Editörler : ayşegül bgm

23 Ekim 2021 12:23

Döner sermayaye göre hastane seçmeyin

hepinizin atladığı çok önemli bir bilgi arkadaşlar.

döner sermayeyi artık unutun. son toplu sözleşmede alınan karara göre

2022 yılı itibariyle sabit ek ödemeler(sabit döner) %20 zamlanıyor

sabit ek ödemeler hastane bütçesinden verilir. yani bunun artması demek varsa döner sermayenin azalması hatta bitmesi demek. hastanenin belli bir bütçesi olur döner sermaye ve sabit döner oradan verilir yani aslan payı sabit dönere gidecek diğerinin oranı azalacak.

2022 itibariyle 100-200 üstü döner veren hastane kalmayacak. bu da hastanelerin döner sermaye için seçilmesine gerek kalmayacak demek. (eskiden 800-1000-1200 hatta daha üstü veren hastaneler vardı)

bu uygulama düzenli sağlam döner sermaye veren hastaneler için kötü olsa da

hiç döner vermeyen hastaneleri de düşündüğümüzde daha adil bir uygulama oldu diyebiliriz

tabii asıl olması gereken tek kalem maaş.

mlly
Şef
23 Ekim 2021 13:21

Adil olduğunu düşünmüyorum, döner veren hastanede çalışanların suçu ne ki adil olsun? Ya da aşağıda olanı yukarı çekmek varken neden yukarıda olanı aşağı çekip adalet sağlıyoruz? Kesinlikle katılmıyorum. Ha ben zaten dönerine mönerine bakmadan tercih yaparım riskli puanımdan dolayı orası ayrı konu.

Tuuubbii
Aday Memur
23 Ekim 2021 14:17

Peki hocam muhtemen atansak bile anca ocakta işe başlarız o da atama olur ve iyi bir sayı alırsak

. Alacağımız ücret aşağı yukarı ne kadar olur. Bunu bir türlü doğru söyemiyorlar. Her şeyin bu kadar arttığı dönemde alacağımız maaş tatmin edecek mi ? ( Lisans )

Devletmemu
Aday Memur
23 Ekim 2021 14:30

2022 de açılacak olan şehir hastanesi varmı

Rdtek
Aday Memur
23 Ekim 2021 18:12

Bu durum doktorlardan büyük tepki alınca Sabit ödemenin hastanenin bütçesinden çıkartılıp merkezi bütçeden ödenmesi için çalışma başlatıldı..

sebebi neydi
Kapalı
23 Ekim 2021 20:39

şöyle boş muhabbet dönen yerde faydalı bir bilgi vermeye çalıştım neyini eksilediniz anlamıyorum. hayır bilginin atamayla vs de ilgisi yok sadece alım zamanı telefon trafiğine gerek kalmayacak. boşa yormayın kendinizi döner araştırmak için.

sebebi neydi
Kapalı
23 Ekim 2021 20:45

elbette adil değil . ama sağlıkta genel anlamda her branşta her hastanede farklı maaşlar var. bu uygulama nispeten önüne geçecek.

asıl olması gereken tek maaş tabiki.

bir öğretmen bir polis nasıl tek kalem alıyorsa sağlıkçılar da hangi hastane olursa olsun tek kalem almalı.

şimdi bu söze karşılık yoğun bir hastaneyle az nüfuslu ilçe hastanesi hemşiresi aynı maaşı mı almalı derseniz evet derim çünkü yoğunluk durumu atamayla , personel arttırarak çözülebilecek bir durum

mlly, 2 yıl önce

Adil olduğunu düşünmüyorum, döner veren hastanede çalışanların suçu ne ki adil olsun? Ya da aşağıda olanı yukarı çekmek varken neden yukarıda olanı aşağı çekip adalet sağlıyoruz? Kesinlikle katılmıyorum. Ha ben zaten dönerine mönerine bakmadan tercih yaparım riskli puanımdan dolayı orası ayrı konu.

yusufburak25
Yasaklı
23 Ekim 2021 21:21

Kardeşim ben sana çok net diyim yıl sonu enflasyon beklentisi ve verilen toplu sözleşmeden doğan haklarla birlikte tahminim lisans seviyesinin 6400 6500 olacağı şimdi burda boş boş gelip yok o kadar olmaz vs vs demeyin lütfen zaten enflasyon +2 zam gelecek 9 bekleniyor zam 11 artı 300 lira da sabit zammı olacak beklenen maaş budur en az 6400
Tuuubbii, 2 yıl önce

Peki hocam muhtemen atansak bile anca ocakta işe başlarız o da atama olur ve iyi bir sayı alırsak

. Alacağımız ücret aşağı yukarı ne kadar olur. Bunu bir türlü doğru söyemiyorlar. Her şeyin bu kadar arttığı dönemde alacağımız maaş tatmin edecek mi ? ( Lisans )

mlly
Şef
23 Ekim 2021 21:37

evet haklısınız.

sebebi neydi, 2 yıl önce

elbette adil değil . ama sağlıkta genel anlamda her branşta her hastanede farklı maaşlar var. bu uygulama nispeten önüne geçecek.

asıl olması gereken tek maaş tabiki.

bir öğretmen bir polis nasıl tek kalem alıyorsa sağlıkçılar da hangi hastane olursa olsun tek kalem almalı.

şimdi bu söze karşılık yoğun bir hastaneyle az nüfuslu ilçe hastanesi hemşiresi aynı maaşı mı almalı derseniz evet derim çünkü yoğunluk durumu atamayla , personel arttırarak çözülebilecek bir durum

SaglıkcıAdam
Aday Memur
24 Ekim 2021 21:37

Kaynak nedir kardeş ? Belirtirsen sevinirim

sebebi neydi
Kapalı
24 Ekim 2021 22:07

kaynak bizzat sağlık sen

toplu sözleşme kabul edildi sabit ek ödemeye %20 zam da kabul edildi.

kalan kısımları toplamak zor değil.

bu bilgiyi tercih dönemi sıkça duyacaksınız.

dün bir arkadaşın sorusu üzerine yazmak istedim sadece.

kafası karışanlar için burada haberin bilgisi var haberle ilgili bazı yorumlar da açıklayıcı olmuş.

https://www.memurlar.net/haber/987466/doner-sermaye-alamayan-saglik-hizmet-kolundaki-personelin-ek-odemeleri-20-artirildi.html

SaglıkcıAdam, 2 yıl önce
Kaynak nedir kardeş ? Belirtirsen sevinirim
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi