Editörler : F16 Gökçen
01 Ekim 2011 21:46

kediler ne yerler

benim gibi kedileri olanlara küçük bir araştırma,

eğer bir tane kediniz varsa kuru mama derim.Arada bir sebzeli yiyeceklerle beslenebilir.Küçük bir araştırma yaptım .Kedilerimize hangi yiyecekleri vermeliyiz hangilerini vermemeliyiz.Hafta bir kez ciğer yada benzeri sakatat yürek vs.vermeliyiz.Hergün verilen ciğer yada et benzeri kedilerde a vitamini zehirlenmelerine yol açabilmekteymiş.Yumurtanın suda haşlanmış olan sarısını verebiliriz.Beyazında aktimin denilen bir madde kediler için zararlıymış.Kediler ayrıca bezelye,haşlanmış patates,et suyundan yapılmış sebze yemekleri içinde domates ve soğan olmayan,zeytini özellikle siyah zeytini çok severlermiş deneyeceğim yarın tuzsuz ve yağsız olanı,haşlanmış havuç vs yiyebilirlermiş.Sütü günde 1 gram olarak ve sulandırmış olarak vermek gerekirmiş aksi takdirde kedinin midesinde sindirimi çok zor olduğundan mikrop birikmesine neden olabiliyormuş.Tatlı,çok tuzlu,baharatlı yiyecekler hayvana zararlı.Bir de bahçeler de kediotu varmış kedilerin aç kaldıklarında yedikleri bir ot.Evdeki sarmaşık,difenbahya vs.yemesi çok tehlikeli.Kelebek ,çekirge yemesi kediye çok zararlı.Fare yerler tabiki bulduklarında birde.Bahçede beş kedi olunca ortalıkta fare görünmüyor şu sıralarda.onlar için ne yapacam.Bahçeye biraz kediotu ekecem.Birde siyah zeytin ezmesi deneyeceğim bakalım yiyecekler mi.Bir tane kedim vardı eskiden.Yağsız patlamış mısır yiyordu.Önüne bir tepsi koyuyordum yiyordu.Seyrederken çok eğlenceliydi.Yarın da zeytin yiyenleri izleyeceğim.Darısı tüm kediseverlerin başına.

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 21:50

Selamunaleyküm Elif hanım abla.

Kediler ne yer ne içer ayan beyan da, benim kedi ciğeri vermeyince beni yiyor. Hayvanoglu hayvan.

ipekli kurdela
Müsteşar
01 Ekim 2011 21:51

kedilerin aynı soydan mı değişik ayrı yerlerden mi aldın

01 Ekim 2011 21:52

kedileri hiç sevmem ama özünde çok temiz hayvanlarmış.hz eyüp çok severmiş mesela:)

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 21:52

Benim kediler soysuz.

Sokak kedisi.

Eve soksam anam ağzıma sokar kediyi.

Bu arada kediye sürekli süt içirmeye çalışmayın.

Birgün ciğer bulamadım, kediye süt verdim, hayvan da çok açmış

İçti içti bir tas sütü, sonra bana bir bakış attı ve üstüme kustu, hayvanoglu hayvan :D

Çok severim kedileri.

01 Ekim 2011 21:53

ben de kedileri çok severim :)

bu hafta içinde muhabbet kuşu alacağım, sonra onun kediye evrimleşmesini izleyeceğim :))))

01 Ekim 2011 21:54

kuş yerler :D

agatha040
Kapalı
01 Ekim 2011 21:54

barf vermek en iyisiymiş lakin ben sevemedim

HighFaith
Kapalı
01 Ekim 2011 21:55

Valla bende kedileri çok severim fakat şimdilik besleyemiyorum. Kediyi yavru iken nasıl beslersen öyle alışır. Benim beslediğim kediler evde yemek ne varsa onları yerlerdi. Büyüyünce alıştığı yemekler dışına çıkmaz.

Mesela eskiden bir kedim vardı Karpuzu çok severdi :)

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 21:55

:))

01 Ekim 2011 21:57

hüthüt angut daha değerli seni yemezler ama:D

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 21:59

:)) Angutu bulursa yesinler :D

Fünye ile fena patladı, naz_ing nerde

Nerde Kara Mehtap ? :))

mlk_melek
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2011 22:02

7 tane var ben de o canavarlardan...ciğerle besliyorum, doğrayıp kaynatıyorum özel :D ancak iki gün gidiyor kocaman ciğer. bazen mama alıyorum, o da bi günlük:) yetişmiyor ki, ordan burdan idare ediyoruz işte , 7 tane evde var... bi kaç tane de bahçede:)

elif1136
Daire Başkanı
01 Ekim 2011 22:03

kediotu nasıl birşey diye baktım google.Eskiden tarlamızda yabani ot olarak bilirdik.Yaradan onları da düşünmüş.Ama yapacam onlar için güzel birşeyler inş.Tesadüfen yemekte bezelyede var bakalım yiyecekler mi?Birde kedinin temiz su içmesi çok önemliymiş.Yeterli su içtiğinde tükürük dengesini sağlıyor ve yalanarak tüylerini temizliyormuş.

mlk_melek
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2011 22:04

evet yalanarak tüylerini temizler ve sonra o tüyleri de çıkartabilmek için ot yer :D

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 22:05

İyi akşamlar mlk_melek

Hocam, kedilerin aylık maliyeti masrafı ne kadar ?

elif1136 hocam selam verdik ama. Gözler bozuk mu ?

Yaratan onları düşünmüş de yaratmış diyorsunuz, yaratan insan için yaratmış o otu. Bitkisel bir ot, ilaç endüstrisinde kullanılır. Genelde anksiyete bozukluk ve uykusuzlukta kullanılır.

Sırf kediler için değil yani o ot. :)

mlk_melek
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2011 22:11

hüthüt

hesaplamadım hiç onu, dışarıya çıktıkça ciğer almaya çalışıyorum. bu alınan ciğer akciğer zaten ve ucuz, 5 kilo falan gelir, 3 tl . kocaman. hepsini doğrayıp kaynatıyorumi yosa boğazlarında kalabiliyo :) malesef öyle bi deneyim oldu zor kurtardım pisimi ... yani çokta masraflı değil aslına bakarsanız. ama olmayınca da yedirecek bi şey bulamıyorum. çünkü alıştılar, başka bi şey yemiyolar. yemeyince de beni uyutmuyolar :) öyle geçiniyoruz şimdilik:) ama dışardakiler ne verirsem yiyor

agatha040
Kapalı
01 Ekim 2011 22:12

mlk_melek keşke herkes sizler gibi olsa

Hüthüt
Yasaklı
01 Ekim 2011 22:13

:)

deniz___kızı
Kapalı
01 Ekim 2011 22:16

benımde kedım var kuru mama verıoduk ama kansız kalmıs özel bi mama getirtioruz onun dışında süt ve balıklı mamalarve etli mamalar onları cok sevıo tavuk verıoruz sosis yiyince bi koşma alıo kedıyı :) fazla enerjiden tepemize cıkıo

agatha040
Kapalı
01 Ekim 2011 22:17

Bende pro plan'ın house cat mamasını alıyorum ama arada ızgara tavuk göüğüsü veriyoruz zararı olur mu ?

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi