Editörler : supporters.
«164165166167168169170171172173174175176

doçdok
Aday Memur
04 Eylül 2019 15:25

Benim de jürimde bir değişiklik yok. Etikten de bir haber gelmedi. Hala belli değil sonucum maalesef.

SENGOGH
Aday Memur
04 Eylül 2019 19:15

Hocam ben varım nisan 2018'den bekliyorum. Hem de etik şudur budur hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz?

dr.öd, 5 yıl önce

aoruc Ekim başvurularından açıklanmayan bir ben kaldım heralde diye düşünüyorum uzun süredir. Asgari şart konusunda temmuz ayında bir dilekçe yazmıstım ancak halen bir haber yok. Bu sürecin bu kadar yavaş işlemesi hic adil değil. Şimdi biz süreç sonlanmadıgı için önümüzdeki ay basvuruda yapamayacagız anladıgım kadarıyla. Tam bir magduriyet.

04 Eylül 2019 21:52

Aynen ben de 2018 Nisan'da başvurdum. Hala bekliyorum hocam

SENGOGH, 5 yıl önce

Hocam ben varım nisan 2018'den bekliyorum. Hem de etik şudur budur hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz?

doçdok
Aday Memur
05 Eylül 2019 13:17

Peki bekleme sebebinizi üak'a danıştınız mı?

aoruc
Aday Memur
06 Eylül 2019 13:17

Telefonla aradım ve hiç bir şekilde ulaşamadım. Alanım dağlık bu arada. Yoğunluktan da Ankara?ya gidemedim. Sadece hocalarımdan biri, bir jürimden rapor son girş tarihinin Ekim 2019 olduğunu öğrenmiş. Bu kadar uzun süre verilmesini de anlamadım. Kaldı ki jüriler raporlarını girmiş olabilirler diye düşünüyorum. Ama rapor girişler tamamlansa da son tarihi mi bekliyorlar onu bilmiyorum. Yani sabırla beklemeye devam.

06 Eylül 2019 15:54

Jüriler raporlarını tamamlamıştır dediler, son tarihi de söylemedikleri için ne zamana kadar sürleri var bilmiyorum

doçdok, 5 yıl önce

Peki bekleme sebebinizi üak'a danıştınız mı?

çilebülbül
Aday Memur
06 Eylül 2019 19:35

aralık 2017 de sağlıktan başvurup on ay sonunda bir jürinin asılsız "bence yeterli değil" gibi subjektif yorumuyla asgariden kaldım. Ekim 2018 de açıklanmıştı hemen başvurdum. 10 ay oldu yine ama hala jüri sürecinde gözükmekte. Hala bekliyorum. Bekleyen arkadaşlara sabırlar diler yalnız olmadıklarını belirtirim.

hulam
Memur
08 Eylül 2019 17:10

Ekim 2018 de başvuru yaptım.

mayıs 2019 da 2 juri hem asgari hem de elektronik olarak yayınlanmış makaleyi saymadı.

asgariden başvuru iptal edildi yazısı sistemde görüldü ve bana 2 jürinin raporu basılı olarak kargodan geldi.

haziran 2019 ,itiraz dilekçesi yazdım ,delilleri sundum.

temmuz 2019 itiraz kabul edildi, juri sürecine süreç döndü. asgari veren 2 jüri çıkarıldı 2 yedek jüri asil oldu.

eylül 2019 : sonuç : başarılı

Bu süreçte çok git gel yaşadım. Ama iyiki itiraz ettim diye düşünüyorum. Haklı olduğunuzu düşünüyor iseniz gerekçe ve delillerle itiraz etmenizi öneririm.

Bu forumu takip eden herkesin hakettiği sonucu almasını dilerim.

Allah kolaylık versin.

SENGOGH
Aday Memur
08 Eylül 2019 18:32

Merhaba,

2018 Nisan döneminde doçentliğe başvurmuş ve birkaç gün önce 3-2 yenilgiyle bu sürece veda etmiş biri olarak kimi deneyimlerimi sizlerle paylaşmak daha doğrusu dertleşmek istiyorum. Sonuç 1-2 gün önce belli oldu fakat henüz kendime gelebildim. Dile kolay 1,5 yıl önce başvurmuştum. Asil jüri üyesi sayısının 4?e düşmesi dolayısıyla yeniden 7?ye tamamlanmıştı. Sürecin uzamasını da bir biçimde buna bağlamıştık ama mesele yalnızca bu değilmiş. Çalışmalarımı ?başarısız? bulan jüri üyelerinden birisi raporunu tam 1 yıl 5 ay sonra tamamlamış. Böyle bir şeyin nasıl olduğunu bilen, açıklama getirebilecek biri varsa beri gelsin. İşin tuhafı kendisiyle de daha önceden çeşitli vesilelerle şahsen tanışıyor olmamız. Peki, ?başarısız? bulamaz mı? Elbette bulabilir. Ancak değerli hocamız bir paragrafa sıkıştırdığı değerlendirmesini yazmak için neredeyse 1,5 yıl beklemiş. Rapor, içerdiği maddi hatalar bir yana (yapılan çalışma sayısını yanlış belirtmiş, başvuru koşullarıyla ilgili yeterli bilgi düzeyine sahip değil vs.) tek bir eleştiri içermektedir. Aynen aktarıyorum: Aday ?yayın üretme ve araştırma yapma konusunda çok da başarılı bir performans sergilememiştir? diyerek yayın sayısının az olduğuna dikkat çekmiştir.

Doçentlik sınav yönetmeliği 6-2?de şöyle yazıyor: ?Doçentlik sınav jürisini oluşturan asıl ve yedek üyeler, adayın akademik çalışmalarının her birini değerlendirerek hazırladıkları ayrıntılı ve gerekçeli kişisel raporlarını iki nüsha olarak mensubu bulundukları üniversite rektörlüğü aracılığı ile Üniversitelerarası Kurula gönderirler. Hocamız elbette nicelik olarak yayın sayısını az bulabilir. Zira oldukça göreceli, kendisi 60-70 yayın yapmış olan birisi bizim 15 yayını az bulabilir. Ancak yayınlara dair ayrıntılı ve gerekçeli rapor nerede?

Bir başka hocamız bütün çalışmalarımı birkaç cümle ile özetledikten sonra (hiçbir yorum ve değerlendirme yok) nitelik ve nicelik olarak eksikliklerinin bulunduğunu, bu nedenle ?başarısız? olduğumu belirtmiştir. Kesinlikle abartmıyorum. Nitelik ve nicelik olarak çalışmalarımın ne gibi eksiklikleri olduğuna dair en küçük bir bilgi yok raporda.

Ne diyelim bu zorlu süreçte Allah hepimize kolaylık versin...

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
08 Eylül 2019 19:47

hocam keşke itiraz ve mahkeme yoluna gitseniz de bu jürilerin keyfi kriterlerine emsallerin sayıları artsa. geçmiş olsun...

SENGOGH, 5 yıl önce

Merhaba,

2018 Nisan döneminde doçentliğe başvurmuş ve birkaç gün önce 3-2 yenilgiyle bu sürece veda etmiş biri olarak kimi deneyimlerimi sizlerle paylaşmak daha doğrusu dertleşmek istiyorum. Sonuç 1-2 gün önce belli oldu fakat henüz kendime gelebildim. Dile kolay 1,5 yıl önce başvurmuştum. Asil jüri üyesi sayısının 4?e düşmesi dolayısıyla yeniden 7?ye tamamlanmıştı. Sürecin uzamasını da bir biçimde buna bağlamıştık ama mesele yalnızca bu değilmiş. Çalışmalarımı ?başarısız? bulan jüri üyelerinden birisi raporunu tam 1 yıl 5 ay sonra tamamlamış. Böyle bir şeyin nasıl olduğunu bilen, açıklama getirebilecek biri varsa beri gelsin. İşin tuhafı kendisiyle de daha önceden çeşitli vesilelerle şahsen tanışıyor olmamız. Peki, ?başarısız? bulamaz mı? Elbette bulabilir. Ancak değerli hocamız bir paragrafa sıkıştırdığı değerlendirmesini yazmak için neredeyse 1,5 yıl beklemiş. Rapor, içerdiği maddi hatalar bir yana (yapılan çalışma sayısını yanlış belirtmiş, başvuru koşullarıyla ilgili yeterli bilgi düzeyine sahip değil vs.) tek bir eleştiri içermektedir. Aynen aktarıyorum: Aday ?yayın üretme ve araştırma yapma konusunda çok da başarılı bir performans sergilememiştir? diyerek yayın sayısının az olduğuna dikkat çekmiştir.

Doçentlik sınav yönetmeliği 6-2?de şöyle yazıyor: ?Doçentlik sınav jürisini oluşturan asıl ve yedek üyeler, adayın akademik çalışmalarının her birini değerlendirerek hazırladıkları ayrıntılı ve gerekçeli kişisel raporlarını iki nüsha olarak mensubu bulundukları üniversite rektörlüğü aracılığı ile Üniversitelerarası Kurula gönderirler. Hocamız elbette nicelik olarak yayın sayısını az bulabilir. Zira oldukça göreceli, kendisi 60-70 yayın yapmış olan birisi bizim 15 yayını az bulabilir. Ancak yayınlara dair ayrıntılı ve gerekçeli rapor nerede?

Bir başka hocamız bütün çalışmalarımı birkaç cümle ile özetledikten sonra (hiçbir yorum ve değerlendirme yok) nitelik ve nicelik olarak eksikliklerinin bulunduğunu, bu nedenle ?başarısız? olduğumu belirtmiştir. Kesinlikle abartmıyorum. Nitelik ve nicelik olarak çalışmalarımın ne gibi eksiklikleri olduğuna dair en küçük bir bilgi yok raporda.

çilebülbül
Aday Memur
08 Eylül 2019 21:32

sizi yürekten anlıyor ve destekliyorum. böyle subjektif değerlendirmeler haksız sonuç getşriyor. doçent olmak iyi akademisyenliği gerektirmiyor bu memlekette sadece şans lazım....olanda başarılı saymasın şanslı saysın bence....

SENGOGH, 5 yıl önce

Merhaba,

ziemlich
Memur
08 Eylül 2019 22:53

Sizi anlıyor ve üzüntünüzü hissediyorum. Geçmiş olsun.

SENGOGH, 5 yıl önce

Merhaba,

bam788313
Aday Memur
10 Eylül 2019 10:52

Doçentlik komisyon toplantısının ne zaman yapılacağını bilen var mı?

doçdok
Aday Memur
11 Eylül 2019 16:31

Sayın SENGOGH,

Ben de ekim 2018'de başvurmuştum ve 3'e 2 oyla kaldığımı yeni örendim. Maalesef jüreilerden ikisi sizde olduğu gibi sadece tek bir cümle kullanmışlar. Eserler nitelik ve nicelik açısından yeterli değildir şeklinde. Başka hiçbir açıklama yok. Oysa olumlu veren 2 jüri çok ayrıntılı birer rapor hazırlamışlar.

SENGOGH
Aday Memur
12 Eylül 2019 13:01

Ne diyelim hocam, geçmiş olsun. Elbet birgün dönecek bu devran!

Saygı ve selamlar...

doçdok, 5 yıl önce

Sayın SENGOGH,

Ben de ekim 2018'de başvurmuştum ve 3'e 2 oyla kaldığımı yeni örendim. Maalesef jüreilerden ikisi sizde olduğu gibi sadece tek bir cümle kullanmışlar. Eserler nitelik ve nicelik açısından yeterli değildir şeklinde. Başka hiçbir açıklama yok. Oysa olumlu veren 2 jüri çok ayrıntılı birer rapor hazırlamışlar.

çilebülbül
Aday Memur
21 Eylül 2019 22:02

2018 ekim forumu kişi sayısı azaldı tabi. sağlık alanındayım. artık hareketli diye mart 2019 u takip ediyorum :)) zannımca herkesde orayı takip ediyor. Ama burada da yalnız olunmadığını belirtmek adına yazmak istedim.

çilebülbül
Aday Memur
21 Eylül 2019 22:03

2018 ekim forumu kişi sayısı azaldı tabi. sağlık alanındayım. artık hareketli diye mart 2019 u takip

Umut-N2017
Şef
24 Eylül 2019 11:52

olacak iş mi? Değerlendirmede bence si sencesi var mı? ya. Kurallar ne güne hazırlanıyor.

çilebülbül, 5 yıl önce

aralık 2017 de sağlıktan başvurup on ay sonunda bir jürinin asılsız "bence yeterli değil" gibi subjektif yorumuyla asgariden kaldım. Ekim 2018 de açıklanmıştı hemen başvurdum. 10 ay oldu yine ama hala jüri sürecinde gözükmekte. Hala bekliyorum. Bekleyen arkadaşlara sabırlar diler yalnız olmadıklarını belirtirim.

Umut-N2017
Şef
24 Eylül 2019 11:55

hocam siz şanslısınız. Benimkini kabul etmediler. Burada da objektivite yok. Kimisi ikna oluyor kimisi inat ediyor. Kararını değiştirmiyor.

hulam, 5 yıl önce

Ekim 2018 de başvuru yaptım.

mayıs 2019 da 2 juri hem asgari hem de elektronik olarak yayınlanmış makaleyi saymadı.

asgariden başvuru iptal edildi yazısı sistemde görüldü ve bana 2 jürinin raporu basılı olarak kargodan geldi.

haziran 2019 ,itiraz dilekçesi yazdım ,delilleri sundum.

temmuz 2019 itiraz kabul edildi, juri sürecine süreç döndü. asgari veren 2 jüri çıkarıldı 2 yedek jüri asil oldu.

eylül 2019 : sonuç : başarılı

Bu süreçte çok git gel yaşadım. Ama iyiki itiraz ettim diye düşünüyorum. Haklı olduğunuzu düşünüyor iseniz gerekçe ve delillerle itiraz etmenizi öneririm.

Bu forumu takip eden herkesin hakettiği sonucu almasını dilerim.

Allah kolaylık versin.

aoruc
Aday Memur
25 Eylül 2019 08:56

sonucum bu sabah başarılı olarak açıklandı. tüm bekleyen arkadaşlarımın hayırlı haber alması duasıyl

Toplam 3506 mesaj
«164165166167168169170171172173174175176

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi