Editörler : Pangaea
07 Şubat 2018 15:53

25-29 Yaş arasındakiler ne yapıyor,okuyor mu,çalışıyor mu,askerde mi?

herkes ile bahse girebilirim ki 25-29 yaş arasındaki en az yüzde elli kesim ne çalışıyor ne okuyor ne de askerde ki bence asıl işsizlik bu.

s3s4s5
Daire Başkanı
07 Şubat 2018 16:01

Ne diyecegimi bilemedim.Allah yardımcısı olsun herkesin ...

takiyuddin
Aday Memur
07 Şubat 2018 16:06

kpss ye hazırlanıp yayınevlerini zengin ediyoruz

batuhn06
Aday Memur
07 Şubat 2018 16:19

günde 5 6 saat ders calisip kendini kurtarmaya çalışıyor

agrieco
Şef
07 Şubat 2018 18:09

yaş 25 işimiz var ama gerçek işimle alakalı atanmak için çalışmaya devam.

possible01
Kapalı
07 Şubat 2018 21:26

bu ülkenin durumu , ayıbı. bizim değil o yüzden kendinizi kötü hissetmeyin.

muozto
Şef
07 Şubat 2018 21:42

Okuyorum ama atanırsam okulu bırakacağım büyük ihtimal.

ahmetalhaki
Aday Memur
08 Şubat 2018 09:32

öğrenciler maalesef çok kötü yönlendiriliyor lise zamanlarında bunda okulların dershanelerin de dpayı büyük.sırf isimli okula gitsinler de okulun itibarı arşa değsin diye gençler kaybediliyor zaten aileler ekseriyetle çok bilgili değil genel geçer laflardan başka pek bir numaraları yok...olan bizlere oluyor..

ezel bayraktarr
Kapalı
08 Şubat 2018 11:50

gözümün önünde o iktidar partilileri sınavsız şartsız okumamış etmemiş adamları belediyeye alıp şimdide kadro verdiniz ya... bütün hakkım hukukum herşeyim haram zıkkım olsun size.... dünyada ahirette rahat yüzü göremeyin...çocuk çocuk akrabanız mahvolsun bu dünyada...

bizzat yaşanmış durumdur daha yeni..

Kutay87
Aday Memur
08 Şubat 2018 13:44

87 doğumluyum endüstri mühendisiyim.1.800 tl teklif etti utanmaz bir sirket. Şuan Kpss calisiyorum. Başka ilde is ariyorum

berkayyuce
Aday Memur
08 Şubat 2018 18:08

Kutay bey sızı hatırlıyorum ,iyi bir üniversiten de mezun olmustunuz. Keşke mezun oldugunuzda kpss ye girseymişsiniz.Suan atanmak cok daha zor .Ben de tam umudu kesmişken atanabildim.(Eğer aksilik cıkmazsa ) Özel bence insanı sömürüyor köle gibi kullanıyor ,iyi para kazansanız bile mutlu ve huzurlu olmak zor. Umarım kpss yi kazanırsınız,ınanın bana kpss ve yds en kolayı , 90+ almak zor değil sadece artık atanmak zor , artık mülaktlarda şansınızı denemek zorundasınız.Merkezi alım yok gibi.

Kutay87, 6 yıl önce

87 doğumluyum endüstri mühendisiyim.1.800 tl teklif etti utanmaz bir sirket. Şuan Kpss calisiyorum. Başka ilde is ariyorum

Kutay87
Aday Memur
11 Şubat 2018 23:49

Evet hocam. inşallah cok sağolun

berkayyuce, 6 yıl önce

Kutay bey sızı hatırlıyorum ,iyi bir üniversiten de mezun olmustunuz. Keşke mezun oldugunuzda kpss ye girseymişsiniz.Suan atanmak cok daha zor .Ben de tam umudu kesmişken atanabildim.(Eğer aksilik cıkmazsa ) Özel bence insanı sömürüyor köle gibi kullanıyor ,iyi para kazansanız bile mutlu ve huzurlu olmak zor. Umarım kpss yi kazanırsınız,ınanın bana kpss ve yds en kolayı , 90+ almak zor değil sadece artık atanmak zor , artık mülaktlarda şansınızı denemek zorundasınız.Merkezi alım yok gibi.

Bizerti
Aday Memur
12 Şubat 2018 11:53

Iskurda onbinlerce açık is mevcut

slm08
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 11:57

kpss hazırlanıyorum yaş 27 yapacak başka bir şeyim yok,Kim bilebilir di ki ülkenin bu hale geleceğini,bu kadar üniversite mezunu bu kadar üniversite yoktu o yıllarda gerçekten üniversite okuyanlara değer veriliyordu ve nitelikti mezunlar vardı.Şimdi adım başı üniversite yüzbinlerce işsiz mezun,iş bulana ada verdikleri para üç kuruş insanlar üzgün ve mutsuz bunun için mi okuduk yıllarca.İyi kötü bi atanma durumları vardı o da yavaş yavaş ortadan kalkıyor mülakat mı dersin taşerona kadro mu dersin,merkezi atamadan 3-5 bin alım mı dersin ?

say say bitmez böyle olacağını öngörebilseydim ne üniversite okuycam 20 yaşında askere gider gelir 4-5 senede meslek öğrenirdim şimdiye usta olurdum

2018 kpss giriyoruz ama değişen bişey olmayacak yine çoğu alımlar mülakatla yapılacak yine haksızlıklar olacak

s3s4s5
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 12:04

Geç bunları kansız

Bizerti, 6 yıl önce

Iskurda onbinlerce açık is mevcut

possible01
Kapalı
12 Şubat 2018 12:24

bir de sıkıntı şu ki insanlar bizleri suçluyor. geçen bir astsubay ağabey var emekli olmuş . kendisi 18 yaşında başlamış mesleğine. tabi üniversite falan bilmiyor. diyor ki "siz de ona göre tercih etseydiniz". elektrik elektronik mühendisliğini ben tercih ederken inanılmaz yüksek puanlarla tercih ediliyordu . derecelere falan girmiştik. e bakıyorsun bugün ele ayağa düştü , her yer mühendis kaynıyor. şimdi ben nereden bilebilirdim böyle olacağını?

onu bunu geç , diş hekimliği ile tıp hariç bölüm kalmadı. hukuk yazan adamlar bile pişman. yani bu ülke nereye gidiyor ? neler olacak ? gerçekten 10 yıl sonra bütün üniversite mezunları kendisini yakar diye düşünüyorum artık.

slm08, 6 yıl önce

kpss hazırlanıyorum yaş 27 yapacak başka bir şeyim yok,Kim bilebilir di ki ülkenin bu hale geleceğini,bu kadar üniversite mezunu bu kadar üniversite yoktu o yıllarda gerçekten üniversite okuyanlara değer veriliyordu ve nitelikti mezunlar vardı.Şimdi adım başı üniversite yüzbinlerce işsiz mezun,iş bulana ada verdikleri para üç kuruş insanlar üzgün ve mutsuz bunun için mi okuduk yıllarca.İyi kötü bi atanma durumları vardı o da yavaş yavaş ortadan kalkıyor mülakat mı dersin taşerona kadro mu dersin,merkezi atamadan 3-5 bin alım mı dersin ?

say say bitmez böyle olacağını öngörebilseydim ne üniversite okuycam 20 yaşında askere gider gelir 4-5 senede meslek öğrenirdim şimdiye usta olurdum

2018 kpss giriyoruz ama değişen bişey olmayacak yine çoğu alımlar mülakatla yapılacak yine haksızlıklar olacak

castro37
Aday Memur
12 Şubat 2018 12:44

yaş 26 olacak yükseklisans yapıyorum atanamadım öğtermenliğe askere gideceğim

slm08
Daire Başkanı
12 Şubat 2018 14:06

arkadaşım boğaziçi işletme mezunu iş bulamadı askere gitti geldi şimdi iş arıyor ama verilen ücretler komik o okula girmek için 2-3 senesini verdi sonuç fiyasko

kuzenim de tsk da uzman maaşını söylemiyim ama 5 binden fazla alıyor görev yerine göre,diyorlar ki o aklını kullandı sizler yıllarca okudunuz da ne oldu

duurm öyle bi hal aldı ki asker,polis olucan ya da özel sektörde sürüneceksin,zaten dayısı olanlar bir şekilde yolunu buluyor

kısaca okumak artık bişeye yaramıyor ülkemizde

possible01, 6 yıl önce

bir de sıkıntı şu ki insanlar bizleri suçluyor. geçen bir astsubay ağabey var emekli olmuş . kendisi 18 yaşında başlamış mesleğine. tabi üniversite falan bilmiyor. diyor ki "siz de ona göre tercih etseydiniz". elektrik elektronik mühendisliğini ben tercih ederken inanılmaz yüksek puanlarla tercih ediliyordu . derecelere falan girmiştik. e bakıyorsun bugün ele ayağa düştü , her yer mühendis kaynıyor. şimdi ben nereden bilebilirdim böyle olacağını?

onu bunu geç , diş hekimliği ile tıp hariç bölüm kalmadı. hukuk yazan adamlar bile pişman. yani bu ülke nereye gidiyor ? neler olacak ? gerçekten 10 yıl sonra bütün üniversite mezunları kendisini yakar diye düşünüyorum artık.

muh18
Şef
12 Şubat 2018 15:17

özel sektör hedefleniyorsa en geç 26 yaşında falan işe girmek lazım.

30 yaşı geçtikten sonra tecrübesiz eleman almıyorlar genelde. O yaşa kadar tecrübe kazanmış olmak gerekiyor. geriye tek çıkış kpss kalıyor.

öte yandan hem özelde çalışıp hem de kpss kasmak çok zor.

possible01
Kapalı
12 Şubat 2018 18:05

hem de öyle böyle kötü bir hal almadı yani. ilerde ne olur ? ben onu hayal bile edemiyorum zaten.

slm08, 6 yıl önce

arkadaşım boğaziçi işletme mezunu iş bulamadı askere gitti geldi şimdi iş arıyor ama verilen ücretler komik o okula girmek için 2-3 senesini verdi sonuç fiyasko

kuzenim de tsk da uzman maaşını söylemiyim ama 5 binden fazla alıyor görev yerine göre,diyorlar ki o aklını kullandı sizler yıllarca okudunuz da ne oldu

duurm öyle bi hal aldı ki asker,polis olucan ya da özel sektörde sürüneceksin,zaten dayısı olanlar bir şekilde yolunu buluyor

kısaca okumak artık bişeye yaramıyor ülkemizde

Bizerti
Aday Memur
12 Şubat 2018 22:22

Çalışma hayatında onlarca teşvik yapıldı. Kendini geliştiren çok iyi paralar kazanıyor

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi