Editörler : crops35
10 Ocak 2017 13:19

Sol Ayak-Bacak Engel Oranı ve Durumu, Tecrübeleri

Merhaba,

Sol ayaği ve bacağı ile ilgili engeli olan arkadaşlar engel oranlarını ve ne tür engeli, engelleri olduğunu buraya yazabilir mı?

Engeliniz için hangi hastaneden rapor aldınız?

Rapor alma surecinde nelerle karşılaştınız? (Süre, zorluk, aşamalar...)

Raporunuzla hangi haklardan faydalaniyorsunuz?

Hastane hastane doktor doktor dolaşıp yine de doğru düzgün cevap alamayan çok mağdur biri olarak soruyorum. Belki de sizin izlediğiniz yolla devam etmeliyim. Gerçekten çok bunaltıcı bir süreç ve bunları özürlü birinin atlatması çok daha zor. İnsanın ümidi tükeniyor...

10 Ocak 2017 16:38

Güncel

11 Ocak 2017 16:02

Güncel....

17 Ocak 2017 22:27

Güncel...

han08
Aday Memur
18 Ocak 2017 08:35

hiç bir zorluk yok niyetının ekpss sınavı olduğunu söyle yeter..benım engelım 52 ..

19 Ocak 2017 20:46

Engel türünuz nedir? Tabiki niyetim ekpss değil sadece haklarim neyse yararlanmak istiyorum.

19 Ocak 2017 20:48

Ama en başta bir rapor almam gerekir ama rapor almak için nerden baslamaliyim?

19 Ocak 2017 20:52

H sınıfı ehliyet alırken ne anlama geldiğini bile bilmiyordum, sadece ayagim özürlü diye böyle almam gerekiyor sanıyordum. Sonrasında cevremden neden haklarından faydalanmiyorsun diye sorular alınca biraz araştırmaya çalıştım. H sınıfı ehliyet alırken doktor bana %9 oran vermiş ama benle aynı ozurleri olanların daha yüksek aldığını forumlsrdan okudum. Birçok haktan faydalandığını okudum. Herkes farklı farklı yazıyordu. Bu yüzden kendim daha detayli araştırmaya karar verdim. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mı lütfen?

bycirqin
Memur
20 Ocak 2017 00:12

Merhaba Sol bacak polio sekeli kısalık ve zayıflık oluyo genelde yürüme şekli vs ve bu kısalık durumu etken oluyor eskdiden rapor alanlar hep % 40 üzeri almış lakin yeni derecelendirmede genelde % 40 altı olyuyor birde hastaneden hastaneye de değşiyor durum örneğin size bir hastane % 20 verirken diğer % 30 verebiliyor vs bu durumu hadtaneye gidip rahatsızlıınızla ilgili bir doktora muayene olarak öğrenebilirsiniz geçmiş olsun

han08
Aday Memur
20 Ocak 2017 10:23

BULUNDUĞUNUZ İLdeki devlet hastanesınden alabılırsınız..engel durumuna göre farklılık gösterir.

h sınıfı ehlıyet kalktı.engel durumunuza göre ehliyet verılıyor artık.

bir tek ulaşım ve ekpss hakkınız var ..

gerisi hep faso fiso..

20 Ocak 2017 11:55

bendeki çarpık ayak sorunu, ve sorun bir tane değil.

20 Ocak 2017 11:56

Sol ayakta pes ekinovarus (çarpık ayak) (doğuştan)Sol ayağın 3 numara küçük olması,Sol ayak bileğinde eklem kısıtlılığı,Sol diz kapağının sürekli çıkması,Sol bacakta 4 cm kısalık,Sol bacağın ince olması ve güçsüzlükUzun süre ayakta kalınca sol kalça ve bel ağrısı, sağ bacağın da sol nedeniyle ağrıması,Uzun yürüyüşler sonrasında sol ayakta aşırı ağrı ve basma zorluğu sıkıntıları mevcut.

yine de %40 ı bulmaz mı?

bycirqin, 7 yıl önce

Merhaba Sol bacak polio sekeli kısalık ve zayıflık oluyo genelde yürüme şekli vs ve bu kısalık durumu etken oluyor eskdiden rapor alanlar hep % 40 üzeri almış lakin yeni derecelendirmede genelde % 40 altı olyuyor birde hastaneden hastaneye de değşiyor durum örneğin size bir hastane % 20 verirken diğer % 30 verebiliyor vs bu durumu hadtaneye gidip rahatsızlıınızla ilgili bir doktora muayene olarak öğrenebilirsiniz geçmiş olsun

25 Ocak 2017 15:39

Güncel

27 Ocak 2017 14:24

Teşekkürler ama tablo 3.4 e göre değerlendirilen tablo 4.1 e göre degelndirilmiyo mu anlamadım. Yardım lütfen...

02 Şubat 2017 14:30

güncel

22 Mart 2017 15:56

bu başlığı kapatsak bile olur, kendi kendime sordum kendi kendime cevaplarımı bile buldum.

murat3021
Aday Memur
07 Aralık 2021 16:43

geçmiş olsun

robotik şanzıman
Aday Memur
08 Aralık 2021 09:05

Burası bir sağlık kuruluşu değil sitem etmene gerek yok,Bir sağlık kuruluşuna başvur engelli raporu için sana engellin oranında bir rapor vereceklerdir.Aldığın %40 ve üzeri raporla engelli kimliği çıkarıp tüm haklardan yararlanıp ekpss girebilirsin.

Gökkuşağı Silueti, 7 yıl önce

bu başlığı kapatsak bile olur, kendi kendime sordum kendi kendime cevaplarımı bile buldum.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi