Editörler : F16 Gökçen
16 Ekim 2011 14:29

1923 ... "Paşam, vekil maaşlarını düzenleyeceğiz ne kadar verelim?"

M.K.Atatürk: "Öğretmen maaşlarını geçmesin."

Saygılarımla...

16 Ekim 2011 14:31

bu söz gerçek mi eric

şaşırdım

Semih2
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:31

Şu zamanın şartlarında böyle birşey olsa adaletsizlik olur bu seferde

Devrin şartlarına göre de düşünmek lazım bazen.

mazharosman
Kapalı
16 Ekim 2011 14:32

wooooows

helal olsun beee ;)

on numara başlık. öğretmen olasım geldi valla.

ama ileri görüşde bu olsa gerek. maddi yönde tasa ve kaygısı olmayan sadece eğitime odaklanmış öğretmenlerin yetiştirdiğinesili düşünsenize.

agatha040
Kapalı

şu an kaç katı ?

Attila_TiGiN
Kapalı

maaşları iyi olsunda

emekli olunca süper emekli olmasınlar

bence kimse devlete 5 yıl hizmet etmekle süper emekli olma hakkını kazanmak zorunda degil

mazharosman
Kapalı
16 Ekim 2011 14:36

atilla hacı olayı yanlış anlamışsın sen.

öğretmen maaşlarından bahsediliyo zuzu :D

Semih2
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:38

Şuan Vekiller 8.000 TL ile 9.000 TL arasında maaş alıyor

Öğretmenlerin eline ortalama 2.000 TL dolaylarında maaş geçiyor.

4x katı ortalama.

Bize göre göze çok geliyor ilk bakışta, onların da masrafına kendilerine göre.

Yeter ki memlekete adam akıllı hizmet etsinler diyeceğim de çoğu boş .

Bomboş

Sadece Boş diyorum.

mazharosman
Kapalı
16 Ekim 2011 14:39

semih sende tuik gibisin. kim ne alıyo kesintisi ne liste mi tutuyon ne ediyon :D

bırakın kim ne alırsa alsın hacci :D

Semih2
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:45

Osman aga :)

Ben de onu demeye getiriyorum. Çok da göze batan meblağ değil onlara göre.

Bize göre çok, onlara göre normal.

şimdi öğretmenlere bakıyorum

Kadın yarım gün okula gidiyor

4-5 saat derse giriyor günlük

İndiriyor cebe 2 bin lira.

Bir de çığırtkanlık yapıyorlardı geçen memur maaşları güncellensin diye

5 bin lira falan maaş istiyorlar galiba .)

16 Ekim 2011 14:47

semih ne olmuş sana ya

son yorumun rezalet

.....

aysuu813
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:48

Atatürk, gerek etkileyici kişiliği, gerekse ahlaki meziyetleri ile tüm dünyanın kalbinde taht kurmuş, eşsiz bir liderdir. Çöküş arifesinde olan, enkaz haline gelmiş bir imparatorluğun, kölelik tehdidi ile karşı karşıya kaldığını sezinlemiş, milletimizi esaretten kurtarmak için büyük bir milli kurtuluş hareketi başlatmıştır.

Cumhuriyet tarihimiz süresince, kritik dönemler atlatan milletimiz, bir çok problemin üstesinden, yalnızca Atatürkçü düşünceye ve milliyetçi-muhafazakar kimliğe sahip çıkmakla gelinebileceğini artık kavramış durumdadır. Türkiye'nin 21. yüzyılda, büyük önderin hedef gösterdiği "muasır medeniyetler" arasında yer alması ve ülkemizin "lider ülke Türkiye" olması için Atatürk'ün açtığı bu yolda emin adımlarla ilerlenmesi gerekmektedir.

Atatürk, bir konuşmasında "Çağdaş bir cumhuriyet kurmak demek, milletin insanca yaşamasını bilmesi, insanca yaşamanın neye bağlı olduğunu öğrenmesi demektir" diyerek, Cumhuriyetin kurulması ve bekası için "insanca" yaşamanın önemine dikkat çekmiştir. Atatürk, Müslüman-Türk Milleti'nin insanlık onuruna yakışır şekilde yaşaması için bu sorumluğu kendi omuzlarında hissetmiş, ülkeyi sahiplenmiş, artık misyonunu tamamladığına inandığı bir imparatorluğun üzerine yeni temellere dayanan bir devlet kurmuştur.

Şüphesiz, Atatürk dünyada benzerine az rastlanan bir liderdir. Kendisi Türk Devleti'ni bizlere, özellikle de tüm kalbiyle güvendiği gençlere emanet etmiştir. Türk Milleti'nin bağrından, onun izini süren yüzlerce, hatta binlerce Atatürk çıkaracaktır. Nitekim Ulu Önder Atatürk de bu temennisini şu şekilde ifade etmiştir:

"İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben, fani Mustafa Kemal; diğeri milletin içinde yaşattığı Mustafa Kemaller idealidir. Ben onu temsil ediyorum. Herhangi bir tehlike anında ben ortaya çıktımsa, beni bir Türk anası doğurmadı mı, Türk anaları daha nice Mustafa Kemaller doğurmayacaklar mı? Feyz milletindir, benim değildir."

Bizlerin yapması gereken ise Atatürk'ün ilkelerini daima ayakta tutmak, milletçe bu konuda bilinçlenmek ve onun gösterdiği güzel ahlakı örnek almaktır. Bunun için ise, öncelikle Atatürk'ün ahlakını yakından tanımakla başlamalıyız.

Atatürk'ü iyi anlamak; sadece onun şahsına yönelik övücü konuşmalar yapmak, sözlü olarak takdir etmekle değil, kendisinin milletinden ne istediğini anlamak, fikir yapısını ve ilkelerini hayata geçirmek demektir. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk, kendisini anlamanın, onun yolunda ilerlemenin nasıl mümkün olacağını yol olarak bizlere şu şekilde belirtmiştir:

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir.)

Paylaşmak istedim Atatürk'ü anlayan var anlamayan var dünyaya bir daha gelmez böyle lider allah rahmet etsin

agatha040
Kapalı
16 Ekim 2011 14:48

Asıl hakimlere zam gelsin yahu !!!

İngilterede hakimin maaşı yok ..

Açık çek

İnanmayan araştırsın

Semih2
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:50

Şuan Hakimler 3000 4000 TL maaş alıyor

10.000 TL de onlara verelim Agam :)))

---

Fıstık Yeşili abla tarafsız konuşuyorum ama abla

Öyle deme

:D

çoğu öğretmen beleşçi

mazharosman
Kapalı
16 Ekim 2011 14:50

elde varsa versinler tabi.

bakın beni millet vekili yaparsanız maaşlara 3 katı zam yapacam.

mazot 1 tl olacak

asgari ücret 3000 lira.

kmse hiç bir yere para ödemeyecek hastane otobüs vs bedava.

bu millet nereye kayboldu acaba???

sanırım artık yemiyolar böyle vaadleri

millet vekili oliim yapacam bakın yeminlen

agatha040
Kapalı
16 Ekim 2011 14:52

Hakime zam vermezsen sana oy yok osmanagam :)

aysuu813
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:53

"Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." M.Kemal ATATÜRK

Atatürk'ün öğretmenlere ne kadar değer verdiğini bu cümleden daha iyi anlayabiliriz ama etrafıma baktıkça yeni nesilin halini gördükçe üzülüyorum sadece

Semih2
Yasaklı
16 Ekim 2011 14:54

Yine başladılar :D

Benim inadına :))

agatha040
Kapalı
16 Ekim 2011 14:55

Hakim diyorum hala öğretmen diyorlar Allah Allah :)

mazharosman
Kapalı
16 Ekim 2011 14:57

hakimlere yeter şimdilik şükür edin şükür :PPP

vermem mi hele bi vekil oliim bak o zaman maaşlara.

ya şaka bi yanada keşke olsa da verilse herkes mükemmel maaş alsa. kim istemez herkesin durumu iyi olsun :)

agatha040
Kapalı
16 Ekim 2011 14:58

Kesinlikle şükretmek lazım ama cidden emeklinin maaşına zam gelmesi gerekiyor. Bencilliği bırakmak lazım geleceği düşünmek lazım. Emeklilere zam istiyoruz !

:)

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi