Editörler : "eskiyara"Pangaea

dmrcknn
Şube Müdürü
07 Temmuz 2022 17:17

Ordu veya Samsun Olabilir. Ordu'yu baz alirsak Ünye, Fatsa, Altinordu tercih edilebilir. Fakat il disina acilmaz bu ilceler. Fakat bu yil her okula bir anasinifi mevzusundan bir ihtimal il icinde bazi okullar bos kalabilir. Degerlendirilebilir. 2 havaalani da yakin. Dogalgaz tum evlerde var. Kira ortalama 2500-3000. Teras balkonlu, deniz manzarali evlerde oturursunuz. Hafta sonu herhangi bir köyde vakit gecirebilir doga gezisi yapabilirsiniz.

crabnet355
Müsteşar
07 Temmuz 2022 17:19

Hee Hee iyi yerler açılıyor..Bu kılavuzda özellikle buraya yazacağım o yerleri!!
lohehe, 2 yıl önce

öğretmende araştırsın azcık. abartmaya gerek yok iyi yerler açılıyor. sadece puan lazım. e oda bende var şükür. az puanı olanlarda biraz daha çalışsınlar. il içi ile rahat etmeye baksınlar. daldan dala atlamasınlar. hedef bir iki il seçip takip etsinler. hangi ilçe nerede köylerin yolları servis var mı lojman durumu nedir... gibi gbi

lohehe
Aday Memur
07 Temmuz 2022 17:35

hocam ben egeliyim. memlektimin şirin bir köyüne atanacağım. senin dediğin köylü doğuda da var. o yüzden egede nereler yazılır bilirim.

Kagiş, 2 yıl önce

Hocam, Ege'de bir köye tabi ki atanabilirsiniz de lojman gibi bir beklenti biraz komik geldi bana! Buralarda pek lojman yok haberiniz olsun!))) Sabahleyin de kapınızı çalıp sizi kahvaltıya çağıracak köylüler falan da beklemeyin!! Haa maaşlı bir memur olduğunuz için evinde yaptığı yoğurdu, peyniri ya da ekmeği size satmak isteyenler olacaktır bak onu söyleyebilirim! Köyde ya da kasabada devlet memuru demek "para" demektir üstadım! Size bu niyetle yaklaşanlar olacaktır benden söylemesi!)))

lohehe
Aday Memur
07 Temmuz 2022 17:36

beraber yazalım tercihlerde bana da yardımcı olur. geçen yıl sınıfçılar için çok iyiydi. bence bu yıl da öyle olacak.

crabnet355, 2 yıl önce
Hee Hee iyi yerler açılıyor..Bu kılavuzda özellikle buraya yazacağım o yerleri!!

crabnet355
Müsteşar
07 Temmuz 2022 18:25

Hocam sen benim yazdığımı anlayamamışsın..Ben İstanbuldan bir an bunalıp sıkılıp yıllarca istanbulda kalmış istanbullu olmuş arkadaşların gittikleri yere, beklentilerini neden minimuma indirmeleri gerektiğini yazdım..Küçük ilin zararları çok.Büyuk ilin faydası çok..İstsnbuldan birden taşraya düşmek yerine Sakarya kocaelini öneririm.. Sizin geçmeye korktuğunuz yerlerde yıllarca oturdum ben .. Burda hastaneler yetmiyor, yetiyor olsa neden yetiyor diye yazayım..Sen istanbuldaki hastanelerin aynısı burda var fakat nüfusu az sanıyorsun. Doktor da gelmiyor marmara taşrasına.. Gelen hemen gidiyor..Yok doktor yok.Komplike hastalıklara bursaya gidiyorsun.Burdaki tıpta her dalda uzman yok.. İstanbulda A hastanesi olmazsa B hastanesi var o da yoksa C hastanesi var.Alternatif çok.. Burdaki özele verdiğim parayla İstanbul da yine özel de doçente muayene oluyorum sen neyden bahsediyorsun.. İstanbul da sıra bekleyeceğim bir metrobüs var en azından metrobüs, metro,otobüs,dolmuş,taksi alternatif çok.. Burda otobüs saatte bir geçiyor. Kaçırdın mı bir saat daha bekliyorsun.Özel araban yoksa dımdızlak kaldın.. Burdaki pazarla istanbuldaki pazar fiyatları aynı..İnanmazsan gel bak.. Kaldıki asayiş olayları burda da çok.. Haberlere çıkmıyor diye taşrayı sakin zannediyorsunuz. Merkeze 10 km mesafedeki köyde yoldan geçen akrabamın yolunu kestiler, para almak için.. Ne olaylar ne olaylar var,aklınız durur.. yukarda insanın geçmeye korktuğu mahallede yıllarca oturdum yazmıştım.Bir tane bile silah sesi işitmedim..Burda ücra kenar bir yerde değilim,merkezi bile sayılır.Buna rağmen her ay silah atıyorlar..Milletin çocuğunu güvenli büyütebileceği iki mahalle var sadece..Bu iki mahalleye sıkışmış durumdalar.. Bu iki mahallede de kiralar ve ev fiyatları uçmuş durumda.. Ha ev kiraları İstanbul kadar değil.Fakat öyle ucuz da değil.. İstanbulda yerini biliyorsan her şeyin ucuzunu bulabiliyorsun..Alternatifin çok.Burda bırak ucuzunu istediğini bulamıyorsun bile.. Hele bir de çalışma koşullarına girersem İstanbulu mumla ararsınız. İstanbul öğretmeni hakkını yedirmez dik durur kendini ezdirmez..Senden istenen çocuk derse sağ girsin sağ çıksındır..Fakat küçük yerlerde bir yerlere gelmek isteyen yöneticilerbunun için öğretmenleri kullanır..Saçma sapan içi boş projelerle angarya üstüne angarya yüklüyorlar.. Dersten çok bunlarla uğraşıyoruz.Yetmiyor eve de götürüyoruz.. Ek ders desen zaten yok.Norm fazlası olmamaya uğraşıyoruz.Her okulda bütün ana derslerden istisnasız norm fazlası var.Yer değiştirmek çok zor.Eş durumundan bile yer açılmıyor.Kırk yılın başında açılsa bile yüksek puanla kapatıyor.400 puan lazım.Merkezde yer değiştirebilmek için..Ben büyük ihtimal bu okulumdan emekli olacağım.Merkezdeki ilk geldiğim bu okul bu arada..Fakat İstanbul da okulunu beğenmedin mi 3 sene sonra yan okula geç.Bakırköy,Kadıköy gibi yerler dışında her okulda açık oluyor.Yan okul olmazsa bile o ilçede illaki boş okul çok oluyor.. Taşra da ise her okul küçük bir krallık.. Müdürü falan geçtim,Müdür yardımcılarının önünde millet bildiğin elpençe divan duruyor..Hakkını arama diye bir olgu kavram yok.İdare sana ne kadar uygun görürse o..( ders programı,kurslar vs) itiraz gibi bir şansın tabi ki yok..
Kagiş, 2 yıl önce

Ya bırak hocam, dalga mı geçiyorsun! Şimdi Anadolu'daki bir şehrin nüfusuyla İstanbul'un nüfusu aynı mı? Uşak'ın nüfusu İstanbul'un bir semt'i, mahallesi kadar! Bir tıp fakültesi, bir devlet hastanesi, 2 ya da bilemedin 3 tane özel hastane yeter de artar bile!!?

Sen kalkmışsın metrobüsle falan her yere gidildiğinden bahsetmişsin!??)))

Sen İstanbul'da o metrobüse binerken bile sıra bekliyorsun!

En azından küçük Anadolu şehirlerinde şehiriçi ulaşımda kuyruk, sıra derdin yok ve ulaşım ücretleri büyükşehre göre daha uygun!

Küçük şehirde özel hastane, muayene başvurusunda 100-120 TL katılım ücreti alırken, büyükşehirlerdeki özellere muayene girişi yaparken 300-400 TL 'den katılım payı ödüyorsunuz! (Antalya'daki özel hastanelere bir sorun bakalım!)

Küçük şehirde köprü olmadığı için en azından geçiş ücreti diye bir dert yok! Arabaya hgs mgs gerekmiyor!)))

Pazarda sebze meyve de ona göre hesaplı oluyor! Kira yönünden, özel okul taksidi yönünden, ulaşım yönünden, hava kirliliği, stres,.... vs birçok açıdan küçük şehri tercih ederim!

En azından geceleri arabanızı sokağa rahatça bırakabiliyorsunuz! Sabah kalktığınızda arabanızı yerinde ve sağlam bir şekilde bulabiliyorsunuz. Plakasını, lastiğini, farını söken, çalan olmuyor! Ya da geceyarısı sokağınıza fantezi olsun diye girip arabalarınızı yakan Neron'lara bizim buralarda rastlanmıyor!!!?

Apartman diyofonlarını çalan, kapının önünden ayakkabıları toplayıp çalan tipler yok buralarda!

Bir daha düşünün derim!?))))

Elifgokce0501
Aday Memur
07 Temmuz 2022 20:27

Hocam oralar aklımda hiç yoktu ama öyle bir yazmışsınız ki özendim vallahi

dmrcknn, 2 yıl önce
Ordu veya Samsun Olabilir. Ordu'yu baz alirsak Ünye, Fatsa, Altinordu tercih edilebilir. Fakat il disina acilmaz bu ilceler. Fakat bu yil her okula bir anasinifi mevzusundan bir ihtimal il icinde bazi okullar bos kalabilir. Degerlendirilebilir. 2 havaalani da yakin. Dogalgaz tum evlerde var. Kira ortalama 2500-3000. Teras balkonlu, deniz manzarali evlerde oturursunuz. Hafta sonu herhangi bir köyde vakit gecirebilir doga gezisi yapabilirsiniz.

Bellinay
Memur
07 Temmuz 2022 21:26

Ordu samsun elinize geçiyorsa hiç düşünmeden yazın..

dmrcknn
Şube Müdürü
07 Temmuz 2022 21:27

İstanbulda yasıyormussunuz, suanki memur imkanlari ile istanbulda yasamak cok zor olmali. İstanbuldan pandemi ile baslayan göç dalgasi, hayat pahalaligi ile daha da devam edecek gibi duruyor. Pandemi suresince Egeyecok fazla talep oldu fakat orda da fiyatlar ucusa gecti. Karadenizi kimse yazmayinca belirtmek istedim. Samsunun merkez ilceleri olursa yazabilirsiniz rahatlikla; Atakum, Canik, İlkadım vb. İmkan olarak sizi tatmin edebilir. Daha şirin ve kucuk bir yer olsun derseniz muhakak Ordu' yu da degerlendirebilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Elifgokce0501, 2 yıl önce

Hocam oralar aklımda hiç yoktu ama öyle bir yazmışsınız ki özendim vallahi

horageçti
Şef
07 Temmuz 2022 21:36

Karadeniz incisi Safranbolu

Elifgokce0501
Aday Memur
08 Temmuz 2022 08:45

Hocam 12 senedir İstanbul'da yaşıyorum tabi ki baştan beri zordu İstanbul'da yaşamak ama son iki senedir çok daha fazla zor. Yeme içme giyim diğer şehirlerle yaklaşık aynı ama kiralar öyle uçuk ki aklım almiyor bazen. Bajlaim hepimiz için en hayırlısı olsun

dmrcknn, 2 yıl önce
İstanbulda yasıyormussunuz, suanki memur imkanlari ile istanbulda yasamak cok zor olmali. İstanbuldan pandemi ile baslayan göç dalgasi, hayat pahalaligi ile daha da devam edecek gibi duruyor. Pandemi suresince Egeyecok fazla talep oldu fakat orda da fiyatlar ucusa gecti. Karadenizi kimse yazmayinca belirtmek istedim. Samsunun merkez ilceleri olursa yazabilirsiniz rahatlikla; Atakum, Canik, İlkadım vb. İmkan olarak sizi tatmin edebilir. Daha şirin ve kucuk bir yer olsun derseniz muhakak Ordu' yu da degerlendirebilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

kolcu55
Şube Müdürü
08 Temmuz 2022 08:55

Öğretmen götü var bu sene.. Bakalım.

sias
Memur
16 Ağustos 2022 13:05

Ben de seneye dusunuyorum ama şöyle istiyorum😁 hem büyük şehir olsun yani daha doğrusu tüm görün bende olduğu küçük yerleri istemiyorum, kalabalık ilçe de olabilir, güvenli ,ucuz ,her şeyi bulabailcegim, sosyal hayatı olan, sosyal hayati olan( yani bar falan olması şart değil) ,ucuz, öğrencilerinin terbiyeli, show haberde sık sık görünmeyen bir yer olsun ( skarya ,Manisa, samsun,bursa, İstanbul,show haberin daimi şehirleri)

Behzatçç
Yasaklı
16 Ağustos 2022 13:49

O dediğiniz yerlerdede inanılmaz pahalı kiralar ve aidatlar uçmuş. Heryer aynı artık
travelltrue, 2 yıl önce

gönül İstanbul ister ama maalesef kiralar ,o yüzden bende bursa çanakkale düşünüyorum.Bursa hakkında da okadar çok olumsuz yorum varki , iyice kafalar karışıyor

travelltrue
Memur
16 Ağustos 2022 16:28

Kesinlikle öyle maaşı kiraya vermekten başka bi yolu yok. 3 yıl değişiklik olsun diye tercih yapmak istiyorum ama 3 yıl yeme içme gezme mümkün değil.

Behzatçç, 2 yıl önce
O dediğiniz yerlerdede inanılmaz pahalı kiralar ve aidatlar uçmuş. Heryer aynı artık
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi