Editörler : supporters.
14 Şubat 2010 19:06

mülakatta bayan adaylar

arkadaşlar milakatta bayan adaylar nasıl giyinmeli saçını nasıl yapmalı özen göstermemiz dikkat etmemiz gereken birşey var mı ilk milakatım olacak tanıdığım bayan arkadaşım da yok burada sizlere bir sorayım dedim:)

fenciyimfenci
Aday Memur
14 Şubat 2010 21:08

milakat değil mülakat olsa gerek:)bence yapmacık olmamak lazım ağır olmak lazım çok renkli yerine daha sade hoş bir takım ceket ve etek,kısa ceketli hem resmi hem modern takımlar var biliyosunuzdur,içinede beyaz gömlek,hem resmi görünmek adına.saçlarda derli toplu kuyruk olabilir yada fönlü açık olabilir,makyajda gayet doğal bi makyaj olabilir.ben öğretmenim ama böyle bi durumum olsa bu şekilde giderdim.ama daha önce mülakata girenlere sormak lazım tabi,tecrübe daha ii konuşur.

cadyy
Şube Müdürü
15 Şubat 2010 02:33

fenciyimfencinin söylediği gibi takım kısa ceketli olmamalıymış.. ceket mümkünse basenlere kadar uzun olmalı ve etek de diz altında olmalıymış.. yani oturduğunda dizlerinin görünmemesi gerekiyormuş.. derskolik87 aşağıdaki link umarım sana yardımcı olur..

http://www.erdalweb.com/forum/index.php?topic=11.0;wap2

özhukukçu
Kapalı
15 Şubat 2010 11:05

sakın düğüne gider gibi giyinmeyin, bu yeterlidir,

abartılmadığı sürece giyinen kıyafetin bir önemi yok,

zaten neredeyse herkes aynı şekilde giyiniyor:)

derskolik:)87
Aday Memur
15 Şubat 2010 11:37

evet afedersiniz milakat dediğim için:)dikkatsizlik olsa gerek bir bay arkadaşa referansı olan şahıs lacivert takım bordo kravat bağcıklı kundura şeklinde söylemiş de bayanlar içinde böyle bir kriterler söz konusu mu diye merak ettim de teşekkürler

15 Şubat 2010 13:08

hiç mulakata girmediğin bu sorulardan belli..çorapsız gelen kızlar bile vardı saçları lüle lüle olan falan,ful makyaj falan..kimseninde öyle kalçalarına kadar ceketi falan yoktu yani..ayrıca etek diz altı olması gerekiyo deniyor ya bende dahil diz altı etek giyip giden çok arkadaşım elendi ama o çorapsız gelen kız alındı yani referansın sağlamsa kıyafet ikinci planda kalıyo..normal boylarda bi takım al giy işte uzun etek almak istiyosan tabiki sen bilirsin ama ben geçen mulakatta kendimi çok ama çok paspal hissettim bu sefer normal diz kapağımda bi etekle gitcem...kendini nasıl rahat hisediyosan öyle giyin..

"Arı Maya"
Kapalı
15 Şubat 2010 16:33

Strongmindedcim çok güldüm yahu nasıl yani çorapsız kız mı vardı hakkaten o nasıl bir görüntüdür ki:)) Belki de teninin rengi açıktır ten rengi çorap giyince de giymemiş gibi durmuştur, öyle oluyor yani bknz:arı maya:))

Arkadaşlar bence de belli sınırları içinde kendinizi rahat hissetmeniz çok önemli,insan dış görüntüsünden öylesine rahatsız iken bu durum psikolojiye hareketlere duruşa da yansır, basenlerde ceket yerleri süpüren bir eteğe falan gerek yok...

15 Şubat 2010 17:05

arıcığım bende ilk senin gibi düşünmüştüm ama beklerken tanıştık kızla ve sordum dayanamayıp çorabım yok dedi:)zaten orda adını öğrenince daha sonra sonuçlardan baktımki kazanmış:)yani tamamen kendini rahat hissetmek önemli dediğin gibi..

"Arı Maya"
Kapalı
15 Şubat 2010 17:13

Çorabim yok:DDD Oldu olacak bileğine halhal neyin taksaydı:))

Aman Allah'ım ya o nasıl bir referansmış ki çorapsızı makul göstermiş vay be... Allah yardımcımız olsun arkadaşım, hayırlıysa bize de kazanmayı nasip etsin inşallah...

15 Şubat 2010 22:43

bence rengarenk giyinilmeli.çiçekli bir etek,bembeyaz bir ceket,uzun topuklu bir ayakkabı olabilir :))

şaka bir yana sade bir giyim yeterli olur bence.o kadar da önemli değil.keşke biz de sınavı geçip mülakaata kalsak da derdimiz,heyecanımız bu olsa.

umutsuzca sınav bekleyen erkek bir aday adayı olarak hepinize mülakakatta başarılar dilerim.umarım hepinizi alırlar..

hakim_mehmetcem
Aday Memur
16 Şubat 2010 10:19

Siyah veya lacivert takım giymek önemli. tabi saçların falan düzgün olması mümkünse topuk sesi vermeyen bir ayakkabı tercih etmek ve içeri kendine güvenle girmek önemli.

keza:)
Şef
16 Şubat 2010 12:43

yaa acayip moralim bozuldu saçımı kestiriyim dedim kuaför düzeltiyim derken saçımı acayip kısalttı ağlamamak için kendimi zor tuttum bi de tavsiye üzerine gittim önemli ya.aksiliğe bak yaa saçım toplanmıyo:((((yaa çok az toplansa itici bi görüntü olur mu nisana kadar hayatta uzamaz kısa saçlı olan var mı acaba kesin bi ben olcam offfffffffff

asitaneee
Aday Memur
16 Şubat 2010 14:51

saçı bu kadar dert etme benim saçım omuzlarımdaydı düz fön çektirmiştim ki çok fazla kişi uzun saçla da düz fön çekerek gelmişlerdi.

Şef
16 Şubat 2010 15:08

ama düz fönlü olduğunda önü uzun arkası kısa olduğu için fazla iddialı kaçmaz mı????o yüzden toplamak daha iyi gibi geliyo gerçi geçen mülakatta uzundu ve topladım da noldu elendim ama insan yine de korkuyo cevap için teşekkürler yine de...

lawlover84
Memur
16 Şubat 2010 16:36

arkadaşlar topuz yaptırma fikrine nasıl bakıyorsunuz?benim bir arkadaşım ön görüşmelere gittiğinde saçını topuz yaptır demişler,o da topuzlu girdi mülakata,kazandı.benim saçım çok uzun,nasıl yapsam bilemedim?

asitaneee
Aday Memur
20 Şubat 2010 12:02

çok uzun saçları genelde toplamanın iyi olduğu söyleniyor. ama abartmamak lazım. düz fön çekip yukardan at kuyruğu yapılması da çok şık oluyor.

casper_girl
Kapalı
20 Şubat 2010 12:05

heyecan varmı sizdede:D

Şef
20 Şubat 2010 12:42

hem de nasıl:):):)

suigeneris85
Aday Memur
20 Şubat 2010 12:43

Merhaba arkadaşlar.Ben de mülakatzede erkek adaylardan biriyim.Nisanda yine o yedi adamın önüne tekrar gitcem.Hani mülakata girmek için beklediğimiz salonda sıramızı beklerken kendi kendinize istemeden de olsa şu kazanır bu kazanır şeklinde tahminlerde bulunabiliyorsunuz.Bayan arkadaşlarımız bence rahat olsunlar.Giyim konusunda fazla stres yapmış olanlar inanılmaz bir şekilde orda sırıtıyor.Kıyafetiyle duruşuyla kendine giyimine güvendiğinizi hissettirmelisiniz.

O mülakat salonunda sadece 1 kız için kazanır demiştim.Kız tam bir hanımefendiydi.Giyim tarzının duruşunun sadece o mülakat için olmadığını, günlük yaşamda da öyle giyindiğini, öyle davrandığını hissettiriyordu.

Sizlere sadece izlenimlerimi aktarmak istedim.Bu arada bu bahsettiğim arkadaş da kazandı.Başarılar dilerim...

av.selin
Aday Memur
20 Şubat 2010 13:02

suigeneris , peki o mükemmel görünümü biraz tarif edebilirmisin ; bizlere fikir olması açısından ...

suigeneris85
Aday Memur
20 Şubat 2010 13:28

Sayın meslektaşım, bahsettiğim güzel bayanın ne giydiğinden çok bana neden böyle hissettirdiği daha önemli bence.Forumda bayan arkadaşlarımızın tartıştıkları etek boyu gibi konuları çok komik buluyorum.Bahsettiğim hakimin ne etek boyuna ne de çorap giyip giymediğine dikkat ettim.Çünkü o konularda hiçbir rahatsızlığının olmadığı belliydi.Rahat olun ve bunu hissettirin.Y a zaten oraya gittiğiniz de kafanızda kurmuş olduğunuz şeylerin boş olduğunu, herşeyin spontane geliştiğini görceksiniz.

Kız arkadaşlarımızdan biri mülakattan çıktıktan sonra yüzü kıpkırmızı olmuştu.Ne oldu diye sordum.Tam kendini tanıtırken okuduğu okulların isimlerini unutmuş:)Üyeler ne oldu diye sormuşlar.Sakin ol baştan al demişler.Çok komikti ya:)

Yani kısaca rahat olun.Zaten hepiniz hanımefendisiniz.Başarılar...

Toplam 126 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi