Editörler : swat3410

Hukuk Danışmanı
Aday Memur
21 Ocak 2022 21:56

Bu olayda disipsizlik gibi bir durum görmüyorm. Sırf bu davranışını cezalandırmak için bir uyarma verebilir ama o da iptal edilebilir.
harekatderler, 2 yıl önce

Abiler yorumlarınız için teşekkür ederim, izinden erken döndüm şubeye gittim komiserim ardından da şube müdürümüz ile görüşme yaptım. İkisi de herhangi bir sorun olmayacağını idari ceza dahi almayacağımı. Alsam bile mahkemeden geri dönecegini söylediler. ifademi verdim . " Uzun zamandır tanıdığım bir gençti. Kendisini çok severim, kendisi de teşkilatımızı sever. Olayın olduğu gün şubeye geldi. Polislikle ilgili sorular sordu tek tek cevaplarken fotoğraf çekilmek istendiğini söyledi. Kırmadım beraber çekildik. Ardından silah ile fotoğraf çekilmek istedi. Tüfeği aldım, şarjörü çıkarıp en üst'e boş kovan bastım. Tüfeği emniyete aldım verdim. Fotoğrafta görüldüğü gibi benim elim gencin omzunda herhangi bir durumda müdahale edebilecek ve hiç bir türlü zarar ortaya gelmeyecek kadar yakınım. Fotoğraf çekildikten sonra genç söz verdi hiç bir yerde paylaşmayacağını ama paylaşmış haberim yoktu.

KontMont
Memur
22 Ocak 2022 16:03

Ne diye nöbetteki adamın silahını verirsinizki. O adam nöbette ve silahlı nöbet. Silahta nöbetçinin silahı. Umarım başın ağrımaz ama çok sıkıntılı. Nöbet dışında bşr silah olsa bşr şekilde yırtabilirdin. Şarjörünü aldım mekanizmasını söktüm vs diyerek.

24 Ocak 2022 10:18

Emsal karar var, ihraç olan bir astsubay var

Hukuk Danışmanı, 2 yıl önce
Bu olayda disipsizlik gibi bir durum görmüyorm. Sırf bu davranışını cezalandırmak için bir uyarma verebilir ama o da iptal edilebilir.
24 Ocak 2022 11:12

Kusura Bakma kardeş teşkilat çok kötü oldu senin o iyi niyetine bakmazlar cezayı verirler sen bundan sonra böyle birşey yapma çok ısrarcı olursa illa çekilelim gibi güzel bir üslubla anlatırsan kişi anlar ama bizim teşkilata sabaha kadar anlat sana ceza vermeyi kafasına koymuşsa ağzınla kuş tutsan boş

24 Ocak 2022 11:46

Disiplinsizlik olması için o silahın gence hediye edilmesi gerek galiba!

Hukuk Danışmanı, 2 yıl önce

EL CHAPO
Genel Müdür
27 Ocak 2022 10:11

kurma kolunu cektirip havaya ateslettirse sevgisi daha da artardi

:D

https://www.youtube.com/watch?v=OX98eGyvi2I

afadtekniker, 2 yıl önce

Disiplinsizlik olması için o silahın gence hediye edilmesi gerek galiba!

29 Ocak 2022 14:48

Kimliğini ibraz ediyor oradaki milletvekili, memur diyor ki bir saniye amirimi arayayım

Hayır arkadaş, kimlik ibrazindan sonra derhal geçişini saglaman lazım yoksa hürriyeti tahdit ten tutun da Yasama organına karşı işlenen suçlara kadar ( vekil durdurulamaz, tutuklanamaz, aranamaz....) Cezasını alırsınız

İş ve eylemlerde hakaret varsa da memur gider tazminat davası açar, buna hakkı vardır...

Gururluadam, 2 yıl önce

milletvekili aracı evet durdurulamaz ama milletvekili aracı olduğu bilinirse. Adam milletvekiline kimlik soruyor milletvekili mi değil mi diye açığa alınıyor doğru mu bu

29 Ocak 2022 14:51

Aynen..ama o olayda bir suçüstü unsuru yoktu...polisin gözü açık olması lazım, mevzuatı bilecek arkadaş, orada hakarete maruz kaldıysa davasını açacak, kimlik ibrazindan sonrada vekilin geçişine derha izin verecek..polislik mesleğinde iyi olmaktan çok gözü açık ve mevzuat bilgisine haiz olmak lazımdır..iyi olmaya herkes iyi..

Gydm, 2 yıl önce
Bunun bir istisnası var suçüstü halleri istisna tutuklanması için TBMM genel kurul kararı gerek
Toplam 128 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi