Editörler : F16 Gökçen
26 Nisan 2013 15:29

Kansızım ne yapmalıyım?

Arkadaşlar ciddi olarak kansızlık problemi yaşıyorum...inanılmaza üşüyorum ne yapacağımı bilmiyorum içim üşüyor.Saatler degüneşte otururuyotum ama hala ellerim bu gibi ne yapabilirim.

candela
Yasaklı
26 Nisan 2013 16:01

geçmiş olsun öncelikle kan değerlerine baktırmalısın çekirdekli siyah üzümü tavsiye ederim çaydan uzak dur ılhamuru kabak çekirdeği pekmez tüket

mine sukran
Aday Memur
26 Nisan 2013 16:20

Çayı çok seviyorum nasıl az çay içeceğim :( siyah üzümü de hiç sevmiyorum başka çaresi yok mu??

candela, 11 yıl önce

geçmiş olsun öncelikle kan değerlerine baktırmalısın çekirdekli siyah üzümü tavsiye ederim çaydan uzak dur ılhamuru kabak çekirdeği pekmez tüket

candela
Yasaklı
26 Nisan 2013 16:43

o halde çayı açık içeceksin çay kansızlık yapar:( bulgur pilavı keşkek

Tugce yunus
Aday Memur
27 Nisan 2013 12:02

Aynı durum bende de var sürekli çekirdekli siyah üzüm yiyorum.Kesinlikle yemelisin.

candela
Yasaklı
28 Nisan 2013 14:25

kırmızı et kabak çekirdeği..

mine sukran
Aday Memur
29 Nisan 2013 15:27

Kabak çekirdeği yiyebilirim severim çekirdeği...yanında da 1 bardak çay dermisiş :):)

candela, 11 yıl önce

kırmızı et kabak çekirdeği..

candela
Yasaklı
29 Nisan 2013 18:02

cızz sana çay yerine ılhamur kuşburnu temem mi:)

psikolog01
Aday Memur
30 Nisan 2013 11:03

Öncelikle geçmiş olsun kansızlıkta yanlış bilinen bir takım dogrular var ve dogru eksik olduğu için insanlar yanlışı dogru biliyor,

1- Öncelikle kuru siyah üzüm gerçekten bol miktarda demir ihtiva eder ama bu sadece kuru üzüm yiyorum ama genede kan değerlerimde değişme olmuıyor diye şikayetin sürmesine neden olur, evet kuru üzüm ve familyası yani demir ihtiva eden tüm meyveler tek başlarına alındığında anlamı yoktur, neden çünkü demir sadece c vitamini ile birleşince gastrointestinal sistemde emilime uğrar ve kansızlık problemini ortadan kaldırı, bu yüzden kuru üzüm yerken mutlaka c vitamini olan bir takım meyveleri yemeniz de fayda var.

2. Kısacası kuru üzüm ve portakal suyu sizin derdinize çare olacaktır.

Saygılarımla

fatih6851
Aday Memur
30 Nisan 2013 11:34

kurufazsulye ,kırmızı et, pekmez ama öncelikle kan değerlerinizi ölçtürün.

30 Nisan 2013 11:39

doktora gidin, size vereceği bir kaç ilaç ile sorununuza çare bulabilirsiniz.

sürekli yiyeceğiniz üzüm içerisindeki şeker genetik haritanıza göre vücudunuzun belli bölgelerinde yağlanma yapacaktır bunu da hiç istemezsiniz.

fadikh
Şef
30 Nisan 2013 12:05

benim kız kardeşimdede var bunu çok araştırdım ama böyle kansızlık var ne yapabilirim diye olmaz size tavsiyelerde buluruz ama doktora gitmek en sağlıklısı bence gittinizmi hiç

imamhasann
Aday Memur
30 Nisan 2013 13:04

kuru fasulye ile turşu da iyi gider amma da haa

imamhasann
Aday Memur
30 Nisan 2013 13:31

okey mi

ywşk ceyhan
Aday Memur
30 Nisan 2013 14:04

doktor değil de babam söylüyor hep kansızsın oğlum sen diyor. bazen de kanın bozuk diyor, doktorun bilmediğini nerden biliyor acaba ?

psikolog01
Aday Memur
30 Nisan 2013 14:05

Hımmmm, Her zaman olduğu gibi bazı çok bilmişler buradada devreye girmişler, ve felaket şekilde hastayı yanıltıyorlar, o çok bilmişler bu kişinin kansızlığını bildiğine göre dr a gittiğini anlamış olmaları gerekir, evet dr ona kan ilacı vermiştir hemde bir kutusunda 10 şişe şurup formunda kan ilacı ama bu ilacın böbreklerde ve karacigerde yapabilecegi hasarı göz ardı etmişler, bir çok bilmişte üzümde şeker olduğunu bununda bölgesel yaglanmaya neden olacagını söylemiş, o çok bilmiş bu kızcagızın o üzümü hayatı boyu yemeyecegini sadece bir aylık kürle üzüm ve portakal suyu ile bu deretten kurtulacagını hesaba katmamaıi o çok bilmiş işin kozmetik yönüne kaçmış bölgesel yaglanma demiş, o çok bilmiş bu kızın evlenme tavsiyesi değilde kansızlığına bir tavsisyeye ihtiyacı olduğunu anlayamamış, ayrıca bölgesel yaglanmada üzümdeki şekerin hiç bir etkisinin oldumaldığınıda bilmiyormuş, diğer bir çok bilmiş işi kuru fasulye bakliyata getirmiş kuru fasulye ve bakliyat protein ihtiyaclarında kansızlıkta ise sadece demir ihtiyacı olduğunu bilememiş neyse ya kızıyorum halk olarak o kadar yanlış bilgilendirme mertaklısıyızki, arkadaş sadece bir aylık bir kürle günde sadece bir avuc kuru üzüm ve bir bardak portakal suyu içerseniz değerleriniz tamamen yerine gelir.Bu yanıltma meraklılarına inanmadan dediklerimi yaparsanız ay bir aylık kür sonunda kan değerleriniz normale dönecektir.Tekrar gecmiş olsun der ve yanıltma meraklılardan uzak güzle günler dilerim.Saygılarımla.

turna
Aday Memur
30 Nisan 2013 15:04

bu yazılanları hiç ciddiye alma, bol bol kan iç...

imamhasann
Aday Memur
30 Nisan 2013 15:24

sirke tek çarsi

thecrime
Kapalı
30 Nisan 2013 15:28

Şimdi benim söylediğime bazıları karşı çıkacak ama siz yine deneyin.Zeytini yerken çekirdeği ile birlikte yiyin.Ben 8 yıldır zeytini çekirdeğiyle birlikte yerim ve kan değerlerim çok iyi durumdadır ayrıca bazı yanlış inanışlar var zeytini çekirdeği yemek zararlıdır mideye zarar verir diye olsa bugüne kadar bana bişey olurdu 8 yıl az bir sene değil.Bu konuyu araştırmanızı öneriirm.

fadikh
Şef
30 Nisan 2013 15:31

sadece sorduk her üşüyorum diyene kansızsın diyorlar bu kadar ukala cevap vermek zorunda değilsiniz kardeşimin kan değeri 3 sadece bunu üzüm ve portakal suyuyla 25 e çıkarmak imkansız öyle kafadan şunu yap dememek gerektiği için sorduk herhalde

psikolog01, 11 yıl önce

Hımmmm, Her zaman olduğu gibi bazı çok bilmişler buradada devreye girmişler, ve felaket şekilde hastayı yanıltıyorlar, o çok bilmişler bu kişinin kansızlığını bildiğine göre dr a gittiğini anlamış olmaları gerekir, evet dr ona kan ilacı vermiştir hemde bir kutusunda 10 şişe şurup formunda kan ilacı ama bu ilacın böbreklerde ve karacigerde yapabilecegi hasarı göz ardı etmişler, bir çok bilmişte üzümde şeker olduğunu bununda bölgesel yaglanmaya neden olacagını söylemiş, o çok bilmiş bu kızcagızın o üzümü hayatı boyu yemeyecegini sadece bir aylık kürle üzüm ve portakal suyu ile bu deretten kurtulacagını hesaba katmamaıi o çok bilmiş işin kozmetik yönüne kaçmış bölgesel yaglanma demiş, o çok bilmiş bu kızın evlenme tavsiyesi değilde kansızlığına bir tavsisyeye ihtiyacı olduğunu anlayamamış, ayrıca bölgesel yaglanmada üzümdeki şekerin hiç bir etkisinin oldumaldığınıda bilmiyormuş, diğer bir çok bilmiş işi kuru fasulye bakliyata getirmiş kuru fasulye ve bakliyat protein ihtiyaclarında kansızlıkta ise sadece demir ihtiyacı olduğunu bilememiş neyse ya kızıyorum halk olarak o kadar yanlış bilgilendirme mertaklısıyızki, arkadaş sadece bir aylık bir kürle günde sadece bir avuc kuru üzüm ve bir bardak portakal suyu içerseniz değerleriniz tamamen yerine gelir.Bu yanıltma meraklılarına inanmadan dediklerimi yaparsanız ay bir aylık kür sonunda kan değerleriniz normale dönecektir.Tekrar gecmiş olsun der ve yanıltma meraklılardan uzak güzle günler dilerim.Saygılarımla.

masum köyIü
Genel Müdür
30 Nisan 2013 15:43

ukelalağı görünce dayanamadım. peki çok bilmiş efendi 'mine sukran'ın hangi yazdıklarından hastaneye gittiğini ve demir eksikliği olduğu kanısına vardın acaba???

sokağa çık herkesin sıcaktan bunaldığı bi anda 'üşüdüm' de millet sana hemen pekmez, siyah kuru üzüm tavsiye eder.

usluba bak çay demle..

psikolog01, 11 yıl önce

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi