Editörler : Pangaea
05 Ekim 2017 11:57

Sözleşmeli dışında kadrolu öğretmen alımı oluyormu?

Herkese selamlar. Bir kamu kurumunda kadrolu memur olarak çalışıyorum. Kpss girip öğretmenliğe geçiş yapmak istiyorum fakat araştırdığım kadarıyla son yıllarda hep sözleşmeli öğretmenlik alımı olmuş. Haliyle o kadrolara başvuru yapamıyorum. Kadrolu öğretmen alımı devam edecek mi bu yönde bilgisi olan varmı acaba?

Emru52
Aday Memur
05 Ekim 2017 12:07

Ne güzel dünya memurluktan öğretmenliğe geçiş sanki memurluk iki yıllık adalet bölümü, öğretmenlik de hukuk bölümü dikey geçiş yapıyorsun güzelmiş valla

alsancak26
Aday Memur
05 Ekim 2017 12:32

Arkadaşım elimde eğitim fakültesi mezunu olduğum için diplomam var. Kpss kazanıp girmek istiyorum. Seni bu kadar üzen durum nedir?

Emru52, 7 yıl önce

Ne güzel dünya memurluktan öğretmenliğe geçiş sanki memurluk iki yıllık adalet bölümü, öğretmenlik de hukuk bölümü dikey geçiş yapıyorsun güzelmiş valla

meslekaskina92
Aday Memur
05 Ekim 2017 12:34

biz neyin derdindeyiz millet neyin derdinde !

alsancak26
Aday Memur
05 Ekim 2017 12:36

Desene durum o kadar kötü. Kulağıma hep sözleşmeli öğretmen alımı geliyordu. Demek kadrolu alımlar pek yok. Ozaman sınava girmenin anlamı kalmadı

Emru52
Aday Memur
05 Ekim 2017 13:03

Ben sizi memur sandım eğitim fakültesi mezunu olduğun anlaşılmıyordu yazından kusura bakma özür dilerim o zaman arkadaşım

alsancak26, 7 yıl önce

Arkadaşım elimde eğitim fakültesi mezunu olduğum için diplomam var. Kpss kazanıp girmek istiyorum. Seni bu kadar üzen durum nedir?

kpssaysegul06
Yasaklı
12 Ekim 2017 21:47

Hocam 2016 yılından beri(15 temmuz sürecinin ardından) artık öğretmenlik sözleşmeli alım yapılıyor 4 yıl sözleşmeli+2 yıl kadrolu,ben Güneydoğu Anadoludayım 2 yılım Kuzey Akademiye giderek hazırlandım ve atandım,eşimden ayrıyım ve sabrediyorum,inşallah bu zorunlu süreci düzxenlerler 3 yıl en ideal yıl bence 5-6 yıl çok uzun şuan,sözleşmeli ible atanmak bile çok zor atanın yeter aramızdaki fark unvan kadrolu-sözleşmeli fark ne yok maaş farkı yok

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi