Editörler : supporters.
25 Ekim 2020 21:42

Kalkınma Ajansları artıları eksileri nelerdir?

Şu anda birkaç Ajans uzman alımı yapıyor. Biraz araştırdım çok farklı görüşler var Ajanslarla ilgili, çok iyi diyen de var (maaş vs.), çok kötü diyen de..(iş garantisinin olmaması). Şu anda kamuda memur olarak çalışıyorum, Ajansa uzman olarak geçmek mantıklı mı? Fikirleriniz nelerdir?

Ucankedi
Aday Memur
25 Ekim 2020 22:45

Ben de başvurmayı düşünüyorum ve yeterli bilgi bulamadım.

bosotobus1
Şef
26 Ekim 2020 15:45

ben de hciç bılgı bulamıyorum,tek dezavantajı ajansın kapatılması olur sanırım.

uzmanabi
Kapalı
28 Ekim 2020 08:31

bir ajansa gidip kendileriyle görüşmeniz lazım.

kaanufuk25
Daire Başkanı
05 Kasım 2020 12:51

Ben de bi ara başvurdum mülakata girdim kazandım ancak sonradan feragat ettim, Kurumumda kaldım yine;

Evet görüşler çok farklı;

+ uzman kadrosu, dolgun maaş, vb.

- kadro yok yani 657 diil iş kanununa tabii sözleşmeli, bazı yerlerde aşırı yoğunluk, mesai kavramı esnek, para dönen yerler buralar, vb.

Carpe Vita
Aday Memur
05 Kasım 2020 16:25

Hocam iki üç kişilik ilan için ajansın merkezinin bulunduğu ile sınava gitmeye değer mi sizce? Bir de alınacak kişi sayısı çok az olduğu için iyi referans gerekiyor diyorlar
kaanufuk25, 3 yıl önce

Ben de bi ara başvurdum mülakata girdim kazandım ancak sonradan feragat ettim, Kurumumda kaldım yine;

Evet görüşler çok farklı;

+ uzman kadrosu, dolgun maaş, vb.

- kadro yok yani 657 diil iş kanununa tabii sözleşmeli, bazı yerlerde aşırı yoğunluk, mesai kavramı esnek, para dönen yerler buralar, vb.

kaanufuk25
Daire Başkanı
05 Kasım 2020 17:19

Kişisel durumla alakalı biraz da;

Önünüzde başka bir kariyer/iş alternatifi olup olmadığı, kişisel donanım/birikim ve kendine güven, gelecekten beklentiler, referans, çalışılması muhtemel ajans illerinin durumu, vb. elbette ki!

sadface
Aday Memur
05 Kasım 2020 20:51

İş güvencesi yok. İktidar değişirse ne olursunuz bilinmez. Mülakatında İngilizce konuşma bölümü olduğunu duymuştum ama sağlam bir torpiliniz varsa sorun olmaz.

basketball
Aday Memur
10 Kasım 2020 18:02

Referanssız girme şansı var mı ve mülakatları nasıl oluyor acaba? Ben de online başvuru yaptım, sınava gidip gitmeme konusunda kararsızım.

Ucankedi
Aday Memur
10 Kasım 2020 21:41

Kaç puana kadar düşer acaba alımlar, kimler başvurdu birbirimizden haberimiz olsa keşke..

ihtiyarmuhendis
Kapalı
13 Kasım 2020 18:08

geçen sene mülakat listesini 0.12 puanla kaçırdım. zafer kalkınma ajansı şeffaflık raporu yayınlamıştı, raporda 20 kişinin 11'inin mülakata katılmadığı yazıryordu.

şayet mülakata gitmeyeceği halde keyfi başvuran adilerden okuyan varsa 'ALLAH bin belanızı versin'

basketball
Aday Memur
19 Aralık 2020 18:47

Buradan bela okuyana kadar otur, çalış yüksek puan al ve mülakatlara çağrıl? Giden gider, gitmeyen gitmez. Herkesin başında bin bir türlü dert var. Size mi soracağız nereye başvuru yapacağımızı. Hadsizler

ihtiyarmuhendis, 3 yıl önce

geçen sene mülakat listesini 0.12 puanla kaçırdım. zafer kalkınma ajansı şeffaflık raporu yayınlamıştı, raporda 20 kişinin 11'inin mülakata katılmadığı yazıryordu.

şayet mülakata gitmeyeceği halde keyfi başvuran adilerden okuyan varsa 'ALLAH bin belanızı versin'

Keke49
Aday Memur
20 Aralık 2020 13:34

Kardeşim haklısın istediğiniz yere başvuru yapabilirsiniz. Sonuçta iş arıyorsunuz. Fakat arkadaşın dediği insanlar başvuruyor, mülakata gitmiyor. Ben de kudaka ya başvurdum. Listeye giremedim. Eğer listeye giren arkadaşlardan gitmeyecekler varsa arayıp ferağat etsinler, belki mülakattan önce listeyi güncellerler
basketball, 3 yıl önce

Buradan bela okuyana kadar otur, çalış yüksek puan al ve mülakatlara çağrıl? Giden gider, gitmeyen gitmez. Herkesin başında bin bir türlü dert var. Size mi soracağız nereye başvuru yapacağımızı. Hadsizler

Montsres
Aday Memur
20 Ocak 2021 05:43

Aklın varsa memur olarak kalmaya devam et derim. Ajansta dolgun maaş var diye gidilmez. Ajansta çalışanların 3te 2 si maaşınız düşsün ama memur olsak diye dua ediyor. Kısacası Ajanslar çalışılacak yerler değildir. Geçenlerde başında okumuştum Bilecik belediye başkanı Ateş puskuyordu Ajansa . Ajanslar çete olmuş diyordu. Rüzgar ters ederse akıbeti meçhul olur.

yunusesss
Memur
21 Ocak 2021 21:30

hükümetin düştüğü ilk seçimde kapanma ihtimali var. erken seçimi de düşününce yakın geleceği muamma

ihtiyarmuhendis
Kapalı
28 Ocak 2021 00:40

hadsiz sen senin gibi herkesin hakkına girebilecğine inananlardır, senin gibi boş beleş bir insan olsam emin ol oturur çalişirdim

basketball, 3 yıl önce

Ahöz1
Aday Memur
07 Ekim 2022 09:58

Arkadaşlar kısaca yüksek maaşı boş ver memur veya 4B ol daha mı iyi diyorsunuz?

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi