Editörler : Lanet
«65666768697071727374757677

**sude**
Başbakan Müsteşarı
06 Eylül 2019 16:09

Akşam izledim "Sevginin gücü"nü çok beğendim.

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
06 Eylül 2019 22:29

İlk çıktığında izlemiştim. Bu sefer Türkçe dublajlı oldu, orjinalı bir tık daha iyi gibi.

**sude**, 5 yıl önce

Akşam izledim "Sevginin gücü"nü çok beğendim.

Tuna İlbeyli
Aday Memur
10 Eylül 2019 19:27

Bu film de çok iyiydi duygusal dram mücadeleyi anlatıyor sonu çok iyi

Baba Muhalefet, 5 yıl önce
Trt 1 de şu an Bajrangi Bhaijan var, Sevginin Gücü, şiddetle tavsiye aile filmi.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
12 Eylül 2019 11:55

the age of adaline.

29 yaşından sonra yaş almayan bir kadının hikayesini anlatan romantik film. romantik severler seyredebilir ama ben sıkıldım açıkçası.

yine de Harrison Ford'u güzeldi.

Hariçten gazell
Genel Müdür
12 Eylül 2019 13:11

Safak harekati

Cok begendim

berfin-meb
Müsteşar
14 Eylül 2019 11:47

"Annem" 20 Eylül'de sinemalarda..

https://www.youtube.com/watch?v=IqRjVtCDh3o

Hariçten gazell
Genel Müdür
26 Eylül 2019 08:43

Kader...bilimkurgu zamanda yolculuk ..

Hariçten gazell
Genel Müdür
01 Ekim 2019 15:10

Uzun hikaye..osman simav filmi

Kenan imirzalioglu.tugce kazaz biblo niyetine oynamis gorsellik hersey demek degil anliyoruz yerli film severlere nostaljik..

Hariçten gazell
Genel Müdür
16 Ekim 2019 13:42

Schindlerin listesi

Yahudi kampini anlatiyor..

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
02 Aralık 2019 17:36

Çılgın Yabancı (Gadjo Dilo)

1997

Fransa -Romanya

Komedi, dram, müzikal biraz..

Hafta sonu filmimdi.

Fransa'dan kalkıp Romanya'ya bilmediği bir şarkıcıyı aramaya gelen Genç bir Fransızın başına gelenleri konu alan bir film. Yolculuğu sırasında bir Romen köyüne denk gelir ve orada konaklar, kendisini bırakmazlar. Romen halkının yaşadıklarını, hayat tarzlarını, müzik yaparak geçimlerini nasıl sağladıklarını, karşılaştıkları kötü olayları, ezilişlerini görür. Buna rağmen hayata bağlanışlarını izler, kendine de bir çok şey katar. Zamanında, film, İstanbul film festivaline geldiğinde arka sıralarda filmi izleyen bir romen gencin ağlayarak çıktığı söylenir salondan.

En etkileyici sahneleri, mezar başında ağlayıp şarkı söyleyerek yaşlı adamın dans etmesi ( burası çok iç acıtıydı), kızın dansı, eğlenceye gittikleri gece, ses kaydı yaptıkları gün ve çadırların yakıldığı sahnelerdi. Ve Fransız gencin tüm kasetleri gömdüğü an. Fakir ama neşeli, eğlenceli, özgür bir halkı anlatıyodu.

Çok samimi bir filmdi.Yönetmen Tony Gatlif. Oyuncuların doğallığı, çekimlerin yapıldığı mekanlar filmin artılarından. Karlı bir kış zamanı çekilmiş bir filmdi ama hissettirdikleri sıcaktı.

Bizim toplumumuza benzettim biraz da tipleri.

Hariçten gazell
Genel Müdür
09 Aralık 2019 09:03

Duygularin dili

Siyahilerin cektigi acilari anlatan film

Beyazlarin wc sini bile kullanmanin yasak oldugu yillar..

rainmake
Aday Memur
22 Aralık 2019 20:02

Yedinci hayat(seven sisters) bilim kurgu sevenler hoşlanacağı bi yapım başlangıcı ve sonu iyi

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
23 Aralık 2019 22:27

"Gece Bitmeden"

2014

ABD

Komedi,dram,romantik

Tam da kış gecesi, (tesadüf ki en uzun geceyi seçmişim bu film için) , sıcacık, samimi, sakin sakin izlenebilecek bir film. Huzur veren bir yanı vardı, sanırım bu güven duygusunun üst noktada olmasından ileri geliyordu. Kime mi tabiki Nick ve Brooke'a. Replikler de yerli yerindeydi.

Dupduru bir film.

Sonu pek tatmin edici olmasa da o ana kadar geçen kısım orayı kapatmayı başarıyor.

liebestraum
Şube Müdürü
06 Ocak 2020 11:56

başkanın

liebestraum
Şube Müdürü
06 Ocak 2020 12:08

Başkanın Adamları (Wag The Dog) - 1998

Okullarda ders olarak gösterilmesi gereken filmlerden bir tanesi. Müthiş bir film. Amerikan sisteminin işleyişini görünce, hükümetlerin günümüzde sahnelediği oyunları yüz metre öteden tanıyor insan. Çünkü aynı operasyonlar ve tezgahlar bugün de son gaz devam ediyor.

9/10

Network (Şebeke) - 1976

Okullarda ders olarak gösterilmesi gereken bir film daha. Sorgulamaya ve düşünmeye sevk eden bir başyapıt. Modern dünyanın ne üzerine kurulu olduğunu en direk biçimde yüzümüze vuruyor. Günümüzde yükselen popülizmle beraber kıymeti iyice artıyor böyle filmlerin.

9/10

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
22 Ocak 2020 01:40

Birçok sinema eleştirmenine göre son 10 yılın en iyi filmleri arasında aşağıdaki filmler gösteriliyor.Neredeyse hepsini izledim gerçekten derinlikli filmler,ben de tavsiye ederim :

1) Parazit(2019.Sosyal-psikolojik)

2) Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi(dram)

3) Arakçılar

4) Arrival(Geliş)(2016)(İlginç bir uzay filmi)

5) Şüphe(2018)

6)Gün Işığım( The Light Between Oceans)(Aşk ve çocuk sahibi olma üzerine bir film)

7)Aşk( Amour-2012)(Aşk ve yaşlılık üzerine bir film)

8) Peşimdeki Şeytan ( Korku filmi)

9) Ritüel (2019) ( Sıradışı bir korku filmi)

10) Ahlat Ağacı ( Nuri Bilge Ceylan'ın bizi ve hayatı anlatan derin filmi)

11) Kış Uykusu ( Nuri Bilge Ceylan'ın yine çok katmanlı ve harika görüntülere sahip filmi)

12) Handmaiden( Hizmetçi-2016)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
23 Ocak 2020 11:11

bu filmi güncellemek istedim. gerilim gibi gerilimdi.

"bir erkek her şeyden vazgeçebilir ama tutkularından asla".

izlemek lazım bir daha.

maskov87, 7 yıl önce

el secreto de sus ojos (gözlerindeki giz)

2009,Arjantin-ispanya

beklentilerimi yüksek tutmadan başladığım ve beklentilerimin fazlasıyla üstünde bulduğum, son 10 yıl içinde en iyi filmlerden birisi belki en iyisi. 2 saat nasıl geçiyor anlaşılmıyor bile. o değil, boş aksiyon filmi de değil çabuk geçsin, son derece felsefi repliklere de sahip ve gerilim doruk noktada genelde. çekimleri ise bir stat sahnesi var ki sinema tarihinin en güzel işlerinden birisi. zaten yönetmen filmi çekmeden 2 sene boyunca bu sahneyi düşünmüş.

neyse, konuya gelecek olursak, 1970'ler Arjantin'inde işlenen bir cinayetin yıllarca süren soruşturmadan sonra çözülmesi, bu olayın insanları etkilemesi ve çözüldükten sonrasında neler olduğu. 70'lerde Arjantin'de cuntanın olduğunu da belirtelim, anlaşılıyor bazı sahnelerde zaten.

fazla sürprizli film bu arada, kimsenin olacakları izlerken tahmin edebileceğini düşünmüyorum, müzikleri çok iyi.

şiddetle hatta hiddetle öneririm.

izleyin.

Hariçten gazell
Genel Müdür
17 Şubat 2020 10:01

Parazit ...giden varsa yorumlar

Hariçten gazell
Genel Müdür
13 Nisan 2020 21:00

Altinci his

Brus wils oynuyor puanim 6

Hariçten gazell