Editörler : E.Kayı Han
«192021222324252627282930»

Erikdalıgevrektir
Şube Müdürü
18 Ocak 2018 23:37

Sen iyi bir mizah unsurusun.

Teknisyen2089, 6 yıl önce

Forumlardan biliyoruz seni eriğin dalı, Taşerondun. Yani söyleminden taşeron Olarak işe alınırken Kadro sözü verildiği çıkarımına mı ulaşmamız gerekiyor.??

Ne oldu Allah'ın Adaleti deyince, Merhameti Kadar gazabıda büyüktür deyince, bir telaşlandınız?? Ağır mı geldi bunları duymak?? Ozaman şu kadarını söyleyeyim. Siz asıl, Yarına bırakan ama yanına bırakmayan yüce Allah'ın Adaleti tecelli ettiği gün göreceksiniz Ağırlığı.!!!

Teknisyen2089
Genel Müdür
18 Ocak 2018 23:49

Hamd olsun(:

Erikdalıgevrektir, 6 yıl önce

Sen iyi bir mizah unsurusun.

gs5857
Aday Memur
20 Ocak 2018 11:11

İstanbul bölge idare mahkemesinde sözleşmeli mübaşirim..becayiş yapmak isteyen arkadaşlar bana bu numaradan ulaşabilir..0545 528 39 38

Teknisyen2089
Genel Müdür
21 Ocak 2018 23:37

Kadro için yazacaksan yaz. Yoksa başlığa bir daha yazma. Şu becayiş için uğraştığınızın onda biri kadro için uğraşsanız çoktan tayin hakkınız olacaktı...!!!

gs5857, 6 yıl önce

İstanbul bölge idare mahkemesinde sözleşmeli mübaşirim..becayiş yapmak isteyen arkadaşlar bana bu numaradan ulaşabilir..0545 528 39 38

tunçyarar
Aday Memur
22 Ocak 2018 13:07

4 b nin farkı çok büyük size bir hikaye anlatayım.

Arkadaşlar Ben Belediyede sözleşmeli personel olarak 2 yıl ve taşeronda da 2,5 yıl çalıştım 2016 Aralık Ayında sözleşmem yenilenmedi ve Şubat ayına kadar belediye beni oyaladı fakat süre dolmadan idare mahkemesine YD Ve İdari işlemin iptaline dair dava açtım. savunmada belediye Başkanın taktir ve yetkisi olarak cevap yazdı. hiç bir kanunda yazan gerekçe belirtmeden sadece Başkanın taktiri ve yetkisi olarak.Haziran ayında YD ret ve Bölge idare mahkemesi de idarenin kararına uyarak YD ret dedi. Bu arada Kreşe giden çocuğumu okludan aldım 10 yıllık evliliğim bitti. Ama kanunda yd kararı için telafisi imkansız zararlar ve kanuna aykırılıktan ret verilir yazıyor. (yani sadece bir kağıt üzerinde yazıyor gerçeği yok anlayacağın) Bugün kararın alehime olduğunu öğrendim. Danıştay a baş vurmak için karar tebliğini bekliyorum. idare mahkemesinde artık eminin dava dosyalarının okunmadığına. Formlarda %99-90 gibi ibareler yazan arkadaşlar ben 1 yıldır bu konuyla ilgili tüm yazıları ve davaları okudum. Danıştay 22. dairesiinin bu yöndeki kararı, Genç Belediyesinin davasını, Şahin Bey Belediyesinin kararını vb. Sonuç olarak eşe dosta hukuk inancım pekişti, Bayan Hakimeye davanız düşmesin tatilden vakit bulamaz süre uzar gider, idarede hakimin hukuk mezunu olup olmaması bir yana insanın önemi hiç yok, güçlü olanlar her zaman kazanır, kanunlarda mülkün varsa kazanırsın. Ha bu arada Başkanıda yolsuzluktan açığa aldılar.

hayri kırk
Kapalı
22 Ocak 2018 13:21

4b li miydiniz.

tunçyarar, 6 yıl önce

4 b nin farkı çok büyük size bir hikaye anlatayım.

Arkadaşlar Ben Belediyede sözleşmeli personel olarak 2 yıl ve taşeronda da 2,5 yıl çalıştım 2016 Aralık Ayında sözleşmem yenilenmedi ve Şubat ayına kadar belediye beni oyaladı fakat süre dolmadan idare mahkemesine YD Ve İdari işlemin iptaline dair dava açtım. savunmada belediye Başkanın taktir ve yetkisi olarak cevap yazdı. hiç bir kanunda yazan gerekçe belirtmeden sadece Başkanın taktiri ve yetkisi olarak.Haziran ayında YD ret ve Bölge idare mahkemesi de idarenin kararına uyarak YD ret dedi. Bu arada Kreşe giden çocuğumu okludan aldım 10 yıllık evliliğim bitti. Ama kanunda yd kararı için telafisi imkansız zararlar ve kanuna aykırılıktan ret verilir yazıyor. (yani sadece bir kağıt üzerinde yazıyor gerçeği yok anlayacağın) Bugün kararın alehime olduğunu öğrendim. Danıştay a baş vurmak için karar tebliğini bekliyorum. idare mahkemesinde artık eminin dava dosyalarının okunmadığına. Formlarda %99-90 gibi ibareler yazan arkadaşlar ben 1 yıldır bu konuyla ilgili tüm yazıları ve davaları okudum. Danıştay 22. dairesiinin bu yöndeki kararı, Genç Belediyesinin davasını, Şahin Bey Belediyesinin kararını vb. Sonuç olarak eşe dosta hukuk inancım pekişti, Bayan Hakimeye davanız düşmesin tatilden vakit bulamaz süre uzar gider, idarede hakimin hukuk mezunu olup olmaması bir yana insanın önemi hiç yok, güçlü olanlar her zaman kazanır, kanunlarda mülkün varsa kazanırsın. Ha bu arada Başkanıda yolsuzluktan açığa aldılar.

tunçyarar
Aday Memur
22 Ocak 2018 13:24

evet

tunçyarar
Aday Memur
22 Ocak 2018 13:42

Bundan sonra nasıl bir yöntem izlemeliyim bilenler yazarsa iyi olur.

Teknisyen2089
Genel Müdür
22 Ocak 2018 16:59

Bir gün gelecek ve Hakkımız olanı alacağız. Ve emin olunuz ki, o günün gerçek kazananları bugünün mücadeleden kaçmayanlarıdır. Hakkımız olanı Ne zaman alacağımızı yüce yaradan kararlamıştır. Ne bir gün önce, ne de bir gün sonra olacaktır. Asıl mesele inandığımız bu Hak yolunda Nasıl bir imtihan verdiğimizdir.

Brusk76
Aday Memur
24 Ocak 2018 09:17

Ben cimere yazdım

sefakirmit
Şef
24 Ocak 2018 10:46

bende Cimer'e yazdım bakalım halimiz ne olacak

Nozdormu
Daire Başkanı
24 Ocak 2018 10:59

Memurlar net bile bizim isteklerimizi 1 tane haber yapmıyor, bize karşı 3 maymun oynanıyor.

Memurlar.net ismini bari değiştirinm de taşeron.net yapın, onlar için 1000 tane haber yaptınız

Brusk76
Aday Memur
24 Ocak 2018 13:49

Memurlar net editörlerinden anlayış bekliyoruz. Bu kadar talep var bir haber yapmanız çok şey değil. Duyun sesimizi

Geçermiki
Memur
24 Ocak 2018 16:58

kardeş bize kadro sözü vermediler ama biz, bazı kendini üstün gören şu kadrolu zümrenin bilgisizliğinden dolayı böyle ayrımcılık yapabileceklerini bilmiyorduk .aynı işyerinde çalışanın A'sı B'si C'si olmaz doğru taşeronuda olmaz bence herkes sınava girer puanını alır ve statü farkı olmadan çalışır.İşyerinde hiyerarşi olur tamam saygılar ama yanındaki senden düşük puan almış eğitim durumu yanından geçmez ama o kadro varya o kadro adamı birden kibirli bir mahlukata çeviriyor.Müdürlerin yapmadığını yapıyor yanındaki.Ya herkes kadrolu olsun yada bu ayrımcılık bitsin.HEPİMİZİN YARATAN AYNI BİZ NİYE FARKLILIK ÜSTÜNLÜK YARATIYORUZ anlamıyorum Cüneyt bey bizm haberimizi ne olur yap.

Erikdalıgevrektir, 6 yıl önce

Sakin ol teknisyen. Sözlerin bir sözleşmeli personele yakışmıyor. Yeri geliyor devleti temsil ediyorsun. Size işe girerken kadro sözü mü verdiler. 4b olduğunu bilmiyor muydun imza atarken.

Vişnevski
Aday Memur
25 Ocak 2018 09:56

arkadaşlar partilerin önde gelen isimlerine tweet atalım en azından

Geçermiki
Memur
25 Ocak 2018 10:22

arkadaşlar haber programlari deri̇m ben si̇zce gündemü onlar oluşturuyor

Teknisyen2089
Genel Müdür
27 Ocak 2018 21:06

Kardeşlerim Atanmış bulunduğum ilk günden beridir, maruz kaldığımız bu adaletsizliğin son bulması maksadı ile her daim dinamik bir şekilde Mücadelemizi Allah'a şükürler olsun ki sürdürdük. Biliyorum ki bir çok hayal kırıklığı yaşadık, üzüldük, yıprandık ve Kalabalıklar içinde her daim Kısık Sesler olarak kaldık. Ancak tabi ki kısılan o seslerimizin Korku, Riya, Gaflet gibi dünya zilletlerinden kaynaklı değil, tam aksine her daim Hakkımızı Savunmak için Avaz Avaz bağırmaktan kaynaklı kısılmasının verdiği gönül rahatlığı içerisindeyiz. Muhakkak ki gönlümüz, bütün arkadaşlarımızda bizler ile aynı çabayı gösterebilsin ve Vicdan Muhasebeni yapabilsin isterdi, Ancak İnsanoğlu işte. Herkes insan bir olmuyor. Kardeşlerim her Vatansever Türk evladı gibi bende önümüzdeki haftadan itibaren, Allah izin verir ise altı ay boyunca Vatani görevimi İfa etmek üzere Kilis'te Suriye sınırında olacağım. Şayet imkan bulur isem siz kardeşlerime destek vermeye devam edeceğim, lakin askerlik halidir eğer imkan bulamaz isem, İnancımıza göre bile ibadetten sayılan her nöbetimde dahi olmak üzere her daim dualarım sizinle olacaktır. Allah nasip eder de Vatani görevimi tamamlayıp döner isem, İnşallah Hakkımız olanı almış olarak görevime dönme sevinci yaşayabilirim. Sizlerden nacizane ricam Lütfen gaflete hiç bir vakit kapılmayın ve elinizden ne ve ne kadarı geliyor ise o kadarını yapın kardeşlerim. Şunu da aklınızdan çıkarmayın Adalet muhakkak tecelli edecektir. Bu hak davamızda, Adalet, Eşitlik ve Hakkaniyet mücadelemiz de muhakkak Allah hakkımızı alacağımız olan günü kararlamıştır. Ne Bizlerin çabası o günü bir an bile yakınlaştırabilir, ne de bizlere çelme takmaya ve hak arayışımıza mani olmaya çalışanlar o günü bir an bile geciktirebilir. Aslında Bütün mesele bizlerin bu hak yol da nasıl bir imtihan verdiğimizdir. Allah hepinizden razı olsun. Varsa hakkım hepinize son zerresine kadar helal olsun. Hakkınız çok Sizlerde hakkınızı helal edin. Allaha emanet olun.

MÜHENDİS25İNFAZ
Aday Memur
30 Ocak 2018 16:40

4/b personeli kadro i̇sti̇yor!!!

isaydinn
Aday Memur
31 Ocak 2018 16:39

gelecek inşallah

Hakç
Daire Başkanı
31 Ocak 2018 21:01

Memurlar arasında ayrım yapan 4b uygulaması kalkmalı herkes eşit şartlarda çalışmalı. Kpss ile atanmış 4b liler bu ayrımcı tutumdan kurtulmali eşitlik ve adalet tesis edilmeli. Iktidar artık bu sorunu çözmek için acele etmelidir. Parti adına yakışan şekilde bizleri de gormelidie

Toplam 15990 mesaj
«192021222324252627282930»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi