Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Ağustos 2012 19:43

heyet raporu

arkadaşlar eşim sınıf öğretmeni olduğu için eş durumu açılmadı bende ücretsiz izin yerine rapor alacağım madem tayin yok çalışmakta yok heyet raporu enaz en çok kaç gün verilebiliyor bilgisi olan varmı

ülker_35
Aday Memur
24 Ağustos 2012 22:06

sınırsız

Afrodizyak
Şube Müdürü
24 Ağustos 2012 22:09

40 günde normal rapor hakkın var.Beşer beşer alırsan o da eder 8 hafta ;)

duber
Aday Memur
25 Ağustos 2012 10:32

valla ben müfettişe sordum 2 yıla kadar 45 45 heyet alabilirsin dedi

pelinn23
Aday Memur
25 Ağustos 2012 10:35

10 günden fazlası heyettir.en çok die bişi yok 1 sene bile olabilir

ülkoş
Aday Memur
25 Ağustos 2012 10:37

nasıl alıyorsunuz bize de söyleyin.bakanın peşinde koşacağımıza doktorların peşinden koşalım

pelinn23
Aday Memur
25 Ağustos 2012 10:43

doktoru ayarlarsanız olur ancak gercek bi rahatsızlığınız olmadığı için araştırıldığında hem sizin hem doktorun başı yanabilir

fizik06
Şef
25 Ağustos 2012 11:28

arkadaşlar özel hastanelerin verdiği heyet raporu kabul oluyor mu acaba?

karrlman
Memur
25 Ağustos 2012 11:39

arkadaşlar eşim hamile zaten ikinci dönemide doğum izni ile kapatıyor birinci dönemde heyet raporu alıp geçirmeyi düşünüyorum geçerli bir bahanemiz var

arwn
Şube Müdürü
25 Ağustos 2012 12:26

heyet raporu ile en fazla 40 gün idare edilebiliyormuş.40 günden fazla alırsak soruşturma geçirme ihtimalimiz çok yüksekmiş.bilgisi olan var mı acaba?

fizik06
Şef
25 Ağustos 2012 12:29

özel hastaneden alınan heyet raporuda geçerli mi?

karrlman
Memur
27 Ağustos 2012 13:47

GÜNCEL

rean
Şef
27 Ağustos 2012 13:52

Tek hekim raporu 10+10 gün..Başka bir hekimden de alırsanız 10+10 gün..Yılda normal rapor ile 40 gün izin hakkımız var. Heyet raporunda ise 1 yıla kadar olabiliyor diye biliyorum. Ama tabi heyet raporu konusu çok zor. Şayet hastalığınız yok ise doktorlardan da almanız çok zor. Özelden heyet olmuyor diye biliyorum.

atanamama
Aday Memur
27 Ağustos 2012 14:03

özel hastane konusunu ben de merak ediyorum.

yanciv
Aday Memur
27 Ağustos 2012 14:27

hocam ben geçen yıl hamileydim.baya bir sorunlu hamilelikti.doktorum da özel hastanede çalıştığı için özel hastanenin verdiği heyet raporunu aldım ve sorun çıkmadı.

esrarsgn
Memur
27 Ağustos 2012 14:27

tam teşekküllü hastane olması lazım

27 Ağustos 2012 14:28

1-özelden heyet raporu oluyor arkadaşlar ben kullandım bir kaç kez

2- heyet bir yılda 6 aya kadar alma hakkınız var

3- soruşturma açıp açmamak sizin okul idaresinin elinde olan bir şey yani kanunen bir yılda 6 aya kadar heyet 40 günde parça parça rapor alma hakkınız var. okul idaresi sizi idare de edebilir. gıcık bir müdürünüz varsa soruşturmada alabilirsiniz.

4- soruşturma sonunda sahte rapor aldığınız ortaya çıkarsa sizde doktorda zor duruma düşersiniz. Mesela ortopediden filan kırık çıkık diye alınan raporlar bile soruşturma geçirdiğinizde heyete gönderiyorlar sizi muayene için ordaki doktorların kontrolünden geçince kırık çıkık olmadığı ortaya çıkarsa (iyileşse bile anlaşılıyormuş ya) sıkıntı veriyorlar

5- çokda korkak olmayın bu konuda mesela eşi hamile olan arkadaş bende hamileyken kullandım heyeti yani hamilelikte düşük riski !! vardı, siz de öyle bir rapor alırsanız sıkıntı olacağını sanmam

6- Bakan geçen öğretim yılının sonlarında en çok raporu öğretmenler kullanıyor bundan sonra çok rapor alanlar soruşturma geçirecek demişti. yine bu da aklınızda bulunsun, yani rapor alacaksanızda abartmayın yani 6 ay sınırına çok da yaklaşmayın bence...

mnkse00
Şube Müdürü
27 Ağustos 2012 14:34

ücretsiz izin bile alamazken mebdeki kadın pişkin pişkin rapor al git gel demişti.

esrarsgn
Memur
27 Ağustos 2012 14:34

GENEL SAĞLIK SİGORTASI İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

İstirahat raporlarında uygulanacak usul ve esaslar

MADDE 17 ? (1) İstirahat raporlarının Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır. Kurumla sözleşmesiz sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen ve istirahat süresi 10 günü geçmeyen raporlar, Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu hekimi tarafından, 10 günü aşan raporlar ise Kurumla sözleşmeli resmî sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulunca onandığı takdirde geçerli olur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

(1)5510 sayılı Kanun gereğisağlık hizmeti sunucuları Sağlık Bakanlığınca aşağıdaki şekilde basamaklandırılmıştır.

2.1. Sağlık Kuruluşları

2.1.2. Birinci Basamak Özel Sağlık Kuruluşu

(1) İş yeri hekimleri, "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan özel poliklinikler, "Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan ağız ve diş sağlığı hizmeti veren özel sağlık kuruluşları.

2.2. Sağlık Kurumları

2.2.2. İkinci Basamak Özel Sağlık Kurumu

(1) "Özel Hastaneler Yönetmeliği" ne göre ruhsat almış hastaneler, "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" kapsamında açılan tıp merkezleri ile "Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik" in geçici ikinci maddesine göre faaliyetlerine devam eden tıp merkezleri ve dal merkezleri.

yani sut'a göre sağlık hizmeti sunucuları arasında özel sağlık kurum ve kuruluşları da var, yönetmeliğe göre raporların kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmesi şarttır, sgk ile sözleşmesi olmayan sağlık kurumlarının vereceği raporların resmi sağlık kurumlarınca onanması şartı getirilmiş, yani özel hastanelerin vereceği raporlar da geçerli,yeterki sgk ile anlaşması olsun, ayrıca yönetmeliğe göre raporlar arasında tek hekim ve heyet raporu sınırlaması yapılmamış, buna göre sgk ile anlaşması olan özel hastanelerin vereceği heyet raporları da geçerlidir.

rean
Şef
27 Ağustos 2012 14:36

Tam teşekküllü ne demek acaba? Doktor ve bölüm sayısı ile alakalı sanırım..

mnkse00
Şube Müdürü
27 Ağustos 2012 14:36

ne gibi sıkıntı çıkar acaba sahte rapor ile..

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi