Editörler : E.Kayı Han
19 Temmuz 2010 13:48

Üye olduğum siyasi partiden kaydımı nasıl sildiririm...

Merhaba arkadaşlar yıllar önce bir siyasi partiye üye olmuştum, daha sonra kaydımı sildirdim fakat geçenlerde bir tlefon geldi ve sandık başında görev almam teklif edildi, ben üyeliğimi sildirdiğimi söylesemde kayıtlarda hala görnüyormuşum, bunun için bu gün gidip tekrar dilekçe verdim 10 gün içinde silinecek dendi kanıt olarak dilekçenin imzalı bir nüshasını almak istedim fakat bana yasal olmadığını söylediler ve vermediler...

Engellilerle ilgili memurluk sınavına girmiştim ve çarşamba atamalar açıklanacak...

Şimdi eğer memur olarak atanırsan ve kaydım hala silinmemişse bunu nasıl ispatlayabilirim?

Atamam yapıldı diyelim kaydım hala silinmedi ise ne gibi bir işlem yapabilirim bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinicem...

vayki vay
Genel Müdür
19 Temmuz 2010 13:54

kardeş bir siyasi partiye üye olman memurluk için engel değil bu konuda rahat olabilirsin..selamlarımla.

asminaaa
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 14:07

nasıl engel değildir? kanunda memurlar siyasi partiye üye olamaz diyor? diyelimki 3 gün sonra atandım ne olacak?

Parya_009***
Kapalı
19 Temmuz 2010 14:10

Bir dilekçe yaz üye olduğun teşkilata ver.

Onlar üyeliğini iptal ederler.

asminaaa
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 14:23

ZATEN BİR İKİ YIL ÖNCE YAZMIŞTIM ARKADAŞIM, FAKAT SİLMEMİŞLER ŞİMDİ GENE YAZDIM VERDİM OKURSANIZ İLK BAŞTA YAZILARIMI BU AŞAMADAN SONRA NE YAPABİLİRİM DİYE SORUYORUM.

Şeyh Edebali
Kapalı
19 Temmuz 2010 15:00

akepeye mi üyeydin..))))

memuriyete başlamadan bir gün önce akepe binasına git istifa dilekçesini ver bir nüshası elinde olsun hiç birşey olmaz....

asminaaa
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 15:00

arkadaşım bende onu diyorum gittim verdim dilekçemi hatta 2. kez verdim ama dilekçenin bir nüshasını bana vermiyorlar yasal değilmiş die ne yapmam gerek

19 Temmuz 2010 15:20

arkadasım kimse seni bir partide zorla üye tutamaz.

senin dilekçen ileride olabilecek problemler için delil niteliğindedir.

Ellerinde dilekçen olduğu için rahat ol.Memuriyet durumun ortaya çıkarsa sonuçta sen o tarihten önce istifanı vermişl oluyorsun.

- K0zalaK -
Kapalı
19 Temmuz 2010 15:21

asmine dilekçe örneğini al ve notere onaylat.Bunu sana bir memur olarak söylüyorum.

huzur_sevgi_saygı
Genel Müdür
19 Temmuz 2010 15:23

kardeş,

sanırım dilekçeni iadeli taahhütlü olarak postaya verip,iade kartını da elinde bulundurup saklaman bir çözüm olabilir.

asminaaa
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 18:03

iadeli tahütlüde gönderdim ama umarım bir sorun çıkmaz.

birdilektuttum
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 18:07

vayki vay

neden yanlış bilgi veriyorsun

memurlar kesinlikle bir siyasi partiye üye olamaz

asminaaa
Daire Başkanı
19 Temmuz 2010 18:19

malaef burada bilen birileri cevaplasın diye yazdık ama bilende bilmeyende yazıyor... hatta ne sorduğumu okumadan yazıyorlar... neyse genede tşk.ler

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi