Editörler : oto-danisman-expert
09 Mayıs 2012 21:18

Mecburi Hizmetin 10 yıla düştüğü Kanun Tasarısında YAZMIYOR!!!

Merhaba arkadaşlar;

Takip edenlerin bildiği gibi "Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" TBMM Başkanlığına gönderildi.

İlk olarak mecburi hizmetin 15 yıl yerine 10 yıl olması bile kabul edilemez bir durum.

15 yıl uzun da 10 yıl kısa bir süre mi sanki insan hayatında???

Hele insan sevmediğibir mesleği yapıyorsa 1 ayın bile nasıl geçtiğini daha doğrusu geçmek bilmediğini bize sorsunlar...

Ancak bu değişiklik bizim için bir zafer olmasa bile bu yolda bir başarı sayılabilir.

İlk heyecanım geçtikten sonra kanun tasarısının metnini inceledim; o da ne????

--- Yasa tasarısında mecburi hizmetin 15 yıl olduğunu belirleyen 926 sayılı TSK personel kanununun 112. maddesi ile ilgili herhangi bir değişiklik teklifi YOK ya da ben göremedim.

Mecburi hizmet sürelerini uzatan halleri belirleyen 113. madde ile ilgili teklifler var ancak 112. maddeyle ilgili herhangi bir şey yok.

Bu durum canımı sıktı. Yine çaktırmadan bir hinlik mi peşindeler acaba???

Meseleyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevineceğim.

emrs
Aday Memur
09 Mayıs 2012 21:21

kanun tasarısını iyi okursan görürsün.

09 Mayıs 2012 21:32

Cevap bu mudur arkadaşım??????

Kopyala-yapıştır yapmak çok mu zor?

İnceledim ve bulamadım. Rica etsek ilgili bölümü bulan bir arkadaş buraya yazabilir mi?

09 Mayıs 2012 21:41

Evet, yok mu kanun tasarısında mecburi hizmetin 10 yıla indiği kısmı yazabilecek bir arkadaş?

Arkadaş olmasa da olur, bulan biri yazsın lütfen.

as.ker
Aday Memur
09 Mayıs 2012 21:56

MADDE 45- 926 sayılı Kanunun 112 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "15 yıl" ibaresi "10 yıl" şeklinde değiştirilmiştir.

GEREKÇE MADDE 45- Madde ile, muvazzaf personelin mecburi hizmetyükümlülük süresinin 15 yıldan 10 yıla indirilmesi amaçlanmıştır.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi