Editörler : swat3410E.Kayı Han
16 Ekim 2021 22:13

Napıcaz be kamil?
Derdimi kimseye anlatamıyorum ne iş var ne bişe artık soğudum her şeyden isyankar olacam artık işim yok 5 yıldan fazla ilişkim var cepte pars yok ailede yok askerlik duruyo okul okucaz diye mesleğimizde yok elimizde napalım intiharda çözüm değil sonuçlar açıklanmadı umut yok napayım akıl verin beyler ya

furkannn38
Aday Memur
16 Ekim 2021 22:19

Knka bende aynı durumdayım 7 yıl olucak ilişkime liseden beri beraberiz ama hala evlenemedik kıçı kırık 2 yıllık bölüm bitirdik mesleği Yok bişe yok bi polislik var işte olursa olmazsa askere gitcez bi yandan uzmanlık denicez seneyebidaha pomem denicez olmazsa yapacak bişeyok fabrikaya gireriz olana kadar başkada çözüm yok intihar çözüm değildir Allah rızka kefildir kardeşim dert etme aç kalmazsın aradığın sürece

HELLBREAKER
Kapalı
16 Ekim 2021 22:22

Ben coin isine giricem zaten yerin dibindeyim batarsam da batarim **

Edit: Kısaltmalara dikkat. 

Arsy38
Aday Memur
16 Ekim 2021 22:54

Kardeşim. İşletme lisans mezunuyum. 4 yıl üniversitesi de 3 yıl boyunca kahve de kafede inşaatta hastane kantininde çalıştım okula ek diksiyon hitabet beden dili finansal tablolar girişimcilik üzerine eğitim aldım . Okul bitti. Kayseri organizede 2 yıl boyunca iş aradım. İki yıl cebimde beş kuruşsuz elimde cv kapı kapı gezdim fabrikaları iş bulamadım. Artık yolun sonundayim diye düşünürken Kısa bı donem A101 de çalıştım. Sonrasında hiçbir bilgim ve alakam olmayan bı alanda CNC makine operatörü olarak ise alındım. Kısa sürede makineyi ve otocad programı öğrendim. Bu süreçte evlendim. 2.5 yıl bu fabrikada asgarî ücretle işçi olarak çalıştım. Bu süreçte evlendim. 5. Denemem olan 22. Dönem de pomemi kazandım. Şimdi trafikci olarak 3 yıldır görev yapıyorum. İki tane çocuğum var. Sen vazgeçme nasibin gelir bulur seni.

baybars51
Aday Memur
16 Ekim 2021 23:01

beyler iyi yönden bakın ne güzel şu durumda bile sizinle olan sizinle kalan hayat arkadaşlarınız var o bile çok büyük bir nimettir günümüzde işi gücü olmayan adamın yanında yarım saatten fazla kalmıyorlar artık. Rabbim inşallah bir kapı açar sabredin

MrtBlack
Kapalı
17 Ekim 2021 01:48

Dertleşme başlığı gibi olmuş bende içimi dökmek istedim şimdi siz böyle yazınca.

Bende 26 yaşındayım yaklaşık 2 yıldır evliyim 8 aydır işsizim kiradayım şuan eşim çalışıyor eve o bakıyor gibi bişey benım de bankada öncelerden birikme biraz param var faiz ile kiramı kıt kanaat ödüyorum ama param her geçen gün değer kaybedip eriyip gidiyor aylardır.

Uluslararası ilişkiler lisans mezunuyum özel sektörde toplam 3 yıllık iş tecrübem var ama yaşıyor muyum yaşamıyor muyum insan mıyım değil miyim hiç anlayamadım çalışırken kafamda hep deli sorular oldu 3 kuruş asgari ücrete robot olmuştum resmen ödediğim bedellerin ve beynimin ederi bu olmamalı diye ağladım durdum sabahlara kadar uyuyamadım intihar etmek istedim ama yapamadım bu süreçte bekçi, subay ve pomem ilanları geldi peş peşe 3üne de başvurdum salona yazılıp çok sıkı hazırlandım bekçi ve subay yedek geldi olmadı son çarem umudum pomem kaldı eğer bu da olmazsa ne yapıcam nasıl olucak bilmiyorum Allah yardımcımız olsun.

Allah rızkını kesmediğinin canını almamış demek ki yiyecek ekmeğimiz var hala ki hayattayız.

Sağlıcakla.

Cemreeeeeeeepls
Aday Memur
17 Ekim 2021 09:15

Allah hepinizin gönlüne göre verdin kardeşlerim erkerkeklerin işi daha zor evliyse nişanlıysa ev geçindirme düğün yapma vs bi çok sorumluluğu var gerçekten tüm kalbimle söylüyorum inşallah kazanırsınız kardeşlerim

oguzhandem
Aday Memur
17 Ekim 2021 10:16

Aynı durumundan pek çoğumuz muzdarip olsa gerek. Özellerde görüşme yaptığım yer 6 iş gününe +70 saat çalıştırıp asgari teklif etmişti. Ben de kabul etmedim haliyle. Bugün sonrası polislik macerası başladı. O arada ASEM de denedim o olmadı maalesef. Burdaki tuzu kurular gibi seçim yapmazdım, çıksaydı direkt kalırdım. Ayrıca sabır sabır çekenlerin dediğimiz gibi ya tuzu kuru, ya da sağlam torpilleri var rahatlar. Yaş 26 oldu lakin 50 yaşında gibi ruhum.

walljohn
Aday Memur
17 Ekim 2021 10:29

Ya arkadaşlar fikrimce binlerce kişi buna benzer durumlarda...

Konuyu gördüm gece, lan dedim dur yazmayım kervana ben de katılıp germeyeyim ortamı millet dertlenmeye yer arıyor zaten herkes yorgun, hüzünlü, gergin, bıkkın konu kapansın gitsin aşağılara. Sabah uyandım yine güncel. Zaten morallerimiz bozuk anlattıkça bir yandan insan rahatlıyor, bir yandan daha da zoruna gidiyor bişeyler. Ah be Olric Ah..!

Spesifik durumlar anlatmak istemiyorum ama sadece şunu paylaşmak istedim o yüzden yazıyorum kardeşlerim. Allah var. Her şeyi görüyor! Kardeşlerim, Allah yardımcımız olsun🤲🏻

17 Ekim 2021 10:55

4.5 yıllık ilişkim var üniversite de birlikte olduk 1.5 yıldır uzaktayız dişimizi sıkıyoruz fakat her şey polislipe bağlı beş kuruşum yok aile desen kirada oturuyoruz polislik olmazsa ne yaparım bilmiyorum gece gündüz gerginim mutsuzum...

aiversonnn
Aday Memur
17 Ekim 2021 11:48

Aylardır hiç yazmadan takip ederim artık görünce dayanamadım.Kardeşim senin gibi olan o kadar çok kişi var ki burada.Benim de yaşım 27.5 yıllık ilişkim vardı bitti ondan sonra ilişkilerim hiç rayına oturmadı onu yine geçtim mesleki yönden hiç yüzümüz gülmedi evde aileyle kalmak çok ayrı bir dert zaten herkes bilir.Ben de polis adayıyım umutluyum fakat neyin ne olacağını kimse bilemez yine de sıkma canını emin ol hayat yokuşları hep inişli çıkışlı.Çok güzel günler çok yakın umudunu kaybetme.Allah kimseye kaldıramayacağı yükten fazlasını vermezmiş.Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin.

27pomem
Kapalı
17 Ekim 2021 14:06

Umarım bu yazı bazılarına umut olur,

+

Şimdi böyle garip bir başlangıç yapmamın sebebi herkes derdini söylemiş, zaten duvara bakarak yaşıyoruz şu yazıları görünce daha kötü oldum. Arkadaşlar öncelikle olursa pomem içinde bu kadar derdiniz varken dayanacağınıza eminim. Ama gene de içerde sabırlı olmakta önemli. Çok polis arkadaşım var mobbing olayını hafife almayın ve kendinizi içerde geliştirin. Yüksek lisans doktora yapmaya, istediğiniz birimlere geçmek için çaba harcayın.

-

Şimdi varsayıyorum ki çoğumuz için kazanamadığımız durumda gidip 28. dönem pomem parkuruna yazılmayın. Bu işin sonu yok. Umudunuzu kesin demiyorum ama bu devran böyle sürmez. Her sene alım azalıyor, başvuran artıyor. O yüzden harekete geçmemiz lazım yaş geçiyor. Bilgisayardan anlıyorsanız grafik tasarım, yazılım ilgili alanınız neyse ona yönelin. E-ticaret alanları genişliyor amazon gibi sitelerden air drop, affiliete şeklinde iş kurmayı deneyebilirsiniz. O da olmadı motor ehliyeti kuryelik gibi geçici bir iş yapıp sermaye biriktirip ilerde fikirinize göre hareket edebilirsiniz.

Son olarak bu kadar fikir üstüne kendimi de söyleyeyim UX/IX tasarımcıyım ilk defa bu sene ailemin teşvikleriyle bu işe giriştim, keşke girişmez olaydım, maddi manevi ne varsa en az yarısını götürdü. Freelancer dışında çoğu işi kaybettim. Bu benim ilk ve son denemem olacak. Ama burada sürekli umut dağıtılıyor. O işleri geçin. Önümüze bakmamız lazım

JanissaryWolves
Daire Başkanı
17 Ekim 2021 15:44

Hepinizin geçtiği yollardan abinizde geçti eşim 6 yıl beni bekledi nişanım olurken işsizdim evlendik asgari ücretle ev geçindirmeye çalıştım olmadı eşim de mecbur çalıştı. İşten ayrıldım eşimin maaşıyla geçindik en sonunda 5. denememde polis olduk kısmet biraz geçmiş ama nasip siz sabredin sonuna kadar deneyin olmazsa da canınız sağolsun elinizdekilerle mutlu olmaya çalışın

Polisadayi1515
Aday Memur
17 Ekim 2021 18:55

Bugün 26 yaşına girdim. Ömrümde hiç sigara kullanmadım ancak bugün stresten ilk ve son olmak kaydıyla sigara kullandım.

aiversonnn
Aday Memur
17 Ekim 2021 20:38

Kardeşim sakın ama sakın birdaha ağzına sürmeyi bırak eline dahi alma.Bu sigara o kadar illet bir şey ki şuan yaptığın hatanın farkında bile değilsin.Sigara stres geçirme aracı değildir.Ben defalarca kez bırakmayı deneyip 2.5 aydır bırakabilmiş birisiyim.Sakın ama sakın birdaha asla sigaraya yaklaşma bile.Emin ol büyük bir hata yapıyorsun.Bunu sigara içenler çok iyi bilir.Sigarayı bırakmak polisliği kazanmak kadar önemli bir şeydir.Tekrar tekrar söylüyorum içme

Polisadayi1515, 2 yıl önce

Bugün 26 yaşına girdim. Ömrümde hiç sigara kullanmadım ancak bugün stresten ilk ve son olmak kaydıyla sigara kullandım.

Polisadayi1515
Aday Memur
17 Ekim 2021 22:35

Tek seferlikti kardeşim emin ol bir daha içmem. Beni düşündüğün için de teşekkür ederim kardeşim

aiversonnn, 2 yıl önce

Kardeşim sakın ama sakın birdaha ağzına sürmeyi bırak eline dahi alma.Bu sigara o kadar illet bir şey ki şuan yaptığın hatanın farkında bile değilsin.Sigara stres geçirme aracı değildir.Ben defalarca kez bırakmayı deneyip 2.5 aydır bırakabilmiş birisiyim.Sakın ama sakın birdaha asla sigaraya yaklaşma bile.Emin ol büyük bir hata yapıyorsun.Bunu sigara içenler çok iyi bilir.Sigarayı bırakmak polisliği kazanmak kadar önemli bir şeydir.Tekrar tekrar söylüyorum içme

aiversonnn
Aday Memur
17 Ekim 2021 23:39

Ne demek.Tabiki seni düşüneceğim.Azcık faydam olursa ne mutlu bana.

Polisadayi1515, 2 yıl önce

Tek seferlikti kardeşim emin ol bir daha içmem. Beni düşündüğün için de teşekkür ederim kardeşim

Mrtncl07
Aday Memur
17 Ekim 2021 23:46

Yurtdışında Amerikada felan özellikle böyle okullarda salonlarda buluşulup aynı hastalığı olanlar gaziler kanser vb dertleri olan insanlar uzman eşliğinde oturur sohbet edip dertlerini anlatirlar burası boyle olmuş uzun zamandir takip ediyorum ama ilk defa yazmak istedim kardeslerim cok guzel yazmis cunku , sizde icinizde tutmayın bizimle paylasin dökün içinizi bende cok uzun yillik iliskimden hatta nisamlimdan ayrildim askerden geldigim surede bide (sivas jandarma komando) sonra bir türlü iş konusunda dikis tutmadi özel sektör bitik kendi işimizi yapsak üç kurus ailemizin sermayesi var riske atamiyoruz uni bitirmisiz yabanci dilimiz var askerligimizi yapmisiz elimiz yuzumuz duzgun vatan millete dedik polislige basvuralim , saglikti spordu mulakatti derken bide bekleme isine girdik evde stres artti olumsuz olsa baska dert olumlu olsa simdi gidicez uzerine birde 8 ay egitim alicaz yat kalk sürün Allah gercekten Türk gençlerinin yar ve yardımcısı olsun pırıl pırıl gençlerin düştüğü düştüğümüz hallere bak , ama bana sanki 29 Ekim gibi geliyor hem cuma hemde cumhuriyet bayrami belki hadi gencler cok beklettik sizi ama suprizimiz olsun 12 bin alicaz bile diyebilirler bu kadar bekledik biraz daha bekleriz olursa tabi boyle adamlarda silah arkadasi olmaktan gurur duyucam ! Kalbinizi ferah tutun Allah şu mübarek kandil gününde hepimizin gönlüne göre versin KANDILINIZ MUBAREK OLSUN ALLAHA EMANET

aiversonnn
Aday Memur
17 Ekim 2021 23:55

Eyvallah canım kardeşim benim senin de kandilin mübarek olsun her işte bir hayır vardır.Bizim şer gördüklerimiz hayır olabilir sen kötü sanarsın başına gelenleri fakat iyi olabilir.Bunu zaman gösterir.İnşallah hepimiz iyi yerlere geleceğiz.Allaha emanet ol.

Mrtncl07, 2 yıl önce

Yurtdışında Amerikada felan özellikle böyle okullarda salonlarda buluşulup aynı hastalığı olanlar gaziler kanser vb dertleri olan insanlar uzman eşliğinde oturur sohbet edip dertlerini anlatirlar burası boyle olmuş uzun zamandir takip ediyorum ama ilk defa yazmak istedim kardeslerim cok guzel yazmis cunku , sizde icinizde tutmayın bizimle paylasin dökün içinizi bende cok uzun yillik iliskimden hatta nisamlimdan ayrildim askerden geldigim surede bide (sivas jandarma komando) sonra bir türlü iş konusunda dikis tutmadi özel sektör bitik kendi işimizi yapsak üç kurus ailemizin sermayesi var riske atamiyoruz uni bitirmisiz yabanci dilimiz var askerligimizi yapmisiz elimiz yuzumuz duzgun vatan millete dedik polislige basvuralim , saglikti spordu mulakatti derken bide bekleme isine girdik evde stres artti olumsuz olsa baska dert olumlu olsa simdi gidicez uzerine birde 8 ay egitim alicaz yat kalk sürün Allah gercekten Türk gençlerinin yar ve yardımcısı olsun pırıl pırıl gençlerin düştüğü düştüğümüz hallere bak , ama bana sanki 29 Ekim gibi geliyor hem cuma hemde cumhuriyet bayrami belki hadi gencler cok beklettik sizi ama suprizimiz olsun 12 bin alicaz bile diyebilirler bu kadar bekledik biraz daha bekleriz olursa tabi boyle adamlarda silah arkadasi olmaktan gurur duyucam ! Kalbinizi ferah tutun Allah şu mübarek kandil gününde hepimizin gönlüne göre versin KANDILINIZ MUBAREK OLSUN ALLAHA EMANET

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi