Editörler : Lanet
05 Temmuz 2012 02:21

Başkaları İçin Yaşamak

yoruldum millete sırıtmaktan.hayatımda bi sürü hiç kimsem var ve ben o bi sürü hiçkimsyse nie gülümsemek zorundayım nie onlarla konuşmak zorundayım.. ya istemiyorum etrafımda kimse

mavra001
Aday Memur
05 Temmuz 2012 03:36

Çılgın gördüm seni kızın birisi.. ((=

PAPKENCAN
Şube Müdürü
05 Temmuz 2012 08:23

Buraya başlık atarak aslında konuşmak istediğini belirtmişşsin..Hatta yalvarmışsın....ama tedavisi var....don't panic

aLeRta
Aday Memur
05 Temmuz 2012 10:33

PAPKENCAN,

Onun tedavisi var da senin yok. Bunun da farkında mısın ?

we are human begins
Aday Memur
05 Temmuz 2012 10:50

bunu yapan meslekler var birde

seninki zorunlu değil,ya özel hastanelerde çalışanlar

ya müşteri temsilcileri

ya iletişim merkesleri

akşama kadar gülmek karşısındaki sövse bile sırıtmak zorundalar

,

palyaço ve doktor hikayesi gibi....

boncuklu-kertenkele
Şube Müdürü
05 Temmuz 2012 13:20

Her bireyin temel sorunu değilmidir bu ? kalabalıklar içinde yanlız kalmak.

Gülümsemek, gülümsemeye çalışmak, kimi zaman insanın sırtında bir kaynar kazan varmışcasına can yakar, özünde güzeldir gülümsemek, ama gülümsemek isterse insan, zorunluluktan, gereklilikten hep bir şeyler için gülmeye çalışmak, "mış" gibi yapmak/yaşamak, budur zor gelen insana, her insanın içinden geçer bu duygu, panik atak gibidir, nereye gideceğini ne yapacağını bilemez insan ama duygu geçince görürki bu onun uyanık gördüğü kabusudur aslında hiç bir yere kaçamaz, yaşamayı öğrenmek zorundadır bununla çünkü cesaretli değildir hayata tekmeyi vurup çekip gidecek kadar ya ailesi vardır geride, ya eşi, ya çocuğu, ya da kendini bağlı hissettiği bir şeyler, hoş bağlılık hisside kendine aittir insanın. belki oda yüreğinin kaçmak istemeyen bir yanının bahanesidir ya kim bilir ?

Hal böyle olunca ya cesaretli olmalı insan, vurmalı tekmeyi hayata, mış gibi yaşamaktan vazgeçip yapışmalı hayatın yakasına ben yaşayacağım seni demeli, ya da bir kenarda atağın geçmesini bekleyip, saçlarını, yüzünü düzeltmeli ve içinde dağılanları toparlayıp gülümsemeye çalışmalı ve "mış" gibi yaşamaya devam etmeli hayatı kaldığı yerden.

PAPKENCAN
Şube Müdürü
12 Temmuz 2012 14:24

Bir önceki yorumun biraz acımasız olmuş sanırım..kusura bakma..

eşit mesafe
Kapalı
12 Temmuz 2012 15:36

İlginç bir isyan şekli olarak gördüm.

İnsan ve canlılara olan sevginiz artmalı mesela bunun için bir hayvan(balık,muhabbet kuşu vesaire) besleyebilirsiniz.Doğada sık sık yürüyüşler yapın.

İnsanlara da iyi görünmek durumunda değilsin nasılsan öyle ol.

Finans Kapital
Kapalı
12 Temmuz 2012 22:44

Gerçekten zor bir durum. İçin kan ağlar ama gülümsemek zorundasındır. İşte o zorunluluklar yok mu?..

2 Dk
Kapalı
13 Temmuz 2012 11:42

çok doğru

desinatör_34
Yasaklı
13 Temmuz 2012 13:34

oldugun gibi yap.

nereye kadar sırıtma olacak

casiee
Kapalı
13 Temmuz 2012 16:31

Ya da "İyiyim" demekten.

raden
Aday Memur
13 Temmuz 2012 22:02

yanlış gezegende yaşıyorsun

teknik.uzman
Aday Memur
13 Temmuz 2012 23:32

başkalarının görmek istediği insan olma kendin ol isteyen gelir istemeyen gelmez olay budur

MAVİİ HAYAT
Aday Memur
14 Temmuz 2012 03:41

gülümseme sen de ne derdin var onlar san gülümsesin senin gönlünü almaya çalışsın sana moral vermeye çalışsın robot değilsin sen.insan ruhu incinir sen incinmişsin tamir edecekler ve sen sadece susss

rapsberry
Şef
15 Temmuz 2012 09:01

Hıncal uluç'un bi yazısında yüzündeki gülümsemenin en başlar da yapmacık olduğunu daha sonra ise farkında olmadan o gülümsemenin yüzünde kaldığını anlatan.Gülümsemek güzel bişey ama maalesef bizim toplumumuzda bu çok farklı yerlere gidebiliyor.

MiYaNoĞ
Kapalı
15 Temmuz 2012 14:37

ingiliz atasözü der ki eğer birincide başaramadıysan dene dene ve tekrar dene -- sırıtmaya devam et sonunda bıkmadan sırıtmayı başaracaksın -- gerçekliği de unut gitsin -- bana büyüyormuşsun gibi geldi ha :)

**SAMARA**
Müsteşar Yardımcısı
18 Temmuz 2012 02:24

maskeler insanı yorar,en çok da için kanarken gülmek mutluluğun maskesini takmak yorar.için yanarken, acını yaşayamadan mutluluk pozları takınmak ne de yorucudur.

mstf55
Şef
25 Temmuz 2012 00:52

hayatında bi sürü hiç kimsen old. için onlara gülümsemek zorundasın!!!

ahmets381
Genel Müdür
25 Temmuz 2012 09:23

kızınbirisi aynı benı anlatmışsın yaa neden hep gülmek zorunda bırakılan bız oluyoruz zor durum

Sahrayna
Aday Memur
19 Ağustos 2012 16:18

PAPKENCAN arkadasımız cok doğru bir tespit yapmış bence...

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi