Editörler : supporters.
«161718192021222324252627»

nes2017
Aday Memur
12 Ocak 2019 11:33

çok teşekkür ederim bilgi için.

biyoelektronik, 5 yıl önce

10-15 gün içinde elinize ulaşacaktır. Sadece asgari şart diyen jürilerin raporları gelecek. diğerlerin sonucunu bildirilmeyecek. geçmiş olsun.

nes2017
Aday Memur
12 Ocak 2019 11:36

Hocam belki benim sonucum daha önce girilmiştir yaklaşık 1 hafta bakmamıştım DBS'ye. Sizin sonuçlar haftaya sisteme girilir diye düşünüyorum. Umarım herkesin istediği gibi sonuçlanır bu kadar zaman bekleyip böyle bir sonuçla karşılaşmak çok zormuş psikolojim çok kötü.

adaydoc2018, 5 yıl önce

Hocam benim de dosyam bugunku komisyondaydi, ama sistemde herhangi bir guncelleme yapilmamis.

Bunun nedeni ne olabilir acaba?

EskiYrdDoc
Memur
12 Ocak 2019 16:19

ve tüm okuyanlara bilgi olsun diye yazma gereği hissettim. Olumlu bakmak adına, uzayan süreç sonucu başarısız bulunsaydınız 1 sene daha beklemek durumundaydınız. Asgari şartın avantajı o ki hemen tekrar başvurabiliyorsunuz. Sanırım yeni bir kural olduğu için pek bilinmiyor. Bardağın dolu tarafına dikkat çekmek istedim. Eğer teorik olarak kötü niyetli bir jüri var ise, asgari şarttan vurmaya çalşıyor olabilir. Bu olasılığı da yok saymıyorum. zira yedek bir juri asgari dese diger tum jüriler başarılı bulsa bile başvuru iptal edilebiliyor bilindiği üzere.. farzımuhal böyle bir jüri var ise,başarısız demekten ise, asgari koşulu öne sürebilir. çunku başarisiz diyenlerin sayısinın başarili diyenlerden az olma ihtimali vardir. ille de elemek istiyor ise asgari demesi yeterlidir. ancak bu durumun avantaji da şudur ki aday başarisiz bulunmamis basvurusu iptal olmustur. yasal olarak 1 sene beklemek zorunda olmadan ilk basvuru da tekrar basvurabilmektedir.
nes2017, 5 yıl önce

Hocam belki benim sonucum daha önce girilmiştir yaklaşık 1 hafta bakmamıştım DBS'ye. Sizin sonuçlar haftaya sisteme girilir diye düşünüyorum. Umarım herkesin istediği gibi sonuçlanır bu kadar zaman bekleyip böyle bir sonuçla karşılaşmak çok zormuş psikolojim çok kötü.

nes2017
Aday Memur
12 Ocak 2019 22:00

Hocam zaten başvuru döneminden sonra 2 yıl geçtiği için başarısız da olsa başvurma hakkım vardı diye biliyorum. Üstelik 2017 nisandan 2018 Nisana kadar bir iki kriterde değişti.... yinede olumlu düşünmekte fayda var.. Kötü niyetli jüri ve onları etkileyen aynı camiadan sözde akademisyenlerin istedikleri olsun diye bu kadar zaman boşuna emek harcamadık...

EskiYrdDoc, 5 yıl önce
ve tüm okuyanlara bilgi olsun diye yazma gereği hissettim. Olumlu bakmak adına, uzayan süreç sonucu başarısız bulunsaydınız 1 sene daha beklemek durumundaydınız. Asgari şartın avantajı o ki hemen tekrar başvurabiliyorsunuz. Sanırım yeni bir kural olduğu için pek bilinmiyor. Bardağın dolu tarafına dikkat çekmek istedim. Eğer teorik olarak kötü niyetli bir jüri var ise, asgari şarttan vurmaya çalşıyor olabilir. Bu olasılığı da yok saymıyorum. zira yedek bir juri asgari dese diger tum jüriler başarılı bulsa bile başvuru iptal edilebiliyor bilindiği üzere.. farzımuhal böyle bir jüri var ise,başarısız demekten ise, asgari koşulu öne sürebilir. çunku başarisiz diyenlerin sayısinın başarili diyenlerden az olma ihtimali vardir. ille de elemek istiyor ise asgari demesi yeterlidir. ancak bu durumun avantaji da şudur ki aday başarisiz bulunmamis basvurusu iptal olmustur. yasal olarak 1 sene beklemek zorunda olmadan ilk basvuru da tekrar basvurabilmektedir.

EskiYrdDoc
Memur
13 Ocak 2019 00:14

Oo haklısınız. daha onceki yazılarınızda yazıyormuş, şimdi dikkat ettim. Bayağı olmuş zaten sizin. Kriterler bir iki madde değil sanki, 2017 nisana göre fazlaca ağırlaştı. mesela atıftan 20 puan üstü çöp.. ilk alıma gelen fark bu, yanılmıyorsam. hayırlısı olur insallah hocam..
nes2017, 5 yıl önce

Hocam zaten başvuru döneminden sonra 2 yıl geçtiği için başarısız da olsa başvurma hakkım vardı diye biliyorum. Üstelik 2017 nisandan 2018 Nisana kadar bir iki kriterde değişti.... yinede olumlu düşünmekte fayda var.. Kötü niyetli jüri ve onları etkileyen aynı camiadan sözde akademisyenlerin istedikleri olsun diye bu kadar zaman boşuna emek harcamadık...

adaydoc2018
Memur
13 Ocak 2019 00:24

Olabilir hocam.

DBS sistemi maalesef basvuru durumunu detayli gostermiyor! Arka planda dosyaniz ile ilgili pek cok gelisme olurken, siz sadece "Juri surecinde" ibaresinden baska bir aciklama goremiyorsunuz. Bir de UAK'taki gorevlilerin bilgi vermekten kacinmasi sonucu belirsizlik icinde beklemekten baska care kalmiyor!

Kendi adima 700 kusur ham puan ve 200 kusur net puanla basvurmustum, ama hangi gerekce ile asgari sart denildigini cok merak ediyorum!

Komisyon toplantisinda alinan kararlar sisteme hemen yansiyor mu acaba?

Juri basvuru sahibini hakli bulursa, bundan haberimiz nasil olabilir?

nes2017, 5 yıl önce

Akif97
Aday Memur
13 Ocak 2019 09:08

Bence saçmalık 200 puan var bu neyin nesi allahtan korkun

nes2017
Aday Memur
13 Ocak 2019 11:25

Hocam benim hatırladığım bizim dönemle kıyasladığımda eğitim de öğretim elamını olmak yetiyorken (en az 2 yıl) yerine iki yıl eğitime öğretime katkı sağlamak ve sözlüyü yazarlara bölmek dışında bir sıkıntı göremedim. onun dışındakiler her iki dönemde de benzer kriterler bana göre...dediğiniz gibi bir kısmı zorlaşmış ama bir kısmıda kolaylaşmış 2017 nisan ile kıyaslayınca. Tübitak proje puanı bizde sadece yürütücüye veriliyordu şimdi araştırıcı olmakta yeterli, bizde ilk isim yayın en az iki olmalıyken son kriterlerde bir olmuş... Atıf önemli değil bence zaten zorunlu kriterleri sağlayamazsanız 100 puanı geçsenizde önemli değil... onları sağlayıncada 100 ü geçiyorsunuz...

Sağlık alanında yayınlar bildiriler çok yazarlı olduğu için sözlü puanı en zor kriterlerden bence..

Hayırlısı bakalım..

EskiYrdDoc, 5 yıl önce
Oo haklısınız. daha onceki yazılarınızda yazıyormuş, şimdi dikkat ettim. Bayağı olmuş zaten sizin. Kriterler bir iki madde değil sanki, 2017 nisana göre fazlaca ağırlaştı. mesela atıftan 20 puan üstü çöp.. ilk alıma gelen fark bu, yanılmıyorsam. hayırlısı olur insallah hocam..

nes2017
Aday Memur
13 Ocak 2019 11:29

Hocam bekleyip görmekten başka çaremiz yok. Sisteme de açıklanmıyor neden asgari olduğu, anladığım kadarı ile sadece tebligat ile öğreneceğiz...

adaydoc2018, 5 yıl önce

Olabilir hocam.

DBS sistemi maalesef basvuru durumunu detayli gostermiyor! Arka planda dosyaniz ile ilgili pek cok gelisme olurken, siz sadece "Juri surecinde" ibaresinden baska bir aciklama goremiyorsunuz. Bir de UAK'taki gorevlilerin bilgi vermekten kacinmasi sonucu belirsizlik icinde beklemekten baska care kalmiyor!

Kendi adima 700 kusur ham puan ve 200 kusur net puanla basvurmustum, ama hangi gerekce ile asgari sart denildigini cok merak ediyorum!

Komisyon toplantisinda alinan kararlar sisteme hemen yansiyor mu acaba?

Juri basvuru sahibini hakli bulursa, bundan haberimiz nasil olabilir?

EskiYrdDoc
Memur
13 Ocak 2019 13:06

Tam da hatırlamıyorum bir açıp incelemek lazım ama 40puan index şartı en önemlisi. ve bu 40 puana doktoradan yapılan yayınlar dahil değil. Doktora tezinden ve öncesinden 10 puan üstünün 'çöp' olması çok önemli. Hangi dr öğrencisi en az 2 indexli yayın yapacak derecede iyi bir doktoram olsun deyip emek verir ki artık? 3 yurdiçi yayın fazlasıyla yeter. Bence bu şartlar doktora kalitesini düşürneye yeyer de artar bile. Akademide doktora kalitesini düşürdüğün zaman o akademi olur 'çöpten adam' Bilmiyorum bunlar aynen 2017de de geçerlimi idi? yoksa sözlünün kalkmasıyla gelen şeyler miydi. bi bakmak lazım.
nes2017, 5 yıl önce

Hocam benim hatırladığım bizim dönemle kıyasladığımda eğitim de öğretim elamını olmak yetiyorken (en az 2 yıl) yerine iki yıl eğitime öğretime katkı sağlamak ve sözlüyü yazarlara bölmek dışında bir sıkıntı göremedim. onun dışındakiler her iki dönemde de benzer kriterler bana göre...dediğiniz gibi bir kısmı zorlaşmış ama bir kısmıda kolaylaşmış 2017 nisan ile kıyaslayınca. Tübitak proje puanı bizde sadece yürütücüye veriliyordu şimdi araştırıcı olmakta yeterli, bizde ilk isim yayın en az iki olmalıyken son kriterlerde bir olmuş... Atıf önemli değil bence zaten zorunlu kriterleri sağlayamazsanız 100 puanı geçsenizde önemli değil... onları sağlayıncada 100 ü geçiyorsunuz...

Sağlık alanında yayınlar bildiriler çok yazarlı olduğu için sözlü puanı en zor kriterlerden bence..

Hayırlısı bakalım..

nes2017
Aday Memur
13 Ocak 2019 21:32

Hocam incelerseniz Nisan 2017 kriterleride benzer her iki dönem kriterleride bize atanan jüri üyelerinin dosyalarında belkide tamamlayamayacakları ağırlıkta (sağlık alanı için böyle düşünüyorum).

Evet hocam çok haklısınız.. 2017 nisanda da 40 puan içinde tez çalışmaları dahil değildi, o şartta hiçbir şey değişmedi benim doktora tezimden çıkardığım 2 SCI yayını, yüksek lisans tezimden çıkardığım 1 SCI ve 1 ulakbim yayınınları dediğiniz gibi maalesef 10 puan dışında puan getirmedi. Avrupa ve amerikada doktora tezinden 4 yayın yapmadan mezun etmiyorlar bizde ise durum bu hale getirildi giderek tezlerin içeriğinin kalitesi düşecek. Sistem tez yayınlarını değersizleştirse de ben yinede tezlerimden bu şekilde kaliteli yayınlar çıkardığım için mutluyum... Umarım bu yanlışıda düzeltirler ve daha kaliteli tezler yapılır..

Bir şeyler düzeltmek isteniliyor fakat eskisinden daha kötü hale getiriliyor. Kriterleri değiştirirken her alanı (sağlık, sosyal,fen) aynı kefeye koyup araştırma enstitülerinde çalışanlar ile fakültelerdekileri eşit tutuyorlar kimisi ders açısından hiç sıkıntı yaşamazken kimisi hocalardan fırsat bulup ders anlatamıyorlar. Birde sanki başvuran herkes dr. öğretim üyesi gibi tez danışmanlığı ve ders sorumlulukları konusunda eleştiriyorlar yada asgari şart olarak görüp sınavı iptal ettiriyorlar. Bunları nasıl düzeltirler yada düzeltirler mi bilmiyorum ama olan bizim akademik hayatımızda uzun süreli duraksamalara ve travma yaşamamıza neden oluyor.

EskiYrdDoc, 5 yıl önce
Tam da hatırlamıyorum bir açıp incelemek lazım ama 40puan index şartı en önemlisi. ve bu 40 puana doktoradan yapılan yayınlar dahil değil. Doktora tezinden ve öncesinden 10 puan üstünün 'çöp' olması çok önemli. Hangi dr öğrencisi en az 2 indexli yayın yapacak derecede iyi bir doktoram olsun deyip emek verir ki artık? 3 yurdiçi yayın fazlasıyla yeter. Bence bu şartlar doktora kalitesini düşürneye yeyer de artar bile. Akademide doktora kalitesini düşürdüğün zaman o akademi olur 'çöpten adam' Bilmiyorum bunlar aynen 2017de de geçerlimi idi? yoksa sözlünün kalkmasıyla gelen şeyler miydi. bi bakmak lazım.

hopeless111
Kapalı
16 Ocak 2019 20:43

Herkese merhaba,

Bugün ÜAK'a telefonla ulaşabildim. Komisyonda dilekçem görüşülmüş ve reddedilmiş. Umarım sizlerinki olumlu olur.

Saygılar

hureyre2
Şef
17 Ocak 2019 00:08

İnşallah yakında karar alınır da artık jürilere dosyalar gönderilmeden başarılı ilan edilir. O zaman bütün adaletsiz olarak alınmış başarısız raporlar başarılıya dönebilir. Sözlü şartı kaldırılınca sözlüden kalmış olanlar doçent ilan edilmişti. Yakında böyle bir karar alınacağını ve artık dosyaların jürilere gönderilmeyeceği konusunda bazı duyumlar aldım. Bu konuda çalışma yapılıyormuş.

hopeless111, 5 yıl önce

Herkese merhaba,

Bugün ÜAK'a telefonla ulaşabildim. Komisyonda dilekçem görüşülmüş ve reddedilmiş. Umarım sizlerinki olumlu olur.

Saygılar

Akif97
Aday Memur
17 Ocak 2019 10:00

Inşallah sizin duyum doğrudur hâlâ dilekçeye cevap bekliyorum bu iş için siyasi olarak bir çözüme kavuşması lazım aslanı kediye bogduruyorlar.

biochemist25
Aday Memur
17 Ocak 2019 10:02

Hangi alandaydınız hocam? İlk itirazınız mıydı? Özel olmazsa konuyu paylaşır mısınız??

hopeless111, 5 yıl önce

Herkese merhaba,

Saygılar

hopeless111
Kapalı
17 Ocak 2019 14:20

Hocam, telefonda konuştuğum memur, sonuçlanan dilekçelere bu hafta yanıt yazacaklarını söyledi.

Umarım sizinki olumlu olur.

Akif97, 5 yıl önce

Inşallah sizin duyum doğrudur hâlâ dilekçeye cevap bekliyorum bu iş için siyasi olarak bir çözüme kavuşması lazım aslanı kediye bogduruyorlar.

hopeless111
Kapalı
17 Ocak 2019 14:23

Hocam benimki "başarısız" olarak sonuçlanmıştı. Ama tamamen keyfi ve ÜAK'ın şartlarının dışında taleplerdi... Çok üzgünüm ama yapacak bir şey yok. Umarım sizlerinki olumlu yanıtlanır.

biochemist25, 5 yıl önce

Hangi alandaydınız hocam? İlk itirazınız mıydı? Özel olmazsa konuyu paylaşır mısınız??

adaydoc2018
Memur
17 Ocak 2019 14:36

Bana gorevli memur dosyaniz komisyona girecek ama 1 hocanin daha degerlendirmesini tamamlamasini bekliyoruz dedi.

Israrla komisyon mu yoksa yonetim kurulu mu diye sordugumda, yonetim kurulunda dosyalar gorusulmez, sizinki docentlik komisyonuna girecek dedi.

Ne demek istedi, neden komisyona giriyor benim dosyam anlamis degilim!

biochemist25
Aday Memur
17 Ocak 2019 16:53

İtirazı kabul olanlara da kargoyla bilgilendirme yapıyorlar mı? Bilgisi olan var mı acaba? ÜAK tan kargo bildirimi aldım da...

Fthdoçent99
Memur
18 Ocak 2019 10:38

Üst düzeydekiler ve hatta ÜAK bile adaletsiz jüri kararlarından çok rahatsızmış Düzeltilmesi için gayret sarfediliyormuş.

Toplam 2687 mesaj
«161718192021222324252627»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi