıradan bir iş değil. Bu meslekte sorumluluk, gerginlik, sinir, stres ne ararsanız var ve yaptığımız işe göre de aldığımız maaşları az görmekteyiz. En çok çalışıp en az maaşı alan personel varsa o da Adalet Bakanlığı personelleridir. Özellikle katiplerin diğer personellere göre daha fazla sorumluluğu bulunmaktadır.

15 Mayıs 2019 09:23

Adalet Bakanlığında çalışan personel arkadaşların da bu konuya destek vermelerini rica ederim.

Never.GiveUp
Kapalı
15 Mayıs 2019 09:47

Hocam merhaba, talebinde son derece haklısın. Ben Adalet Bakanlığı ilanını bekleyen bir memur adayıyım. Sormamda sakınca var mı, iş yükü ve çalışma saatleri olarak çok mu problemli bir meslektir katiplik? Siz Zabıtta mısınız yoksa İcra da mı? Bir de hangisi daha rahattır CTE katipliğini de varsayarsak..

15 Mayıs 2019 10:15

Merhaba, ben kendimden örnek vereyim. İstanbul Adliyesi'nde görev yapıyorum ve Sulh Ceza'da çalışıyorum. Yaptığım iş hem riskli hem de dikkat gerektiriyor ve iş yoğunluğu da fazla. İşin stresi, gerginliği çok.Birde her hakimle çalışmak kolay bir şey değildir. Amirin sıradan bir amir değil. İstanbul dışındaki illerin nasıl olduğuna dair inanın hiçbir fikrim yok ve katipliklerden hangisinin diğerine göre rahat olduğunu bilemiyorum. Benim bulunduğum yerde Zabıt ve İcra çok yoğun ama CTE ile ilgili bilgim yok. Kısacası şunu söyleyeyim. En çok çalışıp en çok ezilen ve en çok yıpranan memuriyet katipliktir açık ve net.

Never.GiveUp, 5 yıl önce

Hocam merhaba, talebinde son derece haklısın. Ben Adalet Bakanlığı ilanını bekleyen bir memur adayıyım. Sormamda sakınca var mı, iş yükü ve çalışma saatleri olarak çok mu problemli bir meslektir katiplik? Siz Zabıtta mısınız yoksa İcra da mı? Bir de hangisi daha rahattır CTE katipliğini de varsayarsak..

baygörev
Kapalı
15 Mayıs 2019 10:38

adliye=problemler denizi puanın yüksekse hiç tavsiye etmem not:eski adliyeci

Never.GiveUp, 5 yıl önce

baygörev
Kapalı
15 Mayıs 2019 10:41

adliye ve rahatlık :D arkadaşım bu kelimeler hiç yan yana gelmez unutma bunu sen rahat memurluklara bak 7000 dosya zimmeti hangi memurlukta var ???

Never.GiveUp, 5 yıl önce

15 Mayıs 2019 10:51

2020'de tekrardan KPSS'ye girip başka yeri denemeyi düşünüyorum.

DrApoD35
Aday Memur
15 Mayıs 2019 15:32

Kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konu, umarım bir gün fark ediliriz.

15 Mayıs 2019 16:16

İnşallah fark ediliriz diyeceğim ama yıllardır almış bu durum başını böyle gidiyor. :(

DrApoD35, 5 yıl önce

Kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konu, umarım bir gün fark ediliriz.

Never.GiveUp
Kapalı
15 Mayıs 2019 17:26

Bunları ilk söyleyen sizler değilsiniz arkadaşlar, son söyleyen de sizler olmayacaksınız belli ki.. İşin zorluğunu dışardan bakıp kestirmek çok kolay değil fakat sizler ne sebeple bu işin içinde yer aldıysanız benim gerekçelerim de sizlerinkiyle benzer. Puanım ne öldürüyor ne güldürüyor.. Hoş 85-90 puan bandında gezinenler ne yapıyor ki ilan olmadıktan sonra neye yarar?

Bekliyoruz bakalım..

Neyse hocam mesele amacından sapmasın, mücadelenizde haklısınız, dilerim istediğinizi elde edersiniz..

16 Mayıs 2019 08:52

İnşallah sizde iyi bir kuruma atanırsınız. Her şey gönlünüzce olsun inşallah.

Never.GiveUp, 5 yıl önce

Bunları ilk söyleyen sizler değilsiniz arkadaşlar, son söyleyen de sizler olmayacaksınız belli ki.. İşin zorluğunu dışardan bakıp kestirmek çok kolay değil fakat sizler ne sebeple bu işin içinde yer aldıysanız benim gerekçelerim de sizlerinkiyle benzer. Puanım ne öldürüyor ne güldürüyor.. Hoş 85-90 puan bandında gezinenler ne yapıyor ki ilan olmadıktan sonra neye yarar?

Bekliyoruz bakalım..

Neyse hocam mesele amacından sapmasın, mücadelenizde haklısınız, dilerim istediğinizi elde edersiniz..

baygörev
Kapalı
16 Mayıs 2019 12:08

hazırlansan ne olacak :D KPSS ile alım mı var ki sözleşmeli alımlar bile 90 puandan başlıyor

sozlesmelikatip, 5 yıl önce

2020'de tekrardan KPSS'ye girip başka yeri denemeyi düşünüyorum.

16 Mayıs 2019 14:56

Haklısın da başka imkan var mı ?

baygörev, 5 yıl önce

hazırlansan ne olacak :D KPSS ile alım mı var ki sözleşmeli alımlar bile 90 puandan başlıyor

cengzantunga
Memur
16 Mayıs 2019 19:19

Burada konuşmak konu açmak bence bir işe yaramaz. Kesinlikle twitter veya reel olarak birşeyler yapılmalı.

hancer_06
Şube Müdürü
16 Mayıs 2019 21:09

Bende ankarada icra katibiyim. katiplik asla GIH sinifindaki duz memurluk gibi dusunulemez dusunulmemeli. yaptigimiz isin stresi , sıkıntısi ve sorumlulugu cok cok agir. Cogu gunler yan yana calistigim arkadasimla gun icinde iki kelam dahi edmiyorum is yogunlugundan. hafta sonlari geliyoruz aksamlari kaliyoruz ama mesai alamiyoruz. herseyden daha mühim olani ise bukadar agir ve cok mesuliyet veripte maasin bukadar az olmasi meslekten ve hayattan sogutuyor. en kisa zamanda adalet hizmet sinifi olusturulup adalet tazminati adi altinda maaslar artirilmali.

baygörev
Kapalı
17 Mayıs 2019 08:24

o dediğini hayal bile etme

hancer_06, 5 yıl önce
Bende ankarada icra katibiyim. katiplik asla GIH sinifindaki duz memurluk gibi dusunulemez dusunulmemeli. yaptigimiz isin stresi , sıkıntısi ve sorumlulugu cok cok agir. Cogu gunler yan yana calistigim arkadasimla gun icinde iki kelam dahi edmiyorum is yogunlugundan. hafta sonlari geliyoruz aksamlari kaliyoruz ama mesai alamiyoruz. herseyden daha mühim olani ise bukadar agir ve cok mesuliyet veripte maasin bukadar az olmasi meslekten ve hayattan sogutuyor. en kisa zamanda adalet hizmet sinifi olusturulup adalet tazminati adi altinda maaslar artirilmali.

icraci55
Aday Memur
17 Mayıs 2019 10:11

Memurlar.net bu işin üstüne düşmeli. Özellikle icra katiplerinin mesailerine düzenleme yapılmali. üvey evlat muamelesi görüyoruz her yer de mesai var icrada yok
17 Mayıs 2019 10:17

Doğru ama buranın da etkisi olur diye düşünüyorum. Memurlar.Net de haber yapılırsa bir nebze iyi olur.

cengzantunga, 5 yıl önce

Burada konuşmak konu açmak bence bir işe yaramaz. Kesinlikle twitter veya reel olarak birşeyler yapılmalı.

17 Mayıs 2019 10:21

Her meslekle ilgili haber yapılıyor ama nedense konu bizim işe gelince kimse haber yapmıyor. En az biz konuşuluyoruz hatta konuşulmuyoruz bile. Katiplerin sesini duymuyorlar maalesef.

icraci55, 5 yıl önce
Memurlar.net bu işin üstüne düşmeli. Özellikle icra katiplerinin mesailerine düzenleme yapılmali. üvey evlat muamelesi görüyoruz her yer de mesai var icrada yok

hancer_06
Şube Müdürü
17 Mayıs 2019 22:59

mesele benim hayal etmem veyahut etmemem degil. soylediklerim hakikat. olur veya olmaz. sende keske dogrulari soylerek destek olsaydinda hayal bile etme diyerek bos konusmasaydin.
baygörev, 5 yıl önce

o dediğini hayal bile etme

18 Mayıs 2019 02:13

İnşallah sesimiz duyulur

hancer_06, 5 yıl önce
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi