Editörler : oto-danisman-expert

C-hyptia
Memur
19 Kasım 2018 15:35

merhaba bölümüm uluslararası ilişkiler klavuzda k.k.k da tank topcu mühimmat bakım ı secebileceğim gösterilmiş ama başvuru yaparken onlar kapalı personel maliye ikmal acık hatta diş hekimliği pratisyen falan da acık başka böyle bir durumla karşılaşan var mı ilk defa başvuruyorum daha önceleleri boyum tutmadığı için başvuramıyordum şimdi boy şartını esnetmişler kpss puanım 87.19 ama cocukken hayalimdi bu meslek o yüzden şansımı deneyeceğim ameliyat izimde var karın bölgemde sanki kazanmam imkansız gibi duruyor ama havacı bir arkadaşım onun ameliyat izi olduğu anlarlar sorun cıkmaz sanıyorum bir dene dedi tecrübeli yada bilgisi olan adayların fikrini merak ediyorum

erdem1212
Aday Memur
19 Kasım 2018 17:34

bir subayın normal görev sürecinde yada bir gününde neler yaptıgını söylermisin

Sinyo
Aday Memur
19 Kasım 2018 23:44

Hocam benim merak ettiğim...dışkaynaktan gelenlere farklı gözle bakılıyor mu...biz o kadar harp okulu vs okuduk siz tepeden geldiniz tarzında yada işleri yığma nebilim fazla zimmet kitleme vs en çok merak ettiğim husus bu

Yunus.ysr
Kapalı
20 Kasım 2018 09:09

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

Yeni Komiser
Aday Memur
20 Kasım 2018 13:35

Hocam spor ve çalışma ile artırılıyor hazır zaman varken zorla kendini ben 10 şımavı zor çekerdim 1 ayda 30a çıkardım zorlama ve çalışmadan olmuyor maalesef

Yunus.ysr, 5 yıl önce

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

İce.Berg
Aday Memur
20 Kasım 2018 15:04

24 Aralık - 18 Ocak arası olacak mülakatlara mütakiben kazananların açıklanması ve SAĞLIK İŞLEMLERİ tahmininizce ne zaman olur arkadaşlar? Şubat celbi için başvurdum. Acemilkte izin vermiyorlar diye biliyorum SAĞLIK işlemleri için.

Bordobere10
Şube Müdürü
20 Kasım 2018 15:19

Kardeşim spor yapman lazım kol kaslarını geliştirmen lazım dışarıda koşman lazım vücuttan yağı attıkça hızlanacaksın hafifledikçe şınav mekik daha rahat çekeceksin başka çaren yok spora yazıl 1 aylık her bölgeni çalıştır en son şınav mekik tamamdır

Yeni Komiser, 5 yıl önce

Hocam spor ve çalışma ile artırılıyor hazır zaman varken zorla kendini ben 10 şımavı zor çekerdim 1 ayda 30a çıkardım zorlama ve çalışmadan olmuyor maalesef

haydevira
Memur
20 Kasım 2018 16:16

Arkadaşlar spor mülakatında başarılı olanlar sözlü mülakata aynı günde mi giriyorlar?

makmühnds
Aday Memur
20 Kasım 2018 16:53

Arkadaslar alımlarda bilgiler kısmında doldurulması gereken alanlar var. Bu ko ile ilgili askerlik bilgileri kısmında bedelli yapacak arkadaslar ne işaretlemeli? Bonservis kısmından sgk hizmet dökümü yüklenecek bu işlemi her sigortalı çalışan mı yoksa sadece branşıyla ilgili çalışan mı yükleyecek? Transkript ve diploma yükleme işlemi tarayıcı ile mi yapılacak yoksa fotoğraf çekilerekde olabilir mi? Vesikalık yada biyometrik foto yükleme kısmında herhangi bir telefondan çektiğimiz fotomuzu koysak sıkıntı yaşarmıyız? Aklımı karıstıran meseleler bunlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yeni Komiser
Aday Memur
20 Kasım 2018 18:38

bide şey yazıyo hava 0 derecenin altında olunca koşuda ek 10 saniye verilecek tarih aralıklarına bakarsak tam ankaranın soğuk zamanları :D

Bordobere10, 5 yıl önce

Kardeşim spor yapman lazım kol kaslarını geliştirmen lazım dışarıda koşman lazım vücuttan yağı attıkça hızlanacaksın hafifledikçe şınav mekik daha rahat çekeceksin başka çaren yok spora yazıl 1 aylık her bölgeni çalıştır en son şınav mekik tamamdır

Yeni Komiser
Aday Memur
20 Kasım 2018 18:39

vesikalık yada biometriğini fotosunu çekip yükle sıkıntı olmaz transkript ve diploma için çağrı merkezine sordum eğitim bilgilerin gözüküyorsa yüklemene gerek yokmuş

makmühnds, 5 yıl önce
Arkadaslar alımlarda bilgiler kısmında doldurulması gereken alanlar var. Bu ko ile ilgili askerlik bilgileri kısmında bedelli yapacak arkadaslar ne işaretlemeli? Bonservis kısmından sgk hizmet dökümü yüklenecek bu işlemi her sigortalı çalışan mı yoksa sadece branşıyla ilgili çalışan mı yükleyecek? Transkript ve diploma yükleme işlemi tarayıcı ile mi yapılacak yoksa fotoğraf çekilerekde olabilir mi? Vesikalık yada biyometrik foto yükleme kısmında herhangi bir telefondan çektiğimiz fotomuzu koysak sıkıntı yaşarmıyız? Aklımı karıstıran meseleler bunlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

yas8
Şef
20 Kasım 2018 19:05

Yani. Askeriye demek devrecilik demek

Sinyo, 5 yıl önce

Hocam benim merak ettiğim...dışkaynaktan gelenlere farklı gözle bakılıyor mu...biz o kadar harp okulu vs okuduk siz tepeden geldiniz tarzında yada işleri yığma nebilim fazla zimmet kitleme vs en çok merak ettiğim husus bu

makmühnds
Aday Memur
20 Kasım 2018 20:25

Eyvallah hocam saolasın
Yeni Komiser, 5 yıl önce

vesikalık yada biometriğini fotosunu çekip yükle sıkıntı olmaz transkript ve diploma için çağrı merkezine sordum eğitim bilgilerin gözüküyorsa yüklemene gerek yokmuş

atalak
Memur
20 Kasım 2018 21:52

Benim merak ettiğim eğer mülakattan başarılı olmuş ve hastaneye sağlık için sevk verilmişse bu kesin olarak kazanmış olduğumuz anlamına mı geliyor ?

professor06
Aday Memur
21 Kasım 2018 00:08

Yok kesin olarak kazanmış sayılmıyorsun kontenjanlar dahilinde alım olacağı için sağlık raporları verildikten sonra yüksek puandan başlanarak yerleştiriliyor (kpss-fyt-mulakat) yani her sey uygun olsa bile kontenjan durumu var.
atalak, 5 yıl önce
Benim merak ettiğim eğer mülakattan başarılı olmuş ve hastaneye sağlık için sevk verilmişse bu kesin olarak kazanmış olduğumuz anlamına mı geliyor ?

kırmızı4806
Aday Memur
21 Kasım 2018 09:36

Herkese merhaba. Konu muvazzaf Subay alımı olarak açılmış ama, bende ayrıyetten muvazzaf astsubay olarak açmak istemedim. Bende bayan olarak başvurdum.Sormak istediğim, astsubaylığın eğitimleri nerede oluyor ve süresi ne kadar ? Teşekkürler.

FatihETZEL
Aday Memur
21 Kasım 2018 14:41

kpss si 60 olan biri için umut var mı sporun etkisi yüzde 15 ?

Ftrist
Aday Memur
21 Kasım 2018 19:44

Fotoğraf koymak mecburimi

fahridogdu
Memur
21 Kasım 2018 20:59

hocam benim merak ettiğim intibak eğitiminde ortam nasıl. normal koğuşta mı kalınıyor. Ayrılma durumunda tazminat durumu nedir? Bilgilendirirsen sevinirim

C-hyptia
Memur
21 Kasım 2018 21:08

dene şansını elenirsen en başta sıralamaya giremessin bir şey kaybetmessin benim 87 küsür puanım var ama 13 cm ameliyat izim var başvurumu cektim geri umutlanacağım sonra diyecekler sen subay olamassın curuk raporu gibi kendimi kötü hissederim diye başvurmuyorum

FatihETZEL, 5 yıl önce

kpss si 60 olan biri için umut var mı sporun etkisi yüzde 15 ?

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi