Editörler : "eskiyara"Pangaea

türkanatalay
Aday Memur
27 Ağustos 2012 17:22

Hakem heyetine falan dağıtmam ama çok büyük bir manevi haz alırım gerçekten. ödeme tarihi 3 gün geçti mi sanki faiz işletmiyorlarmış gibi zır zır aratıp duruyorlar. Onlar bizde 5 kuruşlarını bile bırakmıyorlar. Babam taa 2000 yılında adamın birine kefil olmuş. Borcu bitmiş ama kefaleti ticari kefalet imiş, o adama ömür boyu kefil oluyormuşsun meğer.. Adam seneler sonra tekrar kredi almış, ödeyemeyince parayı babamdan tahsil ettiler. Allahtan 13 kefil daha varmış, adam kredi üstüne kredi çekmiş, her seferinde ayrı kefillerle. Bankayla anlaştı babam, durduk yere 22bin TL ödedi, artık noterden kefilliğimizin bittiğine dair belgenin elimize ulaşmasını bekliyoruz.Bir kaç güne onu da alıp dava açacağız. Aslında önünden bile geçmemek lazım bankaların ama mecbur kalıyoruz, Şu son olayda öyle nefret ettim ki bankalardan, dosya masrafını geri almak, benim için müthiş bir zevk olacak.Umarım başarıya ulaşırız.

Bu arada bizim ildeki tükoderden bir yetkili, henüz kesinleşmiş bir şey olmadığını, daha tasarı aamasında olduğunu söyledi, ama internette de öyle net söylemler var ki, bu yüzden ben en azından bankaya dilekçe ile başvurumu yapacağım. Ama internt şubeden baktım da , benim kullanmış olduğum kredimde dosya masrafı yazmıyor, KOMİSYON ve MASRAF yazıyor. Ama alırken dosya masrafı demişti görevli bana. Sanırım aynı şey değil mi? Tükoderdeki kişi de, ille de dosya masrafı adı altında olmalı dedi. Emin olamadım bu yüzden. Bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi lütfen.

kemanist61
Aday Memur
27 Ağustos 2012 17:46

Değerli arkadaşlar kayıtsız şartsız kalmayalım bu konuda 100 de olsa 50 de olsa yapalım başvurumuzu bugün başlattım savaşımı hadi hayırlısı olsun hepimiz için toplam 6 banka:)))eder sana yaklaşık 3-4 eğitim öğretim ödeneği taş attık da kolumuzmu ağırdı:))bol şanslar

beverly
Şef
27 Ağustos 2012 17:46

Arkadaşlar,Toplamda 5 bin lira olmak üzere farklı tarihlerde iki ayrı ihtiyaç kredisi çektim,Eğer alabilirsem dosya masrafı olarak ne kadar alırım?

Tarihçi48
Aday Memur
27 Ağustos 2012 18:23

Ben de bugün itibariyle bankaların kestiği dosya masraflarını geri almak için mücadelemi başlattım.Kararlıyım miktarına bakmadan geri almaya çalışacağım.

kemanist61
Aday Memur
27 Ağustos 2012 19:35

banka donuna kadarsa bizde sonuna kadar o kadar...

ibal
Aday Memur
27 Ağustos 2012 19:39

Ben 2088 yılı Temmuz ayında finansbaktan 80000 tl konut kredisi çektim. O zaman 4 bin tl civarında masraf ödemiştim. 2009 eylül ayında yapılandırma yaptığımda 1500 tl masraf aldılar.Bumasrafı almak için bankanın cevabın,masrafın ödendiğini gösteren hesap özetini, posta bildirim kağıdı ile ilçe tüketici hakem heyetin Haziran başında başvurdum.16.08.202 tarihli karara göre masrafın tarafıma ödenmesi kabül edilmiş. banka 31 ağustosa kadar itiraz etmese parayı alacağım. şimdiki işim 4000 tl almak olacak

hhhızırbeyyy
Aday Memur
27 Ağustos 2012 20:51

Benden de 500tl lik dosya masrafı alınmıştı. ben il olarak bankadan hesap dökümü aldım ve hakem heyetine başvurdum, hakem hayeti beni haklı gördü ve banka hiç itiraz etmeden parayı benim hesabıma yatırdı.. bu durum bankadan bankaya değişiyor... itiraz edenlerde var (babamda olduğu gibi), onada dilekçe veriyorsunuz savunmayla ama henüz sonuçlanmadı bu konu bilgi veremicem(görünen o ki ondanda sorun çıkmıyacak)

mahx
Genel Müdür
27 Ağustos 2012 21:41

tüketici hakem heyeti 1160 tl nin altındaki sorunlarda devreye giriyormuş.üstündeki rakamlarda tüketici mahkemelrine başvurmam gerekiyormuş?bu mahkemelre başvuruda (Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.) ibaresi var.ben şimdi mahkemeye dava açarsam herhangi bir ücret ödeyecekmiyim?acaba tüketici mahkekesine dava açanlar nasıl bir yol izlediler .bizi bilgilendirebilirler mİ?

türkanatalay
Aday Memur
28 Ağustos 2012 01:23

Geri alan arkadaşlar, bir kez daha sorayım cevap verin lütfen. Makbuzunuzda açık ve net dosya masrafı mı yazıyor, sadece masraf mı?

drakun381
Şube Müdürü
28 Ağustos 2012 09:03

arkadaşlar ben bulunduğum ilçenin tüketici hakları hakem heyetini aradım bana ödemesi devam etmekte olan kredileriniz varsa onlarla ilgili başvuru yapın dediler geçmiş yıllara ait masraflar için başvuru yaparsanız mahkemeden geri dönüyor mahkeme masrafları da tüketiciyi mağdur ediyor şeklinde açıklama yaptı şimdi olur da ödemesi bittiği halde çektiği kredinin masrafını alan olursa lütfen burda paylaşsın

soma lı
Aday Memur
28 Ağustos 2012 22:27

arkadaşlar bu ödenecek paralar yapılandırma ile ilgilimi yoksa ilk alınan dosya masrafı mı

asaygin
Müsteşar
28 Ağustos 2012 22:30

Bende bugün daha önceden kredi aldığım bankalara birer dilekçe ile başvurdum, olumsuz yanıt almam halinde soluğu hakem heyetinde alacağım

ayhan3338
Aday Memur
28 Ağustos 2012 23:14

BEN BUGÜN DOSYA MASRAFINI ALMAK İÇİN BAŞVURUYUM DEDİM...AMAAAA

MÜŞTERİ HİZMETLERİ BANA ŞU TATİRHTE ŞU KREDİ İÇİN ŞU KADAR DOSYA MASRAFI OLAN TAAHHÜTNAMEYİ GÖSTERDİ BAK HOCAM DEDİ BUNU KREDİ KULLANDIRIRKEN İSTİYORUZ SİZDEN GENEL MERKEZDE BU OLMADAN KREDİYE OLUMLU CEVAP VERMİYOR ZATEN DEDİ.YANİ PEKİ DEDİM BU İNTERNETTE DOLANAN OLAY NE İSE

HAYAT SİGORTASI İLE İLGİLİ EĞER ERKEN KAPATILMIŞ KREDİNİZ VARSA ONUN GERİ KALAN HAYAT SİGORTASINI VERİYORUZ.

ŞİMDİ BİZE KREDİ DOSYA MASRAFINI BAŞTA İMZALAYIPTA DOSYA MASRAFINI BU İZMA DAHİ OLSA GERİ ALABİLEN KİŞİ LAZIM...ANLIYACANIZ BİRAZ ZOR

asaygin
Müsteşar
28 Ağustos 2012 23:43

Ayhan vbey, zor yada değil, atla deve değil ya bu? Hakkımzıı sonuna kadar arayalım, hakkımız olan 1 kuruşun dahi peşini bırakmayalım. Bankalar sırtımızdan dünyanın parasını kazanıyorlar, zaten yasal fazini alıyorsun, dosya masrafı da neoluyor? Oldum olası gıcığım buna.

türkanatalay
Aday Memur
30 Ağustos 2012 02:09

Bugün TV de (TRT kanallarından birinde izledim, damın biri Konya Selçuklu ilçesi hake heyetine başvurup dosya masrafını almış, hakem heyetinden de bir kişi açıklama yaptı. İşim vardı çok dinleyemedim ama anladığım şu ki, imzaladığımız sözleşme önemli, dosya masrafı için bir şey imzalamamış olmamız gerekiyor. Bu haberi dinledikten sonra eşim bankalardan birine gitmiş, öyle bir şey olmadığını söylemişler, ayrıca Tükoderdeki yetkili de 'öyle bir kaç istisna var ama ortada kesin bir durum yok daha, kanunlaşmış bir şey yok ' falan demiş. Bankacılarla aynı ağız yani anlayacağınız. Bilemiyorum ama TVlerde bile bariz örnekleri ad soyadla çıkarken Tükoderin en yetkili kişilerinden birinin ağzından bunu duymak biraz tuhaf geldi. Paranoyak mı oldum ne?

sonofcolak
Memur
30 Ağustos 2012 09:55

peki kapatılan krei kartlarının yıllık aidatlarını nasıl geri alabiliriz?

_mudda_
Memur
03 Eylül 2012 13:49

dosya masrafını geri alabilen var mı

matrak
Şef
03 Eylül 2012 18:29

ne yapsam karar veremedim.. 900 lira masraf alınmış benim krediden. ayrıca yeniden yapılandırma içinde 1100 lira...

YaSeMiN Öykü
Aday Memur
03 Eylül 2012 18:35

matrax hocam hangi bankadan çekmiştiniz?

may_10_ez
Aday Memur
04 Eylül 2012 10:04

Yazılanlar hep iyi yönde, teşvik amaçlı ama, bende kredi kullandım ve şu anda bende masrafları geri almak istiyorum. Ancak hem bankayla hemde tüketici hakem heyetiyle telefon görüşmesi yaptım. Her iki tarafta anlaşmış gibi ; kredi alırken imza attınmı, attıysan geri alamazsın diyor. Sanki cebinden ödiycekler >:( İmza atmadan kredi veren banka varmı arkadaş, işi yokuşa sürüyorlar, anlamadım gitti.Ama bankacının telefondaki ses tonuna ve ukala tavırlarına inat sırf uğraşsınlar diye bende işleme başlıyorum. Hayır olur İnşallah.

Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi