Editörler : oto-danisman-expert

Fztsubay
Aday Memur
19 Mart 2020 16:46

3 er tane

ApaTarkan15, 4 yıl önce

istihkak olarak kaçar tane çorap, atlet veriyorlar?

19 Mart 2020 20:12

Boş insan fazla takılmamak lazım.

mrbyram, 4 yıl önce

3 hafta önce forumda yana yakıla bilgi edinmeye çalışan sendin şimdi yüzeysel bilgilere devlet sırrı muamelesi yapıyosun. Komik

19 Mart 2020 20:51

Kardes menteşle ilgili sormayin demişsin ama neticede işin içindesin bizim gibi degilsin merak ettigim sadece komandoluk durumu yani bu istege baglı bir durum mu?

Yada fiziki bir sınav yapiliyor geçen herkes istemesede komando olur raporu alıp komando mu oluyor nedir bilen varmı?

adayogrenc
Kapalı
19 Mart 2020 21:53

komando raporu meselesi şuan değil, ama komando olmaktan korkun varsa bu mesleğe hiç adım atma kardeşim

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Kardes menteşle ilgili sormayin demişsin ama neticede işin içindesin bizim gibi degilsin merak ettigim sadece komandoluk durumu yani bu istege baglı bir durum mu?

Yada fiziki bir sınav yapiliyor geçen herkes istemesede komando olur raporu alıp komando mu oluyor nedir bilen varmı?

19 Mart 2020 22:44

Korku degil kardeşim bizzat istek var hatta ökk olsa en buyuk idealim gerceklesmis olur sadece merak bunlar icin olur raporu ne asamada alinir gereken nedir ondan sordum.

adayogrenc, 4 yıl önce

komando raporu meselesi şuan değil, ama komando olmaktan korkun varsa bu mesleğe hiç adım atma kardeşim

adayogrenc
Kapalı
20 Mart 2020 00:19

sen komando olmak istedikten sonra rapor falan artık bu işin hikaye kısmı, sen zaten personel olacaksın o saatten sonra sağlık raporu formalite

Raskolnikov0, 4 yıl önce

Korku degil kardeşim bizzat istek var hatta ökk olsa en buyuk idealim gerceklesmis olur sadece merak bunlar icin olur raporu ne asamada alinir gereken nedir ondan sordum.

Ch06
Kapalı
20 Mart 2020 10:30

Arkadaşlar komando kursu her sınıf için zorunlu mu ? Yani yardımcı sınıflar da katılacak mı ?

Fztsubay
Aday Memur
20 Mart 2020 10:43

İsteğe bağlı diyorlar yardimci sinif icin

Ch06, 4 yıl önce
Arkadaşlar komando kursu her sınıf için zorunlu mu ? Yani yardımcı sınıflar da katılacak mı ?

Ch06
Kapalı
20 Mart 2020 10:48

Tesekkür ederim. Ispartada 3 aylık baska bir eğitim var diyorlar zorunlu olan sanırım
Fztsubay, 4 yıl önce

İsteğe bağlı diyorlar yardimci sinif icin

mrbyram
Aday Memur
20 Mart 2020 12:52

Yardımcı sınıflar Isparta merkezde bir aylık terörle mücadele eğitimi alıyorlar.

Ch06, 4 yıl önce
Tesekkür ederim. Ispartada 3 aylık baska bir eğitim var diyorlar zorunlu olan sanırım

mrbyram
Aday Memur
20 Mart 2020 13:01

Daha doğrusu muhabere destekler diyeyim.

mrbyram, 4 yıl önce

Yardımcı sınıflar Isparta merkezde bir aylık terörle mücadele eğitimi alıyorlar.

mrbyram
Aday Memur
20 Mart 2020 13:13

Muharebe.

mrbyram, 4 yıl önce

Daha doğrusu muhabere destekler diyeyim.

Ch06
Kapalı
20 Mart 2020 13:19

Buna personel maliye ikmal dahil değil mi ?
mrbyram, 4 yıl önce

Muharebe.

hemşir011
Şef
20 Mart 2020 18:08

daha hala asker kişi deilsin kardeşim. daha makamın koltuğunu görmeden bakıyorumda bi üst bakmalar başlamış. sadece sana yazmıyorum diğer kendini burda bir bilgi olsada içimiz rahatlasa diye bekleyen arkadaşlara üst perdeden bakan kişilerede yazıyorum
mmgzlc1998, 4 yıl önce

3 hafta önce sivil kişiydim, bugün asker kişiyim.

CinemaParadiso
Aday Memur
20 Mart 2020 18:30

Muharebe destek sınıfları da komandoya gidiyor yanlış bilgilendirmeyin ( muhabere istihkam hava savunma vs) komandoya gitmeyenler muharebe hizmet destek sınıflarıdır(personel mühendis öğretmen bando vs)

subayadayı9
Aday Memur
20 Mart 2020 18:33

Yunus Emre ne güzel söylemiş "Girdim ilim meclisine , eyledim kıldım talep ;

Dediler ilim geride , illa edep illa edep..."

Görüyoruz ki olmadan oldum havasına girmişin neyin ne olacağını yalnız Allah bilir Allah göstermesin güvenlik soruşturman olumsuz gelirse ben askerim diyebilecek misin ?

mmgzlc1998, 4 yıl önce

3 hafta önce sivil kişiydim, bugün asker kişiyim.

Hjfghcvhzgs
Memur
20 Mart 2020 18:51

Aklıma kaymakam hikayesi geldi nedense :) :) ben sana kaymakam olamazsın demedim adam olamazsın demişti adam buda aynı hesap.

Kazanmıssın Allah yardımcın olsun ama şu egoyu bırakın be kardesim daha efendi düzgün hoşgörülü biri olursanız cok basarılı olursunuz size verilen makamı egolarınızı tatmin etmek icin kullanmayın vatana ne veririrm diye ugrasın.

fortem12
Aday Memur
20 Mart 2020 19:01

gg

fortem12
Aday Memur
20 Mart 2020 19:04

bu arkadaş 2 ay önce burada kimi görse yalvarır gibi bilgi dileniyordu şimdi adam oldum sanıyor. daha kıta görmeden havaya girmiş kıtaya bi git aglatirlar seni benden demesi önce kendini geliştir sonra ego yap yapacaksan

Topcuyns
Kapalı
20 Mart 2020 20:57

Şalgam aşa girince yağ

Abdal ata binince bey oldum sanırmış.

Bizde de vardı böyleleri. İki ay önce asker abi kolay gelsin diye el sallayan bebeler kamuflajı üstüne giyince kendini general zannetti.

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi