Editörler : Lanet
06 Ağustos 2022 00:13

Başka Kurumdan Üniversiteye Geçiş

Başka bir kurumda 10 yıldan fazladır kadrolu memurum. Üniversiteye geçmek istiyorum. Üniversitede bana uygun unvan hangisi olur? Kadrolu şeklinde geçersem üniversitede sözleşmeli mi başlarım, kadromu devam ettirebilirmiyim? Çünkü üniversitenin mali hakları dahaiyi.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Ağustos 2022 04:36

Üniversitenin mali hakları daha mı iyi? Şu an ne alıyorsanız üniversitede de onu alırsınız. 5 kuruş ek başka bir ücret yok ki üniversitede nasıl bir yer sanıyorsunuz üniversiteleri? Ayrıca kadrolu memurken kadrolu memur olarak geçersiniz kadrolu geçip sözleşmeli olmak diye bir şey yok. Ek bilgi geçiş buraya yazdığınız kadar kolay değil.

lastcheva
Memur
06 Ağustos 2022 09:22

Biri size üniversiteler hakkında yanlış bilgi vermiş olmalı. Belki belediye demişlerdir. Üniversite tercih edilecek son kurumlardan birisi.

kemanizt9
Memur
06 Ağustos 2022 09:35

Üniversiteden biri olarak mı söylüyorsunuz bunları?

lastcheva, 2 yıl önce

Biri size üniversiteler hakkında yanlış bilgi vermiş olmalı. Belki belediye demişlerdir. Üniversite tercih edilecek son kurumlardan birisi.

lastcheva
Memur
06 Ağustos 2022 09:46

Evet. Gelirseniz anlarsınız.

kemanizt9, 2 yıl önce

kemanizt9
Memur
06 Ağustos 2022 13:32

Kaç yıldır üniversitedesiniz? Unvan, maaş, derece, kademe? Birim?

lastcheva, 2 yıl önce

Evet. Gelirseniz anlarsınız.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Ağustos 2022 14:52

Ben 2 üniversitede görev yapmış biri olarak söylüyorum. Birinde hala görev yapıyorum. Mali olarak iyi diyen yanlış bileği vermiş. Ya da bizde bir sıkıntı var :)
kemanizt9, 2 yıl önce

hsnd
Başbakan Müsteşarı
06 Ağustos 2022 14:53

Akademik değilseniz üniversitelerden maaş harici bir gelir beklemeyin.

gezginnurse
Şube Müdürü
06 Ağustos 2022 18:25

Bi kurumdan üniversiteye öyle bir geçiş yokki..

Dünya gezegeni
Aday Memur
06 Ağustos 2022 21:03

Kardeş 16 yıllık bir üniversite personeliyim. Mali maaşın dışında bir ek ödeme yok. Özerk yapısından dolayı nakil olayı yok gibi bir şey. Kadro sınıfına göre nakil ataman yapılir.

kemanizt9
Memur
06 Ağustos 2022 22:54

%150 civarında bir üniversite ödeneği verilmiyor mu size? Üniversite personeli hangi mevzuata tabi?

Dünya gezegeni, 2 yıl önce

Kardeş 16 yıllık bir üniversite personeliyim. Mali maaşın dışında bir ek ödeme yok. Özerk yapısından dolayı nakil olayı yok gibi bir şey. Kadro sınıfına göre nakil ataman yapılir.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
07 Ağustos 2022 11:22

Arkadaşım öyle bir ödeme yok yahu. Kim dedi sana onu. Valla senden falan sakladığımız yok :) Akademikler alır o ödeneği. İade personele maaşı dışında 5 kuruş ödeme yapılmaz. Bir ihtimal arazi tazminatı falanlar oluyor o da azınlık birkaç kişilik grup başka bir şey yok. 657'ye tabiyiz başka da mevzuat yok. 2547 ya da 2914'ü falan baz alıyorsan o akademik kadroyu ilgilendiriyor.
kemanizt9, 2 yıl önce

%150 civarında bir üniversite ödeneği verilmiyor mu size? Üniversite personeli hangi mevzuata tabi?

08 Ağustos 2022 11:45

başka kurumda hangi maaşı alıyorsan üniversede o maaşı alırsın. ünvanın memur ise memur, vhki, bilgisayar işletmeni olarak geçebilirsin. adam kayırmanın tam yeridir üniversiteler. adamını bulanın yükseokul sekreteri, fakülte sekreteri olduğu yer. bağlantın yoksa memur olarak çalışmaya devam ettiğin yerdir.

idgys
Aday Memur
09 Ağustos 2022 12:07

Size bir sorum olacaktı maceracı1987 arkadaşım özelinize yazdım size zahmet bakabilirseniz?

maceracı1987, 2 yıl önce

başka kurumda hangi maaşı alıyorsan üniversede o maaşı alırsın. ünvanın memur ise memur, vhki, bilgisayar işletmeni olarak geçebilirsin. adam kayırmanın tam yeridir üniversiteler. adamını bulanın yükseokul sekreteri, fakülte sekreteri olduğu yer. bağlantın yoksa memur olarak çalışmaya devam ettiğin yerdir.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi