Editörler : supporters.
«161718192021222324252627»

delidivaneyim
Kapalı
11 Şubat 2023 17:25

Her şeyin boş ve anlamsız geldigi günler..

Rabbim bize güç kuvvet versin, merhametiyle muamele etsin, hatalarımızdan dönmeyi ve yeniden dirilmeyi nasip etsin inşallah..

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Farkındalığımız daim olsun inşallah..

delidivaneyim
Kapalı
14 Şubat 2023 15:47

fiziki haritaya dönen neticeme iğne vurulmaya giderken mahallenin çocukları,

abla geçsin öyle vurursun topa dedi biri ve hepsi bekledi.

güzel davranışlar ödüllendirilmeli ki onlara da örnek teşkil etsin..

dönerken gofret aldım hepsine. başta biri almak istemedi ama baktı hepsi alıyor o da aldı.

bi de kesene bereket abla demeleri yok mu şapşikler

delidivaneyim
Kapalı
14 Şubat 2023 16:20

mevcut hükümet yüzünden kimsenin bizi sevmediğini düşünüyordum ama

dünyanın hemen hemen her yerinden gönüllüler geldi, yardımlar gönderildi, dualar edildi.

Allah hepsinden razı olsun. güzellikleri içimize işledi. ama soydaşlarımızın yardımları bi başka..

sanki kendi evi, canı yanmış gibi üzülüyorlar, ellerinden geldiğinden daha fazlasıyla yardım ediyorlar. Azerbaycanlı kardeşlerimizin videoları.. cansınız hepiniz..

bi de otağ çadır gönderen Kırgızistanlı bi abimizin ağlayarak konuşması ciğerimi dağladı..

"Kardeşimin ayağına batan dikenler benim kalbime batıyor."

delidivaneyim
Kapalı
14 Şubat 2023 16:29

Bıçak soksan gölgeme

Sıcacık kanım damlar

Gir de bak bir ülkeme

Başsız başsız adamlar

Ağlayın, su yükselsin!

Belki kurtulur gemi

Anne, seccaden gelsin

Bize dua et, emi!

delidivaneyim
Kapalı
14 Şubat 2023 16:37

"Hep birlikte zifiri karanlığın içinde ilerliyoruz. Ben en önde arada kafamı bir şeylere çarpıyorum. Siz dikkat edin, kafanızı eğin, çarpmayın, diye bir şeyler söylüyorum sadece.

Galatasaray 2000 yılında UEFA kupası finalinde Arsenal?i yenip şampiyon olduğunda Türkiye ? Suriye sınırında nöbet tutan bazı Suriyeli askerler kutlama maksadıyla havaya ateş açmışlar. Olay o zaman Suriye?yi yöneten Hafız Esad?ın kulağına gitmiş. Askerleri mahkemeye çıkarmışlar, yargılamışlar ve ölüm cezasına çarptırmışlar.

Şam?daki Türk büyükelçiliği o zamanki Türk hükümetini aramış. O Ankara?daki Suriye büyükelçiliğini aramış. Galatasaray?ın şampiyonluğuna sevinen o Suriyeli askerleri idamdan kurtarmak için bir sürü diplomatik girişim olmuş. Hafız Esad Nuh demiş ama peygamber dememiş.

Ona futbolun milliyetçi duyguların üzerinde zamane gençleri tarafından çok sevilen popüler bir spor olduğunu izah edebilmek için kırk dereden su getirmişler. Nihayet o idamları hapis cezasına çevirmeyi başarmışlar.

Sonra bu siyasal İslamcılar Galatasaray?ın şampiyonluğu için sevinen o Suriyelilerin ülkesini mahvu perişan ettiler. Onları vatansız bıraktılar. Kuşkusuz Suriyelilerin eğitim, Türk sosyal yaşamına intibak, güvenlik vs. birçok açıdan mesele teşkil ettiği bir gerçek.

Ama iki tane buzdolabı, iki çamaşır makinesi çaldı diye döverek öldürülmeyi de hak etmediler kuşkusuz. On tane güzide şehrimiz gitmiş, şimdi durup iki enkaz eşya için adam mı öldürelim! Bir iktidar depremde insanlarını, şehirlerini kaybedebilir.

Ama hırsızlık yapıyor diye Suriyelileri dövüp öldürecek kadar kendisini kaybedemez.

Dahası var bu işin. Enkaz altında kalan Suriyeliler yukarıdaki sesleri duydukları halde Arapça konuşup karşılık vermiyorlarmış. Sebebi Suriyeli oldukları anlaşılırsa kurtarılmama ihtimalleriymiş.

Sadece enkazlara taşla vurup ses çıkartıyorlarmış. Yani idamı göze alıp Galatasaray?ın şampiyonluğunu silahla kutlayan Suriyelileri iki buzdolabı çaldı diye döve döve öldürüyoruz. Enkazdan gelen ses Arapça ise onları ölüme terk ediyoruz.

Sonra da bütün bu musibetler neden başımızdan eksik olmuyor, diye Müjgânla ağlaşıyoruz."

Vicdan Muhasebesi, Metin KONDEL

delidivaneyim
Kapalı
16 Şubat 2023 23:42

Olası İstanbul depreminde göçük altında kalacaklar listesindeyim..

muhendisjeolog
Aday Memur
16 Şubat 2023 23:57

Allah göstermesin
delidivaneyim, 1 yıl önce

Olası İstanbul depreminde göçük altında kalacaklar listesindeyim..

delidivaneyim
Kapalı
17 Şubat 2023 00:29

Duanıza amin diyorum fakat hakikatler yakamı bırakmıyor.. Allah ölümün de hayırlısını versin..

muhendisjeolog, 1 yıl önce
Allah göstermesin

koruma1903
Şef
19 Şubat 2023 16:38

Affedin gitsin. Yoksa hep kalır...

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 22:50

Affettim gitti.

koruma1903, 1 yıl önce
Affedin gitsin. Yoksa hep kalır...

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 22:59

Normalleştiysek başlıyorum!?

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 23:15

Bilinçli taksirle adam öldürmüşüm gibi bir gün.

Öylesine ihmalkar

Öylesine geri dönüşü olmayan

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 23:33

bir şairin dediği gibi, kalp kırıklıkları en kutsal öğretmenimizdir ve beni bilge kıldığınız için size minnettarım. (You)

Bilge olduk da ne oldu

Elon Musk zengin oldu!

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 23:39

Derdin varsa söyle dalga geçelim

Kuzenlerim

08 Mart 2023 23:41

Sen deli olmayan kadın gördün mü koca kafa?

Görmediysen az bekle ve delirdiğini kendi gözlerinle izle..

Çünkü deli olmayan kadın yoktur, henüz yeteri kadar delirtilmemiş kadın vardır..

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ :)

delidivaneyim
Kapalı
08 Mart 2023 23:51

Bu yazıyı ben daha önce başka bi başlıkta paylaşmıştım :)

Günümüz kutlu olsun, iyi ki varız..

JW Argo İzmir 3310, 1 yıl önce

Sen deli olmayan kadın gördün mü koca kafa?

Görmediysen az bekle ve delirdiğini kendi gözlerinle izle..

Çünkü deli olmayan kadın yoktur, henüz yeteri kadar delirtilmemiş kadın vardır..

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ :)

08 Mart 2023 23:56

:)
delidivaneyim, 1 yıl önce

Bu yazıyı ben daha önce başka bi başlıkta paylaşmıştım :)

Günümüz kutlu olsun, iyi ki varız..

delidivaneyim
Kapalı
09 Mart 2023 17:17

Neymiş efendim ney üfleyecekmişiz

Bizim neyimize ney

Kendime kadar bile nefes alıp veremiyorum ben

Ama kanun varsa olur bi düşünürüm

delidivaneyim
Kapalı
09 Mart 2023 21:46

Ney nefesi açıyormuş diyince bi ikna olur gibi oldum da

Aralıksız 20 dakika ney üflediklerini görünce sizinle arkadaşlığımız buraya kadar diyip kalktım.

Üzgünüm kanki senınla değılım

delidivaneyim
Kapalı
09 Mart 2023 22:05

paganlar kurban istiyor

Roma ayağa kalkıyor!

Toplam 1607 mesaj
«161718192021222324252627»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi