Editörler : Pangaea
19 Temmuz 2019 18:58

2019 mağdurları (analiz eklenecektir)

Evet arkadaşlar erkenden bu mağduriyet konusunu açmaya karar verdim. 2019 sayısal verileri açıklandığında zaten malumun ilanı olacak. Bir sınavda ki başarının sıralama ile ölçüldüğünü bilmeyen yoktur sanırım.

Örneğin, 2018 de 80 puan ile o sınavda 50. sırada olan kişi 2019'da 75 ile 40. oluyor. Fakat 75 ile daha başarılı olan arkadaş yerine 80 alan arkadaş atanıyor. Neden, çünkü 2018 de girdi. Bu 2018 de girenleri meb atamayı kafaya koymuş sanırım.

Aynı senaryo 2017 2018 atamalarında gerçekleşti. Fakat 2017 liler sonradan geldiği için bu itirazı yapmadılar.

Şimdi 2018 puanı yüksek olan arkadaşlar elinde avokado ile yeni atamanın açıklanmasını bekliyorlar. Fakat bunun adil olmadığı ortada, şimdi yapılacak atamada ya sadece 2019 puanları geçerli olmalı veya 2018, 2019 girenlerden son girdikleri sınav puanı geçerli olmalı. Bu şekilde adil olacağını düşünüyorum.

Bu konuda memurlar.net editörlerinin haber yapıp bu olayı gündeme getirmesi gerekmekte.

Calimaestro
Memur
19 Temmuz 2019 21:24

2017'lilerin son 2 atamaya dahil edilmesi süreklilik arz edecek bir durum değil, öncelikle bunu belirtelim.

Yani yeni bir atama yapılırsa buna 2018 puanı olanlar da dahil edilecek , diye bir kaide yok.Olursa çok büyük sürpriz olur derim yaklaşık 5 yıllık bir KPSS emekçisi olarak.

Bu yüzden 2018 KPSS puanı olanları böylesine ellerini ovuşturup bekliyorlarmış gibi göstermek doğru değil.

Mağduriyetin gerekçesi nedir ayrıca ben bunu anlayamadım , nasıl bir mağduriyet içerisindesiniz ?

itfayiye_forever
Aday Memur
19 Temmuz 2019 23:35

Henüz bir mağduriyet oluşmadı eğer dediğiniz gibi olursa da oluşmaz. Fakat olursa nasıl mağdur olunacak şöyleyeyim.

Her sınav kendi içinde değerlendirilir. Zor bir sınavda yapamazsanız, herkes yapamaz ve puandan bağımsız bir şekilde sıralamada bunu görürsünüz. Fakat daha kolay bir sınavda daha çok puan yaparsınız fakat herkes yapar ve bunu yine puandan bağımsız bir şekilde sıralamada görürsünüz.

Fakat siz puan bazlı bir karşılaştırma yaparsanız kolay sınava giren kişi açık bir şekilde avantajlı olur ve aynı başarıyı göstermesine karşı tek fark daha kolay bir sınava girmiş olmasıdır.

selamlar43
Aday Memur
20 Temmuz 2019 01:00

sana katılıyorum eğitim bilimleri kısımları çoğu adaya zor geldi 2018 sınavı gk gy ve eğitim anlamında daha kolaydı eğer alan kısmı da zor gelirse puanlar düşük cikacak 2018 den bekleyen birçok kişi önceki puanlari ile bazılarının rahatça önüne geçecek her yıl yapılan sınavın puanının 2 sene geçerli olması yanlış umarım dönerler bu yanlıştan

cenkb
Kapalı
20 Temmuz 2019 10:32

Hocam puanların geçerlilik süresi 2 yıla çıkarıldığı için 2018liler olacak tüm atamalarda puanlarını kullanabilirler. Bu sene sınav daha zor olmuş olabilir ama gelecek seneki sınav bu senekinden daha zor olursa konuyu açan arkadaş aynı şeyleri düşünecek mi bilmiyorum.

Calimaestro, 5 yıl önce

2017'lilerin son 2 atamaya dahil edilmesi süreklilik arz edecek bir durum değil, öncelikle bunu belirtelim.

Yani yeni bir atama yapılırsa buna 2018 puanı olanlar da dahil edilecek , diye bir kaide yok.Olursa çok büyük sürpriz olur derim yaklaşık 5 yıllık bir KPSS emekçisi olarak.

Bu yüzden 2018 KPSS puanı olanları böylesine ellerini ovuşturup bekliyorlarmış gibi göstermek doğru değil.

Mağduriyetin gerekçesi nedir ayrıca ben bunu anlayamadım , nasıl bir mağduriyet içerisindesiniz ?

memurolm
Genel Müdür
20 Temmuz 2019 14:23

herkes sınavın daha zor olmasını mı bekleyecek ? sınav puanlarının 2 yıla çıkarılması akılsızlıktır. popülüzme yenik düşmektir. hadi yarın istiyorlar diye 100bin öğretmen atadınız eğitim ve fen fakültelerindekiler ne yapacak hadi onlarda yavaş yavaş atanır tercih yapacaklar ne yapacak ?

zaten 2 sınav bir birine eş değer olamaz ama şimdi sadece 2019 desek 2018 liler istemez seneyede 2019 lular istemez ama böyle giderse istisnasız her sene sınava girenler gene mağdur olacak o sebebten ötürü ya 2019 u yakalım ya 2018 i yada ikisini beraber ama bu saçmalık bitsin yoksa gelenek olacak ilerde gelenler çok zorluk çekecek.

kpss zaten sıkıntılı bir süreç lütfen sündürülünecek birşey olmasın

MertTÜTER
Aday Memur
20 Temmuz 2019 14:53

Asıl darbeyi 2017 girişliler yedi. 1 yıl ataması olmadı. 3 atamadan sadece 1'i kendi atamaları oldu. 2. ataması 2018 ile birleşti (ki bu atama olması için çok çalıştılar ama gel gör 2018 de nemalandı). 3. de malum şimdiki durum. Kimse bunu görmüyor sanırım.

brkckl
Şube Müdürü
20 Temmuz 2019 17:44

Bir de üstüne tercihler 40'a çıkarıldı :))))) Atama olur da atanırsam artık en az 5 yıl ne sınav, ne ekstra tahsil elimi suya sabuna sürmem.Sonra öğretmenler şöyle bıkbık, böyle bıkbık.Felç oldum çalışmaktan, fıtığım tekrar attı kesin.Sağlık bozucu süreçler...

MertTÜTER, 5 yıl önce

Asıl darbeyi 2017 girişliler yedi. 1 yıl ataması olmadı. 3 atamadan sadece 1'i kendi atamaları oldu. 2. ataması 2018 ile birleşti (ki bu atama olması için çok çalıştılar ama gel gör 2018 de nemalandı). 3. de malum şimdiki durum. Kimse bunu görmüyor sanırım.

miraym
Aday Memur
21 Temmuz 2019 03:06

Ne kadar güzel bir acıklama olmuş hicbir sınırdaki 2017li de cıkıp konusmadı tesekkürler! çok yazmaya calıstım ama insanların önyargısı malesef gözü kör etmiş görmüyorlar.. 2017 puanıyla atama bekleyen bircok öğretmen su an mağdur ve bunun devam etmemesi icin her sene kendi icinde değerlendirilmeli
MertTÜTER, 5 yıl önce

itfayiye_forever
Aday Memur
29 Ağustos 2019 23:44

Analiz yapıcaktım fakat gerek kalmamış

Samsnfen
Memur
30 Ağustos 2019 01:33

Benim korkum seneyede biz iyi yaparsak 2019 luları mağdur edersek onlarda bizim için cıksın aradan dicek kendi adıma söylüyorum cok dedim her yıl yapılan sınavın gecerliliği 2 yıl olmamalı diye

Samsnfen
Memur
30 Ağustos 2019 01:34

Alanı yeni gelen bölümler ne yapcak acaba

ahhhahhh
Memur
30 Ağustos 2019 11:38

Değiştirilen madde:

"Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır."

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. maddesi:

"Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."

Mrtkydn17
Memur
30 Ağustos 2019 11:49

hocam bu madde 2018 yılında kadar böyle idi fakat 2018 yılında 11. Maddenin ''Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder." kısmı kaldırıldı. Böyle olunca geçerlilik iki yıl olmaya kanunen hak kazanmış oldu. Keşke 1 sene geçerli olsa 2019 yılında girenlerin çok hakkına girilecek.

2018 yılında 81 alıp 1600. olan bir aday 2019 yılında 81 alıp 400. olan adayın önüne geçecek. Akıl alacak bir durum değil. Hem bilimsel hem de etik olarak hiçbir mantıklı açıklaması yok.

ahhhahhh, 5 yıl önce

Değiştirilen madde:

"Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır."

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. maddesi:

"Madde 11 - KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder."

ahhhahhh
Memur
30 Ağustos 2019 12:02

Üzücü bir durum

22grace
Memur
30 Ağustos 2019 12:10

Hocam bu durum benim de cok canımı sıkıyor ama iki atama olduğu için 2018lerin cogu gitmedi mi zaten yani en sonki atamanin taban puanindan yuksek alanlarin önünde kim var da

Mrtkydn17, 5 yıl önce

hocam bu madde 2018 yılında kadar böyle idi fakat 2018 yılında 11. Maddenin ''Ancak, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder." kısmı kaldırıldı. Böyle olunca geçerlilik iki yıl olmaya kanunen hak kazanmış oldu. Keşke 1 sene geçerli olsa 2019 yılında girenlerin çok hakkına girilecek.

2018 yılında 81 alıp 1600. olan bir aday 2019 yılında 81 alıp 400. olan adayın önüne geçecek. Akıl alacak bir durum değil. Hem bilimsel hem de etik olarak hiçbir mantıklı açıklaması yok.

itfayiye_forever
Aday Memur
20 Aralık 2019 17:51

Nasil ama secimden sonra koyduk mu diyenler offline sanirim.

Evet arkadaslar size komik bir fikra anlatacagim "18 19 durumunun farkindayiz 2 hafta icerisinde aciklayacagiz."

Bakin memurlar.net nasil yanlayacak onu merak ediyorum

20 Aralık 2019 20:41

Mezarlarını kazıp ölümlerine ağlıyorlar :) Ağzına sağlık hocam...

itfayiye_forever, 4 yıl önce

Nasil ama secimden sonra koyduk mu diyenler offline sanirim.

Evet arkadaslar size komik bir fikra anlatacagim "18 19 durumunun farkindayiz 2 hafta icerisinde aciklayacagiz."

Bakin memurlar.net nasil yanlayacak onu merak ediyorum

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi