Editörler : Pangaea
21 Haziran 2019 00:16

Seminerleri Neden Kendi Okullarımızda Almıyoruz?

Arkadaşlar Dikab öğretmenlerini her seminerde diğer öğretmenlerden ayırıyorlar. İl/ilçenin belirlediği yerlerde seminer veriliyor. Genellikle İHL/ortaokulunda yapılan seminerlerde her zaman aynı konular üzerinde tartışma yapıldığı gibi görüş ve düşünceler rapor halinde isteniyor. Birçok öğretmen arkadaşımız uzak mesafelerden mecburi olarak seminere geliyor ve bu da okulda öğretmenler arasındaki bütünlüğü bozuyor. Bizi neden ayırıyorlar? İllaki yapılacaksa ki -ben buna katılmıyorum- belirlenen bir günde sadece 1 günlüğüne yapılabilir kanısındayım. Her ay toplantı yapıp bir etkinlik yapmak ve raporlaştırmak hangi branşta var? Bu konudaki görüşleriniz neledir?

crespo2002
Şef
22 Haziran 2019 10:18

bence de 1400 senedir aynı din.her sene neyi konuşuyolar anlamıyorum din kültürü öğretmenleri.belirle programı sene başı anlat işte.kimse senin anlattığınla dindar olmuyo zaten.herkesin cennetten cehennemden ibadet haram helal olayından haberi var.yıl 2019 oldu.işini gelmediğinden yapmıyo insanlar.

fatih ç.
Genel Müdür
23 Haziran 2019 16:13

Ne demek herkesin haberi var? Her sene yeni insanlar doğuyor haberiniz yok mu? Bazıları kahvaltı niyetine beynini yiyor galiba. Kaç yaşında insanlar nasıl böylesine saçmalayabiliyor hayret.

crespo2002
Şef
23 Haziran 2019 23:51

o yüzden mi ülkede ateist sayısı 10 katına çıktı verdiğiniz eğitim sayesinde.sen git beyin nakli yaptır sonra gel burda yaz.

fatih ç., 5 yıl önce

Ne demek herkesin haberi var? Her sene yeni insanlar doğuyor haberiniz yok mu? Bazıları kahvaltı niyetine beynini yiyor galiba. Kaç yaşında insanlar nasıl böylesine saçmalayabiliyor hayret.

fatih ç.
Genel Müdür
24 Haziran 2019 11:07

Önceden çok mu müslümandı ki millet şimdi ateist oldu? Lafta müslüman olanların çocukları onlardan da beter oldu, bu kadar. Nüfus olmuş 80 milyon, inançsız sayısı nasıl aynı kalsın? Dediğim gibi, beynini yemişsin kahvaltıda çok belli.

Sen hala herkesin her şeyi bildiğini iddia etmeye devam et. Alttan nesil mi geliyor sanki. Gelenler de anasının karnında öğreniyor zaten.

crespo2002
Şef
25 Haziran 2019 00:41

nüfus 1,5 katına bile çıkmamışken ateist sayısı 10 katına çıkmış son senelerde.oran-orantı konusuna bi dön sen.ilahiyata din kültürü öğretmenliğine sayısalla öğrenci alsalar keşke.sadece sözelle ufkunuz kapalı kalıyor.dinde tefekkür diye bişey var düşünmek diye birşey var.buda analitik düşünceyle olur başkan.herşeyi dogmatik düşünürsen bu işler olmaz.beyin olayına önce sen girdin yoksa bana ne senin beyninden.türkiyede sorun insanların dini bilmemesi değil uygulamamasında.çok sınırlı bir kesimde bilgisizilikten olur bu.onlarda muhtemelen bu kısıtlı bakış açınızı görünce sizi ciddiye bile almıyorlar.ben de zorunlu din dersini destekliyorum.ama yaptığınız iş hayati falan değil bunu anla diye yazdım zaten millet biliyor lafını..ilgisi olmayan senin dersini de 1 senede unutur zaten.seminerlede bu kadar tartışacak bişey yok.temel esasları ve önemli şeyleri anlatırsın o iş biter.internet çağında insanlar dini 50 kaynaktan açar okur.yeni çocuklar bilgisayar kurdu zaten.bence sen imam arkadaşlarına söyle.namaz aralarında komisyonculuk işleriyle uğraşacaklarına anne babaları yetiştirsinler.

fatih ç., 5 yıl önce

Önceden çok mu müslümandı ki millet şimdi ateist oldu? Lafta müslüman olanların çocukları onlardan da beter oldu, bu kadar. Nüfus olmuş 80 milyon, inançsız sayısı nasıl aynı kalsın? Dediğim gibi, beynini yemişsin kahvaltıda çok belli.

Sen hala herkesin her şeyi bildiğini iddia etmeye devam et. Alttan nesil mi geliyor sanki. Gelenler de anasının karnında öğreniyor zaten.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi