Editörler : crops35
31 Temmuz 2018 14:42

Hizmetliler memur olacak

Madde 41 - Genel olarak ortaokulu bitirenler memur olabilirler. Ortaokul mezunlarından istekli bulunmadığı takdirde ilkokulu bitirenlerin de alınması caizdir. Bir sınıfta belli görevlere atanabilmek veya bu görevlerde belli derecelere yükselebilmek için, kuruluş kanunları veya bu kanun ve kuruluş kanunlarına dayanılarak çıkarılacak yönetmelikler ile işin gereğine göre daha yüksek öğrenim dereceleri veya muayyen fakülte, okul veya öğrenim dallarını veya meslek içi veya meslekle ilgili eğitim programlarını bitirmiş olmak veya yabancı dil bilmek gibi şartlar konulabilir.

erhan emir
Aday Memur
31 Temmuz 2018 15:48

ne şimdik bu

N.MERCAN
Daire Başkanı
03 Ağustos 2018 14:45

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun kanayan yarası yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması bugün açıklanacak yeni Hükümetin 100 günlük yol haritasında yer alacak mı?

N.MERCAN
Daire Başkanı
03 Ağustos 2018 16:11

Hi̇zmetli̇ kadrosu eği̇ti̇m durumuna göre bi̇r defaya mahsus kaldirilsin

musaon123
Memur
08 Ağustos 2018 09:48

arkadaşlar konuyu gündeme getirin.getirmezseniz hiç birşey olmaz. Lisans mezunu yh çalışanlara öğrenim durumuna göre 1 defaya mahsus gih kadrosu verilmelidir. Yıllardır bir öğretmen olarak bu kadroda çalışıyorum. 1960 lı yıllarda çıkarılan bu kanun günümüze hitab etmemektedir. tbmm sitesinden defalarca dilekçe verdim cimere yazıyorum her ay. destek atın lütfen. gerekirse sizlerde dilekçe yazın...

09 Ağustos 2018 02:06

iki tane lisans mezunuyum yıllardır hizmetliyim böyle personel rejimi olmaz/olmamalıdır

tbmm dilekçe komisyonu yada cimere yazalım

N.MERCAN
Daire Başkanı
10 Eylül 2018 16:04

hizmetli kadrosu eğitim durumuna göre bir defaya mahsus kaldırılısın

11 Eylül 2018 14:54

Benim Kadrom Dağıtıcı/Memur ortaokul mezunuyum Memur kadrosuna geçmek istiyorum 21 senedir çalışıyor

N.MERCAN
Daire Başkanı
12 Eylül 2018 08:27

N.MERCAN
Daire Başkanı
12 Eylül 2018 08:41

siyasi parti iletişim merkezlerine,milletvekillerimize,sendikalara,sendika başkanlarına tbmm

dilekçe komisyonuna,sitelere hep beraber yazalım yorum yapalım hakkımızı arayalım arkadaşlar inşallah çözüm bulacağız.

hizmetli kadrosu eğitim durumuna göre bir defaya mahsus kaldırılsın.

N.MERCAN
Daire Başkanı
11 Ekim 2018 12:19

Mr.Kowalski
Kapalı
11 Ekim 2018 12:43

++

N.MERCAN
Daire Başkanı
12 Ekim 2018 16:42

o sene bu sene yhs bir defaya mahsus kaldırılacak

mutsuzyhs
Aday Memur
13 Ekim 2018 14:45

arkadaşlar dilekçe örneği atın yoruma.gönderelim ilgili yerlere

N.MERCAN
Daire Başkanı
15 Ekim 2018 09:57

N.MERCAN
Daire Başkanı
12 Kasım 2018 09:20

Devlet memurlarından sadece yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının ek göstergesinin olmaması ve bu durumun maaş ve emeklilik haklarında mağduriyet oluşturması ,Taşerona kadro uygulamasına geçilmesi ile birlikte kamudaki işlerin onların eliyle yürütülüyor olması mağduriyetlere yol açıyor. Siyasi partilerin ve sendikaların bu konuda çalışmaları vardır. Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikalarıyla hükümet arasında imzalanan Toplu sözleşme mutabakat metninde ''Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atamaların sağlanması '' yer almıştır.

N.MERCAN
Daire Başkanı
13 Kasım 2018 15:59

Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli unvanlarda görev yapan ve sayıları yaklaşık 110 bin olanyardımcı hizmetler sınıfıpersonelinin tümden kaldırılması ve bu sınıfta görev yapan personelin genel idare hizmetlerisınıfına dahil memur unvanlı kadrolara atanmaları bekleniyor.

YHS'nin kaldırılması ve mağduriyetlerinin giderilmesini için 3 önemli gerekçe bulunmaktadır:

1- Yardımcı hizmetler sınıfı personelinin kadro unvanlarına ilişkin görev sınırının unvan bazında net olarak belirlenmemiş olması. Dolayısyla hukuki yönü olmayan bazı görev ve işlerin YHS personeline gördürülmesi ve bu görevleri yapmak istemediklerinde ise sorunlu personel durumuna düşmeleri

2- Devlet memurlarından sadece yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının ek göstergesi olmaması ve bu durumun maaş ve emeklilik haklarında mağduriyet oluşturması

3- Taşerona kadro uygulamasına geçilmesi ile birlikte kamudaki yardımcı hizmetlerin büyük bir bölümünün yürütülüyor olması ve kamuda yardımcı hizmetler sınıfı personeli istihdamına gerek kalmaması.

Bu gerekçelerle yardımcı hizmetler sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personel genel idare hizmetleri sınıfına atanması gerektiğini değerlendiriyoruz.

melike.h
Şef
20 Aralık 2018 15:52

bizim ilçede birisi var.20 yıllık hizmetli iken 2015 te meb sınav yapmış. çan sistemi ile memur olmuş daha sonra VHKİ yapmışlar. mülakat yokmuş iş yapmıyor 20 yıl kazan yaktım ne anlarım pc den diyor. şu an hizmetli kadrosu lise mezunu birini masabaşına koysalar ne anlarım işten der iş yapmaz. mülakat ile alınmalı bunlar.

N.MERCAN, 6 yıl önce

Kafadar55
Aday Memur
20 Aralık 2018 18:10

melike boş konuşuyorsun
melike.h, 5 yıl önce

bizim ilçede birisi var.20 yıllık hizmetli iken 2015 te meb sınav yapmış. çan sistemi ile memur olmuş daha sonra VHKİ yapmışlar. mülakat yokmuş iş yapmıyor 20 yıl kazan yaktım ne anlarım pc den diyor. şu an hizmetli kadrosu lise mezunu birini masabaşına koysalar ne anlarım işten der iş yapmaz. mülakat ile alınmalı bunlar.

poyraz_19
Memur
20 Aralık 2018 23:37

Calisip kadroyu almak neden bukadar zor olsunki. Niye bedava kadro pesindeyiz. Bence yapariz biz sinava girip aliriz. Kimseyede muhtac degilir. Gir gys ye al memeulugu cik en guzeli bu. Zaten sinavi gecemeyende bi zahmet yapmasin memurlugu.

Kafadar55, 5 yıl önce
melike boş konuşuyorsun

melike.h
Şef
21 Aralık 2018 15:33

işinize gelmeyince hemen boş konuşuyorsun :DDD

Kafadar55, 5 yıl önce
melike boş konuşuyorsun
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler