Editörler : E.Kayı Han
«880881882883884885886887888889890891»
01 Aralık 2021 12:39

Arkadaşlar savunma veren herkes ihraç mi?hiç mi?istisna yok
gamilya, 2 yıl önce

3 Mart 2021 gözaltı ,12 gün sonra adlı kontrolle haftada 2 gün imza şeklinde serbest 29 Mart açığa alınma ,PTT kanalı ile Mayıs ayında savunma istemi, 25 Kasım persembe 2. celse berat kararı verildi 29 Kasım pazartesi ihraç bakanlık oluru ile gerekçeli karar vs..gönderilmeden. kurum sahil güvenlik suclama 0 sn tek artışık Trabzon 2.acm savcı ..... balcı hakim ve başkanin tutumu pozitif

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 13:00

Dosya da başka hiçbir şey olmadığına emin misiniz? Eğer e/p varsa da ihraç olur. Ya da itirafçı vs varsa. Dosya sadece anlatılan kadar olmayabilir. Ayrıca bu fetometre denilen şeyde aile yakınlarının ihracı üyeliği vs de etkili bu durumlar var mı?
gamilya, 2 yıl önce

3 Mart 2021 gözaltı ,12 gün sonra adlı kontrolle haftada 2 gün imza şeklinde serbest 29 Mart açığa alınma ,PTT kanalı ile Mayıs ayında savunma istemi, 25 Kasım persembe 2. celse berat kararı verildi 29 Kasım pazartesi ihraç bakanlık oluru ile gerekçeli karar vs..gönderilmeden. kurum sahil güvenlik suclama 0 sn tek artışık Trabzon 2.acm savcı ..... balcı hakim ve başkanin tutumu pozitif

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 13:04

İdari tahkikat tutuklu veya gözaltı sonrası durumu sizden öğrenmek içindir. Bilgi alma tutanağı arada bir yargı veya yeni delil durumunda söz konusu olur. Savunma yasal olarak ihraçtan önce kanunen zorumlu talep edilen bir belgedir. Dolayısıyla savunma geldiyse, ihraçtan önceki son aşamadasınız. Bu arada yargıtay karar arama sekmesinde son ankesör kararına baktığımda 8-9 kişi hakkımda birlikte karar verildiğini gördüm. Ya birlikte tutuklandışar süreç öyle gitti, ya da başka bir durum var. Anlamlandıramadım. Orada da 1 tane bozma kararı var.

Garipvatanevladı
Aday Memur
01 Aralık 2021 13:11

Arkadaşlar 2. Celse yapıldı yine ardisiklardan biri gelmedi bu yüzden mahkeme ertelendi. Bu kişinin birliğini arasam ve mahkemeye iki celsedir katılmadığını söylesem benim açımdan bir sıkıntı olurmu.

Ayrıca savunma dediğiniz ne. savunma her şekilde alınıyor herhangi bir sebepten dolayı zaten birlik savunma alır . almaması imkansız. Ben sizin hangi savunmadan bahsettiğinizi anlamadım yani savunması alınan atılıyor deniyor. Böyle birşey yok sıkıntılı durumda olanlar ihraç ediliyor tanık sohbet bankasya ev vs en ufak bir toz olsa ihraç ediliyor bu kar yoksa suçsuz olacağın kanitlanincaya kadar ihraç edeceklerini sanmıyorum. Allah suçsuz larin yardımcısı olsun.

01 Aralık 2021 13:20

Yani savunma veren herkes ihraç öyle mi?mahkeme kararı beraat etse dahi yine ihraç öyle mi?
cgdsblt, 2 yıl önce
İdari tahkikat tutuklu veya gözaltı sonrası durumu sizden öğrenmek içindir. Bilgi alma tutanağı arada bir yargı veya yeni delil durumunda söz konusu olur. Savunma yasal olarak ihraçtan önce kanunen zorumlu talep edilen bir belgedir. Dolayısıyla savunma geldiyse, ihraçtan önceki son aşamadasınız. Bu arada yargıtay karar arama sekmesinde son ankesör kararına baktığımda 8-9 kişi hakkımda birlikte karar verildiğini gördüm. Ya birlikte tutuklandışar süreç öyle gitti, ya da başka bir durum var. Anlamlandıramadım. Orada da 1 tane bozma kararı var.

gamilya
Aday Memur
01 Aralık 2021 13:26

berat kararı var ...ep zaten yok dosyada tek 0 sn ardışık dosya da ne var ne yok tek bu ailede 4.derece akraba 6/3 ceza alan var ep li.degil o kişide

gamilya
Aday Memur
01 Aralık 2021 13:48

bizim dosya da o sn 2010 yılında tek ardışık dışında başka bişey yok isteyen arkadaşlara atabilirim ardisiktaki kişi katıldı tanimiyorum dedi tanimuyoriz il farklı rütbe farklı kendisi epli tüm haklarını alarak emekli olmuş biz berat ettik ceza davamız sonuçlandı 2 gün sonra ihraç ve hiç bir gerek e gösterilmeden bu benim kanatimce yapılmak istenen yapılacaktır demek ihraç edilecekler not alınmış savunma ver verme ceza al berat et hiç bir hükmü olmadığını kendi dosyamizda gördük ama bu demek değil herkese aynı uygulama yapılacak dosyası daha kabarık olup geri donenlerde var 2 yıl hapis cezasını ihracını kaldırıp göreve dönen personelde vardı ben alınmadan 2 hafta önce mesleğe başlayan. ilk günden beri dediğim kapattıkları okullardan mezunlar sırasıyla gidecek ama yargı süreci var ne gerekiyorsa yapılacak bu konuda

cgdsblt, 2 yıl önce
01 Aralık 2021 15:36

Yani diyorsunuz ki savunmayla alakası yok sorduğum soruya objektif bir yanıt sizden aldım galiba teşekkur ederim
gamilya, 2 yıl önce

bizim dosya da o sn 2010 yılında tek ardışık dışında başka bişey yok isteyen arkadaşlara atabilirim ardisiktaki kişi katıldı tanimiyorum dedi tanimuyoriz il farklı rütbe farklı kendisi epli tüm haklarını alarak emekli olmuş biz berat ettik ceza davamız sonuçlandı 2 gün sonra ihraç ve hiç bir gerek e gösterilmeden bu benim kanatimce yapılmak istenen yapılacaktır demek ihraç edilecekler not alınmış savunma ver verme ceza al berat et hiç bir hükmü olmadığını kendi dosyamizda gördük ama bu demek değil herkese aynı uygulama yapılacak dosyası daha kabarık olup geri donenlerde var 2 yıl hapis cezasını ihracını kaldırıp göreve dönen personelde vardı ben alınmadan 2 hafta önce mesleğe başlayan. ilk günden beri dediğim kapattıkları okullardan mezunlar sırasıyla gidecek ama yargı süreci var ne gerekiyorsa yapılacak bu konuda

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 16:50

Rabbim hakkınızds hayırlısını versin, duruma üzüldüm. Bu şartlarda sanırım kuvvet farkından kaynaklanan bir durum. Bir de zamanlamayı tutturamamış olabilirler. Beraat oldultan sonra süreç daha kolay. İhracı durdurmak için idari dava açmayı unutmayın.
gamilya, 2 yıl önce

cgdsblt
Şube Müdürü
01 Aralık 2021 16:52

Burada savunmadan kasıt ihraç öncesi alınan. Mahkeme bir yola girdiyse veya karar açıklandı ise aleyhinizde. Daha sonra ihraç öncesi savunma alınır. Kasıt bu. Günlü cari işlemler için alınan savınma değil burada kasıt
asubaykarage, 2 yıl önce
Yani diyorsunuz ki savunmayla alakası yok sorduğum soruya objektif bir yanıt sizden aldım galiba teşekkur ederim

Özümkkk
Kapalı
01 Aralık 2021 18:02

Bizim gözaltı olmadı adli süreç başlamadı. Ggu dayız. Savunma geldi khknın 26. Maddesi vs diye. Yani adli süreç bekleniyormu neye göre hemen ihraç edecekler anlam veremiyoruz

01 Aralık 2021 19:21

Mahkeme daha karar vermeden savunma alındı onu belirtmek istedim diyelim ki berrat aldın yine de ihra mi?oluyorsun
cgdsblt, 2 yıl önce
Burada savunmadan kasıt ihraç öncesi alınan. Mahkeme bir yola girdiyse veya karar açıklandı ise aleyhinizde. Daha sonra ihraç öncesi savunma alınır. Kasıt bu. Günlü cari işlemler için alınan savınma değil burada kasıt

20212021
Memur
02 Aralık 2021 22:15

Hangi kuvvet bilmiyorum ama dzkkydim ben devam ederken ihraç oldum

20212021
Memur
02 Aralık 2021 22:19

2018den beri devam eden yargılama süreci yargitaydayim şuan sadece ardışık arama mevcut sizce ne olur tahmini bilgisi olan var mı iki ay oldu

faruk19
Aday Memur
02 Aralık 2021 22:20

Arkadaşlar birlik mahkemeden durum hakkında bilgi istiyor. Ona göre savunma yolluyor. Bu arada dosyanız gezmiş ise en son mahkemenin evraklarını savunmanın içine ek olarak koyun. Benim İzmir dosyayı açtı İzmir'in dosya içeriği ile en son Çorum'da yapılan genel araştırmada dosya içeriği bambaşka idi bunlara dikkat edin dosyanızı hakim olun avukata bırakmayın dosyayı kendiniz araştırın.
Özümkkk, 2 yıl önce

Bizim gözaltı olmadı adli süreç başlamadı. Ggu dayız. Savunma geldi khknın 26. Maddesi vs diye. Yani adli süreç bekleniyormu neye göre hemen ihraç edecekler anlam veremiyoruz

faruk19
Aday Memur
02 Aralık 2021 22:26

Arkadaşlar sormak istediğim bu konu var ben 223-2/b den beraat eddim. Savcı itiraz etti bu duruma ben şu an Aciktayim ve beraat kararını ek yaparak birliğe yazı yazdım acigimin kaldırılıp göreve iademi diye sormak istediğim şu bu durum da birlik göreve devam ettiriyor mu dilekçe şu an kuvvette inceleme altında imiş bilgisi olan varmı bu konuyla alakalı.

20212021
Memur
02 Aralık 2021 22:48

Yurtdışı yasağın kalktimi

faruk19
Aday Memur
02 Aralık 2021 23:26

Evet
20212021, 2 yıl önce

Yurtdışı yasağın kalktimi

20212021
Memur
03 Aralık 2021 00:11

Keşke benimde kalksa 1dk durursam şu salak yerde miksinler

03 Aralık 2021 01:12

Sizin savunmaniz alınmış miydi daha önce ...
faruk19, 2 yıl önce
Arkadaşlar sormak istediğim bu konu var ben 223-2/b den beraat eddim. Savcı itiraz etti bu duruma ben şu an Aciktayim ve beraat kararını ek yaparak birliğe yazı yazdım acigimin kaldırılıp göreve iademi diye sormak istediğim şu bu durum da birlik göreve devam ettiriyor mu dilekçe şu an kuvvette inceleme altında imiş bilgisi olan varmı bu konuyla alakalı.
Toplam 20062 mesaj
«880881882883884885886887888889890891»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi