Editörler : Pangaea
03 Ocak 2010 10:13

Kocaeli fem akademi

Fem Akademi Kocaeli de Yeni Açıldı KPSS-DGS- ALES ve A kadro alanlarında Kurslar veriyor. 1000 e yakın adaylarının olduğu ve şu an için kontenjanlarının da dolu olduğu belirtiliyor. Fem Akademi Kocaeli'yi nasıl buluyorsunuz ?

bzmKocaeli
Aday Memur
12 Ocak 2010 23:53

Fem Akademi ye sonradan kaydoldum yer bulmaktada zorlandım çok memnunum.

tubasueda
Aday Memur
13 Ocak 2010 10:22

Fem Akademi kursunun başlangıcında öğretmenler ÖSS tarzı anlatıyor gibi gelmişti... konular ilerledikçe öğretmenler daha çok KPSS sorularından örnekler vermeye başladılar. Haftanın 5 günü düzenli etütlerinde başlamasıyla memnuniyetimiz arttı. Matematik hocamız ilk başlarda çok hızlı anlatıyordu. sonradan normale döndü. gerçekten kpss adaylarının bazılarının matematiği öss sözel öğrencisinden bile kötü durumda, bu nedenle bazen matematikçiler eleştirilebiliyor, kursa giden arkadaşlarımızın kursa ön hazırlıklı gelmeleri matematikteki sorunu azaltacaktır. zaten kpss demek matematik ve tarih demek... tarih ten de FEM Akademi de özellikle çarşamba günleri full etüt yapılıyor . buna rağmen tarih sorunu bitmez, tarihten bazen kıl sorular gelebiliyor . genel itibariyle eski sorulan sorular takla attırılıyor. tarihe de matematikte olduğu gibi düzenli çalışmak ve ön hazırlıkta bulunmak gerekiyor.Genel itibariyle FEM Akdemi KPSS kursu Kocaeli için en iyisi... 100 üzerinden 90 gönül rahatlığıyla diyorum

Poyraz PUSAT
Yasaklı
13 Ocak 2010 10:45

Çok fena gaza geldim şimdi.

Kursa başlamamış olsam kesin FEM'e başlardım.

:-))

fatihfurkanşahin
Aday Memur
14 Ocak 2010 15:57

memnunuz Fem Akademi den sağ olsunlar. tek sıkıntımız kantindi.Kantin geç başladı fakat geç oldu güzel oldu. Kocaeli nin en güzel, en ferah, en manzaralı kantini oldu.

AysunKaralar
Aday Memur
11 Şubat 2010 01:35

ben de Fem Akademi li oldum bakalım ne olacak göreceğiz.

Betülx
Aday Memur
19 Şubat 2010 23:58

Kocaeli Fem Akademi de her hafta cuma günleri lisans ve önlisans adyaları için öğle ve akşam seanslarında Zaman -Fem Akademi kpss denemeleri başladı . Her sınav Türkiye geneli değerlendiriliyor. çok iyi oldu haftalık denemelerin başlaması. durumumuzu her hafta Türkiye geneli denemelerle ölçebileceğiz. 3 hafta da bir de eğitim denemesi uygulanacakmış. artı her ayın sonunda zaten Türkiye geneli denemeler devam edecekmiş moralimiz fullendi.

gunes_16
Genel Müdür
20 Şubat 2010 00:05

Bizde de her hafta salı günleri yapılacak denemeler..

Betülx
Aday Memur
20 Şubat 2010 00:08

:)) Haydi hayırlısı ...

gunes_16
Genel Müdür
20 Şubat 2010 00:11

Bizde derken İnegöl :)

Farklı günlerde olduguna göre sonuçların açıklanması için beklenecek demek ki..

Birde gazete pazartesi veriyor denemeyi bence piyasaya çıkmadan önce yapılması daha iyi olurdu tabi böyle birşey mümkün olabilir mi bilemiyorum..

Betülx
Aday Memur
10 Nisan 2010 00:30

fem akademi zaten zaman denemelerini gazete vermeden 1 hafta önce toplu getritip uyguluyor. her hafta türkiye geneli kpss sınavına katılmış oluyoruz. yılda toplam 50 nin üstünde türkiye geneli kpss sınavına katılmış olacağız böylelikle...

AysunKaralar
Aday Memur
30 Nisan 2010 23:54

Şubat döneminde Fem Akademi ye yazılmıştım. gerçekten memnun kaldım.. denemeler ,etütler,birebir soru çözümleri, rehberlik hizmetleri, geziler, sabah kahvaltıları... arkadaşlarıma da tavsiye ettim. sınıf öğretmenliği 3 ten 4 e geçecek Kocaeli ünv. arkadşlardan sınıfın yarıdan fazlası şimdiden kayıt oldular. fiyatlar ne yüksek ne düşük . ders saatleri 400 ü geçiyor . gerçekten tebrikler.

crabnet355
Müsteşar
01 Mayıs 2010 00:59

Ben istanbuldakileri tavsiye etmiyorum. Matematik dersi dışında Etüt yok. Soru sorma günü koymuşlar, o günün dışında soru soramıyorsun. Hocaların çoğu ilgisiz. Geometri son bir ay verilecekmiş, vatandaşlığada daha yeni başladık.

Betülx
Aday Memur
12 Haziran 2010 16:35

Bilgisayar öğretmenliği 3. sınıf arkadaşlar fem akademiye gittiğim için fem akademiyi bana da sordular. tavsiye ettim. benim bildiğim 16 arkadaş geçen hafta fem akademi ye eğitim kısmına kayıt olmuşlardı. Fem Akademi de okuduğum için FEM Akademiyi size özetleyeyim...

öğretmenler kadrolu olduğu için sürekli dershanede bulunuyor. Suat Bey Şefik Bey Asım Bey sürekli gk-gy etütleri yapıyorlar. Abdulkerim Bey p.tesi pazar- perşembe ek ders yapıyor eğitimden. Mustafa Çetin Bey ctesi ve çarşamba yapıyor. etüt sıkıntısı olmuyor.

*** Her cuma Türkiye geneli deneme sınavı yapılıyor bu önemli ..

*** Sadece KPSS adayları geldiği için sakin bir ortam... kantinde yada sinevizyon sınıfında yada boş sınıfın birinde ders çalışabiliyordunuz.

*** sınıflar kilimalı, her sınıfta sinevizyon var bazı sınıflarda akıllı tahta da var.

*** Fiyatları da fazla ders vermelerine rağmen uygun..

*** FEM AKADEMİ yayınları ve ihtiyaç yargı - irem - pegem dokümanlarını kullanıyorlar.

benim puanım sene başından beri ortalama 25 puan arttı.

*** Bayan 2 adet rehber hocaları var gezi- kahvaltı- isteyen adaylar için yoğunlaştırılmış yatılı programlar vs de düzenliyorlar..

zaten kontenjanları çok yakında dolar. yaz kpss kursu için dolmak üzereymiş. Kursun başlamasını Beklemeden kayıt olun derim..

Geçen senelerde bazı kurumlar çok yüksek indirim yapıyorlardı . bu yıl duyuyoruz kapanmışlar veya taşınıyorlar . öğretmen ücreti ve kiralarını ödeyemiyorlar.

*** Birde Fem Akademi de eğitim hocaları arasında branşlaşma var. bir hocanın tüm dersleri anlatmasını istemiyorlar eğitim hocaları tüm derslere hakim ancak branşlaşma var .. bir hocanın eğitim derslerinin tümünü anlatması kolay değil. bence mantıklı düşünmüşler.

Rehberlik ve ölçme değerlendirme... tarih ve matematik gibi dersler bu dersin 2 sini de bir hocanın anlatması tarihçinin matematik anlatmasına benzer.. bundan dolayı eğitim de branşlaşma gerekli...

Fem Akademi de yerinizi ayırtın derim. bu sen bile bine yakın adayı geri çevirdiler. yerleri olmadığı.. kontenjanları dolduğu için.

noyes
Aday Memur
10 Ekim 2010 13:18

Fem Akademi Eğitim bilimleri dersinde 30 saatlik tekrar programı düzenledi. tekrar Amaçlı özel yaprak testler veriliyor 5 tane de deneme sınavı yapacaklar. Tekrarlar Toplu olarak Sinevizyon dersinde yapılıyor. her ders 5 saat de tekrarlanıyor ve anlıyoruz demekki bir ders 5 saat gibi kısa bir süre de de anlaşılabiliyormuş neden yıl için de bu kadar fazla ders gösteriliyor anlayabilmiş de değilim. Eğitim de branşlaşma var Yıl içinde her branşı kendi hocası anlatmıştı. Arkadaşlarımızın yüzde doksanı kendi branşıyla ilgili baraj puanını geçtiler. düşük puan alan arkadaşlara da çalışmaları konusunda yardımcı oldular. Fem - Anafen de başlayan arkadaşlar oldu. yani Fem Akademi ya Meb e yerleştiriyor yada bir şekilde Sizi iş sahibi yapıyor kolları uzun yani. Çalışmak isteyip boşta kalan bilmiyorum. meslek dersi öğretmeni değilse... Fem Akademi den Kısaca memnun kaldım tavsiye ederim...

BanuYıldız
Aday Memur
10 Ekim 2010 18:05

FEM Akademi Kocaeli de KPSS A grubunda şu an dersler başladı. derslere hep kitap yazarları giriyor. Hafta sonu sabah ve hafta sonu öğle tüm grupları dolu şu an sadece hafta içine kayıt alınıyor. Kocaeli nin değil marmara nın değil Türki yenin En Güçlü Kadrosuyla çalışıyoruz diyorlardı ilanlarında. gidenler de memnun KPSS A geçen seneki Kocaeli nin en iyi dereceleri ilk 5 Fem Akademi den miş. Şu an istanbul daki en çok öğrencisi olan kurslardan daha çok kayıtları var. araştırın dediklerimin doğru olduğunu göreceksiniz. 24 fasikül Yüksel bilgili nin kitapları vs veriliyor. Koordinatörleri Yüksel Bilgili . Sakarya Gebze yalova ve istanbul dan bile öğrencileri var. Dersler başladı cmt pzr uğrayıp görebilirsiniz... Ancak hafta sonları tamamen dolu. yerleri yok sadece hafta içi kayıtları devam ediyor.

onuyy.
Aday Memur
24 Nisan 2011 09:29

***KPSS de branşlaşmaya gidilmeli Eğitim Bilimlerinde 6 farklı hocası olmalı, cebir , geometri,, tarih , coğrafya ve vatandaşlık hocaları ayrı olmalı (Bazı kurslarda cebir ?geometri veya tarih ?coğrafya-vatandaşlık hocası aynı olabiliyor.Eğitim Bilimleri 1-2 hoca tarafından değil daha fazla hoca tarafından anlatılmalı branşlaşma olmalı))***KPSS de lisans , Önlisans ve Lise adayları ayrı sınıfta kurs görmeli, ***Tüm Dersler yıl içerisine yayılarak anlatılmalı(Dersin biri bitip diğeri başlamamalı , ısrarla bu tarz da kurs veren yerler var. çok hatalı bir sistem)*** haftada en az 10 ar saat gk-gy ve eğitim bilimlerinden etütler olmalı *** denemeleri Türkiye geneli olmalı yılda 100 e yakın deneme sınavı yapılmalı ve her hafta Türkiye geneli deneme sınavları olmalı,**** KPSS Alan dersine marka isimler girmeli kitap yazarı olmasına dikkat edilmeli *** Kendi yayınları dışında tüm yayınların sorularını etüt testi olarak verebilmeli *** Birebir soru çözümleri olmalı ***KPSS dereceleri çıkarmalı kazandırma oranı çok iyi olmalı ***Kadrosunun en az yüzde doksanı kadrolu olmalı? *** Şubat yada yıl sonlarında isteyen adaylara yatılı ders çalışma programları ve geziler yapabilmeli. *** işe yerleştirme garantisi verebilmeli *** Kurslarına gelen Adaylarının hepsinin memnun olduğunu söyleyebilmeli ve adaylarla görüştürebilmeli.*** Yıl içerisinde adaylara kariyer planlama seminerleriyle yönlendirebilmeli *** Kurumsal kimliğe sahip olmalı. Yeni açılan bir kurs olmamalı başarısını ispatlamış olmalı? *** Binası , kantini , sınıfları çok güzel olmalı, Tüm Adayların Danışman Hocaları olmalı? *** sadece Lisans ve önlisans adaylarına özel şubeleri olmalı? bu imkanları Size kim sağlıyorsa araştırın oraya gidin? Türkiye?nin En İyi Kadrosuyla Çalışmalı?.

eyupiik97042
Aday Memur
24 Nisan 2011 22:04

arkadaşlar geçen sene ben kocaeli fem akademi de kpss ye hazırlandım.. diğer kursları bilmediğim için onlar hakkında yorum yapamam ama ben fem akademiden memmun kaldım . 107 net yaptım ve benim için yeterli olan puanı aldım.. geçen sene kurs yeni açılmıştı başlarda bazı aksaklıklar oldu ama gayet iyi bir kurs. herkese tavsiye ederim.. benimde matematiğim kötü olduğu için matematik derslerinde zorlandım , çünkü hoca çok hızlı gitti. ama bu açığımı diğer derslerden full net çıkararak kapattım..

bana sorarsanız fem akademiden şaşmayın , son 10 yılın kpss de çıkmış sorularını çözün , bol soru çözün demiyorum - bol kpss denemsi çözerek zamanla yarış etmeyi öğrenin,,,,

yediikliw
Memur
25 Mayıs 2011 23:47

Şu an 2012 kpss alan grubu için fem akademi hafta sonu sabah KPSS alan gruplarını doldurmuş. hafta sonu öğle grupları ve hafta içi sabah ve akşam grupları için kayıt alıyorlar. bu yıl gidenler ciddi memnunlar . 3. sınıfların çoğu fem akademiye kayıt oldu. Şu an Türkiyede en fazla kpss alan grubuna kayıt alan kurs konumundalar . bütün hocaları akademik kariyere sahip ve kitap yazarı. bu yıl 150 ye yakın kpss alan grubu adayları varmış seneye için kayıtları 100 ü geçmiş ve haziran ortalarında hafta sonu öğle grupları da full dolar deniliyor. kpss alan grubu alan adaylar haftada 10-12 saat civarında olan gk gy etütlerine ücretsiz katılabiliyorlarmış. isteyen adaylar extra hafta da bir gün alan grubuna özel haftada 1 gün şeklinde alabiliyorlarmış. 2. dönem alan gruplarına özel ingilizce grupları var. şu an her çarşamba öğle ve akşam seanslarında alan soru çözümleri yapıyorlar her hafta cuma da alan ve gk gy denemeleri uyguluyorlar.sınıfları çok modern . kocaeli ünv . anfileri gibi. kpss alan adaylarına hocaların özel ders notlarını fotokopi kitapçık olarak veriyorlar. bütün ders hocaları kitap yazarı . soru bankası olarak ta hocaların kitaplarını veriyorlar. kpss alan da kurum adı önemli değil kadro nerede iyiyse oraya gitmek ve denenmiş kurumları tercih etmek mantıklı görünüyor. kpss alan da bir hocanın bile kötü olması kpss alan da 3-5 puan düşük almanıza ve ilerde maaşınızın aylık 3-5 milyar düşük olmasına yol açabilir. kpss alan adayı kurs fiyatlarında 500-1000 tl gibi farklara bakmadan en iyisine gitmeli. Türkiyede en iyi şu an Kocaeli fem akademi nin kadrosu görünüyor. hoca isimlerine teker teker baktığınızda bu işten anlıyorsanız mükemmel bir kadro olduğunu görüyorsunuz. hafta içi kadıköy deydim kpss alan grubu yapan yerleri dolaştım insanlara değer verilmiyor ve eğitim yapılan salonları kocaeli fem akademinin salonun yanında çok çok basit kalır. gk gy derslerinde başarının yüzde otuzu hocaya kpss alan derslerinde ise başarının yüzde yetmişi hocaya bağlıdır. bu nedenle kpss alan kursunda en iyisini tercih etmek mantıklı. kpss alan da Kocaeli fem akademi gerçekten Türkiye de gidebileceğiniz en iyi kurs görünüyor. araştırın bu yıl gidenlere sorun, riske girmeyin . geçen yıl kpss alan kocaeli 1.2.3.4.5 . si fem akademi kocaeli den çıkmış ve adayların çoğunluğu yerleşmişler. sınav sonrasında da kariyer planlama danışmanları sizi yönlendiriyor. doküman noktasında verdikleri epeyce doküman var şu an Yüksel bilgili nin mikro kitabıyla fem akademi gk gy setlerini veriyorlar, diğer kaynaklar yıl içinde yeni baskı kitaplardan oluşacakmış. fiyat olarak geçen yılın fiyatlarından kayıtlara devam ediyorlardı. kpss alan denemesinde ve gk gy denemelerinde bütün yayınları kullanıyorlar. Bir çok kurumda derse kimin gireceği belli değilken fem akademi size 1 yıllık ders programını hoca hoca veriyor. zaten fem akademiyi Tüm Türkiyede ön plana çıkaran da bu özelliği,,, adamlar alan grubunda ne gerekiyorsa onu yapıyorlar ve adaylarından gelen talebi kesinlikle anında karşılamayı prensip haline getirmişler.

sude*
Aday Memur
02 Ağustos 2011 23:16

bu yıl kpss kocaeli 1. leri yine fem akademi den çıkmış

yalcinrehber
Aday Memur
03 Ağustos 2011 10:56

İsim verin de bilelim şu birincileri :) Kimbilir hangi şubenin öğrencisini KOcaeli 1.si diye duyuracaklar bekliyoruz :)

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi