Editörler : cihan27E.Kayı Han
«763764765766767768769770771772773774»

Yasin.Ozen
Genel Müdür
17 Eylül 2022 20:11

Keşke daha önce açtığınız başlıklara bu başlığa yazmadan önce baksaydım. Tam bir trollsünüz. Bir başlığınızda doktorlara sallamışsınız, öbür başlıkta hemşirelere şimdi başka şeylere. 1-2 dakikada bunları gördüysem detayına insem neler neler vardır.

.

Bu şahıs %100 trollmüş ben boşa zaman harcadım aman sizler harcamayın. Cevap vermek için tenezzül bile etmeyin derim.

journeykbr3223, 2 yıl önce

git başka yerde ağla umut efendi, artık yeter

burası KOMÜNİST ile yönetilen bir YER DEĞİL başka ülkelerle karıştırdın

eşit almak istiyorsan oralara gidersin

https://www.memurlar.net/maas/

pratisyen tabip maaşı 13bin tl ek ödemelerle taban falan 20bin

uzman tabip 16bin maaşı ek ödemelerle 25bin tl olmakta

ek ödemeleri sakın organ nakli yapan hekimle karşılaştırma

17 Eylül 2022 20:19

Ya sen nasıl bir gereksizsin senin suçun yok seni burada barındıranın suç rezil şunu dikkate alıp cevap yazmayın şikayet edin banlansın bi başlıkta doktor bi başlıkta mühendis başka yerde öğretmen işsizin teki gerçekte

umut0621 her seferinde doktor maaşlarını paylaşıp ağlıyor benim maaşım niye az diye ve insanları tahrik ediyor hekimlere karşı

meslekler kıyaslanmaz ama şahıs hekimlerin maaşlarına takmış ve halkı hekimlere karşı galeyanaya getiriyor

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 20:24

ben sıradan Türk halkıyım sadece yok şunun maaşları arasında uçurum fark var ve azaltılsın diyen ben değil asıl sizlerin banlanması gerek bu siteden

size ne doktor maaşından yok şu kadarmış diye ağlayan ben değilim

engineer_civil, 2 yıl önce

Ya sen nasıl bir gereksizsin senin suçun yok seni burada barındıranın suç rezil şunu dikkate alıp cevap yazmayın şikayet edin banlansın bi başlıkta doktor bi başlıkta mühendis başka yerde öğretmen işsizin teki gerçekte

WildVenture
Aday Memur
17 Eylül 2022 21:00

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama, acaba diğer kurumlarda maaşlar nasıl, eşdeğer kadrodaki maaşlar ne durumda diye bakmak için başlığa girdim, hatta 2-3 sayfa öncesinde kendi maaşımı da yazdım. Ama sayenizde burası ana akım medyadaki tartışma programlarına dönmüş. Ne bir sonuca varılıyor, ne de kimseye bir fayda sağlıyor. Sadece suçlamalar, suçlamalar... Burası kavga etme, birbirine atıp tutma yeri değil arkadaşlar niye bu kadar sorun haline getiriyorsunuz? Yemin ederim 4 sayfa yazı okudum, maaşını yazan, bilgi veren 2 arkadaş falan var... maaşınızı yazın geçin arkadaşlar takılmayın kirmayalim birbirimizi.

alpay1
Aday Memur
17 Eylül 2022 22:26

yazılım iyi maaş şartlar var doğru çukurovadan çıkan açıktan okuyan veya okumayan alaylı olanlar bile iyi kazanıyor amaaa iş hiç havalı değil bilgisayar başında sabahtan akşama kadar oturuyorsunuz inek öğrenci gibi sıkıcı amelelik açıkcası.

doktorluk hakim savcılık kaymakamlık felan havalılık prestij de tek atar bunda pc başında oturup kod yazıyorsunuz sağlık bozucu ve sıkıcı iş havalı değil. zaten batı da nerd tipler bu işi yapıyorlarmış. öyle havalı felan diye sunmayalım yani.

Sadece bu değil. Çukurova 7-8yil önce 80-90binfen alırken şimdi 20binler alıyor. Hacettepe bilgisayar 35binden alırken şimdi 3binle alıyor.

Herkes yazılıma yöneliyor çünkü ücretler cooook fazla, sunduğu imkanlar cooooook fazla hayat standartin cooooook fazla

Decadans
Aday Memur
17 Eylül 2022 22:46

4/3 öğretmen eş çalışıyor 9750 TL maaş ek ders yok.

journeykbr3223
Yasaklı
17 Eylül 2022 22:59

yoo dalamandayım, şirket pandemiden sonra isteyene remote çalışma imkanı sunuyor

7/24 full tatilimi yapıyorum, arada freelance olarak da iş yapıyorum oradan da güzel gelirler geliyor

benim için eğlenceli

öğrenciler için de olmalıdır ki, sıralamaları %100den fazla ilerledi

http://www.salimunsal.com/dosya/SAY_Taban_Puanlari_2022.pdf

alpay1, 2 yıl önce

yazılım iyi maaş şartlar var doğru çukurovadan çıkan açıktan okuyan veya okumayan alaylı olanlar bile iyi kazanıyor amaaa iş hiç havalı değil bilgisayar başında sabahtan akşama kadar oturuyorsunuz inek öğrenci gibi sıkıcı amelelik açıkcası.

doktorluk hakim savcılık kaymakamlık felan havalılık prestij de tek atar bunda pc başında oturup kod yazıyorsunuz sağlık bozucu ve sıkıcı iş havalı değil. zaten batı da nerd tipler bu işi yapıyorlarmış. öyle havalı felan diye sunmayalım yani.

alpay1
Aday Memur
18 Eylül 2022 00:00

yav senin zaten ne olduğun belli değil dur orda. neresi prestijli klavye tıklamanın makam mevki olmadan prestij güç yok.

yoo dalamandayım, şirket pandemiden sonra isteyene remote çalışma imkanı sunuyor

7/24 full tatilimi yapıyorum, arada freelance olarak da iş yapıyorum oradan da güzel gelirler geliyor

benim için eğlenceli

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 00:00

hatta listeye baktığınızda göreceksiniz ki tıp sıralamaları da %80 geriye düştü

19binden alan fakülte şu an 32-33binle kapatıyor, özellerde 800 boş kontenjan verdi ilk kez azerbaycan tıp fakültesi (ilk 3 yıl azerbaycan son 3 yıl türkiyede okuyor türkiyeden mezun oluyor anlaşma gereği) kontenjan doldurmadı

1 senede rekor düşüş yaşadı, gelecek senelerde 50-60binleri bulursa şaşırmam artık

tıpın eskisi gibi ilk 10binden 15binden yerleştiği dönemler pandemiye kadardı şimdi bilgisayar, yazılım, elektronik gibi özel sektörde iyi olan meslekler uçtu

benim için eğlenceli

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 00:03

hatta odtü makine benim zamanımda 7-8binle girilen yerdi ve tıp o dönem 14binle kapatıyordu çoğu tıptan kötü durumdaydı

https://me.metu.edu.tr/system/files/web_tanitim_2021_1.pdf

2021deki ortalama başlama ücretleri 17bin tl idi, temmuz zammı ekleyin buna şirketler %50 zam yaptı(savunma sanayisi) 25bin tlye denk geliyor

başlangıç ücretleri bunlar 2-3 yıl deneyimli olanlar şu anki ücretleri 2ye katlarlar

alpay1, 2 yıl önce

yav senin zaten ne olduğun belli değil dur orda. neresi prestijli klavye tıklamanın makam mevki olmadan prestij güç yok.

alpay1
Aday Memur
18 Eylül 2022 00:14

tıp bu zamlarla bidaki sene yüzde 100 ileri çekmezse kendini ben ne olayım. seneye 15 bine düşer tıp görüşürüz bileşimdeki yükselişte devam eder orası ayrı. kalan bölümler düşmeye devam eder.

alpay1
Aday Memur
18 Eylül 2022 00:15

dediğine göre mühendis bile yolunu buluyor işsizler de olsa. avukatlar napacak kamuya girse adam vekaletle bile 17 18 zor alır ki kpss atama puanı 90 çoğu kişi atanamaz. hakim savcı kaymakam zaten torpile dayalı. özel sektöre girse iühf mezunu kaç arkadaşıma adamlar 6 bin verdi çocuklar istifa etti. en kötü durum avukatlarda.

hatta odtü makine benim zamanımda 7-8binle girilen yerdi ve tıp o dönem 14binle kapatıyordu çoğu tıptan kötü durumdaydı

https://me.metu.edu.tr/system/files/web_tanitim_2021_1.pdf

2021deki ortalama başlama ücretleri 17bin tl idi, temmuz zammı ekleyin buna şirketler %50 zam yaptı(savunma sanayisi) 25bin tlye denk geliyor

başlangıç ücretleri bunlar 2-3 yıl deneyimli olanlar şu anki ücretleri 2ye katlarlar

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 01:06

çok zor hocam 19binden 33bine geri çekti bu yıl 15bine gelmesin imkansız

adamların taban maaşı artmadı, sadece ek ödemeleri arttı, enflasyon artsa bile ek ödemeleri sabi kalacak ve enflasyonla eriyecek böyle sistem, her yıl ek ödemeleri bu şekilde artırmıyorlar,

2010 yılında normal hekim maaşının 4-5 katını ek ödeme olarak alırdı şimdi yaklaşık 1 maaşını ek ödeme olarak alıyor, ama 2010dan beri hiç güncellenmedi ve o 4-5 maaşlık ek ödeme 0landı. çünkü enflasyon artıyor, hastane giderleri artıyor ve senin aldığın ek ödeme azalıyor

hatta ağustos ve eylül ek ödemeleri arasındaki fark %25lik fark var çünkü eylülde elektrikğe %20 zam geldi ve direkt hastanenin gelirine yansıdı

ek ödeme hastanenin geliri - giderleri ve bu kalan miktarın da %35i dağıtılıyor %65i devlete gidiyor

hastane giderleri artarsa hekimin ek ödemesi azalır net bir şekilde

yine eskisi gibi taban maaşlara düşecek pratisyen 13bin uzman hekim 16bin diye

o yüzden taban maaşa zam yapılmayan hiçbir şey net geliri oluşturmaz

alpay1, 2 yıl önce

tıp bu zamlarla bidaki sene yüzde 100 ileri çekmezse kendini ben ne olayım. seneye 15 bine düşer tıp görüşürüz bileşimdeki yükselişte devam eder orası ayrı. kalan bölümler düşmeye devam eder.

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 01:09

bu konuda yine bilginiz yok hocam, onların maaşları %110 artırıldı hekimin ek ödemelerinden daha çok

özel avukatlar ya da kamu avukatı olup duruşmaya katılanlar eskisine göre ortalama ücretleri %110 artırıldı

https://www.barobirlik.org.tr/Haberler/2022-2023-turkiye-barolar-birligi-avukatlik-asgari-ucret-tarifesi-yururluge-girdi-82967#:~:text=Resmi%20Gazete'de%20yay%C4%B1mlanarak%20y%C3%BCr%C3%BCrl%C3%BC%C4%9Fe,y%C3%BCzde%20110%20oran%C4%B1nda%20art%C4%B1%C5%9F%20yap%C4%B1lm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r.

hatta listeye baktığınızda göreceksiniz ki tıp sıralamaları da %80 geriye düştü

19binden alan fakülte şu an 32-33binle kapatıyor, özellerde 800 boş kontenjan verdi ilk kez azerbaycan tıp fakültesi (ilk 3 yıl azerbaycan son 3 yıl türkiyede okuyor türkiyeden mezun oluyor anlaşma gereği) kontenjan doldurmadı

1 senede rekor düşüş yaşadı, gelecek senelerde 50-60binleri bulursa şaşırmam artık

tıpın eskisi gibi ilk 10binden 15binden yerleştiği dönemler pandemiye kadardı şimdi bilgisayar, yazılım, elektronik gibi özel sektörde iyi olan meslekler uçtu

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 01:11

hatta daha 2-3 hafta önce çıktı

resmi gazeteden

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/09/20220903-4-1.pdf

alpay1
Aday Memur
18 Eylül 2022 01:13

kardeşim keşke o ücretler geçerli olsa onlar olsa sıkıntı olmazdı ama onlar anlamsız çünkü özelde işe giriyorsun adamlar hala 6k veriyorlarmış sanırım bunu uygulayamıyorlar mıdır nedir avukatlar cmk ya zam istiyor. yani yerlerde sürünüyor özelde ücretler milletin umudu yok bişeyi yok. adam istanbul hukuk mezunu özelde 6 bin alıyor bu adam yükselse kaç alacak neye yükselicek çalışmak anlamsız bu şartlarda. zaten konustum kaç çocuk stajyer olarak bile ofise gidemiyormuş 2 bin veriyorlar yol yemek zaten 3 4 bin diyorlardı.

hatta daha 2-3 hafta önce çıktı

resmi gazeteden

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/09/20220903-4-1.pdf

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 01:19

burada baroların ücretleri iyi miktarda arttı ve başkasının altında çalışanlar meslektaşlarını bunu yapıyorsa çok kötüdür

ama daha yeni işleyişe girdi, o yüzden hemen yapması beklenilmez 1-2 ay içinde olur inşallah

alpay1, 2 yıl önce

kardeşim keşke o ücretler geçerli olsa onlar olsa sıkıntı olmazdı ama onlar anlamsız çünkü özelde işe giriyorsun adamlar hala 6k veriyorlarmış sanırım bunu uygulayamıyorlar mıdır nedir avukatlar cmk ya zam istiyor. yani yerlerde sürünüyor özelde ücretler milletin umudu yok bişeyi yok. adam istanbul hukuk mezunu özelde 6 bin alıyor bu adam yükselse kaç alacak neye yükselicek çalışmak anlamsız bu şartlarda. zaten konustum kaç çocuk stajyer olarak bile ofise gidemiyormuş 2 bin veriyorlar yol yemek zaten 3 4 bin diyorlardı.

journeykbr3223
Yasaklı
18 Eylül 2022 01:21

zaten hukuk sıralamalarına da yansıdı geçen sene 27binden kapatan hukuk fakülteleri birden 70-80binlere kadar düşmüştü

öğrenciler direkt cezasını kesiyor, maddi olanakları kötüyse kimse seçmiyor artık, ve sonraki yıllarda da en iyi sıralamadaki yerler de geriye gidiş trendi görülüyor

keza daha önce inşaatta da aynı olay oldu birden sıralamaları çok düşmüştü hatta o dönem herkes okul değiştirdi ve bölümün %70-80ını birden dolmadı

alpay1, 2 yıl önce

Muratçeliktepe
Aday Memur
18 Eylül 2022 03:13

15 yıllık memurum yanimdaki şirket personeli benden 3000 tlden fazla maas alıyor.Memura gelince yok sadece.Ben univ. Mezunuyum adamlar lise mezunu tüm sorumluluk bende.

kubii
Daire Başkanı
18 Eylül 2022 07:49

Iletişimi kuvvetli, cevresi olan, Sosyal zekasi ve becerisi kuvvetli, disiplinli, hırslı vs vs. Özelliklere sahip gençler özel sektöre yönelik branşlar seçmeli üniversiteye girerken. Mühendislik, ekonomi, işletme gibi. Bu gençler için memuriyet zaman kaybı. Zaten özel sektörde bi noktadan sonra kendin patron olamiyorsan veya yönetici olamiyorsan geçmiş olsun. Küçük bi atölye bile bugün yuzbinlerce lira para kazandirir insana. Keza yönetici adam 30-40 binden aşağı kazanmaz. Yok aselsan yok tusaş falan buralarda Mühendis olarak çalışsan nolacak? Memurdan biraz hallice maaşla ömrümde geçer. Dediğim gibi bir noktadan sonra sıçrama yapmak şart. Ayrıca özel sektörde işini iyi yapan adam ne mezunu olursa olsun kazanıyor zaten.
Toplam 20321 mesaj
«763764765766767768769770771772773774»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi