Editörler : Pangaea

MMervecevik
Aday Memur
15 Eylül 2019 11:09

Teşekkür ederim inşallah :)

EDEBİYATÇI1923, 5 yıl önce

bu mantıklı motivasyonunuzdan dolayı siz hayırlısıyla eninde sonunda atanırsınız hocam şimdiden hayırlı olsun:)

MMervecevik
Aday Memur
15 Eylül 2019 11:11

Bence rahat atanırsınız bu kadar umutsuz olmaya gerek yok. Benim kamu + hukuk+ siyaset ve kamu eklenince sıralamam 324. puanım 80.77

Tekrar söylüyorum önemli olan kontenjan.

Önümüzde kaç kişi olduğu belli değil

burak3850, 5 yıl önce

p10 kamu yönetimi branş sıralamam 39. hukuk dahil olursa 61. puan 86,3. ders mi çalışsak seneye

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür
15 Eylül 2019 16:29

Hocam bir şey sorucam bu sıralamada sadece adalet öğretmenleri mi var?

yani sıralama gerçekçi mi?

MMervecevik, 5 yıl önce

Bence rahat atanırsınız bu kadar umutsuz olmaya gerek yok. Benim kamu + hukuk+ siyaset ve kamu eklenince sıralamam 324. puanım 80.77

Tekrar söylüyorum önemli olan kontenjan.

Önümüzde kaç kişi olduğu belli değil

MMervecevik
Aday Memur
16 Eylül 2019 08:50

Sıralama gerçek değil. Şöyle ki mesela ben bir matematik öğretmeniyim kendi branşımdan dolayı zaten formasyona sahibim açıköğretimden de kamu yönetimi bitirdim.(ki artık herkes açıktan kamu okuyor) ve kpssye girdim alan bilgisine girsem dahi P10 puanımda hesaplandığı için ve açıktan da kamu okuyup formasyona sahip olduğum için otomatik olarak adalet öğretmenliği sıralamasına da dahil oluyorum. Bu açıköğretimden kamu yönetimi okuyan her türlü branş öğretmeni için geçerli. O yüzden diyorum önümüzde kaç tane böylesi vardır bilemeyiz. Geçmiş yılların yorumlarını okumuştum 255. olan kişinin puanı 83 küsürdü atanmış amaç. O yüzden suan bize branş sıralaması doğru rehberlik etmez diye düşünüyorum.

EDEBİYATÇI1923, 5 yıl önce

Hocam bir şey sorucam bu sıralamada sadece adalet öğretmenleri mi var?

yani sıralama gerçekçi mi?

burak3850
Aday Memur
16 Eylül 2019 11:41

valla hocam dediğiniz doğru da olabilir fakat benim önümde ne kadarı öyledir onu öğrenmek lazım. geçen yıl 83 alan arkadaş p10 sıralamasında hukuk kamu yönetimi arasında kaçıncıydı onu öğrenebilsek daha netlik kazanır her şey.

MMervecevik, 5 yıl önce

Sıralama gerçek değil. Şöyle ki mesela ben bir matematik öğretmeniyim kendi branşımdan dolayı zaten formasyona sahibim açıköğretimden de kamu yönetimi bitirdim.(ki artık herkes açıktan kamu okuyor) ve kpssye girdim alan bilgisine girsem dahi P10 puanımda hesaplandığı için ve açıktan da kamu okuyup formasyona sahip olduğum için otomatik olarak adalet öğretmenliği sıralamasına da dahil oluyorum. Bu açıköğretimden kamu yönetimi okuyan her türlü branş öğretmeni için geçerli. O yüzden diyorum önümüzde kaç tane böylesi vardır bilemeyiz. Geçmiş yılların yorumlarını okumuştum 255. olan kişinin puanı 83 küsürdü atanmış amaç. O yüzden suan bize branş sıralaması doğru rehberlik etmez diye düşünüyorum.

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür
16 Eylül 2019 14:17

anladım hocam tşk

MMervecevik, 5 yıl önce

MMervecevik
Aday Memur
16 Eylül 2019 18:02

Hatırlamıyorum eski 2017 2018 olması lazımdı adalet öğretmenleri başlığı vardı galiba orada okumustum hocam.

burak3850, 5 yıl önce

valla hocam dediğiniz doğru da olabilir fakat benim önümde ne kadarı öyledir onu öğrenmek lazım. geçen yıl 83 alan arkadaş p10 sıralamasında hukuk kamu yönetimi arasında kaçıncıydı onu öğrenebilsek daha netlik kazanır her şey.

MMervecevik
Aday Memur
17 Eylül 2019 12:57

Arkadaşlar Facebook grubundaki bi paylaşımı ve yorumu paylaşıyorum.

SIRALAMALAR İLE İLGİLİ!

Merhaba arkadaşlar, ÖSYM branş bazında sıralamaları dün açıkladı.

Açıklanan bu sıralamaların icerisinde sadece 2019 KPSS'ye girenler var.

MEB mülakata giriş için başvuruları alırken 2018 ve 2019 KPSS puanlarından hangisi yüksekse onu alıyor.

↪Adalet Öğretmenliği için ÖSYM tarafından verilen sıralamalar gerçeği yansıtmamaktadır.

NEDEN?

➡ ÖSYM iki yıldır YÖKSİS'ten eğitim bilgilerini otomatik aldığı için 2019 KPSS'ye girip Kamu Yönetimi, Hukuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında öğrenci/mezun olan herkes sıralamanın içerisinde olduğu için sıralamalar uçuk çıkmıştır.

NASIL?

➡ Diğelim ki bir aday hem Matematik Öğretmenliği mezunu hem de açık öğretimden Kamu Yönetimi okuyor. Bu aday KPSS P10 oturumuna girdiği için Adalet Öğretmenlerinin sıralamasının içerisine otomatikmen katılmıştır.

➡ Diğelim ki bir aday hem Matematik Öğretmenliği mezunu hem de açık öğretimden Kamu Yönetimi mezunudur. Bu aday 2019 KPSS P10 oturumuna girdiği için Adalet Öğretmenlerinin sıralamasının içerisine otomatikmen katılmıştır.

➡ Yani herhangi bir öğretmenlik branşından mezun olup aynı zamanda açık ögretim Kamu Yönetimi veya örgün Hukuk, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında öğrenci/mezun olan herkes Adalet Öğretmenlerinin sıralamasının içerisindedir.

GERÇEK SIRALAMA?

➡ Gerçek sıralamayı MEB yapar.

➡ MEB mülakat sonuçlarını açıklarken artık branş bazında sıralamaları da açıklıyor.

➡ Burda da sıralamaları yükselten gene çift branşlılardır.

ALTINA YAPILAN BİR YORUM;

SORU:

--Hocam sİz geçen yıl atandınız değil mi?ösym nin açıkladığı sisteme göre puanınız ve sıralamanız kaçtı?hiç değilse bunu söyleseniz herkesin kafasında bir şey az çok belli olur?

CEVAP:

--Hocam ben ÖSYM nin ilk sıralamasında 150 lerdeydim iki atamada toplam 70 kişi atandı bende 53. Cüydüm bazen daha fazla kayma dahi olabiliyor.

Umarım içiniz rahatlamıştır. Benim atanma ihtimalim zor görünüyor ama sınırda olan arkadaşlarımın içi rahatlasın istedim..

burak3850
Aday Memur
17 Eylül 2019 13:22

eyvallah merve hocam. inşallah umduğumuz gibi olur hepimiz atanırız.

Başkent 3
Aday Memur
18 Ekim 2019 16:37

Meraba hocalarım bu sene güzel bir kontenjan alabilirsek puanların düşeceğine inanıyorum ben de.Ancak norm güncellemelerinin yapıldığı şu günlerde bölümümüz için çabalamamız gerekmeteyken Malesef bu konuda çok pasifiz..Adalet öğretmenleri kendi bölümlerinin geleceği için dahi uğraşmıyor:(

mohikan 26
Şef
10 Aralık 2019 13:39

Merhaba adalet öğretmenliği için GK GY sınavı, Eğitim Bilimleri sınavına giriyoruz. Peki Alan sınavı da varmı? Varsa hangi konulara çalışmak lazım.

Mirvee
Aday Memur
20 Aralık 2019 20:40

19 kişilik alım mı? Yazık verdiğimiz emeklere

ayşe16
Memur
20 Aralık 2019 20:42

Kesinlikle öyle umarım batı açarlar
Mirvee, 4 yıl önce

19 kişilik alım mı? Yazık verdiğimiz emeklere

bjk1903bjkbjk
Aday Memur
21 Aralık 2019 08:00

19 kisilik alimda puan kaca kadar duser acaba
ayşe16, 4 yıl önce
Kesinlikle öyle umarım batı açarlar

bjk1903bjkbjk
Aday Memur
21 Aralık 2019 08:10

19 kisilik alimda puan 84 goruru mu?
bjk1903bjkbjk, 4 yıl önce
19 kisilik alimda puan kaca kadar duser acaba

ayşe16
Memur
21 Aralık 2019 09:11

Geçen sene 30 kişi de 85 e düşmüş zor gibi hocam
bjk1903bjkbjk, 4 yıl önce
19 kisilik alimda puan 84 goruru mu?

bjk1903bjkbjk
Aday Memur
21 Aralık 2019 17:01

Eylül ayinda atama olur mu her yil oluyor muydu acaba?

Mirvee
Aday Memur
21 Aralık 2019 19:12

Bu alımı karma yapıyor zaten onun için Eylül?detekrar bir atama yapılır diye düşünüyorum. Çünkü puanları tek yıla düşürdüler 2019 luları iyice mağdur etmemek adına bir ek atama yapılmalı hocam.

Mirvee
Aday Memur
21 Aralık 2019 19:16

Atamadan çok iyi bir kontenjan verilmesi lazım bize tekrar 10-20 kişilik alım yapılması demek

85 in altına düşmeyecek puanlar demektir. Eskiyıllarda ki gb 50 üstü alımlar olmalı ki bir

çoğumuzun yüzü gülsün

burak3850
Aday Memur
23 Aralık 2019 12:31

mülakat puanı 84 atama puanı 87 olur bence. ek alımda da sayıya bağlı 85-86 yı görmesi.

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi