Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Kasım 2019 17:32

tekrar ekys başvurusu
sayın meslektaşlarım,ben geçen sene yapılan ekys ile bir okulda 30 Eylül 2019 tarihinde müdür yardımcısı olarak göreve başladım.. 15 Mart'ta yapılacak sınava girebilir miyim? Sınav sonucuna göre yeniden farklı okulda müdür yardımcısı tercihinde bulunabilir miyim? Ya da müdürluk için başvuruda bulunabilir miyim?

bifefomat
Daire Başkanı
27 Kasım 2019 11:49

tekrar sınava girersin. müdür yardımcılığına başvuramazsın 4 yılın dolmadan. müdürlüğe başvurursun.

05sancakbeyi
Memur
27 Kasım 2019 12:17

Sınav puanı ile yeniden müdür yardımcılığı atamaya başvurabilir

bifefomat, 4 yıl önce

tekrar sınava girersin. müdür yardımcılığına başvuramazsın 4 yılın dolmadan. müdürlüğe başvurursun.

gshkn
Memur
27 Kasım 2019 12:32

işte bu yüzden burada cevap aradım.. bazı tecrübeli arkadaşlara sordum hepsi aynı cevabı vermedi bazisi müdür yardımcılığına basvurabilirsin bazıları basvuramazsin diyor..kafam karıştı
05sancakbeyi, 4 yıl önce

bifefomat
Daire Başkanı
27 Kasım 2019 12:32

başvuramaz

05sancakbeyi, 4 yıl önce

bifefomat
Daire Başkanı
27 Kasım 2019 12:36

bu yıl başvuramadı örneğin (müdür yardımcıları sınavla mdürü yardımcılığına).. hatta müdürlüğe de başvuramayacaklardı bir ek kararla başvurdular..

bifefomat
Daire Başkanı
27 Kasım 2019 12:58

müdür yardımcıları 4 yıllık süresi bitmeden sadece müdürlüğe başvurabilir.

müdürler ise 4 yıllık görev süresi bitmeden ikisine de başvuramaz(norm fazlası bile olsa)

ama bu sistemin daha iyi işler hale getirilmesi gerekir diye düşünüyorum.

örneğin 4 yıllık süresi biten müdür, müdür yardımcılığına ek -1 ile de başvurabilmeli bence.

05sancakbeyi
Memur
27 Kasım 2019 13:58

müdür de müdür yardımcılığına dönebilmeli...

bifefomat, 4 yıl önce

müdürler ise 4 yıllık görev süresi bitmeden ikisine de başvuramaz(norm fazlası bile olsa)

örneğin 4 yıllık süresi biten müdür, müdür yardımcılığına ek -1 ile de başvurabilmeli bence.

05sancakbeyi
Memur
27 Kasım 2019 19:24

konuyla ilgili haber ve bir alltında klavuzn c maddesi konuya açıklık kavuşturuyor....

https://www.ajanskamu.net/haber/mevcut-mudur-yardimcilari-ve-mudurler-sinava-girebilecek-mi-h99275.html

http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_02/25164711_EYitim_KurumlarYna_YYnetici_SeYme_SYnavY_Duyurusu.pdf

B. Başvuru İşlemleri

a) Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

b) Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

c) Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

d) Başvuru koşullarını taşımayan adaylardan sınava alınanlar, sınava girmiş olsalar dâhi sözlü sınava çağrılmayacak, görevlendirmeleri yapılmayacak, görevlendirmeleri

bifefomat, 4 yıl önce

gshkn
Memur
27 Kasım 2019 19:33

c bendi çok açık değil ya da ben anlayamadım sayın hocam..
05sancakbeyi, 4 yıl önce

konuyla ilgili haber ve bir alltında klavuzn c maddesi konuya açıklık kavuşturuyor....

https://www.ajanskamu.net/haber/mevcut-mudur-yardimcilari-ve-mudurler-sinava-girebilecek-mi-h99275.html

http://personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_02/25164711_EYitim_KurumlarYna_YYnetici_SeYme_SYnavY_Duyurusu.pdf

B. Başvuru İşlemleri

a) Sınava başvuracak adayların Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşımayan adayların başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

b) Yazılı sınava katılmak üzere, yönetici olarak görevlendirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile müdürlüğe görevlendirilmek isteyen müdür başyardımcıları ve müdür yardımcıları başvuruda bulunabilecektir.

c) Hâlen yönetici olarak görev yapanlardan isteyenler de, yazılı sınav puanını, puanların geçerlik süresi içinde kullanmak üzere yazılı sınava başvuruda bulunabilecektir.

d) Başvuru koşullarını taşımayan adaylardan sınava alınanlar, sınava girmiş olsalar dâhi sözlü sınava çağrılmayacak, görevlendirmeleri yapılmayacak, görevlendirmeleri

05sancakbeyi
Memur
27 Kasım 2019 19:54

Hâlen yönetici olarak görev yapanlar ibaresi yeterince açık diye düşünüyorum hocm...ajans kamu açıklamasını yapmış ....

halen yönetici olarak görev yapanlar demiş sadece müdür müdür yardımcıs dememiş..

yine de ya nasip bakalım görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler

gshkn, 4 yıl önce
c bendi çok açık değil ya da ben anlayamadım sayın hocam..

gshkn
Memur
27 Kasım 2019 21:20

inşaallah hakkımızda hayırlısı..siz de mi aynı durumdasiniz
05sancakbeyi, 4 yıl önce

Hâlen yönetici olarak görev yapanlar ibaresi yeterince açık diye düşünüyorum hocm...ajans kamu açıklamasını yapmış ....

halen yönetici olarak görev yapanlar demiş sadece müdür müdür yardımcıs dememiş..

yine de ya nasip bakalım görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler

05sancakbeyi
Memur
27 Kasım 2019 22:04

evet

gshkn, 4 yıl önce
inşaallah hakkımızda hayırlısı..siz de mi aynı durumdasiniz

bifefomat
Daire Başkanı
28 Kasım 2019 09:28

c bendinde demek istediği şu. 4 yıllık süre bittiğinde eğer ek-1 ile başvurmamışsa (atanmamışsa değil) sınavla başvurabilir diyor..

gshkn
Memur
28 Kasım 2019 09:38

hocam belki yanlış düşünüyorum ama hiç sizin yazdığınız yorumu cikaramadim..hala yönetici görevi yapanlar diyor,görev süresi bitenler ya da son yılı demiyor
bifefomat, 4 yıl önce

c bendinde demek istediği şu. 4 yıllık süre bittiğinde eğer ek-1 ile başvurmamışsa (atanmamışsa değil) sınavla başvurabilir diyor..

bifefomat
Daire Başkanı
28 Kasım 2019 09:56

ama yazılı sınava başvurabilir diyor. yazılı sınavla yöneticiliğe başvurabilir demiyor.

bifefomat
Daire Başkanı
28 Kasım 2019 09:58

sınava başvurulabilir her zaman fakat puanını müdür yardımcısı isen her zaman müdürlük için kullanabilirsin. ama müdürsen 4 yıl bitince kullanırsın müdürlük ya da yardımcılık için de kullanabilirsin puanını.

05sancakbeyi
Memur
28 Kasım 2019 10:19

Malesef hocamın dediği doğru sanırım...

EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİLİKLERİNE

İLK DEFA

GÖREVLENDİRME

a)

İlk defa görevlendirme başvu

ruları

1-Müdür ve müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecekler ile daha önce yöneticilik

görevinde bulunup hâlen öğretmen olarak görev yapanlardan yöneticiliğe

görevlendirilecekleri kapsamaktadır. Yöneticiliğe ilk defa görevlendirme yazılı sınav

ve sözlü sınav sonucuna göre yapılacaktır.

bifefomat, 4 yıl önce

sınava başvurulabilir her zaman fakat puanını müdür yardımcısı isen her zaman müdürlük için kullanabilirsin. ama müdürsen 4 yıl bitince kullanırsın müdürlük ya da yardımcılık için de kullanabilirsin puanını.

gshkn
Memur
28 Kasım 2019 10:28

şimdi daha net oldu hocam.. teşekkürler..peki 30 Eylül'de ilk defa müdür yardımcıligi görevine başlamış birisi ilk ne zaman müdürlüğe basvurabilir?
bifefomat, 4 yıl önce

bifefomat
Daire Başkanı
28 Kasım 2019 10:34

müdür olma şartı 1 yıl müdür yardımcılığı yapmak yetiyorsa 2020'nin 30 eylülünde başvurabilir diye biliyorum.

gshkn, 4 yıl önce
şimdi daha net oldu hocam.. teşekkürler..peki 30 Eylül'de ilk defa müdür yardımcıligi görevine başlamış birisi ilk ne zaman müdürlüğe basvurabilir?

EnderuN Mektebi
Aday Memur
28 Kasım 2019 15:22

watsap grubu mu kursak ekys için

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi