Editörler : supporters.
«333435363738394041424344»

h.t.a.
Aday Memur
20 Ekim 2018 00:57

Kaldıraç var. Ama tarihte de pek çıkmış soru tarzında gelmiyor sanırım artık.
Av.mert34, 6 yıl önce

Arkadaşlar Tarihte çıkmış soruları barındıran kitap var mı? (Mesela konsensus gibi) Bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim hepimiz için

iustitiae
Aday Memur
20 Ekim 2018 12:56

Arkadaşlar sınav ilanının H/2-a-ab maddesi ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

" 2) Avukatlık Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavına başvuranların yazılı sınav tarihi itibariyle fiilen üç yıl avukatlık yaptığını tespit etmek amacıyla,

a-)Serbest Avukatlık Yapanlar İçin:

aa) Fiilen avukatlık yapılan tarihleri gösteren kayıtlı olunan barodan alınacak baro yönetim kurulu kararının aslını,

ab) Baro kaydı devam etmekle birlikte herhangi bir kurum veya kuruluşta çalışanlar, ayrıca çalıştıkları kurum ve kuruluştan alacakları hizmet belgesi aslını, (Bu belgenin çalışma süresinin başlangıcını, çalışma bitmiş ise bitiş tarihini ve hangi unvanda çalışıldığını göstermesi gerekmektedir.) "

şeklinde bir ifade yer alıyor.

Üç yıldan fazla olacak şekilde fiili çalışmam var. Bunun bir kısmı sigortalı bir kısmı vergi mükellefliği şeklinde. Halihazırda ise bir şirkette sigortalı çalışan avukatım. Ancak bu en son sigortalılık süresi henüz bir yıl. Bu bir yıldan önce vergi mükellefi olarak çalışıyordum.

Şimdi kafamı karıştıran şey şu; zaten barodan fiili çalışma süresini gösterir belge isterken ayrıca çalışılan kuruluştan hizmet belgesi aslını istemeleri ne anlama gelmektedir? Verilecek hizmet belgesinin sadece son bir yılı kapsayacak olmasının olumsuz bir etkisi olacak mıdır? Olmayacaksa bu belge neden istenir?

Şimdiden teşekkürler.

ofarukilic
Kapalı
20 Ekim 2018 13:09

Merhaba Arkadaslar

Elimde Hakimlik Kampinin Adli Hakimlik kitapları mevcuttur.

Anayasa 1.baski

Icra Iflas 8.baski

Medeni Hukuk 4.baski

Ticaret Hukuku 7.baski

Idari Yargilama Usulu 3.baski

Medeni Usul Hukuku 9.baski

Borclar Hukuku Ozel 6.baski

Borclar Hukuku Genel 5.baski

Idare Hukuku 2.baski

Ceza Hukuku 10.baski

Almak isteyen arkadaslar ozelden ulasabilir.

Metin.akar
Aday Memur
20 Ekim 2018 16:15

Baronuzdan alacağınız yazı yeterli olur diye düşünüyorum. Bende avukatlıktan gireceğim. Sınava müracaat tarihinde mi istiyorlar bu belgeyi yoksa mülakat tarihinde mi bir bilginiz var mı?
iustitiae, 6 yıl önce

" 2) Avukatlık Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavına başvuranların yazılı sınav tarihi itibariyle fiilen üç yıl avukatlık yaptığını tespit etmek amacıyla,

aa) Fiilen avukatlık yapılan tarihleri gösteren kayıtlı olunan barodan alınacak baro yönetim kurulu kararının aslını,

ab) Baro kaydı devam etmekle birlikte herhangi bir kurum veya kuruluşta çalışanlar, ayrıca çalıştıkları kurum ve kuruluştan alacakları hizmet belgesi aslını, (Bu belgenin çalışma süresinin başlangıcını, çalışma bitmiş ise bitiş tarihini ve hangi unvanda çalışıldığını göstermesi gerekmektedir.) "

Üç yıldan fazla olacak şekilde fiili çalışmam var. Bunun bir kısmı sigortalı bir kısmı vergi mükellefliği şeklinde. Halihazırda ise bir şirkette sigortalı çalışan avukatım. Ancak bu en son sigortalılık süresi henüz bir yıl. Bu bir yıldan önce vergi mükellefi olarak çalışıyordum.

Şimdi kafamı karıştıran şey şu; zaten barodan fiili çalışma süresini gösterir belge isterken ayrıca çalışılan kuruluştan hizmet belgesi aslını istemeleri ne anlama gelmektedir? Verilecek hizmet belgesinin sadece son bir yılı kapsayacak olmasının olumsuz bir etkisi olacak mıdır? Olmayacaksa bu belge neden istenir?

Şimdiden teşekkürler.

öznurh
Aday Memur
20 Ekim 2018 16:30

Medeni usul için elimde 2014 basımı icra müdürlüğü konu anlatımı var,450 sayfa ismail ercan .Sizce bu iyi mi sanki fazla ayrıntı gibi gelıyor bana zaman kısa mehmet kodakoğlu calısan varsa hangisi daha iyi sizce yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı bu konuda?

Metin.akar
Aday Memur
21 Ekim 2018 17:49

Arkadaşlar merhaba. Anayasa hukuku için güncel kimin kitabını tavsiye edersiniz. Murat yayınlarının setini almıştım ama güncellenmemiş baskısıymış :(

Sadher
Şef
21 Ekim 2018 18:36

hemen hemen herkesin kullandığı Ahmet Nohutçu alabilirsiniz. Anayasa idare iyuk 3 ü içinde şiddetle tavsiye edebilirim.
Metin.akar, 5 yıl önce
Arkadaşlar merhaba. Anayasa hukuku için güncel kimin kitabını tavsiye edersiniz. Murat yayınlarının setini almıştım ama güncellenmemiş baskısıymış :(

Metin.akar
Aday Memur
21 Ekim 2018 19:33

Çok teşekkür ederim
Sadher, 5 yıl önce
hemen hemen herkesin kullandığı Ahmet Nohutçu alabilirsiniz. Anayasa idare iyuk 3 ü içinde şiddetle tavsiye edebilirim.

Umut987
Aday Memur
21 Ekim 2018 21:38

Arkadaşlar tarih sorularının "kültür medeniyet" olarak belirtilen kısmında kültür medeniyet dışında soru sorulduğu oluyor mu bilginiz var mı ? İlk Devletlerden veya Osmanlı döneminin kültür medeniyet dışında kalan genel konularından mesela ?

Emir Karahan
Aday Memur
21 Ekim 2018 21:38

Üniversite'de "KINAMA" cezası almış olmak hakimliğe engel midir arkadaşlar??

Sadher
Şef
21 Ekim 2018 22:19

Kanunen engel bir durum yok. Ama haliyle güvenlik soruşturmasında sıkıntı yaratabilir. Adam bir tweet yüzünden alınmıyor, gerisini siz düşünün. Hem tertemiz olacaksınız, hemde sağlam bir referansıniz olacak.
Emir Karahan, 5 yıl önce

Sadher
Şef
21 Ekim 2018 22:20

Tabiki siz çalışmaya devam edin. Kesin olmaz diye birşey yok, sadece sıkıntı yaratabilir diyorum yaratır diyip sizin moralinizi bozmak istemem.
Emir Karahan, 5 yıl önce

ayhanistan
Aday Memur
21 Ekim 2018 22:48

bu hakimlik kampı tek kitap mı yoksa devasa bir kitap mı :D ayrı ayrı almayı düşünüyorum monopolden

Umut987
Aday Memur
21 Ekim 2018 23:58

Arkadaşlar şimdi öğrendiğime göre tamamından çıkıyormuş. Kimsenin aklında kafasında yanlış bir soru işareti bırakmış olmayım.
Umut987, 5 yıl önce
Arkadaşlar tarih sorularının "kültür medeniyet" olarak belirtilen kısmında kültür medeniyet dışında soru sorulduğu oluyor mu bilginiz var mı ? İlk Devletlerden veya Osmanlı döneminin kültür medeniyet dışında kalan genel konularından mesela ?

Umut987
Aday Memur
22 Ekim 2018 00:01

Her ders için ayrı kitaplardan oluşan bir set. Kamu hukuku dersleri belirgin şekilde daha uzun olmakla birlikte, örneğin borçlar genel 120 sayfa civarında, medeni 180 sayfa civarında gibi.
ayhanistan, 5 yıl önce

bu hakimlik kampı tek kitap mı yoksa devasa bir kitap mı :D ayrı ayrı almayı düşünüyorum monopolden

aty06111
Memur
22 Ekim 2018 03:07

Arkadaşlar merhaba. Çok tereddütteyim lütfen yardımcı olur musunuz? Benim elimde 2016 araralık sınavına çalışmak için aldığım hakimlik kampı seti var. Ve birde hakimim soru bankası var. Tamam anayasa zaten değişti yani onu geçiyorum ama diğer dersler aynen devam olarak bu setten çalışılabilir mi?

porselendemlik
Kapalı
22 Ekim 2018 08:53

Anayasa dışında aynen devam edemezsiniz.2016 dan sonra pekçok mevzuatta değişiklik oldu.Hmk,iflas ,ticaret ,ceza cmk ,anayasal değişiklik neticesinde idare hukuku mevzuatı ,CB. Kararnameleri,uyum yasaları vs.Sadece medeni hukuk ve borçlarda değişiklik yok bildiğim kadarıyla.Yani 2016 kaynakları dar vakitte zorlar sizi.

aty06111, 5 yıl önce

Arkadaşlar merhaba. Çok tereddütteyim lütfen yardımcı olur musunuz? Benim elimde 2016 araralık sınavına çalışmak için aldığım hakimlik kampı seti var. Ve birde hakimim soru bankası var. Tamam anayasa zaten değişti yani onu geçiyorum ama diğer dersler aynen devam olarak bu setten çalışılabilir mi?

busrasaricicek
Aday Memur
22 Ekim 2018 11:33

Merhabalar, detaylı çalışacak kadar vaktim olmadığından ilgilenen olursa kitapları satmak istiyorum, hiçbiri kullanılmadı;

anayasa hukuku ahmet nohutçu ağustos 2018 basım

idare hukuku ahmet nohutçu eylül 2018 basım

idari yargı ahmet nohutçu eylül 2018 basım

Metin.akar
Aday Memur
22 Ekim 2018 12:09

Ben satın almak isterim. Özelden yazamadım yeni kullanıcıyım bana özelden de yazabilirsiniz
busrasaricicek, 5 yıl önce

Merhabalar, detaylı çalışacak kadar vaktim olmadığından ilgilenen olursa kitapları satmak istiyorum, hiçbiri kullanılmadı;

anayasa hukuku ahmet nohutçu ağustos 2018 basım

idare hukuku ahmet nohutçu eylül 2018 basım

idari yargı ahmet nohutçu eylül 2018 basım

iustitiae
Aday Memur
22 Ekim 2018 13:40

Bu soruya cevap verebilecek kimse yok mu aramızda arkadaşlar?

iustitiae, 6 yıl önce

Şimdiden teşekkürler.

Toplam 992 mesaj
«333435363738394041424344»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi