Editörler : ayşegül bgm
15 Temmuz 2012 16:37

tıbbi sekreterlik mi yaşlı bakım mı ?

sizce hangisini okumalıyım arkadaşlar..? bu iki bölüm hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarım beni de biraz bilgilendirir misiniz ?

medical61
Kapalı
15 Temmuz 2012 17:28

tabide tıbbi sekreterlik :))

moruç
Şef
15 Temmuz 2012 17:38

tıbbi sekreterlikten kpps den iyi puan alırsan hemen atanırsın. Yaşlılık bakımında da fizyoterapistlik ve sosyal hizmet gibi son yılların gözde bölümlerine dgs ile geçiş yapabilirsin.

---nisa---
Şef
15 Temmuz 2012 17:47

teşekkürler. çok kararsısızm :(

---nisa---
Şef
15 Temmuz 2012 17:51

bende sağlıkla ilgili bölümlere bakıyorum tıb. sekr. düşünüyoum teşekkürler bu başlığı açtığınız için. ve cevaplar içinde :D :D

kan.ay
Şef
15 Temmuz 2012 17:53

teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için. fizyoterapistlik mükemmel bir bölüm. şu an için incelemeye aldım bu bölümü..

spideranjiom
Aday Memur
15 Temmuz 2012 19:25

Başlık için teşekkürler, benzer bir başlık ben de açtım ama cevap gelmedi.

Ben de kardeşim için soruyorum. Anestezi, radyoloji, tıbbi lab. teknikerliği, fizyoterapi gibi bölümlerde atanmak için kpss den kaç civarı almak gerekli? Özelde iş bulma/maaş durumu nasıl acaba? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

kan.ay
Şef
15 Temmuz 2012 20:41

sizin dediğiniz bölümlerin hepsi çok iyi . tıbbi lab. bölümü hariç onların atamaları fazla olmuyor. ben de saydığını diğer 3 bölümü istiyorum fakat sağ. lisesi çıkışlılar kontenjanları dolduruyorlar. kalan kontenjanlar ise yüksek puan istiyor. umarım kardeşinin puanı yüksektir..

spideranjiom
Aday Memur
15 Temmuz 2012 22:48

lab. teknikeri tanıdıklarım var çalışma koşullarını çok iyi buluyorum o yüzden yazması taraftarıyım ben aslında. ama kpss için iyi çalışması gerekecek. meslek lisesi çıkışlılar bu bölümlere sınavsız mı giriyor? puan dengesizlikleri o yüzden mi oluyor? okuldan okula çok fark var da. puanlara bakılırsa kardeşim periferdeki bir çok yere girebiliyor ama meslek lisesi çıkışlılar ondan düşük puanlı da olsa önüne mi geçiyor?

kan.ay
Şef
15 Temmuz 2012 23:40

aynen öyle oluyor. kardeşinizin ygs 2 puanı nedir ? okul puanı eklenmemiş olarak..

spideranjiom
Aday Memur
15 Temmuz 2012 23:46

çok iyi değil aslında okulların puanlarına bakarak yettiğini düşünmüştük ama durum böyleyse yetmeyebilir. 200 civarındaydı puanı küsüratını hatırlamıyorum ama çok fazla değildi. sizin puanınız kaç acaba?

kan.ay
Şef
15 Temmuz 2012 23:49

ben ygs 3 ten yapıcam tercihimi oda 305 ham. okul puanım 84 küsürdü. sanırım bi 50 puan vericektir okul. 355 de geçen seneki taban puanalra bakarsak yeterli gibi görünüyor. ygs 2 ise benimde o civarlarda bu sebepten saydığınız bölümleri tercih edemicem.. yaşlı bakım hariçç

spideranjiom
Aday Memur
15 Temmuz 2012 23:56

çok iyi değil aslında okulların puanlarına bakarak yettiğini düşünmüştük ama durum böyleyse yetmeyebilir. 200 civarındaydı puanı küsüratını hatırlamıyorum ama çok fazla değildi. sizin puanınız kaç acaba?

kan.ay
Şef
15 Temmuz 2012 23:59

o düşük puanlıların hepsi geçiş yapmışlar. yani sağlık meslek liselerinden geçiş yapmışlar

spideranjiom
Aday Memur
15 Temmuz 2012 23:59

pardon aynı mesajı iki kez yazmışım. onun da ygs 3-4 puanları 300 civarı, okul ortalaması 80. ygs 3ten hangi bölümü düşünüyorsun peki? yazdığın bölümleri daha sonra lisansa tamamlamayı düşünüyor musun?

kan.ay
Şef
16 Temmuz 2012 00:01

şayet bu bölüme yerleşirsem ve atanırsam açıktan işletmeye tamamlamayı düşünüyorum elbette. kardeşinize öneririm tıbbi dök. ve sekr. bölümünü. kpss atamaları şu an 75 lerde.

spideranjiom
Aday Memur
16 Temmuz 2012 00:14

biz de tercih listesini biraz değiştirmeye karar verdik şimdi. çok teşekkürler. tıbbi lab. benim bile içimde kalacak şimdi. ben kendim için bile istiyorum içten içe :)

kan.ay
Şef
16 Temmuz 2012 00:16

tıbbi lab. açıköğretimi bile var. bu arada siz girdiniz mi sınava ? ve daha önce bir bölüm okudunuz mu ?

spideranjiom
Aday Memur
16 Temmuz 2012 00:20

hayır ben girmedim, okuyorum zaten de aynı zamanda bir labda çalışıyorum. ordaki laborantlara çok özeniyordum :) peki ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir fikrin var mı? ona da meslek liseleri mi gidiyor? zaten toplam kontenjanı çok az.

kan.ay
Şef
16 Temmuz 2012 00:21

zaten toplamda 4 üniversitede var bu bölüm onu da geçiş yaparak doldurmuşlar ne yazık ki ..

spideranjiom
Aday Memur
16 Temmuz 2012 00:23

tıbbi lab. açıköğretimin kontenjanı sınırlıymış onun tamamını da meslek liseleri dolduruyormuş zaten.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi