Editörler : Pangaea
12345678910111213»

büyüyünceneolcan
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:48

Eğer öyleyse iyiymiş. Ama 4500 civarı maaşı olan memurluğu benim gibi normal seviyede bir üniv.den mezun olmuş İİBF'liye vermezler hocam. Hayırlısı diyelim.

mkeee, 7 yıl önce

hocam net rakam söylene yok. ama bildiğim kadar ile düz memur maaşı ortalama 4500 civarı imiş.

mkeee
Memur
12 Eylül 2017 15:50

sen yola kendini küçük görelek başlama hocam. puanlar belli 88-89 larda kapanmıs saglamı 90 üzeri. sen 90 üzeri puanı al rakipleri düşünme.

büyüyünceneolcan, 7 yıl önce

Eğer öyleyse iyiymiş. Ama 4500 civarı maaşı olan memurluğu benim gibi normal seviyede bir üniv.den mezun olmuş İİBF'liye vermezler hocam. Hayırlısı diyelim.

büyüyünceneolcan
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:56

Haklısınız. Baştan yenilgiyi kaybetme psikolojisine o kadar alıştırıyor ki sistem, hep aynı tuzağa düşüyorum/düşüyoruz.

Velhasıl, umutvar olmak lazım.

mkeee, 7 yıl önce

sen yola kendini küçük görelek başlama hocam. puanlar belli 88-89 larda kapanmıs saglamı 90 üzeri. sen 90 üzeri puanı al rakipleri düşünme.

mkeee
Memur
12 Eylül 2017 15:57

eğer 1 kişi atanacaksa oda ben olacağım diye calısmak lazım. elimizde geleni yapalım gerisi nasibimize kalmış.

alper4586
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:58

ben de maaşı o civarlarda biliyorum 6000 tl yi mühendisler alır ancak. Merkezi alım devam ettiği sürece puanı alan yerleşir o maaşı da hakeder önemli olan rakiplerinin arasından sıyrılıp kuruma yerleşmek.

mkeee, 7 yıl önce

mkeee
Memur
12 Eylül 2017 16:01

aynen öyle hocam.

alper4586, 7 yıl önce

ben de maaşı o civarlarda biliyorum 6000 tl yi mühendisler alır ancak. Merkezi alım devam ettiği sürece puanı alan yerleşir o maaşı da hakeder önemli olan rakiplerinin arasından sıyrılıp kuruma yerleşmek.

imalatmuh84
Memur
12 Eylül 2017 16:20

ben de aynı senin durumdayım, akşam 19.30-20 eve gelişim, çok yorgun oluyorum ancak 11 e kadar dayanıyorum..

gurkan_33, 7 yıl önce

işletme bölümü mezunuyum özel sektörde çalışıyorum en çok atanmak istedim kurum dhmi

hafta içi saat 20:00-23:00 arası haftasonu da full der çalışmaya başladım dershaneye gitmiyicem

istanbulda zaman kaybı

Hedefimiz Dhmi ise çok çalışmalıyız çokkk

imalatmuh84
Memur
12 Eylül 2017 16:56

88-89 Aslında yapılmayacak bi puan değil ama ben 90 + puanla alıyorlar sanıyordum..

mkeee, 7 yıl önce

kpssmühendis
Aday Memur
12 Eylül 2017 19:30

Merhaba arkadaşlar, ben bu sene mühendislik için kpss-b'ye girip tercihimi sonraki sene yapmayı planlıyorum mezun olmadığımdan dolayı.Girmeyi hedeflediğim yer için 5 yıl içinde alınmış en az c seviye yds puanı istiyor.Bu sene kpss'ye girip sonraki sene yds'ye girsem yds sonucum geçerli sayılır mı ?

mkeee
Memur
13 Eylül 2017 10:48

bildiğim kadar ile ile oluyo. aldığınız puanın 5 yıl gecerlılığı var kpss yı halledip atanmadan yds puanınıda aldığınız zaman skntı olmaz.

kpssmühendis, 7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, ben bu sene mühendislik için kpss-b'ye girip tercihimi sonraki sene yapmayı planlıyorum mezun olmadığımdan dolayı.Girmeyi hedeflediğim yer için 5 yıl içinde alınmış en az c seviye yds puanı istiyor.Bu sene kpss'ye girip sonraki sene yds'ye girsem yds sonucum geçerli sayılır mı ?

gulperi54
Memur
13 Eylül 2017 11:26

benim de hedefim dhmi ve 400 üstü maaş alıyor düz memurlar doğrudur, çalışan yakın bi arkadaşımdan biliyorum. YDS iki yıl önce bu arkadaşım girerken istenmemişti şimdi isterler mi bilemiyorum ama bildiğim tek şey var kpss den 100 almam gerektiği hem ilk alımda (tabi 2018 kpss sonrası kasımda dhmi kadro açarsa) atanmak... Allah çalışan herkese kolaylık versin.

Zaten hedeflediğinizi değil daima altını yaparsınız, o yüzden dhmi istiyorsanız 95 falan değil 100 hedefleyin

1isidemiski
Aday Memur
14 Eylül 2017 16:21

Merhaba arkadaşlar benim de hedefim olursa dhmi.. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilirse beni çok mutu olurum. İzmir'e atama yok sanırım araştırmalarıma göre bana çok saçma geldi dalamaya bile olup İzmir'e atama olmaması yoksa ben mi eksik biliyorum birşeyleri.. Birde iktisat 3.sınıf öğrencisiyim şuan YDS istemiyorlar mı gerçekten? Ben YDS kursuna yazıldım bile çünküde.. :)

TomrisssHatun
Aday Memur
14 Eylül 2017 20:57

İyi yapmışsınız hocam zarar gelmez dilden hatta her zaman bir adım önde olursunuz. Dili nekadar erken hallderseniz o kadar iyi olur. Geçmişte istememiştir bir bakmışsınız artık istiyordur. Bende dil sınavlarına elimden geldiğince girip puanımı yükseltmeye çalışıyorum.

1isidemiski, 7 yıl önce

Merhaba arkadaşlar benim de hedefim olursa dhmi.. Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilirse beni çok mutu olurum. İzmir'e atama yok sanırım araştırmalarıma göre bana çok saçma geldi dalamaya bile olup İzmir'e atama olmaması yoksa ben mi eksik biliyorum birşeyleri.. Birde iktisat 3.sınıf öğrencisiyim şuan YDS istemiyorlar mı gerçekten? Ben YDS kursuna yazıldım bile çünküde.. :)

mkeee
Memur
15 Eylül 2017 08:31

dilde zarar etmezsiniz. dhmi dısında da lazım oluyo. bi bakarsınız dhmi bazı yerlere dil ister bu sizi bi adım öne gecirir.

1isidemiski, 7 yıl önce

seyay
Genel Müdür
15 Eylül 2017 13:56

+++

agrieco
Şef
15 Eylül 2017 14:05

http://kpss.memurlar.net/kadro/8fda518d-5d6e-e411-b51b-14feb5cc1801/

Yukarıda görüldüğü gibi yds istemişligi var. Duz memurda da son alimda yoktu ama ilerde yds olmayacak kimse diyemez. Alimlarda genelde doğuya oluyor.

1isidemiski, 7 yıl önce

motherlover
Yasaklı
15 Eylül 2017 17:08

Memurluğu yada mühendisliği boşverin,aım yada atc olmaya bskın.

1isidemiski
Aday Memur
15 Eylül 2017 20:58

Peki İzmire atama olmuyor mu? Onun hakkında bir bilginiz var mı tayinle falan mı oluyor?

mkeee, 7 yıl önce

dilde zarar etmezsiniz. dhmi dısında da lazım oluyo. bi bakarsınız dhmi bazı yerlere dil ister bu sizi bi adım öne gecirir.

limitless40
Aday Memur
15 Eylül 2017 21:48

Sebep?

motherlover, 7 yıl önce

Memurluğu yada mühendisliği boşverin,aım yada atc olmaya bskın.

palu25
Aday Memur
15 Eylül 2017 22:36

Bunu nerden duydunuz

büyüyünceneolcan, 7 yıl önce

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmeleri ile atanacak memur sayısı 2 bin 780 olarak ilan edildi. KPSS 2017/2 ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne (DHMİ) atanacak memur sayısı 364 olarak açıklandı. DHMi kadrolarına yapılacak atamaların kadro dağılımına göre lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru, 65 Memur ve 3 Programcı yerleştirilecek. Lise mezunu 30 Teknisyen, önlisans mezunu 140 ARFF Memuru, 46 Tekniker ve 30 İş Makinası Sürücüsü atanacak.

Lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru alımına başvuru yapabilmek için; Herhangi bir lisans programından mezun olmak, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az D seviyesinde İngilizce bilmek ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

65 memur alımına başvuru yapabilmek için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer lisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Kaynak: Devlet Hava Meydanları (DHMİ) KPSS 2017/1 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları

İİBF mezunu olarak o 65 kişi arasında olacağız. AİM Memurluğu içinse herhangi bir lisasn bölümü ve YDS. Peki YDS olmadan. düz memur olarak atanan iktisat mezunun maaşı AİM memuruna göre ne kadar düşük olur bilgisi olan var mı?

Toplam 887 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi