Editörler : oto-danisman-expert

Topcuyns
Kapalı
20 Mart 2020 20:58

Yaşın geçmediği sürece sorun yok.

Bopsiko, 4 yıl önce

Üniversitede dönemim uzarsa başvuru yapma hakkım olur mu genede? Hiçbir yerde cevap bulamadım

21 Mart 2020 02:04

Arkadaşlar ne yuksek lisansı 1 senesi 2 senesi.

Alimlar azaldikca azaliyor.

MeselaPiyadeden gidelim en cok onda alim var.

Örn: 694 yedeklerle birlikte kaç olur bilmem

Kpss puani olmus bu sene 65 kusur ve ustu.

Gelecek olan alimda kendi fikirlerim şöyle;

puan dahada artar kontenjan yarıya kadar iner

piyadede "yedekler dahil!" 600 kişi alımı olsa yine iyi

E birde ondan da sonraki alım felan

Yani bu iş iyice kapanıyor puanı artiyor

Kontenjan azaliyor

Msü sistemi oturdu.

Not:Ben dışkaynak olmaz demiyorum her zaman olmuştur olacaktır. Lakin epey azalacak eski haline dönecektir.

Bopsiko
Aday Memur
21 Mart 2020 11:04

Evet Paem de de 2020 son bundan sonra meslek içi alım olacak deniyor. Gerçi Tsk da hala bu yapının olduğu kesinde ama Msü de yapılanmış baya bir bakalım 2022-2023 gibi sayı baya düşer

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Kontenjan azaliyor

Msü sistemi oturdu.

Not:Ben dışkaynak olmaz demiyorum her zaman olmuştur olacaktır. Lakin epey azalacak eski haline dönecektir.

21 Mart 2020 13:31

Aynen Paemden hiç bahsetmiyorum zaten o kesin kapandı

Bopsiko, 4 yıl önce

Evet Paem de de 2020 son bundan sonra meslek içi alım olacak deniyor. Gerçi Tsk da hala bu yapının olduğu kesinde ama Msü de yapılanmış baya bir bakalım 2022-2023 gibi sayı baya düşer

Bopsiko
Aday Memur
21 Mart 2020 13:55

Nezun olduğun bölümün etkisi oluyor mu acaba ? Dikkate alırlar mı

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Aynen Paemden hiç bahsetmiyorum zaten o kesin kapandı

21 Mart 2020 15:38

Bir ara hukuk mezunu komiser yardımcıları alınacaktı durum nedir bilmiyorum. Polis forumunda araştırabilirsin

Bopsiko, 4 yıl önce

Nezun olduğun bölümün etkisi oluyor mu acaba ? Dikkate alırlar mı

adayogrenc
Kapalı
21 Mart 2020 18:48

Arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama ilerleyen yıllara yönelik benim de düşüncem şu şekilde, paem bitti bu sene sondu, pomemin sayısı yarı yarıya azaldı, sutasak sayıyı neredeyse yarı yarıya azalttı en çok piyade sınıfında olmak üzere, 2020 senesi yavan geçecek bu çok belli, zaten şu yaşanılan olağanüstü durum bile bunu onaylar durumda, 2021-2022 yıllarında dışkaynak alımları çok minimize olacaktır, dış kaynaktan uzman erbaş alımı durduruldu mesela, anladığım kadarıyla silahlı kuvvetler bu yeni askerlik modelini aktif etmek istiyor, er olarak gir ve ilerle abd modeli, bu mesleği arzulayan hakeden emek veren tüm arkadaşların kazanmasını dilerim biz bu üniformayı giydik şükürler olsun bunu tattık isteyen tüm dostların tatması dileğiyle

Bopsiko
Aday Memur
21 Mart 2020 19:23

Herhalde bu mesleği isteyen arkadaşların tek şansı ironik ama devam eden ankesörlü telefon soruşturmaları olacaktır zira hala binler ile ifade ediliyor sayılar. Gerçi bana kalırsa yaptığım araştırmalar okuduğum ifadeler ve savcı mütelalarına bakılırsa on binleri bulmalı

adayogrenc, 4 yıl önce

Arkadaşlar moralinizi bozmak istemem ama ilerleyen yıllara yönelik benim de düşüncem şu şekilde, paem bitti bu sene sondu, pomemin sayısı yarı yarıya azaldı, sutasak sayıyı neredeyse yarı yarıya azalttı en çok piyade sınıfında olmak üzere, 2020 senesi yavan geçecek bu çok belli, zaten şu yaşanılan olağanüstü durum bile bunu onaylar durumda, 2021-2022 yıllarında dışkaynak alımları çok minimize olacaktır, dış kaynaktan uzman erbaş alımı durduruldu mesela, anladığım kadarıyla silahlı kuvvetler bu yeni askerlik modelini aktif etmek istiyor, er olarak gir ve ilerle abd modeli, bu mesleği arzulayan hakeden emek veren tüm arkadaşların kazanmasını dilerim biz bu üniformayı giydik şükürler olsun bunu tattık isteyen tüm dostların tatması dileğiyle

21 Mart 2020 21:53

Ülkedeki durumlardan dolayı alımlar 2021 i de bulabilir.

Sonuç olarak;

1)Alımlar azalır

2)Puan artar

3)2021 i bulur

Benim fikirlerim böyle.

Topcuyns
Kapalı
21 Mart 2020 22:22

Naaptın Superman? Alımlar azalacak evet ama 2021 i bulmaz. 13 Nisan denildiyse 13 Nisan'dır

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Ülkedeki durumlardan dolayı alımlar 2021 i de bulabilir.

Sonuç olarak;

1)Alımlar azalır

2)Puan artar

3)2021 i bulur

Benim fikirlerim böyle.

adayogrenc
Kapalı
21 Mart 2020 22:41

2020de ki yapılacak alımlardan bahsediyor

Topcuyns, 4 yıl önce

Naaptın Superman? Alımlar azalacak evet ama 2021 i bulmaz. 13 Nisan denildiyse 13 Nisan'dır

21 Mart 2020 22:54

arkadaşlar menteş nasıldı 2 hafta nasıl geçti eğitim nasıldı 1 gün nasıl geçiyor tecrübeli arkadaşlar gidenler cevaplarsa:)

21 Mart 2020 23:49

Yazdıklarım arasında

Alımlar(kayıtlar değil alımlar!)

Puan artar

Kontenjan azalır

Bunlar bu seneden bahsetmiyor gibi batman :))

Topcuyns, 4 yıl önce

piranhags
Şef
22 Mart 2020 00:55

paem için 2019dada kapancak dediler alım yaptı daha hiç bişi belli değil tsk içinde en cok ülkeye asker ihtiyacı lazım kapancagını zannetmiyorum ama tabiki kontenjan düşer

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Kontenjan azaliyor

Msü sistemi oturdu.

22 Mart 2020 01:33

Akademini sitesinde yazıyor 2020 den itibaren teşkilat içi komiseryrd olacak diye(yönetmelik)

Polis forumunda kesin deniliyor ve alım olması içi yonetmelik degismesi lazım çok uzak iht. Bu

Msü de askerlik sistemini oturttu ihtiyaç ağırlıklı ordan karşılanacak.

Niyetim kimsenin umudunu kırmak değil bunlar kendi gözlemim ve çıkarımım. Bu konuda son yorumum.

Hepimizin hakkında hayırlısı ve nasip neyse o olur.

piranhags, 4 yıl önce

paem için 2019dada kapancak dediler alım yaptı daha hiç bişi belli değil tsk içinde en cok ülkeye asker ihtiyacı lazım kapancagını zannetmiyorum ama tabiki kontenjan düşer

piranhags
Şef
22 Mart 2020 01:44

her sene bu muhabbetler dönüyor hepte alim oluyor
Raskolnikov0, 4 yıl önce

Akademini sitesinde yazıyor 2020 den itibaren teşkilat içi komiseryrd olacak diye(yönetmelik)

Polis forumunda kesin deniliyor ve alım olması içi yonetmelik degismesi lazım çok uzak iht. Bu

Msü de askerlik sistemini oturttu ihtiyaç ağırlıklı ordan karşılanacak.

Niyetim kimsenin umudunu kırmak değil bunlar kendi gözlemim ve çıkarımım. Bu konuda son yorumum.

Hepimizin hakkında hayırlısı ve nasip neyse o olur.

Basayev Ş.
Aday Memur
22 Mart 2020 06:54

Başlığın konusu bu bide seni eksilemişler şu başlığı sırf menteşle ilgili yazan var mı diye takip ediyorum ama kpss başlığına döndü resmen konu
kral5838, 4 yıl önce

arkadaşlar menteş nasıldı 2 hafta nasıl geçti eğitim nasıldı 1 gün nasıl geçiyor tecrübeli arkadaşlar gidenler cevaplarsa:)

adayogrenc
Kapalı
22 Mart 2020 14:35

arkadaşlar özelden mesaj atmayın sorularınıza cevap vermeyeceğim, buradan sorun herkes görsün bilen bilmeyen cevap versin bir sonra ki yıl bilgi arayanlar bilgi bulmakta zorluk çekmesin

Basayev Ş.
Aday Memur
22 Mart 2020 16:00

Gardaşım ben sana bot meselesini sormuştum sivilde kaç numara giyiyordun orda kaç aldın diye ama dönüş yapmadın bi yazarsan sevinirim
adayogrenc, 4 yıl önce

arkadaşlar özelden mesaj atmayın sorularınıza cevap vermeyeceğim, buradan sorun herkes görsün bilen bilmeyen cevap versin bir sonra ki yıl bilgi arayanlar bilgi bulmakta zorluk çekmesin

Fztsubay
Aday Memur
22 Mart 2020 17:06

Bot ayni numara soyledim on ve topugu ezdim hic sikinti yapmadi

Basayev Ş., 4 yıl önce
Gardaşım ben sana bot meselesini sormuştum sivilde kaç numara giyiyordun orda kaç aldın diye ama dönüş yapmadın bi yazarsan sevinirim
Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi