Editörler : swat3410

Kapalı
15 Eylül 2019 12:50

PAEM'in Surekli Hale Gelmesi

Son yayinlanan ilanda "5."seklinde bir ifade yer almamasi dikkat cekiyor. Sivilden amir olmanin her zaman bir hak olmasindan dolayi, 01.01.2020 seklinde olan ifadenin kaldirilip paem'in surekli hale getirilecegini dusunuyorum. zaten icerde almaya bu kadar sicak baksalardi 500 gibi komik rakamlar belirlemezlerdi. belli ki gumbur gumbur gelen yeni jenerasyondan akilli bilgili gencleri dahil etmek istiyorlar.

Bychtylvc
Aday Memur
15 Eylül 2019 13:03

Bundan önceki hiç bir ilanda 3. , 4. Dönem diye belirtilmemiş . Bitek yedek çağırıldığında dönem belirtilir

brkklgs
Şef
15 Eylül 2019 13:07

Aynen akılı zeki çok güzel bölüm mezunlarını alacaklar önceden yaptıkları gibi :)
15 Eylül 2019 14:07

Alın alın torbacılarada yasa cıkmalı bence onlarda işsiz kalmamalı

fizeu
Genel Müdür
15 Eylül 2019 14:41

evet bencede alınmalılar,çıraklığını yapmadıkları işe ustalık yapacak kadar zekiler maşallah!!!! hiyerarşi gerektiren meslek grubu olan emniyet teşkilatında tepeden inme, yani o işin çıraklığını yapmadan ustabaşı diye atanmak mısır ve türkiyede var diğer ülkelerde daha doğrusu gelişkin ülkelerde polis memuru olarak başlar liyakatina göre yükselir vali bile olabilir...bizim ülkede malumunuz aman işe girsinde orada öğrenir mantığı var kimsede demiyor iş bilmeyen adam iş öğrenmeden yönetici olursa bu ülke iyice geriler sistem işlemez...daha önceleride yorum yapmıştım iş kapısı ayrıdır idareci olmak ayrıdır,iş kapısı olarak alt kademe alır yükseltirsin öyle yönetici yaparsın...saygılarımla

ultraky
Memur
15 Eylül 2019 14:42

İş ve işçi bulma kurumu emniyet

15 Eylül 2019 15:56

bi bitmediz...

police888
Kapalı
15 Eylül 2019 16:23

yeni yargi paketinde hukuk mezunlari komiser yrd olarak baslayacaklar. ordan alinacak paem 6 diye devam ordan yani
16 Eylül 2019 09:49

Ulan hala itiraz edip mızmızlanıyorsunuz. Sanki şuan görevdeki polis memurları 20 yıldır memurda bana usta olmuş. Kötüye gidişin sorumlusu sadece paem vs değil. Akademileri kapatan dışardan bir iki yılda polis yetiştiren bu sistem. Atanamayan iş bulamayan polis oluyor. Sonrada vatandaşın işini göremeyen kimseler tarafından sevilmeyen nargile kafelerde takılan polis kitlesi oluşuyor. Bu halde olmanızın tek nedeni paem adaletsizliği değil. 3 yıldır içerdesiniz diye de bir avantajınız yok. Demek ki içişleri bakanlığı size güvenmiyor ki daha yetkin adamlar seçeyim demiş.

police888
Kapalı
16 Eylül 2019 10:36

boş konuşma
ucanspagetticanavarı, 5 yıl önce
Ulan hala itiraz edip mızmızlanıyorsunuz. Sanki şuan görevdeki polis memurları 20 yıldır memurda bana usta olmuş. Kötüye gidişin sorumlusu sadece paem vs değil. Akademileri kapatan dışardan bir iki yılda polis yetiştiren bu sistem. Atanamayan iş bulamayan polis oluyor. Sonrada vatandaşın işini göremeyen kimseler tarafından sevilmeyen nargile kafelerde takılan polis kitlesi oluşuyor. Bu halde olmanızın tek nedeni paem adaletsizliği değil. 3 yıldır içerdesiniz diye de bir avantajınız yok. Demek ki içişleri bakanlığı size güvenmiyor ki daha yetkin adamlar seçeyim demiş.

fizeu
Genel Müdür
16 Eylül 2019 13:48

Çok haklısın sen doğru konuştun ver elini öpelim....

Diego de Leite
Genel Müdür
16 Eylül 2019 17:53

Tabii canım yeni jenerasyon gümbür gümbür, hatta inanmazsın geçen gün genetik mühendisliği okuyan arkadaşım "sadece Paem'e girmek için okuyorum" dedi. Yurtdışında yaşayan yapay zeka mühendisi arkadaşım "lanet olsun yapaya da zekaya da, hayat paem'de" diyor. Elektrik elektronik mezunu 10.000 lira maaşla çalışan diğer bir arkadaşım "ben nasıl yapsam da paem'e girsem" diye kara kara düşünüyor. Galatasaray Hukuk'tan son sınıf bir diğeri " rüyamda bile paem görüyorum" dedi. Kariyerinin zirvesindeki binlerce genç paem için işini bırakıyor. :))
16 Eylül 2019 18:11

lütfen yetiş bizi kurtar süpermen :D siz olmasanız halimiz harap

17 Eylül 2019 16:19

ARKADAŞLAR BENİM BOY 1.60CM.DİREK ELENİR MİYİM PAEM'DEN

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi