Editörler : crops35
20 Ekim 2019 14:44

Askerde iken Sonuç Açıklanması
Arkadaşlar 3 Kasımda askere gitcem, mutlaktım olumlu geçti, askerde iken sonuç açıklanır büyük ihtimalle hakkım yanar mı? Asil olarak kazanırsam, evrakları filan ailem teslim etse kabul etmezler mi? komisyon direkt yedeklere mi geçer yoksa askere gitmemi olumlu karşılarlar mı? Bedelli askerlik değil, normal düz askerlik yapcam, bilgisi olan var mı?Akıl verebilecek kişi

powerraid
Aday Memur
20 Ekim 2019 14:46

+

ikmadayı52
Aday Memur
20 Ekim 2019 14:47

ben antalya adliyesine sormuştum bunuda hakkınız yanar yedeğe geçer hak dedi.

20 Ekim 2019 15:34

mülakat yapılmış ama açıklaması 3 ay sürüyor. sanki atom parcaliyorlar adliye binasında. millet askerliğe giderken bunların keyfini mi bekleyecek. temmuzda başvuru yapıyoruz eylülde kilo boy ekimde mülakat derken 4 ay geçti birde 3 ay sözlü açıklaması 7 ay. hakkaniyetli alim yapsalar içimiz yanmaz.
ikmadayı52, 4 yıl önce

ben antalya adliyesine sormuştum bunuda hakkınız yanar yedeğe geçer hak dedi.

metehangumusay
Aday Memur
20 Ekim 2019 16:25

evrakları kişi teslim ediyor diye biliyorum eğer vaktinde teslim edilmez ve göreve başlanılmazsa yedekten sıradaki kişiyi alırlar yerine

powerraid
Aday Memur
20 Ekim 2019 16:43

teşekkür ederim arkadaşlar yani hakkım yanar boşa beklemeyeyim o zaman

Madsizzle
Genel Müdür
20 Ekim 2019 16:46

ayni durumdayim konuyla ilgili komisyon kesin bilgi veremeyz dedi.cte bilgi edinme ye geri donus yapmamisti.cimer uzerinden basvurdum kesin bilgiyi komisyonun verecegi komisyonun sorumlulugunda oldugu cevabi geldi.komisyonu aradm durumu tum bu durumlari izah ettim baskasina bagladilar.ona da anlattm hakedis geri alinamaz askerlik odevinizin bitimine kadar yapmaniz gereken bisey yok.odev bitince terhisinizle gelip isbasi yaparsiniz dedi ama mantiksizlik var cunku 15 gun icinde yedege geciliyor.bn simdilik bu kadarina ulastim yarin komisyonu tekrar arayp ve hatta sonucunda bu durumun cevaplanmasini resmi belgelenir hale getirmek istiyorum.sizlerle de paylasirim

powerraid
Aday Memur
20 Ekim 2019 21:57

aynen kardeşim bana da bilgi verirsen çok makbule geçer hatta özelden numaranı verme imkanın var mı?
Madsizzle, 4 yıl önce
ayni durumdayim konuyla ilgili komisyon kesin bilgi veremeyz dedi.cte bilgi edinme ye geri donus yapmamisti.cimer uzerinden basvurdum kesin bilgiyi komisyonun verecegi komisyonun sorumlulugunda oldugu cevabi geldi.komisyonu aradm durumu tum bu durumlari izah ettim baskasina bagladilar.ona da anlattm hakedis geri alinamaz askerlik odevinizin bitimine kadar yapmaniz gereken bisey yok.odev bitince terhisinizle gelip isbasi yaparsiniz dedi ama mantiksizlik var cunku 15 gun icinde yedege geciliyor.bn simdilik bu kadarina ulastim yarin komisyonu tekrar arayp ve hatta sonucunda bu durumun cevaplanmasini resmi belgelenir hale getirmek istiyorum.sizlerle de paylasirim

İkmady
Kapalı
21 Ekim 2019 06:00

Hakkın yanmıyor hocam bir sürü arkadaşım aynı durumda atandı belgeleri teslim edip askerlik bitince başladılar göreve. Bilmeden yorum yapmayalım.

powerraid, 4 yıl önce
aynen kardeşim bana da bilgi verirsen çok makbule geçer hatta özelden numaranı verme imkanın var mı?

İkmady
Kapalı
21 Ekim 2019 06:04

15 gün içinde belgeleri vermezsen yanıyor hakkın. Askerdeyken açıklanırsa izin alıp belgeleri vereceksin. Daha sonra yine bekliyosun göreve çağırmaklarını. O da sürüyor 1 ay falan. Sen o arada askerde olduğuna dair kağıt veriyosun. Terhis olunca da belgeni veriyosun şu tarihte terhis oluyorum diye seni o tarihte başlatıyolar

Madsizzle, 4 yıl önce

powerraid
Aday Memur
21 Ekim 2019 10:12

Eyvallah kardeşim inşallah dediğin gibi olur da sorun çıkarmazlar.
İkmady, 4 yıl önce

15 gün içinde belgeleri vermezsen yanıyor hakkın. Askerdeyken açıklanırsa izin alıp belgeleri vereceksin. Daha sonra yine bekliyosun göreve çağırmaklarını. O da sürüyor 1 ay falan. Sen o arada askerde olduğuna dair kağıt veriyosun. Terhis olunca da belgeni veriyosun şu tarihte terhis oluyorum diye seni o tarihte başlatıyolar

powerraid
Aday Memur
21 Ekim 2019 12:22

bu arada sana nerden ulaşabilirim kardeşim.
İkmady, 4 yıl önce

21 Ekim 2019 13:34

askerlik için muayeneden geçtin ve askerlik yerin açıklandı ama teslim olmana süre var. o zaman kazanırsak ne oluyor? yine aynı şeyler mi geçerli.
İkmady, 4 yıl önce

Madsizzle
Genel Müdür
21 Ekim 2019 17:38

Evet oyleymis.evrak teslimi oyleyse askerden izin almaya gerek bile yok.yakinin verebilir imza gerekiosa da vekaletnameyle gider yine verir.
İkmady, 4 yıl önce

powerraid
Aday Memur
21 Ekim 2019 21:17

yakınlarımız verebilirse çok süper olur.
Madsizzle, 4 yıl önce
Evet oyleymis.evrak teslimi oyleyse askerden izin almaya gerek bile yok.yakinin verebilir imza gerekiosa da vekaletnameyle gider yine verir.
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi