Editörler : F16 Gökçen
29 Kasım 2020 20:18

Herkese bu multivitamin takviyesini öneriyorum

Sürekli organik sebze meyve tüketmeye de çoğu kişinin bütçesi yetmez.Normal sebze meyvelerde de artık yeteri kadar vitamin ve mineral yok ne yazık ki!

O yüzden ara sıra eczanelerden vitamin takviyesi alıp kullanmak en doğrusu bence.

Büyük eczanelerde bulabileceğiniz Amerika'da üretilen Eczacıbaşı Medigard multivitamini herkese öneririm.Medigard multivitamin takviyesinde ihtiyacınız olan birçok vitamin var ve özellikle halsizliğe karşı çok etkili olan Koenzim Q10 vitamini var.

Bu multivitamini senelerdir ara ara kullanıyorum ve her kullandığımda enerjimin arttığını hissediyorum, soğuk algınlığı da yaşamıyorum çünkü bağışıklık sistemimi güçlendiriyor.Medigard multivitamin 30 tablet olanı eczanelerde 70 liraya satılıyor.En azından bir kereliğine denemenizi tavsiye ederim.

Eczacıbaşı Medigard multivitaminin içeriği şöyle:

Vitaminler -mg

Vitamin A600 mcg RE

Vitamin B10,67 mg

Vitamin B29,65 mg

Vitamin B35,54 mg

Vitamin B510 mg

Vitamin B66,32 mg

Vitamin B9400 mcg

Vitamin B126 mcg

Vitamin C35 mg

Vitamin D10 mcg

Vitamin E30 mg

Mineraller- mg

Kalsiyum200 mg

Krom7 mcg

İyot25 mcg

Demir4,62 mg

Magnezyum70 mg

Mangan0,40 mg

Selenyum9,2 mcg

Çinko1,70 mg

Diğer

Koenzim Q1030 mg

Panax Ginseng1,67 mg

Arı poleni tozu6 mg

Sarımsak tozu6 mg

29 Kasım 2020 22:26

Eczacıbaşı Medigard merdiven altı bir multivitamin değil, işte aşağıda kendi web sayfası var, inceleyebilirsiniz:

https://www.medigard.com.tr/

berfin-meb
Müsteşar
01 Aralık 2020 21:40

Herkesin vitamin ve mineral ihtiyacı farklıdır..

01 Aralık 2020 22:49

Evet herkesin farklıdır ama ben zaten bu tür multivitamin takviyelerini sürekli kullanın demiyorum.Mesela bir kış mevsiminde 60 tabletlik bir multivitamini tüketebilirsiniz.Her gün bir tablet alınsa 2 ay boyunca kullanmış olursunuz.Bence bu 2 aylık kullanım da kış boyunca bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar, soğuk algınlığına yakalanmanızı da engeller.

Tabi şu konu da var.Mesela kadınlar her ay adet gördükleri için bir miktar kan kaybına uğruyorlar ve B12,Demir ihtiyaçları fazla olabiliyor.O yüzden bu takviyelerdeki B12 ve Demir oranları bile yeterli gelmeyebilir bazı kadınlara.

O yüzden B12 ve Demir'in çok olduğu bol bol kırmızı et, ciğer,dalak vs.de yemeli kadınlar.

Size de en azından bir kez bu Eczacıbaşı Medigard takviyesini kullanmanızı tavsiye ederim.Kendinizi daha iyi hissedeceğinize eminim.

Size özelden mesaj atmaya çalıştım ama mesaja kapatmışsınız sanırım.

berfin-meb, 3 yıl önce

Herkesin vitamin ve mineral ihtiyacı farklıdır..

berfin-meb
Müsteşar
02 Aralık 2020 00:44

Siz hangi sıfatla insanlara ilaç, vitamin ya da takviye öneriyorsunuz ?

Doktor musunuz ?

Bu forumda bir doktor yok mudur bu yanlış öneriye dur diyecek ?

02 Aralık 2020 03:57

Bir kere ilaç ve vitamin takviyesi farklı şeylerdir,önce bu konudaki cehaletinizi bir giderin bakalım! Her ikisini birbirine karıştırıyorsunuz.

Vitamin takviyesi önermek için de doktor olmak gerekmiyor, sonuçta burada kimseyi tedavi etmiyorum.Ben bu takviyeyi senelerdir kullanıyorum ve gayet iyi sonuçlarını gördüm diyorum.Ayrıca internette bu takviyeyi kullanıp gayet olumlu yorumlar yazan bir sürü insan var.Bence yargılamadan önce netteki bu yorumları da okumanız gerekiyordu.

Nickinizden de çıkardığım kadarıyla sanırım siz tipik bir Türk öğretmenisiniz.Ülkemizdeki öğretmenler her konuyu bilirler zaten o yüzden hiçbir konuda araştırmaya ihtiyaçları yoktur.Hatta yukarıda linkini verdiğim takviyenin web sitesine de zahmet edip bir bakmazlar,orada yazılanları okumazlar.

Sizi iğrenç cehaletiniz ile başbaşa bırakıyorum!

berfin-meb, 3 yıl önce

Siz hangi sıfatla insanlara ilaç, vitamin ya da takviye öneriyorsunuz ?

Doktor musunuz ?

Bu forumda bir doktor yok mudur bu yanlış öneriye dur diyecek ?

berfin-meb
Müsteşar
02 Aralık 2020 15:23

Burası forum, yazdığımız her şeyden, okunmasa bile, kendi vicdanımıza karşı sorumluyuz..

İlaç, vitamin ve takviyenin ayrı özellikleri olduğunu herkes biliyor.Ben genel olarak söyledim. Çünkü ilaç önerisinde bulunanlar bile

oluyor..bu forumda..

Vücudumuzdaki mineral ve vitamin eksikliğini ölçmeden herkese kısa süreli de olsa aynı vitamin ve mineral takviyesini önermek

asıl cahilliktir..

Vitaminler reçetesiz ve eczane dışındaki yerlerde satıldığı için tehlikesiz ve doğal olarak düşünülüyor..Ama durum öyle değil..

E vitaminin günlük aşımı hasta kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa kanama riskini artırabilir hatta vücudun doğal bağışıklık sistemini

zedeleyebilir hatta ve hatta ölüm riski taşıyabilir..Tansiyonu yükseltebiliyor.

Niyasin adlı mineralin aşımı karaciğere zarar verebiliyor.

A vitamini fazlalığı karaciğer ve akciğer kanseri riskini artırabiliyor. Osteoporoz, nörolojik problemler ve baş ağrılarına neden

olabiliyor..

Selenyumun fazlalığı Tip' diyabete neden olabiliyor.

Demir fazlalığı başka ilaçlar, takviyeler ve besinlerle reaksiyona girebildiğinden ülser gibi sorunlara yol açabiliyor.

Çinko fazlalığı HDL (iyi) kolesterol seviyesini düşürebiliyor. Çinko antibiyotikler ve tansiyon ilaçlarıyla etkileşime girebiliyor.

Bu listeyi daha da uzatabiliriz..

Kısacası vücudumuzda hangi vitamin ve minerallere ihtiyacımız olduğunu ölçmeden ve doktor tavsiyesi olmadan vitamin

takviyeleri kullanmamız ve başkalarına önermememiz gerekir

02 Aralık 2020 16:35

Biraz kafanızı çalıştırsanız ülkemizdeki insanların zatenn en az %90'ının gelir düşüklüğü sebebiyle ve ihmalkarlık,beslenme konusundaki cehalet v.s sebeplerle yeteri kadar sebze,meyve yemediğini ve yeterli vitamini, mineralleri almadığını bilirdiniz.Ayrıca ülkemizdeki meyve ve sebzelerin çoğunda artık çok az vitamin ve mineral olduğunu birçok uzman söylüyor.Organik sebze,meyve tüketmeye de çok az kişinin bütçesi yeter zaten.Ayrıca ülkemizdeki insanların nerdeyse yarısı sigara kullanmakta veya kullanmasa bile sigara dumanına maruz kalmakta.Sigaranın da yediklerimizden aldığımız vitaminin kana karışmasını engellediğini herkes bilir.

Bahsettiğim Multivitamin takviyesinde de çok yüksek miktarlarda vitamin oranları yok.Ayrıca bu vitamin miktarlarının hepsinin bağırsaklarda emiliminin gerçekleştiğini de söyleyemeyiz.

Yani ülkemizdeki doktorları da çok gözünüzde büyütmeyin, çoğu ezberden konuşan ve yukarıda yazdıklarımı düşünmeyen insanlar.

Ayrıca ülkemizde vitamin seviyesini düzenli olarak ölçtüren çok az kişi olduğunu biraz kafası çalışan kişi tahmin edebilir!

berfin-meb, 3 yıl önce

Burası forum, yazdığımız her şeyden, okunmasa bile, kendi vicdanımıza karşı sorumluyuz..

İlaç, vitamin ve takviyenin ayrı özellikleri olduğunu herkes biliyor.Ben genel olarak söyledim. Çünkü ilaç önerisinde bulunanlar bile

oluyor..bu forumda..

Vücudumuzdaki mineral ve vitamin eksikliğini ölçmeden herkese kısa süreli de olsa aynı vitamin ve mineral takviyesini önermek

asıl cahilliktir..

Vitaminler reçetesiz ve eczane dışındaki yerlerde satıldığı için tehlikesiz ve doğal olarak düşünülüyor..Ama durum öyle değil..

E vitaminin günlük aşımı hasta kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa kanama riskini artırabilir hatta vücudun doğal bağışıklık sistemini

zedeleyebilir hatta ve hatta ölüm riski taşıyabilir..Tansiyonu yükseltebiliyor.

Niyasin adlı mineralin aşımı karaciğere zarar verebiliyor.

A vitamini fazlalığı karaciğer ve akciğer kanseri riskini artırabiliyor. Osteoporoz, nörolojik problemler ve baş ağrılarına neden

olabiliyor..

Selenyumun fazlalığı Tip' diyabete neden olabiliyor.

Demir fazlalığı başka ilaçlar, takviyeler ve besinlerle reaksiyona girebildiğinden ülser gibi sorunlara yol açabiliyor.

Çinko fazlalığı HDL (iyi) kolesterol seviyesini düşürebiliyor. Çinko antibiyotikler ve tansiyon ilaçlarıyla etkileşime girebiliyor.

Bu listeyi daha da uzatabiliriz..

Kısacası vücudumuzda hangi vitamin ve minerallere ihtiyacımız olduğunu ölçmeden ve doktor tavsiyesi olmadan vitamin

takviyeleri kullanmamız ve başkalarına önermememiz gerekir

berfin-meb
Müsteşar
02 Aralık 2020 19:17

Ölümden döndüm..Hayatımı bu ülkenin doktorlarına borçluyum..

İyi ki yabancı ülkeye gitmedim..

Sizin derdiniz bu ülkeyle..

Sağlık bölümünü de siyasete alet etmek istiyorsunuz..

İnşallah bir gün bu güzel ülkenin doktorlarına muhtaç kalmazsınız..

02 Aralık 2020 23:14

Senin ölümden döndürmeleri genel olarak bu ülkenin doktorlarını kaliteli ve bilgili,çok iyi doktorlar yapmaz.Zaten her yere açılan tıp fakülteleri ile tıp eğitiminin eski kalitesinin kalmadığını birçok tıpçı itiraf ediyor.

Her işte olduğu gibi tıp işi de merak ve sürekli kendini geliştirme, dünyada olan biteni günü gününe takip etme işi.Bu konuda da sadece tıpçılar değil tüm ülke insanının eksiği var,merakımız az ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi zevk haline getirmiyoruz.

Genel olarak öğretmenler öğretmenlik ünvanına kavuşunca her şeyi biliyorum havasına giriyorlar, doktorlar da doktor olunca her konuda ahkam kesiyorlar.

Ondan sonra da gıdalardan yeterince vitamin alıp almadığımızı bilmeden sakın ha vitamin takviyesi almayın diye cahilce ahkam kesiyor çoğu! Tabi nadiren de olsa ezberci yaklaşımlardan kurtulmuş doktorlar da var.Mesela Omega 3 konusunda da birçok doktor ülkemizdeki balıklarda yeterince Omega 3 miktarı olup olmadığını bilmeksizin bu ihtiyacınızı balıklardan karşılayın ve Omega 3 takviyesi kullanmayın derler.Oysaki ülkemizdeki balıklarda Omega 3 miktarı çok çok düşüktür ve bu yüzden özellikle çocukların belli yaşlara kadar Omega 3 takviyesi alması çok gereklidir.

berfin-meb, 3 yıl önce

Ölümden döndüm..Hayatımı bu ülkenin doktorlarına borçluyum..

İyi ki yabancı ülkeye gitmedim..

Sizin derdiniz bu ülkeyle..

Sağlık bölümünü de siyasete alet etmek istiyorsunuz..

İnşallah bir gün bu güzel ülkenin doktorlarına muhtaç kalmazsınız..

berfin-meb
Müsteşar
02 Aralık 2020 23:54

Bilgi umman bir denizdir..Hiç kimse her şeyi bilemez..

Sizin gibi düşünmeyenlere ön yargılısınız..Herkes aynı düşüncede olmak zorunda değil..

Ahkam falan kestiğim de yok..

Araştırma sonuçlarını söyledim sadece..

Ne haliniz varsa görün..

Nokta..

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi