Editörler : E.Kayı Han

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
27 Aralık 2019 09:40

Toplumun geri kaldımı.Güçlüler gelir senin herşeyini alır seni adamdan saymazlar.Dinin geri kalmada ne zararı var?diyeceksin.Bende derimki ya ne faydası var?Sana faydası olmayan bir düşünceye bağlılıkta putperestliktir.Hadi ama putperestizde bunun size ne zararı var?dersen şayet :Ülke yönetimini insanların zaaflarından istifade edip dinle ele geçirdikten sonra iktidarda kalabilmek için din pompalarsan şayet toplumunu ve ülkeni geri bırakırsın.Mesela Ülkede yetişen nesillerin IQ su yüksek olanlarıyla zengin ailelere mensup olanlar ülke üretimini güçlendirecek fen ve teknik tahsilleri yapsınlar diğer fakir ve vasat zekalılarda sırf kendi iktidarını sürdürebilmek için imam olsun dersen bu toplumu mahvedersin.

abdullah132413, 4 yıl önce

dinim yok diyen adam değil mi yani :)

08 Ocak 2020 15:18

önceden müslümanlara yobaz,şeriatçı, gerici diyorlardı şimdi de böyle diyorlar işte :)

iras, 4 yıl önce

Atam ne güzel adammış ya ölümünün üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen hala IŞİD kafalı vahabilerin canını yakıyor

08 Ocak 2020 15:21

ben suale cevap alayım evvela :)

"""dinim yok diyen adam değil mi yani :) """

yeniçeri12, 4 yıl önce

Toplumun geri kaldımı.Güçlüler gelir senin herşeyini alır seni adamdan saymazlar.Dinin geri kalmada ne zararı var?diyeceksin.Bende derimki ya ne faydası var?Sana faydası olmayan bir düşünceye bağlılıkta putperestliktir.Hadi ama putperestizde bunun size ne zararı var?dersen şayet :Ülke yönetimini insanların zaaflarından istifade edip dinle ele geçirdikten sonra iktidarda kalabilmek için din pompalarsan şayet toplumunu ve ülkeni geri bırakırsın.Mesela Ülkede yetişen nesillerin IQ su yüksek olanlarıyla zengin ailelere mensup olanlar ülke üretimini güçlendirecek fen ve teknik tahsilleri yapsınlar diğer fakir ve vasat zekalılarda sırf kendi iktidarını sürdürebilmek için imam olsun dersen bu toplumu mahvedersin.

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
09 Ocak 2020 09:58

Din aklını gönlünü kullanarak doğruyu bulup dosdoğru insanca yaşayabilmektir.Sizin din sandığınız anlayışlarla alakası yoktur.

ben suale cevap alayım evvela :)

"""dinim yok diyen adam değil mi yani :) """

10 Ocak 2020 16:32

hala muğalataya devam ediyorsunuz. :)

yani dinim yok diyen insanca yaşamıyordur size göre...

iyi de bunun ucu kemale dokunur ama...

yeniçeri12, 4 yıl önce

Din aklını gönlünü kullanarak doğruyu bulup dosdoğru insanca yaşayabilmektir.Sizin din sandığınız anlayışlarla alakası yoktur.

PaSCaL-L
Yasaklı
11 Ocak 2020 03:02

sizi bilmem ama benim atam değil, inancını da allah soracak elbet beni ilgilendirmez

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
11 Ocak 2020 09:57

Mugalata nedir?Mugalatayı doğmaları yedirmeye çalışanla yapar.:)İllaki dinim var yada yok demenize gerek yok yaşayın Ortada kitap yokken Okunun anlamıda odur.Yaşa kardeşim yaşa!

hala muğalataya devam ediyorsunuz. :)

yani dinim yok diyen insanca yaşamıyordur size göre...

iyi de bunun ucu kemale dokunur ama...

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
11 Ocak 2020 10:00

Atatürk yaşamış hesabınıda yaşarken vermiş.Siz kendinize bakın.Toplumunuza dolayısıylada kendinize karşı Başarılı olmaya bakın.Her koyun kendi bacağından asılır.

kurttotemi
Şube Müdürü
15 Ocak 2020 10:33

Kırmızı kar yağarsa dinler denizin dibini boylar , din dediğin olgunun insanlığın hayatından çıkması kırmızı kar yağmasından daha zor imkansız

Galaxaur
Aday Memur
15 Ocak 2020 11:08

Bin seneye kalmaz dinlerin tamamen yok olacağını yahut tek bir dine evrileceğini düşünüyorum ve bu gerçekleşmeden önce dinlerin bir top noktası olacak işte o anda kan gövdeyi götürecek. Küresellerin tek derdi paraya tapan gelecek nesiller yani kendilerine.

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2020 13:09

Dinin ne olduğunu din kitabı olarak kabul ettiğimiz Tora ve Mushaf Kuran Musanın horev dağındayken İsrail kavminin kulaklarındaki altın küpeleri eriterek böğüren bir altın buzağı putu yapmaları olarak çok güzel bir şekilde müteşabihen ifade ediyorlar.Yeterki bu kitapları okurken tabulardan kurtulup ne anlatmak istiyorlar biraz düşünelim be yahu!Sineğin yağını dahi hesaplayacak akıllar bu kitaplar karşısında ışığa tutulmuş bıldırcın gibi donup kalıyorlar.

Vibriofischeri
Kapalı
18 Ocak 2020 23:26

Aslında sorun dinde degil. Dİni yanlış anlayan tek tip insan var sorun onlar. Cidden!

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2020 14:18

Tek bir din vardır.Oda yaşamı insana yaraşır şekilde dosdoğru yaşamaktır.Ama bunu İbrahimi dinler kendilerine has ritüellerle görünüşte farklı şekilde anlatsalarda özde birdirler.Önemli olanda özdür.Kabuğa takıldıkmı dişlerimiz kırılır.İşte onun içinde Atatürk ve onun getirdiği Laiklik.

kapuera
Aday Memur
23 Ocak 2020 00:58

atatürk Allah a inanmazdı.bu bizi ilgilendirir mi? doğrudur hep dile getirmiştir din e inanmadığını

dini olan her şeyi kaldırdı. o zaman oyle uygun görmüş yapmış.

iskambilistanbul
Genel Müdür
23 Ocak 2020 08:03

Ben de Ata olarak görmüyorum kendin şahsım dini inancında beni hic mi hiç ilgilendirmiyor, sizi de ilgilendirmez, müslüman olsun Allah rızası için bazı seyler yapsın tabiki isterdim ama öyle olmadi diye dile getirmeye gerek yok, muslumanin atası da rehberi de sevgilisi de hz. Muhammed sav dir

06 Şubat 2020 14:03

ama bazıları atam deyu :)

PaSCaL-L, 4 yıl önce

sizi bilmem ama benim atam değil, inancını da allah soracak elbet beni ilgilendirmez

06 Şubat 2020 14:05

şaka mısın sen yaa :)

lüften bot olduğunu söyle :)

yeniçeri12, 4 yıl önce

Mugalata nedir?Mugalatayı doğmaları yedirmeye çalışanla yapar.:)İllaki dinim var yada yok demenize gerek yok yaşayın Ortada kitap yokken Okunun anlamıda odur.Yaşa kardeşim yaşa!

yeniçeri12
Müsteşar Yardımcısı
07 Şubat 2020 09:48

Şaka olan sizlersinizde .Sizlere uzaktan bakmak lazım.Ellerde balyozlarla heykel kırarken çok komik oluyorsunuz kıyafetlerini yürüyüşünüz her şeyiniz komik şaka gibisiniz ama uzaktan:)Bot olmakta ne dilinizde farklı ?

şaka mısın sen yaa :)

lüften bot olduğunu söyle :)

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
13 Şubat 2020 17:34

allahım sen sabır ver

Kerem-Cem.80
Yasaklı
25 Şubat 2020 13:40

+

EL CHAPO, 5 yıl önce