Editörler : supporters.
«104105106107108109110111112113114115»

docadayy
Aday Memur
01 Nisan 2020 23:11

Değerli arkadaşlar

"Başarılı" bulunanların yapması gerekenler hakkında ÜAK'a mail attım. Bilginize sunarım.

-----------------------------------------------

Sayın yetkili

2019 Ekim döneminde yaptığım başvuru sonucunda başarılı bulundum. 12.11.2019 tarihli duyuruda belirtilen hususlar bu dönem için de geçerli olacak mıdır? Kurumumdan ilgili belgeyi almam ve Doçentlik belgemin düzenlenmesi için ÜAK'a talepte bulunmam gerekir mi?

Saygılarımla,

-----------------------------------------------

Saglıklı gunler

Evet kurum yazısı ve ıslak imzalı dilekce göndermeniz gerekmektedir bilgilerinize

02 Nisan 2020 00:27

Hocam ya eğitim bilimleri dosyaları toplantıda ele alınmamış ya da jüriler raporları iletmemiş!

Akademikbirey, 4 yıl önce

Maalesef açıklanmadı hiç hocam.

HRMGY
Aday Memur
02 Nisan 2020 00:31

Hocam bence üzülmeye gerek yok. Bir önceki dönemde de erken açıklanan eylulde daha sonra bir ay sonra kim sonu açıklanan grup varmış. Bence dua edelim asgari etik yada başarısızlık olmasın. Bir sonraki toplantıda açıklansın ne olacak geç olsun güç olmasın

meltsenbal
Aday Memur
02 Nisan 2020 00:31

Herkese merhaba,

meltsenbal
Aday Memur
02 Nisan 2020 00:37

Herkese merhaba, 31 Mart 2020 itibariyle (15:30 civarı) hem sms ile hem de emaille DBS sistemine bakabilirsiniz gibi bir not gelmiş. Ben teadufen DBSyi kontrol ettigimde Juri sureci ibaresi degismis Eser inceleme sonucu: basarili yaziyordu. Email ve smsi sonradan gordum. Tek tek tum jurinin pdf raporlarini ve ek raporlarını indirmek mumkun. Ancak ondan sonra kaçta kaç olduğunu biliyorsunuz. benim durumumda 5/5 basarili bulunmus. Alanım Mimarlık Fakultesi - Şehir ve Bölge Planlama... Herkese bu sureçte basarılar dilerim.

mnyildirim
Aday Memur
02 Nisan 2020 01:26

Hocam hayırlı olsun, yedek jüri üyeleride rapor yazmışmıydı?

meltsenbal, 4 yıl önce

Herkese merhaba, 31 Mart 2020 itibariyle (15:30 civarı) hem sms ile hem de emaille DBS sistemine bakabilirsiniz gibi bir not gelmiş. Ben teadufen DBSyi kontrol ettigimde Juri sureci ibaresi degismis Eser inceleme sonucu: basarili yaziyordu. Email ve smsi sonradan gordum. Tek tek tum jurinin pdf raporlarini ve ek raporlarını indirmek mumkun. Ancak ondan sonra kaçta kaç olduğunu biliyorsunuz. benim durumumda 5/5 basarili bulunmus. Alanım Mimarlık Fakultesi - Şehir ve Bölge Planlama... Herkese bu sureçte basarılar dilerim.

Potoma Sea
Memur
02 Nisan 2020 09:30

ÜAK iki dosyası olan jürilere yeni bir bildiri gönderip son rapor giriş tarihini 15 Nisandan önceki bir tarihe çekmeli. Aksi taktirde büyük haksızlık olur.

Ayrıca, iki dosyaya bakan hocalarımızda illa son gün son dakikayı beklememeli. Raporlarını girebilirler.

Sanki ÜAK bu işi ilk defa yapıyormuş gibi, hocalar bu yoldan hiç geçmemiş gibi davranılıyor.

serdarder
Aday Memur
02 Nisan 2020 10:17

ÜAK görevlileri danışılınca çok ilgili ve nazikler, çok teşekkür ediyoruz. Ancak keşke süreç daha dinamik olsa.Böyle dönemlerde elinde dosya olan jürilere maille ulaşılabilir, 15 Nisan a sonuçlandırmaları istenebilir belki.

drizzt86
Aday Memur
02 Nisan 2020 10:29

Arkadaşlar biraz önce Fen Mühendislik alanı için, görevliye mail yoluyla jürilerimin son giriş tarihini sordum. Aldığım cevap

"Doçentlik Eser İnceleme Raporları jüri üyeleri tarafından tamamlanan adayların eser inceleme sonuçları, her ay yapılmakta olan ÜAK Yönetim Kurulu toplantılarında alınan kararlar sonrasında, Doçentlik Bilgi Sistemi üzerinden duyurulmaktadır.

Mart Ayı ÜAK Yönetim Kurulu toplantısı ile eser inceleme sonucu onaylanan adayların durumunun DBS üzerinden güncelleme işlemi tamamlanmıştır.

DBS Durum Bilgisi ?Jüri Sürecinde? görünen adayların sürecini, yine aynı sistem üzerinden takip etmesi gerekmektedir."

şeklinde olmuştur. Son tarihi bilsek beklenti içine girmezdik. Neyse aynı şekilde bekleyeceğiz demek ki.

meltsenbal
Aday Memur
02 Nisan 2020 10:32

MErhaba,

Düzenli kontrol ederken 11 Mart'ta 2 asil uyenin listeden çıktıgını yerine 2 yedek uyenin asil olarak listeye dahil oldugunu gordum. Hepsinin sonuc raporları ve varsa ek raporları bulunuyor.

mnyildirim, 4 yıl önce

Hocam hayırlı olsun, yedek jüri üyeleride rapor yazmışmıydı?

rsno
Memur
02 Nisan 2020 11:09

Hocam belge artık gelmiyor sanırım, e-devlet üzerinden alıyoruz..Ama belgenin e-devlette düzenlenebilmesi için öncelikle khk belgesinin ibraz edilmesi gerekiyor..

Benim sorum şu: Bu belgeyi ve dilekçemizi posta yolu ile mi gönderiyoruz sayın hocalarım, gönderen oldu mu??

Başarılı bulunan herkesi tebrik ederim..

biyolog0505, 4 yıl önce

Doçentlik belgesinin çıktısı için üak dilekçesini ve KHK lı olmadığına dair kararı ibraz etmek gerekiyor diye yazıyor ÜAK sayfasında. Sonra belge gelince personel şubeye gidilecek ama o sonraki basamak diye biliyorum.

docadayy
Aday Memur
02 Nisan 2020 11:34

Sayın hocam

Evet, ıslak imzalı dilekçeyle posta ile göndereceksiniz.

rsno, 4 yıl önce

Hocam belge artık gelmiyor sanırım, e-devlet üzerinden alıyoruz..Ama belgenin e-devlette düzenlenebilmesi için öncelikle khk belgesinin ibraz edilmesi gerekiyor..

Benim sorum şu: Bu belgeyi ve dilekçemizi posta yolu ile mi gönderiyoruz sayın hocalarım, gönderen oldu mu??

Başarılı bulunan herkesi tebrik ederim..

hg78
Aday Memur
02 Nisan 2020 12:22

Arkadaşlar merhaba,

Dün üaktan telefonla öğrendiğime göre; eğitim bilimlerinde görevli arkadaş bu hafta izinli imiş. Belki de bu nedenle eğitim bilimlerinde hiç açıklanan yok ya dagerçekten toplantıda ele alınmadı. Ayrıca maile aldığım cevap ise sadece ? doçentlik jüri süreçleri devam etmektedir.? biçiminde idi. Ayrıntılı bir cevaba da ulaşamadım, ya genel bir cevap yazdılar ya da benim dosyam için raporların tamamlanmadığını ima ettiler 🤷🏻♀Başarılı olanları tebrik ederim, hepimiz için güzel sonuçlar alabilmek dileğiyle...

balporsugu26
Aday Memur
02 Nisan 2020 12:46

Sayın hocalarım merhabalar. Öncelikle sonucu olumlu açıklanan hocalarıma tebriklerimi; süreci devam edenlere de sabır diliyorum. Bilgi ve tecrübesi olan arkaşlar varsa bir sorum olacaktı:

Benim sürecim devam etmekte. Bilgi almak için birim sorumlularına email atmıştım. Sağolsunlar yardımcı oldular ve cevap verdiler. Ancak malesef juri hocalarımın Ağustos'a kadar süreleri olduğunu belirttiler. Açıkcası biraz şaşırdım. Bu kadar uzun süre verilmesi için bir hocaya kaç dosya gitmesi gerekiyor? Alanım mühendislik, çok az hoca olduğunu da çok tahmin etmiyorum. Acaba olası bir durum mu yoksa ben çok mu bahtsızım?

Şimdiden teşekkürler.

uNForGivEN22
Aday Memur
02 Nisan 2020 14:31

Sağlık Bilimleri için tüm güncellemelerin dün saat 16:00 itibari ile tamamlandığını, gelcek yönetim kurulu toplantısının 15.04.2020 tarihi olduğu bilgisini UAK'tan aldım.

Açıklanan hocalarımı tebrik ediyorum.

Bizlere de biraz daha sabır gözüküyor.

chile
Aday Memur
02 Nisan 2020 15:18

Sayın hocam, tamamen şanssızlık ama umarım kasıt olmayan bir durumdur. Ben de jurilerimin (veya bir kisim jurinin ya da sadece tek bir jurinin) süresinin ağustosa kadar oldugunu öğrenmiş bulunmaktayım. Açıkçası bu adil bir durum değil. Jurinin birine 5 veya 6 dosya verilmiş diye düşünüyorum. Zannımca bir çok hocaya dosya gönderilmemiş (veya kabul etmemişler) ve dosya gönderdiklerine de birden fazla gönderilmişler. Artık burda sorun bir kerede 5 dosya kabul eden prof hocamızda mı yoksa bir hocaya 5 dosya gönderende midir bilmiyorum. Mühendislik ve temel bilimlerde başvuru sayısı eski sisteme göre çok düşük olmasına rağmen ve aslında her aday için tayin edilen jurilere tek dosya göndermekle kısa sürede sonuç alınabilecekken, süreci bu şekilde uzatmalarını adil bulmuyorum.

balporsugu26, 4 yıl önce

Sayın hocalarım merhabalar. Öncelikle sonucu olumlu açıklanan hocalarıma tebriklerimi; süreci devam edenlere de sabır diliyorum. Bilgi ve tecrübesi olan arkaşlar varsa bir sorum olacaktı:

Benim sürecim devam etmekte. Bilgi almak için birim sorumlularına email atmıştım. Sağolsunlar yardımcı oldular ve cevap verdiler. Ancak malesef juri hocalarımın Ağustos'a kadar süreleri olduğunu belirttiler. Açıkcası biraz şaşırdım. Bu kadar uzun süre verilmesi için bir hocaya kaç dosya gitmesi gerekiyor? Alanım mühendislik, çok az hoca olduğunu da çok tahmin etmiyorum. Acaba olası bir durum mu yoksa ben çok mu bahtsızım?

Şimdiden teşekkürler.

erdeem83
Aday Memur
02 Nisan 2020 15:41

Ben de benzer durumdayım. Sagolsunlar UAK'takiler maillere cevap veriyorlar.

Mayıs sonu veya Haziran başı belli olurmuş benim dosyam. Sanırım 3 tane dosya giden juri var bende de. Juriler son tarihe kadar beklemeden yollarlarsa ancak erken öğrenebiliriz.

Herkese hayırlısı artık.

chile, 4 yıl önce

Sayın hocam, tamamen şanssızlık ama umarım kasıt olmayan bir durumdur. Ben de jurilerimin (veya bir kisim jurinin ya da sadece tek bir jurinin) süresinin ağustosa kadar oldugunu öğrenmiş bulunmaktayım. Açıkçası bu adil bir durum değil. Jurinin birine 5 veya 6 dosya verilmiş diye düşünüyorum. Zannımca bir çok hocaya dosya gönderilmemiş (veya kabul etmemişler) ve dosya gönderdiklerine de birden fazla gönderilmişler. Artık burda sorun bir kerede 5 dosya kabul eden prof hocamızda mı yoksa bir hocaya 5 dosya gönderende midir bilmiyorum. Mühendislik ve temel bilimlerde başvuru sayısı eski sisteme göre çok düşük olmasına rağmen ve aslında her aday için tayin edilen jurilere tek dosya göndermekle kısa sürede sonuç alınabilecekken, süreci bu şekilde uzatmalarını adil bulmuyorum.

marymarymary
Aday Memur
02 Nisan 2020 16:19

Açıklanan hocalarıma hayırlı olsun, darısı biz bekleyenlere... Ben de sonunda dün UAK'a ulaştım. Nicel Karar.. Daha hocaların çoğu değerlendirmeyi yapmamış ve haziran sonuna kadar süreleri varmış. Anlaşılan daha çok bekleyeceğim.. Benim gibi bekleyenlere sabır diliyorum..

candidate34
Aday Memur
02 Nisan 2020 17:02

ÜAK'ta Eğitim Bilimlerine bakan personelin izinli olduğu doğru mu? Eğitim Bilimlerinden açıklanan var mı? Bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim.

Akademikbirey
Aday Memur
02 Nisan 2020 17:51

Hocam eğitim bilimleri alanında kimsenin açıklanmamış umarım ay sonunda belli olur.

Toplam 4957 mesaj
«104105106107108109110111112113114115»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi