Editörler : "eskiyara"Pangaea
«16171819202122232425262728

ozdes32
Şef
31 Ağustos 2019 16:12

Hocam başkasının tercih edip etmediğini bilmiyoruz ama bizzat kendimiz tercih ettik ve o okullara atama yapılmamış olarak gözükmekte.

Meb bu sene çok farklı bir uygulamayla çok kişiyi ters köşe yaptı.

Halbuki atamaların şeffaf olması adına, il dışı mazeret atamalarında il ilçe emri olup olmayacağı belli olmalıydı, yada en alttaki üç linkin yanında atamam olmaması durumunda il/İlçe Mem de görevlendirilmek istiyorum seçeneği olmalıydı.

Bu şekilde olmayınca birçok sorun beraberinde oluştu;

1-Eşinin atandığı ilçeye atanmak istemeyen öğretmenler ilçe emrine verildi.

2-1400km uzakta eşimden ayrı kalmayayım diye en azından aynı il olsun diye ücra yerleri yaza kişiler eşinden kmlerce uzaklara atandı,,, ancak tercihlerine atanamayacak durumda olanlar, İl/İlçe emrine atandılar.

Birde malum belirttiğim il dışı muhtemel boşalacaktan tayini çıktığı halde yerine atama yapılmayan okullar var, Neden? Niçin? Atama konusu dava süreci olabilecek bir durumda.

lassama, 5 yıl önce

belki de kimse tercih etmemiştir, böyle bir ihtimal olabilir mi ? branş ve şehir nedir

Mep312
Aday Memur
02 Eylül 2019 12:47

2. İl içi özür grubu olur mu? Twitter dan sesimiziduyuralım

klc16
Aday Memur
02 Eylül 2019 13:00

ozdes32 çok güzel anlatmışsın.

tamer2840
Aday Memur
02 Eylül 2019 13:27

arkadaşlar ankara sınıf öğretmenliği tercihi yapanlar puanları paylaşabilir mi.

bbbbbbbbbbbbbb
Aday Memur
02 Eylül 2019 14:14

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum da bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Çoğu kişi norm fazlası olarak ilçe emrine atanmış sanırım. Ben küçük bir ilde merkezde çalışıyorum, eşimde bulunduğum ildeki merkez milli eğitime geldi. Bu il emri midir yoksa ilçe emri mi? Yani il mem isterse diğer ilçelere gönderir mi yoksa merkezde mi kalır? bilgisi olan var mıdır acaba?

02 Eylül 2019 15:14

İzmir sınıf öğretmenliği puanları ?

Neska.35
Aday Memur
02 Eylül 2019 16:32

Katiliyorum

ozdes32, 5 yıl önce

Hocam başkasının tercih edip etmediğini bilmiyoruz ama bizzat kendimiz tercih ettik ve o okullara atama yapılmamış olarak gözükmekte.

Halbuki atamaların şeffaf olması adına, il dışı mazeret atamalarında il ilçe emri olup olmayacağı belli olmalıydı, yada en alttaki üç linkin yanında atamam olmaması durumunda il/İlçe Mem de görevlendirilmek istiyorum seçeneği olmalıydı.

2-1400km uzakta eşimden ayrı kalmayayım diye en azından aynı il olsun diye ücra yerleri yaza kişiler eşinden kmlerce uzaklara atandı,,, ancak tercihlerine atanamayacak durumda olanlar, İl/İlçe emrine atandılar.

Birde malum belirttiğim il dışı muhtemel boşalacaktan tayini çıktığı halde yerine atama yapılmayan okullar var, Neden? Niçin? Atama konusu dava süreci olabilecek bir durumda.

Neska.35
Aday Memur
02 Eylül 2019 16:38

Bana kalirsa il/ilce milli egitime tayini cikanlarin yerine şundan dolayi atama yapilmadi: Tayini il emrine cikan ogretmrnin okulunun bulundugu o ilce emrine de ayni sekilde ogretmen atamislardir. Kasim ayinda o bosalan kadroya gecireceklerdir. Ilcede fazla ogretmen olmasin diye okula atama yapmamis olabilirler. Aksi halde dusuk puanla ogretmen atamis olacaklar ve biz de puanlari gorup itiraz edecektik. Bu durumda ortaya şu sonuc cikiyor; ozur grubunda il dışından gelenlere oncelik tanindi, dusuk puanlarla atandilar ve senelerdir tayin isteyen il ici ozur grubuna " sen otur oturdugun yerde" denilmis oldu.

ozdes32, 5 yıl önce

slcn_14
Aday Memur
02 Eylül 2019 16:38

Arkadaşlar bu yıl meb önce atamaları gerçekleştirdi ve tahminime göre yaklaşık 1 saat sonra il ilçe emri atamalarını yaptı bu durumda örnek veriyorum ben bir okula tercih yaptım ve muhtemel kadronun boşalmadığı bilgisi yazan bir ekran geldi daha sonra o okulun öğretmeni ilçe emriyle gitti fakat o gittikkten sonra yeniden bir atama yapmadıkları için bu öğretmenin kontenjanı açık kaldı bende tercihim olan bu okula tayin olamadım, görüştüğüm bir okulun müdürünün beni araması sonucu bu çıkarıma vardım ve meb insan kaynaklarıyla görüşüp bilgilendirme talebinde bulundum her ildışı isteyenin il ilçe emrine verildiğini düşünürsek, aynı durumda olup mağdur olan epey bir kişi olduğunu düşünüyorum ve çoğu kişi bunu farketmedi bile bende o okuldan arandığım için farkedebildim, MEB bu il ilçe emrine verilenlerin geri gelme ihtimaline karşı bu kadroları boş tutmuş olabilir ama geri gelmemeleri halinde bu kadrolar biz isteyenlere yeni bir atama ile sunulmalı diye düşünüyorum.

ozdes32, 5 yıl önce

bdnegt30
Aday Memur
02 Eylül 2019 16:47

adam ığdırdan izmire eşide izmirden ığdıra gidebilir bu sisteme göre ikiside aynı anda istemişse

Neska.35
Aday Memur
02 Eylül 2019 18:13

Isteyemez hocam. 2.asamada eslerden sadece birisi tercih yapabiliyor

bdnegt30, 5 yıl önce

adam ığdırdan izmire eşide izmirden ığdıra gidebilir bu sisteme göre ikiside aynı anda istemişse

Tulumculuklu
Memur
02 Eylül 2019 18:28

Keske hocam hic olmadiki oyle bir atama keske olsa artık umut diye birsey kalmadı

Mep312, 5 yıl önce

2. İl içi özür grubu olur mu? Twitter dan sesimiziduyuralım

berfin-meb
Müsteşar
02 Eylül 2019 20:34

Oldu ya Şubat'ta, bütün ilçeler açıldı..

Tulumculuklu, 5 yıl önce

Keske hocam hic olmadiki oyle bir atama keske olsa artık umut diye birsey kalmadı

Mep312
Aday Memur
02 Eylül 2019 21:02

Bende oldu diye hatırlıyorum

Tulumculuklu, 5 yıl önce

Mep312
Aday Memur
02 Eylül 2019 21:04

Sadece özür ilçesi açılmamışmıydı

berfin-meb, 5 yıl önce

Oldu ya Şubat'ta, bütün ilçeler açıldı..

Tulumculuklu
Memur
02 Eylül 2019 21:44

Yok hocam her ilçe açılmadı hep uzak ilçeler açıldı oda 1 kisi 2 kişi yerleşmek imkansız ben ankaradayim en az 10 keredir istiyorum il icide istiyorum olmuyor 113 puanim okul onceciyim artık bıktım ugrasmaktan Allah aşkına birşeyler yapılsın lütfen il dışı13 puanla geleni bizzat tanıyorum aynı branstan ama il içine yok

b3rn4
Müsteşar
02 Eylül 2019 21:48

Şubattaki atama il memlere bırakıldı ve her il yapmadı. Bunlardan biri de benim bulunduğum il.

Tulumculuklu
Memur
02 Eylül 2019 22:53

Atama yapanlarda açmak için açtı demekki çok umutlanmistim o zaman ama yine hüsran lütfen artık il içine bi çözüm bulunsun

berfin-meb
Müsteşar
02 Eylül 2019 23:38

Evet haklısınız her il yapmadı..Yapmayan iller oldu..

Ama yapanlar sadece özür ilçesini değil diğer uzak ilçeleri de açtı..

Bu şekilde yerleşenler oldu..

Çözüm mü değil tabi ki..

b3rn4, 5 yıl önce

Şubattaki atama il memlere bırakıldı ve her il yapmadı. Bunlardan biri de benim bulunduğum il.

Hasansahin1919
Aday Memur
03 Eylül 2019 00:02

Talebim olmamasına rağmen il emrine atandım. İl emrinin iptali için okuluma dilekçe yazdım. İl emri iptal ediliyor mu? Bilgisi olan varsa sevinirim.

Toplam 560 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi