Editörler : ayşegül bgm
29 Mart 2020 16:58

Süt izni idari izni devam edecek mi?

Arkadaşlar karı koca sağlık personeli olup 4 aylık bebeği olan bayan personel için devam eden süt izni, cumhurbaşkanının 22 marttaki genelgesinde belirtilen daha önce idari izinli sayılanlar 2. emre kadar idari izinli sayılmaya devam eder ifadesiyle idari izin kapsamına girer mi? Aynı zamanda devamında belirtilen yıllık izin alabilecek durumda olan personeller usule göre idari izinli sayılabilecek diye de bir ifade var. Her iki eş de sağlık personeli olup aynı zamanda bebekleri olduğu için bayan personel yıllık izin kullanabilecek durumda olmuş oluyor.Bu durumda ikinci cümlede belirtilen -yıllık izin alabilecek durumda olan personeller usule göre idari izinli sayılabilecek- ifadesine göre yine idari izinli sayılmış oluyor mu?

dogan36
Aday Memur
29 Mart 2020 17:11

"22 marttaki genelgede belirtilen daha önce idari izinli sayılanlar 2. emre kadar idari izinli sayılmaya devam eder ifadesi" zaten otomatik olarak sizinde idari izinli sayılmanız demek

daha önce 16 marttan itibaren 12 gün idari izin verildi hamilelere ,emziren annelere ,yaşlılara artan vakayla beraber 22 martta 2.emre kadar izne devam dendi.

bağlı olduğunuz hastanenin personel işlerini ,arayıp genelge kapsamında idari izine devam edildiğini netleştirebilirsiniz.

mantıken bakıldığında genelde açık açık yazılmış bu durum.

Gensay
Aday Memur
29 Mart 2020 17:21

Evet ben de öyle düşünüyorum kafamızı karıştıran analık izni bitenler talepleri halinde ücretsiz izin alabilirler ifadesi oldu. Bakalım yarın personel şube ne diyecek. cevap için teşekkürler

dogan36
Aday Memur
29 Mart 2020 17:41

yasal süt izni kullanan kişiler içinde geçerli idari izin. sizin de devam eder idari izin inşallah

menesanur
Aday Memur
29 Mart 2020 20:48

Ben de emziren saglik personeliyim. 16mart genelgesinde raporluydum. 23martta raporum bitti ucretsiz izne ayrildim. Calistigim bolumde benim gibi emziren birden fazla personel var hepsi hala aktif calisiyor hic izin kullandirmadi idare. Bulundugum ilde pandemi vakasi cok yok yine de bashemsire ucretsizdeki personeli de cagiracam demis. Saskinca bekliyorum.

Memurus47
Şef
29 Mart 2020 21:10

16 martta idari izinli,ler geri dönecek dendi bizde 12 günmüş.Tansiyon hastası astımı olanlar geri döncekmiş.

dogan36, 4 yıl önce

"22 marttaki genelgede belirtilen daha önce idari izinli sayılanlar 2. emre kadar idari izinli sayılmaya devam eder ifadesi" zaten otomatik olarak sizinde idari izinli sayılmanız demek

daha önce 16 marttan itibaren 12 gün idari izin verildi hamilelere ,emziren annelere ,yaşlılara artan vakayla beraber 22 martta 2.emre kadar izne devam dendi.

bağlı olduğunuz hastanenin personel işlerini ,arayıp genelge kapsamında idari izine devam edildiğini netleştirebilirsiniz.

mantıken bakıldığında genelde açık açık yazılmış bu durum.

Cihnali
Aday Memur
29 Mart 2020 22:49

Arkadaşlar süt izni kullanan personel idari iznli mi nerde yazıyor idari izinli oldugu bana da bilgi verebilir misiniz

dogan36
Aday Memur
30 Mart 2020 09:04

sağlık bakanlığına izinler için özel yetki verilmiş diyebiliriz, yani kurumun personel yeterlilik duruma göre idare karar verebilir.hizmetine ihtiyaç duyulması halinde çağırılır ibaresi var yazıda.

Memurus47, 4 yıl önce

16 martta idari izinli,ler geri dönecek dendi bizde 12 günmüş.Tansiyon hastası astımı olanlar geri döncekmiş.

Gensay
Aday Memur
30 Mart 2020 12:24

Arkadaşlar bugün sordum personel şubeye idari izin yok yıllık izin veriliyor o da başhekim yardımcısı kararına bağlı

Cihnali
Aday Memur
30 Mart 2020 14:33

Teşekkürler

D.D.I.
Aday Memur
30 Mart 2020 15:06

yani süt izni hakkı olanlar bu 12 günlük iznini yıllık izninden mi kullandı ?

Gensay, 4 yıl önce

Arkadaşlar bugün sordum personel şubeye idari izin yok yıllık izin veriliyor o da başhekim yardımcısı kararına bağlı

dogan36
Aday Memur
30 Mart 2020 16:04

süt izni yasal izininiz zaten ,günlük onu kullana bilirsiniz.idar izin yıllık izinden düşmez .

dogan36
Aday Memur
30 Mart 2020 16:09

teşekkürler dönüş yaptığınız için.Bende aradım bilgi için aynı şey söylendi .diğer kurumlarda olabilir ,bizde yok dendi.

Gensay, 4 yıl önce

Gensay
Aday Memur
30 Mart 2020 17:38

arkadaşlar gerçekten yazıklar olsun yani 4 aylık bebeğimiz var Allah muhafaza annesine birşey olsa bu çocuğa ben ne yaparım böyle bir düzen olabilir mi yazık günah. bugün ücretsiz izinlerin de iptal olduğunu öğrendim. artık istesen de ücretsiz izin dahi alamıyorsun. kronik hastalar idari izinli sayılmayacak. şuan sadece engellli ve hamileler bildiğim kadarıyla. böyle düzen olmaz arkadaş

D.D.I.
Aday Memur
31 Mart 2020 21:29

Allah korusun. nasıl izin verilmiyor? benim tanıdığım bir "vekil ebe" süt izni kullanıyordu şimdi idari izin kullanıyor. ben sizin yerinizde olsam bu tür durumda böyle kişileri emsal göstererek hakkım olan izni almak için dilekçe yazar makamlara çıkarım.

Gensay, 4 yıl önce

arkadaşlar gerçekten yazıklar olsun yani 4 aylık bebeğimiz var Allah muhafaza annesine birşey olsa bu çocuğa ben ne yaparım böyle bir düzen olabilir mi yazık günah. bugün ücretsiz izinlerin de iptal olduğunu öğrendim. artık istesen de ücretsiz izin dahi alamıyorsun. kronik hastalar idari izinli sayılmayacak. şuan sadece engellli ve hamileler bildiğim kadarıyla. böyle düzen olmaz arkadaş

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi