Editörler : cihan27E.Kayı Han

29 Haziran 2022 15:53

Neden sadece ek ödeme olayı sağlık bakanlığında var diğer bakanlıklarda da olmalı mı?
Elime yeni bir veri daha geçti. Uzman hekim 59bin tl Pratisyen 29bin tl Hemşire de 10bin tl ek ödeme alabiliyor maaşının yanında Yani bir hemşire 8bin maaşının yanında 10bin bir hekim 9bin maaşının yanında 29bin ek ödeme daha alabiliyor

Bu ankete 7 günde, 15 kişi oy kullandı ve 06/07/2022 15:53 tarihinde sona erdi.

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 15:54

BU ŞEKİLDE MESLEKLERİ DAHA ÇOK İŞE ÇALIŞMAYI SEVK EDEBİLİR

bir hemşire tavan aldığında 18bin bir doktor da tavan aldığından 35bin alacak

her bakanlıkta olması gereken uygulama

resim de burada

https://www.hizliresim.com/dy8qvz2

https://www.hizliresim.com/dy8qvz2

Yazar64
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:03

Ben hayır dedim. Çünkü müthiş bir ayrıştırma var. Stokholm Sendromu yaşıyorum. Kime ne verirlerse versinler umrumda değil. Neresinden tutsan adaletsizlik. Ben Şef ünvanlı çalışanım. Hiç bir yerde muhatap bulamıyoruz. Bürokrasiye sabotaj var. Birileri ayarları bozuyor.

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:09

aslında ödüllendirici ve teşviik edici bir sistem bu performans

son zamanlarda bu konuyla ilgili çok fazla okuma yapıyorum çok fazla daha sevdim

mesela bir hekim ameliyat yaparsa puanı yani geliri artıyor,

memurlarda da aynı sisteme geçilmesi gerek bence

Yazar64, 2 yıl önce

Ben hayır dedim. Çünkü müthiş bir ayrıştırma var. Stokholm Sendromu yaşıyorum. Kime ne verirlerse versinler umrumda değil. Neresinden tutsan adaletsizlik. Ben Şef ünvanlı çalışanım. Hiç bir yerde muhatap bulamıyoruz. Bürokrasiye sabotaj var. Birileri ayarları bozuyor.

WinterSoldier
Kapalı
29 Haziran 2022 16:16

Sağlık bakanlığında ek ödeme yok ki fazla çalışırsan mesai var bu da ek değildir her yerde var bunun dışında döner zaten verilmiyor maaş + sabit toplam 7500 idi o da artık tek kalem 7500 oldu sen neyin peşindesin troll.

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:17

bu 2. mesajdaki performanslar ne olacak

WinterSoldier, 2 yıl önce

Sağlık bakanlığında ek ödeme yok ki fazla çalışırsan mesai var bu da ek değildir her yerde var bunun dışında döner zaten verilmiyor maaş + sabit toplam 7500 idi o da artık tek kalem 7500 oldu sen neyin peşindesin troll.

Yazar64
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:19

Kimse nolduğunu anlamadı. Bırak şef ünvanlı çalışanı Şube Müd. bile birşey yok. Emeksize çok maaş, çalışana az maaş. Bir şeylerin sürekli bozulduğu başka bir ülke yok. Bugün itibarıyla umudu kestim.

journeykbr3223, 2 yıl önce

aslında ödüllendirici ve teşviik edici bir sistem bu performans

son zamanlarda bu konuyla ilgili çok fazla okuma yapıyorum çok fazla daha sevdim

mesela bir hekim ameliyat yaparsa puanı yani geliri artıyor,

memurlarda da aynı sisteme geçilmesi gerek bence

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:23

neden bir şef ya da şube müdürü bir hemşireden daha düşük ek göstergeye sahip ki ya da hekimden

Yazar64, 2 yıl önce

Kimse nolduğunu anlamadı. Bırak şef ünvanlı çalışanı Şube Müd. bile birşey yok. Emeksize çok maaş, çalışana az maaş. Bir şeylerin sürekli bozulduğu başka bir ülke yok. Bugün itibarıyla umudu kestim.

can_tolga
Memur
29 Haziran 2022 16:30

Ben bir sağlık çalışanıyim belki bir hekim o bahsettiğin ek ödemeyi hastane döner sermayesinden alabiliyordur ama bir hemşire 8000 tl maaş ına ek 10bin tl ek ödemeyi nerede alıyor çok değerli kardeşim bilip bilmeden yazıyorsun buraya.... daha da ilginç bir şey söyleyeyim uzman hekim 30-40 bin arası ek ödeme aldı diyelim hemşire 500 tl ile 1000 tl arası ek ödeme alıyor çok istiyorsan o 500 tl ile 1000 tl ek ödemeyi iban yaz buraya gönderiyim sanada

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:32

hemşirelerin %100 artırıldı bu yeni yasa ile artık zenginsiniz

can_tolga, 2 yıl önce

Ben bir sağlık çalışanıyim belki bir hekim o bahsettiğin ek ödemeyi hastane döner sermayesinden alabiliyordur ama bir hemşire 8000 tl maaş ına ek 10bin tl ek ödemeyi nerede alıyor çok değerli kardeşim bilip bilmeden yazıyorsun buraya.... daha da ilginç bir şey söyleyeyim uzman hekim 30-40 bin arası ek ödeme aldı diyelim hemşire 500 tl ile 1000 tl arası ek ödeme alıyor çok istiyorsan o 500 tl ile 1000 tl ek ödemeyi iban yaz buraya gönderiyim sanada

can_tolga
Memur
29 Haziran 2022 16:38

%100 artan ne döner sermaye katsayı oranı zaten hastanelerin %90 ı döner sermaye vermiyor hemşirelere 0 tl yi % de 100 arttır

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:40

o zaman performansı istemeyin 1milyondan fazla sağlıkçısınız itiraz edin kaldırttın ama yok

can_tolga, 2 yıl önce

%100 artan ne döner sermaye katsayı oranı zaten hastanelerin %90 ı döner sermaye vermiyor hemşirelere 0 tl yi % de 100 arttır

teslimatmakbuzu
Aday Memur
29 Haziran 2022 16:45

ama aldığımız sıfır

teslimatmakbuzu
Aday Memur
29 Haziran 2022 16:50

hesaplarıma göre benim döner almam için günde 20.000 hasta bakmam lazım. hastane biraz küçükte ondan

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:55

abarttığını düşünüyorum

teslimatmakbuzu, 2 yıl önce

hesaplarıma göre benim döner almam için günde 20.000 hasta bakmam lazım. hastane biraz küçükte ondan

can_tolga
Memur
29 Haziran 2022 16:55

Zaman kaybısın değerli kardeşim bu yuzden cvp yazmıyacam sana ilgin bilgin olmadıgı bir konu hakkında bilip bilmeden yazıyorsun

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 16:56

Arkadaşım istemiyorsanız karşı çıkın ama hekimler haricinde kimse karşı çıkmıyor

bize de gelsin aynı sistem sizin zararınıza olmaz

can_tolga, 2 yıl önce

Zaman kaybısın değerli kardeşim bu yuzden cvp yazmıyacam sana ilgin bilgin olmadıgı bir konu hakkında bilip bilmeden yazıyorsun

xxx xxxx
Memur
29 Haziran 2022 17:05

Çok okuyorsun ama boş 6 ayda aldığım döner 112 lira nerde senin söylediğin para 6900 lira maaş hadi zam gelsin 9300 falan maaş aldım diyelim geri kalan 9 bin lira nerede hadi çok aşırı iyi niyetli olalım 100 personelli bir hastanenin aylık cirosu 10 milyon lira olsun işte o zaman bana verecekleri para 1000 lira olur. Sistem güzel ama ilk yıllar getirisi oldu sut düzenlemesinden dolayı şuan sıfır çekiyoruz bir kaç yıl sonra sut değişmezse devlet Hastane isterse 10 milyon ciro yapsın alacaklı konuma geçecek uzmanından doktoru döner alamayacak doçent ve Prof alır tek

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 17:38

herkese eşit dağıtılsın

10milyon liranın yatısı harcamalara gitse 5milyon onun da yarısını devlet alsa 2.5 milyon ve herkese eşit paylaştır

aylık 25bin tl alırsınız

sizinn sayınız fazla itiraz edin de herkes eşit alsın

xxx xxxx, 2 yıl önce
Çok okuyorsun ama boş 6 ayda aldığım döner 112 lira nerde senin söylediğin para 6900 lira maaş hadi zam gelsin 9300 falan maaş aldım diyelim geri kalan 9 bin lira nerede hadi çok aşırı iyi niyetli olalım 100 personelli bir hastanenin aylık cirosu 10 milyon lira olsun işte o zaman bana verecekleri para 1000 lira olur. Sistem güzel ama ilk yıllar getirisi oldu sut düzenlemesinden dolayı şuan sıfır çekiyoruz bir kaç yıl sonra sut değişmezse devlet Hastane isterse 10 milyon ciro yapsın alacaklı konuma geçecek uzmanından doktoru döner alamayacak doçent ve Prof alır tek

harun1979
Aday Memur
29 Haziran 2022 17:55

Ek ödeme tavanı hasta bakilma ameliyat bir sürü kritere göre oluyor sanırım yanlissam düzeltin ama bildiğim performans ve ek ödemelerde hastaneler kurumlar hocaların isimlerine kapatıyor puanlama öyle oluyor ayrıntılı bilmiyorum ama hocalar yüksek alırken hemşire asistan statusundekiler düşük ek ödeme performans alması bu sebepten diye düşünüyorum

journeykbr3223
Yasaklı
29 Haziran 2022 18:17

her hastanede prof falan yok,

ve düzen değişmeli ve sosyalist bir düzene de geçilmeli ve herkes eşit gibi olmasa da prof 5 alırken asistan hemşire de 4 almalı

harun1979, 2 yıl önce

Ek ödeme tavanı hasta bakilma ameliyat bir sürü kritere göre oluyor sanırım yanlissam düzeltin ama bildiğim performans ve ek ödemelerde hastaneler kurumlar hocaların isimlerine kapatıyor puanlama öyle oluyor ayrıntılı bilmiyorum ama hocalar yüksek alırken hemşire asistan statusundekiler düşük ek ödeme performans alması bu sebepten diye düşünüyorum

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi