Editörler : supporters.
«747576777879808182838485»

mühendis0101
Aday Memur
17 Şubat 2020 19:42

Mart 2019 doçentlik başvurusu yapmıştım ve sempozyumda yayınlanan bir özetin yine aynı sempozyumun dergisinde tam metin olarak basılmasından dolayı bir jüri tarafından etiğe verildim. 9. aydan itibaren verildiğim etikten şubat başı temizlendim.

Etikten yeni kurtulmuş biri olarak süreç hakkında bildiklerim

1. yedek dahil 7 jüri üyesinden herhangi biri etiğe verilirse tüm raporlar toplanmadan etikten haberdar olamıyorsunuz.

2. tüm üye raporları toplandığında içlerinden 1 tane etik varsa aylık toplanan doçentlik jürisi etik kurula sevk ediyor ve sayfanızda etik sürecinde yazıyor.

3. o sırada etiğin ne olduğunu bilmediğinizden en sıkıntılı günler yaşanıyor.

4. etik kurul size sarı zarf yolluyor ve zarfı açınca bumu etikmiş deyip rahatlıyorsunuz.

5. 15 gün içinde savunma yazıp yolluyorsunuz.

6. 6 ve 8 haftada bir toplanan ilk etik kurulda bilirkişi (3 kişi) atanıyor.

7. bu bilirkişilere süre veriliyor bu süreyi bilmiyorum ama 2 hafta diyenler var

8. bilirkişiler göndermez ise başka bir bilirkişiye gidiyor ve süreç uzuyor.

9. bilirkişilerden rapor geldiğinde ilk etik kurulda değerlendiriliyorsunuz. dosya sayısı fazla ise bir sonrakine kalıyorsunuz.

10. bilirkişilerin 3 ü de sizi haklı bulursa sayfanızda jüri sürecinde yazıyor. ama toplantıdan yaklaşık 1 hafta sonra oluyor. eğer 1 bilirkişi dahi size olumsuz verirse maalesef etikten suçlanıyorsunuz.

11. sizi etiğe veren jüri düşürülüp yedek jüri yerine konuluyor.

*başıma gelenler buraya kadar

bundan sonra jürilere tekrar gidiyor mu yoksa ilk verdikleri karalara göre mi değerlendirme yapılıyor bilmiyorum.

benim jüri ilk doçluk toplantısında vermiş kararını ancak diğer jüriler 2. toplantıdan sonra verdiği için raporlarını 2. toplantıda açıklanmıştı etiğim. o yüzden sürelere çok takılmayın.

Allah kimseye yaşatmasın bu etiği.

Gerçekten etik ihlali yapsam derdim bana müstahak. Ancak sempozyumda özet olarak basılan bir bildirinin yine aynı sempozyumun dergisinde 6 ay sonra basılması ve üzerinde konferansın yayını olduğu yazmasına rağmen etiğe verilince üzülüyor insan.

drfinans
Memur
17 Şubat 2020 20:03

Savcılıktan gitmesi gereken yazı yazılmış ama savcının onaylaması gerekiyor. Yoğunluğundan dolayı olacak onaylamıyor. Beklemek ile geçti ömrümüz.

umudumziraat
Memur
18 Şubat 2020 12:28

Çok geçmiş olsun sizin için en iyi şekilde ilerlemesi dileğiyle sürecin.

mühendis0101, 4 yıl önce

Mart 2019 doçentlik başvurusu yapmıştım ve sempozyumda yayınlanan bir özetin yine aynı sempozyumun dergisinde tam metin olarak basılmasından dolayı bir jüri tarafından etiğe verildim. 9. aydan itibaren verildiğim etikten şubat başı temizlendim.

Etikten yeni kurtulmuş biri olarak süreç hakkında bildiklerim

1. yedek dahil 7 jüri üyesinden herhangi biri etiğe verilirse tüm raporlar toplanmadan etikten haberdar olamıyorsunuz.

2. tüm üye raporları toplandığında içlerinden 1 tane etik varsa aylık toplanan doçentlik jürisi etik kurula sevk ediyor ve sayfanızda etik sürecinde yazıyor.

3. o sırada etiğin ne olduğunu bilmediğinizden en sıkıntılı günler yaşanıyor.

4. etik kurul size sarı zarf yolluyor ve zarfı açınca bumu etikmiş deyip rahatlıyorsunuz.

5. 15 gün içinde savunma yazıp yolluyorsunuz.

6. 6 ve 8 haftada bir toplanan ilk etik kurulda bilirkişi (3 kişi) atanıyor.

7. bu bilirkişilere süre veriliyor bu süreyi bilmiyorum ama 2 hafta diyenler var

8. bilirkişiler göndermez ise başka bir bilirkişiye gidiyor ve süreç uzuyor.

9. bilirkişilerden rapor geldiğinde ilk etik kurulda değerlendiriliyorsunuz. dosya sayısı fazla ise bir sonrakine kalıyorsunuz.

10. bilirkişilerin 3 ü de sizi haklı bulursa sayfanızda jüri sürecinde yazıyor. ama toplantıdan yaklaşık 1 hafta sonra oluyor. eğer 1 bilirkişi dahi size olumsuz verirse maalesef etikten suçlanıyorsunuz.

11. sizi etiğe veren jüri düşürülüp yedek jüri yerine konuluyor.

*başıma gelenler buraya kadar

bundan sonra jürilere tekrar gidiyor mu yoksa ilk verdikleri karalara göre mi değerlendirme yapılıyor bilmiyorum.

benim jüri ilk doçluk toplantısında vermiş kararını ancak diğer jüriler 2. toplantıdan sonra verdiği için raporlarını 2. toplantıda açıklanmıştı etiğim. o yüzden sürelere çok takılmayın.

Allah kimseye yaşatmasın bu etiği.

Gerçekten etik ihlali yapsam derdim bana müstahak. Ancak sempozyumda özet olarak basılan bir bildirinin yine aynı sempozyumun dergisinde 6 ay sonra basılması ve üzerinde konferansın yayını olduğu yazmasına rağmen etiğe verilince üzülüyor insan.

asabibekir
Aday Memur
18 Şubat 2020 14:44

Merhaba arkadaşlar,

Asgari şart nedeniyle başvurusu iptal edilip itiraz edenlerden, itirazına cevap gelen oldu mu acaba?

Mpowerdoçent
Aday Memur
18 Şubat 2020 14:46

Hayır hocam cimere de yazdım hala yanıt yok
asabibekir, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Asgari şart nedeniyle başvurusu iptal edilip itiraz edenlerden, itirazına cevap gelen oldu mu acaba?

urban-legend
Aday Memur
18 Şubat 2020 16:16

Merhaba, şubat başında toplanacağı söylenen komisyon sanırım daha toplanmadı.Şimdi ay sonunda toplanacak diyenler var yani komisyonu ve kararlarını bekliyoruz. Mart başvurusu başlamadan önce karar verilecekmiş diye biliyorum. Umarım mağdur etmeden dilekçeleri makul bir şekilde değerlendirirler. Yoksa gerçekten bazı konularda açık olmayan açıklamalar sebebiyle mağduriyetler yaşanabilir. Bu sebeple mahkemeye verilebilecek durumların kesinlikle adayın lehine olacağını düşünüyorum.

asabibekir, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

candidate34
Aday Memur
20 Şubat 2020 09:04

Hocalarım bugün 2018 Ekim forumuna baktım, tarih olarak karşılaştırmada bize daha çok uyar diye. Öğrendiklerimi paylaşayım:

* Sonuçlar 3 Mayıs'ta açıklanmış, ancak bu tarihten önce asgari ya da etik problemine takılanlar belli olmuş.

* Yedek jüri üyeleri de rapor hazırlayıp gönderiyormuş (ben asillerde bir sorun olursa hazırlıyorlar zanlediyordum)

* Bir kişi de aşağıdaki bilgileri vermiş, umarım faydaları olur

"1) 7 juri üyesinden herhangi biri asgari koşulları

sağlamamıştır derse daha önce anlattığım süreç işler

2) 7 juri üyesinden herhangi biri, etik ihlali

olduğunu raporlarsa etik kuruluna gönderilir.

3) 7 juri üyesinden hepsi asgari koşulları sağladığını

belirterek esasa ilişkin raporu göndermiş ve bunların hiçbirinde etik inceleme

talebi yoksa

bu durumda 5 asil üyeden en az 3'ü olumlu demişse eser

incelemesi başarıyla geçilir. Tersi durumda ise başarısız olunur

4) 5 asil üyeden biri veya ikisi raporunu zamanında

sisteme girmezse yedeklerin raporu dikkate alınır. Eğer 5 asil üye de girmişse

başarılı/başarısız değerlendirmesi asillerin raporları üzerinden yapılır.

(ancak yedeklerin 1. veya 2. durumla ilgili rapor göndermemeleri gereklidir)

5) Yedeklerin raporları dikkate alınmasına rağmen 5ten

az juri kalmış ise bu durumda sayı 5e tamamlanır. Yani yeni juri ataması

yapılır."

raptor98
Aday Memur
20 Şubat 2020 10:07

Teşekkürler sayın hocam.

candidate34, 4 yıl önce

Hocalarım bugün 2018 Ekim forumuna baktım, tarih olarak karşılaştırmada bize daha çok uyar diye. Öğrendiklerimi paylaşayım:

* Sonuçlar 3 Mayıs'ta açıklanmış, ancak bu tarihten önce asgari ya da etik problemine takılanlar belli olmuş.

* Yedek jüri üyeleri de rapor hazırlayıp gönderiyormuş (ben asillerde bir sorun olursa hazırlıyorlar zanlediyordum)

talebi yoksa

yapılır."

chemistM
Aday Memur
20 Şubat 2020 10:21

Arkadaşlar herkese kolay gelsin, benim sorum şu şekilde:

Örneğin bir alanda YÖKSİS'e kayıtlı 100 prof var, ÜAK aday dosyalarını gönderirken her hocaya mı gönderiyor, yoksa isteyene mi gönderiyor. Bilginiz var mı?

Soldado64
Aday Memur
20 Şubat 2020 10:34

Bence sistem üzerinden otomatik yapıyor, ücretsiz izinli bir hocaya da gitmiş benim dosya çünkü.

chemistM, 4 yıl önce

Örneğin bir alanda YÖKSİS'e kayıtlı 100 prof var, ÜAK aday dosyalarını gönderirken her hocaya mı gönderiyor, yoksa isteyene mi gönderiyor. Bilginiz var mı?

20 Şubat 2020 10:36

Hocam birlikte çalıştığım Profesöre sorulmadan aday atandı..Kendisine hem SMS hem de mail ile bilgilendirme yapıldı.

Burada hocanın YÖKSİS bilgilerinin güncel olması, anahtar kelimelerini tanımlamış olmasına göre atama yapılıyor diye biliyorum.

chemistM, 4 yıl önce

mnyon
Aday Memur
20 Şubat 2020 11:09

Hocam güzel bir özet olmuş, teşekkür ederiz. Belirsizlik içinde beklerken her tür bilgi kıymetli oluyor :)

candidate34, 4 yıl önce

talebi yoksa

yapılır."

chemistM
Aday Memur
20 Şubat 2020 11:12

Tüm cevaplar için teşekkür ederim

20 Şubat 2020 12:00

Hocam bana atanan jürilerden biri en son 2016 yılında yöksise girmiş. Yöksisde alanı hariç hiçbir bilgi mevcut değil. Bence ÜAK, herhangi bir kritere bakmadan jüri ataması yapıyor.

yenidocadayi, 4 yıl önce

Hocam birlikte çalıştığım Profesöre sorulmadan aday atandı..Kendisine hem SMS hem de mail ile bilgilendirme yapıldı.

Burada hocanın YÖKSİS bilgilerinin güncel olması, anahtar kelimelerini tanımlamış olmasına göre atama yapılıyor diye biliyorum.

20 Şubat 2020 12:11

Hocam güncelleme yapmayan hocalar da olabilir, eğer alanda yeteri kadar jüri belirlemeyecekse o hocalara da sistem atayacaktır. Ancak alanda çok sayıda hoca olduğunda alanda belirtilen anahtar kelimelere uyan jürilere ilk olarak atayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada ilk yönetim kurulu toplantısı ne zaman olacak, bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

neyazsambilemedim2, 4 yıl önce

Hocam bana atanan jürilerden biri en son 2016 yılında yöksise girmiş. Yöksisde alanı hariç hiçbir bilgi mevcut değil. Bence ÜAK, herhangi bir kritere bakmadan jüri ataması yapıyor.

chemistM
Aday Memur
20 Şubat 2020 12:54

Arkadaşlar şahsi öngörüm şöyle; bu dönem bazı alanlarda pek müracaat yokmuş. Bu durumda tek dosya inceleyen jürilerin raporları en geç mart 10'da biterse mart ayındaki ÜAK toplantısına yetişir diye düşünüyorum. Yani tek adaylı jürilerin sonuçları Mart sonu gibi açıklanır diye tahmin ediyorum. Sizin görüşünüz nedir?

Adydoc
Şef
20 Şubat 2020 12:57

Bugün itibariyle jürilerim atandı. Hala beklemede olan arkadaşlar varsa sabırlar diliyorum.

wolverine
Şef
20 Şubat 2020 14:22

Geçmiş olsun hocam.

Adydoc, 4 yıl önce

Bugün itibariyle jürilerim atandı. Hala beklemede olan arkadaşlar varsa sabırlar diliyorum.

Hadi1212
Daire Başkanı
20 Şubat 2020 14:35

Sistem üzerinden otomatik yapıyor. Jürilik istemeyen hocaların telefon gibi bazı bilgilerini eksilterek jürilikten kurtulabildiğini duymuştum. Ama işe yaramadı.

chemistM, 4 yıl önce

himen2000
Memur
20 Şubat 2020 17:42

Jürilikten kurtulmak mı? Bu havalı ve prestijli bir iş.O yüzden tekrar sözlü gelecek diye yazılar çıkıyor.

Hadi1212, 4 yıl önce

Sistem üzerinden otomatik yapıyor. Jürilik istemeyen hocaların telefon gibi bazı bilgilerini eksilterek jürilikten kurtulabildiğini duymuştum. Ama işe yaramadı.

Toplam 4957 mesaj
«747576777879808182838485»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi