Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Temmuz 2020 23:45

Atama takvimleri güncellenmeli
Arkadaşlar okullar 24 ağustosda seminer çalışmalarını başlayacak fakat özür grubu tayinleri 26 ağustosta anca ayrılış işlemlerini başlatılabiliyor ben bakanlığa bildirdim sizlerde yazın çok geç olmadan takvimleri gözden geçirmeleri gerekir destek verin

Covid78
Aday Memur
04 Temmuz 2020 08:15

Öyle şey mi olur ne demek değişsin takvim? Ev taşıyacağız nakliyeci ile buna göre anlaştık. Uçak biletlerimizi buna göre aldık. 2 hafta sonra İl içi var takvim başlayacak siz öne çekilsin diyorsunuz ???? Bu öğretmenleri ziyadesi ile mağdur edecektir.

Covid78
Aday Memur
04 Temmuz 2020 08:16

Seminer için de 15 gün yol hakkımız var. Bu saatten sonra yapılacak her değişiklik bir paniğe sebebiyet verecektir.

Covid78
Aday Memur
04 Temmuz 2020 08:18

25 Ağustos'ta özür atamanız yapılır, 26-27 de ilişik kesersiniz. 5-10 Eylül arası göreve başlarsınız. Abartacak ne var bunda ??

dehneliler
Genel Müdür
04 Temmuz 2020 09:28

Tercih yapmazsanız böyle sıkıntılarınız olmaz.

Ultraslan2045
Aday Memur
04 Temmuz 2020 16:22

Kesinlikle katılıyorum.Tüm atamalar en az birerhafta öne çekilmeli.

matgeo09
Memur
04 Temmuz 2020 16:39

Peki tayin garanti mi nasıl bu kadar emin olabildiniz
Covid78, 4 yıl önce
Öyle şey mi olur ne demek değişsin takvim? Ev taşıyacağız nakliyeci ile buna göre anlaştık. Uçak biletlerimizi buna göre aldık. 2 hafta sonra İl içi var takvim başlayacak siz öne çekilsin diyorsunuz ???? Bu öğretmenleri ziyadesi ile mağdur edecektir.

Covid78
Aday Memur
04 Temmuz 2020 17:15

Garanti yahut değil. Atama takvimine uyarak plan kuran kimseler takvim değişirse mağdur olurlar. Devletin beyan ettiği takvim doğal afet vs yokken atamalara 2 hafta kalmışken neden değişiyor? Tarihin değişimi tam bir krizi beraberinde getirir.
matgeo09, 4 yıl önce
Peki tayin garanti mi nasıl bu kadar emin olabildiniz

Adaletliolmak05
Aday Memur
04 Temmuz 2020 21:22

Atama takviminin değişmesi yarardan çok zarar getirir netice de yeni açılan okullar emekli olan öğretmenler ve ikili eğitime geçen okullar var tüm bunlar için beklemek ve normların daha da artmasını beklemek daha mantıklı diye düşünüyorum

Covid78
Aday Memur
05 Temmuz 2020 14:51

Takvimin en başından farklı ilan edilmesi gerekirdi bir sıkıntı hissediliyorsa takvimde. Ayrıca 2017 Ağustos'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerden 15 Ağustos'a kadar kadro alacak olanlar var. Takvimi erkene çekmek demek o öğretmenlerin hakettiği eş durumu atamasını engellemek büyük bir mağduriyet ortaya çıkarmak demektir.

05sancakbeyi
Memur
05 Temmuz 2020 15:10

zaten bunu isteyenler muhtemeldir yerini garanti görenlerdir.. yoksa erkene çekilmesini istemek akıl karı değil...akıl karı olan norm güncelleme istemektir ki yer açılsın....

bir haftalık seminere katılsan ne olur katılmasan ne olur... zaten okul şadresi sana ders görevini hazırlayıp her halükarda tebliğ edecek....

Covid78
Aday Memur
05 Temmuz 2020 20:03

Hocam anlatamayız anlamak istemezler. Takvimin değişmesi kaos çıkartır diyip sert tepki verelim bu arkadaşlara anlatmak yerine. Norm güncellemesi için sus pus ama 1 hafta erken atanalım. Ne komik
05sancakbeyi, 4 yıl önce

zaten bunu isteyenler muhtemeldir yerini garanti görenlerdir.. yoksa erkene çekilmesini istemek akıl karı değil...akıl karı olan norm güncelleme istemektir ki yer açılsın....

bir haftalık seminere katılsan ne olur katılmasan ne olur... zaten okul şadresi sana ders görevini hazırlayıp her halükarda tebliğ edecek....

YinedeHEYHEY
Aday Memur
05 Temmuz 2020 22:16

arkadaşlar il dışılar 11 ağustos tarihinde açıklanacak. 17 ağustosta ilişik kessem sıkıntı olur mu ?

Covid78
Aday Memur
05 Temmuz 2020 22:34

Olmaz hocam.
YinedeHEYHEY, 4 yıl önce

arkadaşlar il dışılar 11 ağustos tarihinde açıklanacak. 17 ağustosta ilişik kessem sıkıntı olur mu ?

Covid78
Aday Memur
05 Temmuz 2020 22:46

Vatandaş ilişiği 1 hafta daha sonra kessem olur mu diyor bazı aklı evveller takvimi değiştirecekler neredeyse....

matgeo09
Memur
05 Temmuz 2020 23:32

Yorumların saygı sınırlarını aşıyor asıl senin yerin hazırki çoktan hazırlığınızı yapmışsın herkes sizin kadar torpilli değil ben gereken yere açtım destek veren de çok vermeyen ne gerek var diyip geçiyor sizin gibi ağzı bozuk hoca olmaz olsun uza şimdi
Covid78, 4 yıl önce
Vatandaş ilişiği 1 hafta daha sonra kessem olur mu diyor bazı aklı evveller takvimi değiştirecekler neredeyse....

matgeo09
Memur
05 Temmuz 2020 23:39

Hocam bu sene emeklileri beklendiği için zaten olması gerekenden 1 hafta geç oldu bu da demek oluyorki normlar güncellenip tayin başlatıyorlar İliçi ildışı sonra özür grubu benim buradaki kastım koca yaz boşa bekliyoruz tam okullar açıldığında çıkacaksa tayinimiz telaşımız oluyor hele ki karı-koca tayin olacaklar için çok zor bu demek değil ki yerimiz hazır lütfen art niyetle bakmayın olaya
05sancakbeyi, 4 yıl önce

şenol sevindik
Şube Müdürü
05 Temmuz 2020 23:48

Aynen öyle abartacak ne var ben de anlamadım. Öne çekme hayretini ben size anlatayım. Öne çekilmesini isteyenlerin sebebi taşınma ev bulma gibi dertler değil. Tamamen kontenjanların il içinden ve il dışından dolması. Eş durumunu garanti gören zihniyettir. Bir de utanmadan yeri garanti diyorlar. Öğretmenler olarak yiyelim biz birbirimizi. Toplumun öğretmen algısını ne hale getirdiniz ya. Yazıklar olsun. Daha seminer Takvimi açıklanmadan seminerler onlıne olsun diyenler. Okullar açılmasın diyenler. Ya bir durun ya. Tüm kurumlar üzerine düşeni yapıyor biz de yapacağız. Her şeye itiraz neyin nesi? Atama takvimin neden sonraya alındığı da açıklandı. Emekli olanların yerine atama olması için. Önceden il içi il dışı yapılırdı emekli olanların yerine norm fazlası ya da eş durumu ataması yapılırdı. Bu takvim en çok eş durumu isteyecek olanların işine gelmedi. Olmasın yapmasınlar demiyorum. Zaten mağdur edilmiyorlar. Bir durun ya.
Covid78, 4 yıl önce
25 Ağustos'ta özür atamanız yapılır, 26-27 de ilişik kesersiniz. 5-10 Eylül arası göreve başlarsınız. Abartacak ne var bunda ??

Covid78
Aday Memur
05 Temmuz 2020 23:54

Hocam aman konuşma ondan sonra ne torpilciliğimiz kalır ne başka şey. Herşeye itiraz eden bir güruh haline gelinmiş. Kendi isteklerine karşı çıkan birini yakalamasınlar ya malum sendikacı ya torpilci ilan ederler. Kişilik haklarına saldırırlar. Oyun oynanırken kural değişmez.
şenol sevindik, 4 yıl önce
Aynen öyle abartacak ne var ben de anlamadım. Öne çekme hayretini ben size anlatayım. Öne çekilmesini isteyenlerin sebebi taşınma ev bulma gibi dertler değil. Tamamen kontenjanların il içinden ve il dışından dolması. Eş durumunu garanti gören zihniyettir. Bir de utanmadan yeri garanti diyorlar. Öğretmenler olarak yiyelim biz birbirimizi. Toplumun öğretmen algısını ne hale getirdiniz ya. Yazıklar olsun. Daha seminer Takvimi açıklanmadan seminerler onlıne olsun diyenler. Okullar açılmasın diyenler. Ya bir durun ya. Tüm kurumlar üzerine düşeni yapıyor biz de yapacağız. Her şeye itiraz neyin nesi? Atama takvimin neden sonraya alındığı da açıklandı. Emekli olanların yerine atama olması için. Önceden il içi il dışı yapılırdı emekli olanların yerine norm fazlası ya da eş durumu ataması yapılırdı. Bu takvim en çok eş durumu isteyecek olanların işine gelmedi. Olmasın yapmasınlar demiyorum. Zaten mağdur edilmiyorlar. Bir durun ya.

şenol sevindik
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 00:06

Bakanlık neden sonraya alındığını mantıklı bir şekilde açıkladı zaten hocam. Bu takvime itiraz edenlerin büyük çoğunluğu eş durumu tayini bekleyenler. Sebep de ev bulma, göç vs. değil. Tek sebep eş durumunu garanti görmeleri. Hemen olsun hemen gidelim. İyi yerler dolmasın. Yıllardır kırsalda çalışan yüksek puanlılar iyi yere gitmesin. Biz gidelim biz. 90-100 puan ile sahillere gidelim. Oh bir de gidince il içi yaparız mis. Aman yıllardır puan biriktirip tayin bekleyen gelmesin. Bakanlığa yazalım hemen yazalım. Destek arkadaşlar destek! Bıktım bu zihniyetten. Devlet aklı, toplum ahlakı şahsi düşüncelere dayanmaz. Geneli kuşatır. Ne zaman ki geneli düşünüp, istekte bulunursak o zaman doğru ve hızlı sonuçlar elde ederiz. Bugün eş durumu istersin sonraki yıl il içi ya da il dışı. Bunların hepsi karşına sorun olarak çıkar. O yüzden geneli düşünen ve mantıklı şeyler isteyelim.
Covid78, 4 yıl önce
Hocam aman konuşma ondan sonra ne torpilciliğimiz kalır ne başka şey. Herşeye itiraz eden bir güruh haline gelinmiş. Kendi isteklerine karşı çıkan birini yakalamasınlar ya malum sendikacı ya torpilci ilan ederler. Kişilik haklarına saldırırlar. Oyun oynanırken kural değişmez.

Covid78
Aday Memur
06 Temmuz 2020 00:08

Hay ağzına sağlık hocam. Allah razı olsun.
şenol sevindik, 4 yıl önce
Bakanlık neden sonraya alındığını mantıklı bir şekilde açıkladı zaten hocam. Bu takvime itiraz edenlerin büyük çoğunluğu eş durumu tayini bekleyenler. Sebep de ev bulma, göç vs. değil. Tek sebep eş durumunu garanti görmeleri. Hemen olsun hemen gidelim. İyi yerler dolmasın. Yıllardır kırsalda çalışan yüksek puanlılar iyi yere gitmesin. Biz gidelim biz. 90-100 puan ile sahillere gidelim. Oh bir de gidince il içi yaparız mis. Aman yıllardır puan biriktirip tayin bekleyen gelmesin. Bakanlığa yazalım hemen yazalım. Destek arkadaşlar destek! Bıktım bu zihniyetten. Devlet aklı, toplum ahlakı şahsi düşüncelere dayanmaz. Geneli kuşatır. Ne zaman ki geneli düşünüp, istekte bulunursak o zaman doğru ve hızlı sonuçlar elde ederiz. Bugün eş durumu istersin sonraki yıl il içi ya da il dışı. Bunların hepsi karşına sorun olarak çıkar. O yüzden geneli düşünen ve mantıklı şeyler isteyelim.
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi