Editörler : supporters.
«656667686970717273747576»

hamush
Şube Müdürü
26 Ekim 2020 09:26

2018 ekimde başvurdum. dergi indekslerini hatalı girdim diye jüriyi yanıltmışım. Aslında uluslararası olan ve 15 puan olan dergiyi ben 8 puan alacak şekilde girmişim. Yani kendi aleyhime bir durum olmuş, jüri bu durumu yalan beyan olarak kabul etmiş. 2 yıl oldu. itiraz süreci nihayet sona erdi. şimdi yeni jürilerle yoluma devam edeceğim. inşallah yeni bir sürprizle karşılaşmam.

sad35, 3 yıl önce
Hocam merhaba. Hangi dönemde basvuru yapmistiniz acaba? Etige verildikten sonra hangi aşamada itirazda bulundunuz? Etik komisyon, savunma ve bilirkisi kararlarindan sonra nihai karar veriyor sanirim. Nihayi karara mi itiraz ettiniz? Benimde dosyam etikte. Mart doneminde basvurdum ancak daha gerekcemi bile ogrenemedim. Saygilar hocam

hamush
Şube Müdürü
26 Ekim 2020 09:32

önce UAK tan zarf geliyor adresinize..

ardından belirlenen sürede cevaplamanız isteniyor.

sonra kurulda etik bilirkişi tahsisi yapılıyor.

etik kişiler benim lehime karar verdiler ama bu süreç çok uzun sürdü.

dergi indeksleri ve editör kurulları olayına çok takıldılar. oysa dergi benim değil, editörü veya kurul üyesi de değilim. ayrıca dergi avcı/predatory de değil. ama benim uluslararası hakemli bir dergiyi sehven de olsa ulusal olarak puanlamam jüriye dokunmuş sanırım. oysa uluslararası puanlamadan 15 alacakken ulusal puanlayıp 8 puan almışım, 7 puan zararda olan benim ama jüri bunu etik dışı kabul etti. neyse süreç böyle.. şimdiki aklım olsa o dergileri hiç puanlamazdım. 223 puanla 2018 ekimdeki başvurum aynı şekilde devam edecek, bu yılda başvurdum ama o başvuruyu dondurdular. bakalım hayırlısı.. Etik olayları cidden çok yıpratıyor, haklı olsanız bile kendinizi koruma veya savunma imkanınız çok sınırlı...bir de etik olayını çalışıtığınız kuruma söyleyince adınız intihalciye çıkıyor.. oysa gerçeği bilse de arkadaşlarım buna inanmadılar... zor yani..

sad35, 3 yıl önce
Hocam merhaba. Etik kurula itiraz surecin hangi aşamasinda ve nasil yapiliyor? Bilirkisi kararindan sonra etik ihlal var denilince mi hocam?

murtanyan
Genel Müdür
26 Ekim 2020 09:36

Bu forumu okudukça insan gerçekten geriliyor. Etik olayı yaşama ihtimali herkesin var.

Standardize
Memur
26 Ekim 2020 09:46

hocam başınızdan geçen durum gerçekten çok saçma ve talihsiz. yaptığınızın etik ihlal kapsamına bile girdiğinden şüüpheliyim, çünkü siz yanlış beyan vererek (sehven) bir çıkar elde etmemişsiniz, aksine daha az puana neden olmuş. Umarım bu günleri unutursunuz. ancak kafama birşey takıldı. bu dönemki başvurunuz niye durduruldu hocam? bu konuda fikriniz varmı?

hamush, 3 yıl önce

önce UAK tan zarf geliyor adresinize..

ardından belirlenen sürede cevaplamanız isteniyor.

sonra kurulda etik bilirkişi tahsisi yapılıyor.

etik kişiler benim lehime karar verdiler ama bu süreç çok uzun sürdü.

dergi indeksleri ve editör kurulları olayına çok takıldılar. oysa dergi benim değil, editörü veya kurul üyesi de değilim. ayrıca dergi avcı/predatory de değil. ama benim uluslararası hakemli bir dergiyi sehven de olsa ulusal olarak puanlamam jüriye dokunmuş sanırım. oysa uluslararası puanlamadan 15 alacakken ulusal puanlayıp 8 puan almışım, 7 puan zararda olan benim ama jüri bunu etik dışı kabul etti. neyse süreç böyle.. şimdiki aklım olsa o dergileri hiç puanlamazdım. 223 puanla 2018 ekimdeki başvurum aynı şekilde devam edecek, bu yılda başvurdum ama o başvuruyu dondurdular. bakalım hayırlısı.. Etik olayları cidden çok yıpratıyor, haklı olsanız bile kendinizi koruma veya savunma imkanınız çok sınırlı...bir de etik olayını çalışıtığınız kuruma söyleyince adınız intihalciye çıkıyor.. oysa gerçeği bilse de arkadaşlarım buna inanmadılar... zor yani..

murtanyan
Genel Müdür
26 Ekim 2020 09:49

Forumu okudukça başvuruyu geri çekesi geliyor insanın.. kendimden eminim ama bir iki yerde hata fark ettim. mesela aslında ssci li olan atıflarımı 1-c kapsamında yerli dergi kapsamına aldım. Yukarıdaki arkadaşın uluslararası dergiyi ulusal diye puanlayıp etiğe sevki gibi bir durum olması çok kötü olur adıma.

hamush
Şube Müdürü
26 Ekim 2020 09:51

hocam 3 dönem kuralını bekledim. başvurumun iptal olabileceğini düşündüm. çünkü haziranda da başvurma girişimim olduğunda uak a sormuş ve etik sürecindeki başvurunuz sonuçlanana kadar başvuru yapsanız da süreç dondurulur veya iptal edilir cevabını almıştım. şimdi süreç olumsuz sonuçlanacak sanarak başvuru yaptım ama süreç olumlu sonuçlandı.. 2018 başvurum kaldığı yerden devam ediyor.

Standardize, 3 yıl önce

hocam başınızdan geçen durum gerçekten çok saçma ve talihsiz. yaptığınızın etik ihlal kapsamına bile girdiğinden şüüpheliyim, çünkü siz yanlış beyan vererek (sehven) bir çıkar elde etmemişsiniz, aksine daha az puana neden olmuş. Umarım bu günleri unutursunuz. ancak kafama birşey takıldı. bu dönemki başvurunuz niye durduruldu hocam? bu konuda fikriniz varmı?

hamush
Şube Müdürü
26 Ekim 2020 09:56

Hocam bu durum jüri tarafından çokça eleştiriliyor, hatalı beyandan etiğe sevk edilebilir. ama insaflı bir jüri bunu yapmaz. ben de aynı durumdaydım. çok atıf alan bir yayının atıf listesiyle uğraşmamak için hepsini ulusal 1-c kapsamında değerlendirdim. Bunun bedelini 2 yıl bekeleyerek ödedim. Bana denk gelen jüri, benim özensizliğime vurgu yaparak "bilim adamına yakışmayacak şekilde özensiz ve dağınık" diye bir cümle kullanmıştı raporda. yani endeks ve atıf bilgisini tam girseydim şu an muhtemelen 5 yıl gözeten profesör adayıyken şimdi doçentlik gerginliği yaşayan "etik ihlal yapan doçent adayı" olarak anılıyorum. Bence yol yakınken tüm evraklarınızı yeniden düzenleyin.

murtanyan, 3 yıl önce

Forumu okudukça başvuruyu geri çekesi geliyor insanın.. kendimden eminim ama bir iki yerde hata fark ettim. mesela aslında ssci li olan atıflarımı 1-c kapsamında yerli dergi kapsamına aldım. Yukarıdaki arkadaşın uluslararası dergiyi ulusal diye puanlayıp etiğe sevki gibi bir durum olması çok kötü olur adıma.

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
26 Ekim 2020 10:01

Hocam olumsuz deneyimleri gördükçe sakınmanız ve kendinizi sorgulamanız normal, gergin ve endişeli bir ortam var ve bu durum insanın psikolojisini de etkiliyor... Kendinize güvenin ve başvurunuzu çekmeyin..

murtanyan, 3 yıl önce

Aygül.Bahar
Daire Başkanı
26 Ekim 2020 10:14

Hocam alanınız nedir bilmiyorum ama ben de benzer bir jüri kaprisi sebebiyle etiğe sevk edildim. sürecim yeni başladı. 2019 ekimden beri hayırlı haber beklerken bir anda etiğe sevk edildim. sevk gerekçem "1 yılda yaptığım yayın sayısının insani sınırları aşması" idi. 2019 yılında toplamda (makale, kitap böl. bildiri vs) 19 yayın yapmıştım. Oysa bizim bölümde bir yılda 35 yayın yapanlar var. Beni etiğe sevk eden hocanın 2019 da 22 ve 2020 de 14 yayını çıktı. Bu sistematik jüri kıyımına bir son verilmeli.

Aleyhinize yaptığınız bir puanlamada hatalı beyan değil, doğru dürüst endeks hazırlamayan dergiler ve doğru düzgün dergi adı paylaşmayan uak sorumlu bence. hangi dergi nerede paunlanır, açıkça yazılması gerekir. Akredite dernekleri vs ne işe yarar anlamam. dergilerin genel bir endeks vs. düzenleyicisi olmalı.

Adınıza üzüldüm. ama sürecin sizin için daha hızlı sonuçlanacağını düşünüyorum.

hamush, 3 yıl önce

2018 ekimde başvurdum. dergi indekslerini hatalı girdim diye jüriyi yanıltmışım. Aslında uluslararası olan ve 15 puan olan dergiyi ben 8 puan alacak şekilde girmişim. Yani kendi aleyhime bir durum olmuş, jüri bu durumu yalan beyan olarak kabul etmiş. 2 yıl oldu. itiraz süreci nihayet sona erdi. şimdi yeni jürilerle yoluma devam edeceğim. inşallah yeni bir sürprizle karşılaşmam.

26 Ekim 2020 10:43

Merhaba Arkadaslar,

2020 Mart donemi basvurumdu.

Ekim basi gibi UAK etik savunmami istedi.

Savunmayi gonderdim.

23 ekimde etik kurul toplandi sanirim.

Sistemde Adayin basvurusu etik incelemede yaziyor.

Daha oncesinde juri surecinde diye yaziyordu.

Benim dosya bilirkisilere mi gitti suan?

Tecrubesi olan arkadaslardan cevap lutfen.

26 Ekim 2020 11:16

Merhaba hocam, öncelikle geçmiş olsun. Ben de ekim başı gibi savunmamı gönderdim, ancak benim sistemimde jüri sürecinde görülüyor. Sanırım sizin dosya bilir kişide olabilir. Ya da diğer ihtimal kısım kısım bakıyorlar dosyalarımıza. Süreç gerçekten çok zor ve meşakkatli.
DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Merhaba Arkadaslar,

2020 Mart donemi basvurumdu.

Ekim basi gibi UAK etik savunmami istedi.

Savunmayi gonderdim.

23 ekimde etik kurul toplandi sanirim.

Sistemde Adayin basvurusu etik incelemede yaziyor.

Daha oncesinde juri surecinde diye yaziyordu.

Benim dosya bilirkisilere mi gitti suan?

Tecrubesi olan arkadaslardan cevap lutfen.

26 Ekim 2020 11:52

Merhaba,

Etik kurul henuz toplanmamis. Ne zaman toplanacagi hakkinda bilgisi olan var mi?

Ben savunmami 17 Eylulde yapilan Etik toplantiya cevaben yazdim.

Etik toplantisinda gorusulmek uzere savunmalarini gonderenlerin surecleri guncelleniyor.

Su asamada herhangi bir bilirkisi sureci yok.Komisyon karar verecek

daphne1444
Aday Memur
26 Ekim 2020 14:38

Hocalarım selamlar. 22 ekim tarihli toplantıda etik sonucum açıklandı ve bildirilerimi makale yaptığım için doçentlik başvurum iptal edildi. İzleyen 3. dönemde başvuru yapabilirmişim. Ekim 2019da başvurmuştum acaba en erken ne zaman başvurabilirim? Bilgisi olan var mı?

rezi_dans
Şube Müdürü
26 Ekim 2020 15:15

Geçmiş olsun hocam öncelikle.

1. Dönem: Ekim 2019

2. Dönem: Mart 2020

3. Dönem: Ekim 2020 (bu dönemde başvurabilirsiniz hocam).

daphne1444, 3 yıl önce

Hocalarım selamlar. 22 ekim tarihli toplantıda etik sonucum açıklandı ve bildirilerimi makale yaptığım için doçentlik başvurum iptal edildi. İzleyen 3. dönemde başvuru yapabilirmişim. Ekim 2019da başvurmuştum acaba en erken ne zaman başvurabilirim? Bilgisi olan var mı?

26 Ekim 2020 15:25

Geçmiş olsun, takip eden 3. dönemde başvuru yapabilirsiniz yani başvurunuz ilk sayılmıyor başvurunuz ekim 2019 devamı

1-mart 2020

2-ekim 2020

3mart 2021 de başvuru yapabilirsiniz.

başvurunuzu takip eden 3. dönem ifadesi bunu gösteriyor.

rezi_dans, 3 yıl önce

Geçmiş olsun hocam öncelikle.

1. Dönem: Ekim 2019

2. Dönem: Mart 2020

3. Dönem: Ekim 2020 (bu dönemde başvurabilirsiniz hocam).

Muannit12
Şef
26 Ekim 2020 15:32

Başvuru dönemleri değiştiği için Ocak 2021'de başvurabilirsiniz.

çilekeşdoçadayı, 3 yıl önce

Geçmiş olsun, takip eden 3. dönemde başvuru yapabilirsiniz yani başvurunuz ilk sayılmıyor başvurunuz ekim 2019 devamı

1-mart 2020

2-ekim 2020

3mart 2021 de başvuru yapabilirsiniz.

başvurunuzu takip eden 3. dönem ifadesi bunu gösteriyor.

Dr.light
Aday Memur
26 Ekim 2020 19:40

2 yıllık sürecinize dava açmak da dahil mi?

hamush, 3 yıl önce

etik abone
Şef
26 Ekim 2020 20:35

Hocam lütfen karara itiraz edin. 60 günlük süreniz var.

daphne1444, 3 yıl önce

murtanyan
Genel Müdür
27 Ekim 2020 00:06

Arkadaşlar "diğer yayınlar" klasörünü esas alıp etiğe giden bir arkadaş var mı bildiğiniz? Benim daha önceki başvurum asgari şarta takılmıştı. Bu dönem yeniden başvurdum. Merak ettiğim şey puanlamadığım yayınlar sebebiyle eleştiri almak ya da etiğe gitmek.. Umarım böyle bir talihsizlik yaşamam...

babacaretta
Şube Müdürü
27 Ekim 2020 00:49

Hocam "diger yayinlar" sekmesi akademik olmayan calismalar icin bildigim kadari ile. Misal, alaninizi ilgilendiren bir gazete kose yazisi gibi...

murtanyan, 3 yıl önce
Arkadaşlar "diğer yayınlar" klasörünü esas alıp etiğe giden bir arkadaş var mı bildiğiniz? Benim daha önceki başvurum asgari şarta takılmıştı. Bu dönem yeniden başvurdum. Merak ettiğim şey puanlamadığım yayınlar sebebiyle eleştiri almak ya da etiğe gitmek.. Umarım böyle bir talihsizlik yaşamam...
Toplam 8081 mesaj
«656667686970717273747576»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi